Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1217605 пъти)

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3630 -: 09 Септември, 2013, 00:51:56 »
0
Мараба, Жоре!
Как си? Гледам, още воюваш окопно като в първата световна...
Няма лошо, но си е загуба на време, ако питаш мен. Аз ги преодолях вече тия работи. Сега съм с нова, американска стратегия - изсирам де що имам да казвам, че да ми олекне бомбардировача, а после си се прибирам щастлив. А на коментари не се хабя да отговарям. Лаят, лаят, като песове след патрулка, ма "к'во ти пука", ба ли го кой го е казал, ма е умньо...

Та така, бомбя, бегам и друг да бърше вентилатора след мен. А, как ти се струва? Чиста работа, не ли? За мен де. За другите "к'во ти пука", ба ли го кой го е казал, ма е умньо, не съм ли ти го казвал?...

Ей, бях се сетил преди време за теб, щото ми липсваше, честно. Даже като си изтрих акаунта, щото още бях невежа и се връзвах на чест и достойнство, вярвах в справедливост, чест, хуманност, морал и "вся остальная непьющая сволочь", и покрай тази ми емоционална постъпка загубих и контактите, които ми беше пратил на лични. Сори 'баут, дет се вика...

Та да кажа т'ва, дет се опитвам да ти кажа де. Бъди все така себе си, отстоявай все така разбиранията си, защото те са разбирания, за разлика от набиванията и генериранията на марандина други, както и, че се радвам, че си все още тук, за да те прочитам сегиз-тогиз, както вика баща ми. Не се тревожи за нищо, Жоре. Достигнах едни "висоти", че ум да ти зайде, ма разбрах някои истини. При това експериментално доказани, ма "на кой му пука", ба ли го кой го е казал, ма е умньо, казах ли ти вече? Та съзнанието, било като ТВ-ефира. Демек, ние не сме много повече от едни застарели тръбни телевизори, сдаващи багажа пред 3D и LED технологията, която обединена с Интернет и двупосочната връзка, направо ни хвърля на болкука. Но все пак, било експериментално доказано, че човек можел да повлияе съзнателно върху генератор на случайни числа така, че генераторът давал повече 1 или 0 според кефа на чиляка. Ей така, седейки си и опъвайки вратни жили срещу генератора. Аз т'ва го прайм сека сутрин в кенефа, ма все не улучвам шестицата от тотото. Сега чак разбрах, че може да се дължи на всички онези гадове, които също напъват вратни жили, при това в същото време сутрин, но с други комбинации. Затова се получава ефекта на Иванчо, знаеш ли го? Дето Иванчо видял падаща звезда, но в бързината се поколебал какво да си пожелае и на сутринта получил колело с цици. Та така си ги обяснявам моите неуспехи, де. Но философски погледнато, "на кой ли му пука", ба ли го кой го е казал, ма е умньо, ако не съм ти го казвал, се оказва, че съзнанието е нещо не само независимо от ума и тялото, а и нещо като ефир, съществуващо независимо и още по-странно, едновременно и навсякъде. Ай сиктир, а? Експериментално било доказано, че без значение дали съм пред генератора на случайни числа или съм на майната си за къпини, ако напъна вратна жила, мога да повлияя на генератора. Демек, не само имаме време пространствен континиум, ами и съзнателен, даже гравитационен. Инак защо времето ще тече по-бавно в близост до голяма маса, но на кой му пука, да не се повтарям...
Та свиркай си, всички сме едно и не се случва нищо, без то да не е било предварително уговорено и заложено. В състояние си да извадиш онова, което те вълнува. За другото на кой му пука...
Поздрави!

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3631 -: 09 Септември, 2013, 01:26:23 »
0
Мараба, Жоре!
Как си? Гледам, още воюваш окопно като в първата световна...
Няма лошо, но си е загуба на време, ако питаш мен. Аз ги преодолях вече тия работи. Сега съм с нова, американска стратегия - изсирам де що имам да казвам, че да ми олекне бомбардировача, а после си се прибирам щастлив. А на коментари не се хабя да отговарям. Лаят, лаят, като песове след патрулка, ма "к'во ти пука", ба ли го кой го е казал, ма е умньо...

Та така, бомбя, бегам и друг да бърше вентилатора след мен. А, как ти се струва? Чиста работа, не ли? За мен де. За другите "к'во ти пука", ба ли го кой го е казал, ма е умньо, не съм ли ти го казвал?...

Ей, бях се сетил преди време за теб, щото ми липсваше, честно. Даже като си изтрих акаунта, щото още бях невежа и се връзвах на чест и достойнство, вярвах в справедливост, чест, хуманност, морал и "вся остальная непьющая сволочь", и покрай тази ми емоционална постъпка загубих и контактите, които ми беше пратил на лични. Сори 'баут, дет се вика...

Та да кажа т'ва, дет се опитвам да ти кажа де. Бъди все така себе си, отстоявай все така разбиранията си, защото те са разбирания, за разлика от набиванията и генериранията на марандина други, както и, че се радвам, че си все още тук, за да те прочитам сегиз-тогиз, както вика баща ми. Не се тревожи за нищо, Жоре. Достигнах едни "висоти", че ум да ти зайде, ма разбрах някои истини. При това експериментално доказани, ма "на кой му пука", ба ли го кой го е казал, ма е умньо, казах ли ти вече? Та съзнанието, било като ТВ-ефира. Демек, ние не сме много повече от едни застарели тръбни телевизори, сдаващи багажа пред 3D и LED технологията, която обединена с Интернет и двупосочната връзка, направо ни хвърля на болкука. Но все пак, било експериментално доказано, че човек можел да повлияе съзнателно върху генератор на случайни числа така, че генераторът давал повече 1 или 0 според кефа на чиляка. Ей така, седейки си и опъвайки вратни жили срещу генератора. Аз т'ва го прайм сека сутрин в кенефа, ма все не улучвам шестицата от тотото. Сега чак разбрах, че може да се дължи на всички онези гадове, които също напъват вратни жили, при това в същото време сутрин, но с други комбинации. Затова се получава ефекта на Иванчо, знаеш ли го? Дето Иванчо видял падаща звезда, но в бързината се поколебал какво да си пожелае и на сутринта получил колело с цици. Та така си ги обяснявам моите неуспехи, де. Но философски погледнато, "на кой ли му пука", ба ли го кой го е казал, ма е умньо, ако не съм ти го казвал, се оказва, че съзнанието е нещо не само независимо от ума и тялото, а и нещо като ефир, съществуващо независимо и още по-странно, едновременно и навсякъде. Ай сиктир, а? Експериментално било доказано, че без значение дали съм пред генератора на случайни числа или съм на майната си за къпини, ако напъна вратна жила, мога да повлияя на генератора. Демек, не само имаме време пространствен континиум, ами и съзнателен, даже гравитационен. Инак защо времето ще тече по-бавно в близост до голяма маса, но на кой му пука, да не се повтарям...
Та свиркай си, всички сме едно и не се случва нищо, без то да не е било предварително уговорено и заложено. В състояние си да извадиш онова, което те вълнува. За другото на кой му пука...
Поздрави!

Чета те и обичам да те чета !!!
Хубаво е,че те има  :-*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3632 -: 09 Септември, 2013, 03:50:57 »
+1
Регатка, радвам се, че четеш глупостите ми. Какво друго ми остава?
Мани майтапа, ма имам едни гълъби, които доста време храня на терасата. Имах възможността да ги наблюдавам, както и поведението им. Те доста време се радваха на пълнозърнестия хляб, който им трошах, но с времето установих, че повече се радват на водата. Особено в жегите. Оставям им една пластмасова кутийка с вода, от онези прозрачните, в които сипват готовата храна в супермаркетите. Пият не като кокошките загребвайки колкото човката им побира и да вирнат глава, за да се стече в гърлото им, а забиват човки и смучат като пожарникарски помпи. Глътките им се виждат ясно и чак смешно. Интересното е, че като понамалее водата, кутийката става по-лека от гълъба и пада с трясък, когато някой от тях реши да се катери върху нея. След което настъпва панаир, паника, плясъци на крила, перушина и т.н. Защо ти ги разправям тези неща? Защото забелязах, че след един такъв екшън, напълних вода и останах да изпуша една нечистоплътна цигара. Гледам, един красавец с недоверие пристъпва към купичката. После клъвна края й два-три пъти. Разбра, че няма да го ям, и че купичката също няма да го яде, наби човка и започна да помпи като пожарникарска помпа... Какво иде да рече цялото мероприятие? Ми уплашил се е нашия и сега пробва. Първо полека, после малко по-така, а накрая съвсем. Какво да ми говори това? На пръв поглед и според погледа на мнозина - нищо. Но на мен ми говори. Много ми говори. Говори ми това, че има мисъл. Фактът че пробва преди да пие, говори за мисъл. Нещо, което неверниците наричат инстинкт за самосъхранение. Обаче не е. Не е, защото ако беше така, гълъбът нямаше да пробва, а щеше да бяга. А той пробва, при това много интелигентно, според неговите възможности. Клъвна два-три пъти, убеди се, че паничката няма да го изненада и после отпи...
Говори ми, че живите същества не са просто живи роботи, както е според най-съвременните научни схващания и теорията на Дарвин. Говори ми, че животните имат способността да мислят, преценяват и осъзнават в известна степен. Това бях го демонстрирал преди време с няколко видеоматериала от ютюб, не ми се търсят сега. Гарга се научила да чупи орехи, пускайки ги под гумите на автомобилите на светофар, при това чака червеното, за да слезе и си ги изяде спокойно. Не стига това, ми учи на това и поколението си. Птица лови риба със зарибявка, трошейки филия във водата. Откъде ще знаят, ако не са го видели, не са го осъзнали и не са го разбрали? Ей така случайно по Дарвинистки, на принципа проба-грешка? Ай сиктир. Това е научено!!! Следователно мислят. И в това няма нищо неестествено, ние сме живото доказателство за това. Обаче ни лъжат, че не е така. Защо ни лъжат? Защо да знаеш, че животът е навсякъде и че разумът е естествен атрибут на живота е забранено и подлежи ако не на отхвърляне, то поне на присмех? Защо, след като за своите почти 40 години тръгнах от там, че убивах животни с прашка, а сега ловя паяците вкъщи и ги пускам на свобода и истински страдам, ако нараня някой заради непохватността си, трябва да вярвам и да съм убеден, че те не са нищо повече от пясъка на плажа? Защо, когато се коли агне, майката реве, макар да не го вижда?...
Защото знаят и разбират!!! Няма как да е по друг начин, независимо в какво се опитват да ме убедят и какво преподават в училище. Те са като нас. И защо да не са? Няма причина да не са като нас. Малко или много. И ако тук, сред стотиците милиони видове има разум и той не е някакво изключително качество, Дарвин да му мисли как да обясни откъде и как се е появил, кое ни кара да сме убедени, че не само живот, а и разум няма сред трилионите звездни системи във вселената?
Това, за мен, е нелепо.  Дори не го вярвам, а го знам. Друг е въпросът откъде.

Нали всичко има причина и следствие, знаеш. Всичко, без изключение. Единственото нещо, което според любимите академици на Асен, се е случило без причина, било т.н. Биг Бенг, откъдето всъщност произхожда всичко. И на този фундамент сега стои цялата световна наука, целият световен капацитет с всичките им докторати, титли, професори, конференции, ядене и пиене, книгопреписване, плагиатстване и съчинения във възхвала на гения на онзи, който е дефинирал безпричинното следствие или първопричината на безкрая. И това е Еверест на съвременната наука. Без майтап. Хиляди години преди това, даже стотици хиляди години, ако питаш мен, което автоматично предизвиква научната "Анатема" върху ми, хората са ЗНАЕЛИ не само какво е безкрайността, а и че всичко в нея е ... цикли. Да намериш началото на всичко е все едно да намериш началото на колелото. Те не само са го знаели, но са правили календари с тези цикли. Сега знаем за цикличността на сезоните, за цикличността на слънчевата активност, за цикличността на ледниковите и топлите периоди, за цикличността на водата в океаните и облаците ако щеш, но хабер си нямаме и отричаме колелото на живота в нашите собствени манастири... Хабер си нямаме, че чакра и чекрък значат едно и също - колело. Хабер си нямаме защо си приличат лингвистично, защо всичко в космоса се върти, защо всичко в природата е кръговрат... 
След като всичко е причина и следствие, елементарен е изводът, че всичко е предопределено. Елементарно е, точно като 2+2=4. Точно. Цялата драма на човечеството е в това, че предното равенство го вижда като уравнение от типа на х+y=4, където умуваме колко е х, и колко е y. Академичният въпрос е, къде сме ние с нашето линейно + и - безкрайност при циклична вселена? Простият отговор е, в десета глуха.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3633 -: 09 Септември, 2013, 09:59:20 »
+1
В двора се появи едно котенце. Кръстихме го Калинка.  :D То порасна, роди. Останаха двечки. Другите, комшиите ги раздадоха. Едното женско - малката Калинка. Другото мъжко - Рижко. Това лято и двете Калинки родиха. Едно семейство - грижат се един за друг. Бабата и за внучетата, малката Калинка и за невръстните си братчета и сестричета. Рижко също. Обаче, появи се един агресор - насилник. Калинка не ще, но тоя нахален. Оглася квартала през нощта, да крещи, не ни оставя да спим. Пък и тя може да крещи, в тъмното не се разбира. Чакаме Рижко да порасне и заякне, за да се справи с тоя нахалник.

И сега, пак родила.

Драка  *rofl*

 *flower2*



goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3634 -: 09 Септември, 2013, 10:10:16 »
+1
Хайде сега да покажем кои сме ние българите и откога сме  тука на Балканите,че сме тука от поне 10000 години:
http://www.bgnow.eu/news.php?cat=3&cp=0&newsid=14582

А,да гърците! Те са си албанци,както се вижда от картата на генофонда,с изключение на някои мазни ,тлъсти извратеняци емигранти.

 *yahoo* *rofl*

Надминал е очакванията ми, моят приятел и любител на ниВЕЯта!



_____________________________________________________
Мараба, Жоре!
Как си? Гледам, още воюваш окопно като в първата световна...
Няма лошо, но си е загуба на време, ако питаш мен. Аз ги преодолях вече тия работи...


Мараба, Скитъре!  :)

Малко бъркаш домейните, както би се изразил Асен.
И двамата сте още във фазата на философстването, но то не е защото сте по-глупави, а по-млади.
Хубави години!

А моя милост е във фазата на филоПостПростването!
На... Като видя някой да си рекламира издуващите търбуха водорасли не си търкам очите та да ми се привиди, че запознавал събеседниците с душата си!
То пък... една душа!!!... ;)

Иначе... за протокола... по отношение на мислещите твари, чичо Хемингуей го е казал по просто "Рибо, рибо, сестра си ми ти рибо, НООО..."

О-тата аз ги добавих, че нататък не го помня.

Жив, здрав и късметлия!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3635 -: 10 Септември, 2013, 22:58:14 »
0
Не съм го писал аз.
Не казвам че е така.
http://saprotiva.org/bitkata-za-resursi-syria/
Цитат
На всичкото отгоре предварителните проучвания показват, че потенциално може да бъдат открити още големи находища на природен газ в басейна между египетското и гръцкото крайбрежие. Още през 2009г. гръцка компания прави проучвания и са открити малки петролни залежи. Днес те се изчисляват на 22 милиарда барела  в района на западното гръцко крайбрежие и около 4 милиарда барела в северната част на Йонийско море.
Какво се случва с всички замесени страни в този казус?
Знаем какво се случи с Гърция, а по-късно и с Кипър. И двете страни бяха докарани до банкрут (Кипър от банките) и притиснати до стената, неспособни да определят и диктуват каквито и да било условия. В Сирия бушува опустошителна война, която съсипа цялата й инфраструктура и също е безсилна.


http://www.segabg.com/article.php?id=665221
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=2286678


________________
п.п.
7 лв килото! То направо пържола мама му стара! :o
Флочко, отстъпка за съфорумци няма ли бе, бате?
Много скъпа ми се вижда тази твоята душа с трици!
http://www.flosinagastronomy.com/10551088108610761091108210901080.html

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3636 -: 12 Септември, 2013, 03:03:18 »
0
Регатка, радвам се, че четеш глупостите ми. Какво друго ми остава?
Мани майтапа, ма имам едни гълъби, които доста време храня на терасата. Имах възможността да ги наблюдавам, както и поведението им. Те доста време се радваха на пълнозърнестия хляб, който им трошах, но с времето установих, че повече се радват на водата. Особено в жегите. Оставям им една пластмасова кутийка с вода, от онези прозрачните, в които сипват готовата храна в супермаркетите. Пият не като кокошките загребвайки колкото човката им побира и да вирнат глава, за да се стече в гърлото им, а забиват човки и смучат като пожарникарски помпи. Глътките им се виждат ясно и чак смешно. Интересното е, че като понамалее водата, кутийката става по-лека от гълъба и пада с трясък, когато някой от тях реши да се катери върху нея. След което настъпва панаир, паника, плясъци на крила, перушина и т.н. Защо ти ги разправям тези неща? Защото забелязах, че след един такъв екшън, напълних вода и останах да изпуша една нечистоплътна цигара. Гледам, един красавец с недоверие пристъпва към купичката. После клъвна края й два-три пъти. Разбра, че няма да го ям, и че купичката също няма да го яде, наби човка и започна да помпи като пожарникарска помпа... Какво иде да рече цялото мероприятие? Ми уплашил се е нашия и сега пробва. Първо полека, после малко по-така, а накрая съвсем. Какво да ми говори това? На пръв поглед и според погледа на мнозина - нищо. Но на мен ми говори. Много ми говори. Говори ми това, че има мисъл. Фактът че пробва преди да пие, говори за мисъл. Нещо, което неверниците наричат инстинкт за самосъхранение. Обаче не е. Не е, защото ако беше така, гълъбът нямаше да пробва, а щеше да бяга. А той пробва, при това много интелигентно, според неговите възможности. Клъвна два-три пъти, убеди се, че паничката няма да го изненада и после отпи...
Говори ми, че живите същества не са просто живи роботи, както е според най-съвременните научни схващания и теорията на Дарвин. Говори ми, че животните имат способността да мислят, преценяват и осъзнават в известна степен. Това бях го демонстрирал преди време с няколко видеоматериала от ютюб, не ми се търсят сега. Гарга се научила да чупи орехи, пускайки ги под гумите на автомобилите на светофар, при това чака червеното, за да слезе и си ги изяде спокойно. Не стига това, ми учи на това и поколението си. Птица лови риба със зарибявка, трошейки филия във водата. Откъде ще знаят, ако не са го видели, не са го осъзнали и не са го разбрали? Ей така случайно по Дарвинистки, на принципа проба-грешка? Ай сиктир. Това е научено!!! Следователно мислят. И в това няма нищо неестествено, ние сме живото доказателство за това. Обаче ни лъжат, че не е така. Защо ни лъжат? Защо да знаеш, че животът е навсякъде и че разумът е естествен атрибут на живота е забранено и подлежи ако не на отхвърляне, то поне на присмех? Защо, след като за своите почти 40 години тръгнах от там, че убивах животни с прашка, а сега ловя паяците вкъщи и ги пускам на свобода и истински страдам, ако нараня някой заради непохватността си, трябва да вярвам и да съм убеден, че те не са нищо повече от пясъка на плажа? Защо, когато се коли агне, майката реве, макар да не го вижда?...
Защото знаят и разбират!!! Няма как да е по друг начин, независимо в какво се опитват да ме убедят и какво преподават в училище. Те са като нас. И защо да не са? Няма причина да не са като нас. Малко или много. И ако тук, сред стотиците милиони видове има разум и той не е някакво изключително качество, Дарвин да му мисли как да обясни откъде и как се е появил, кое ни кара да сме убедени, че не само живот, а и разум няма сред трилионите звездни системи във вселената?
Това, за мен, е нелепо.  Дори не го вярвам, а го знам. Друг е въпросът откъде.

Нали всичко има причина и следствие, знаеш. Всичко, без изключение. Единственото нещо, което според любимите академици на Асен, се е случило без причина, било т.н. Биг Бенг, откъдето всъщност произхожда всичко. И на този фундамент сега стои цялата световна наука, целият световен капацитет с всичките им докторати, титли, професори, конференции, ядене и пиене, книгопреписване, плагиатстване и съчинения във възхвала на гения на онзи, който е дефинирал безпричинното следствие или първопричината на безкрая. И това е Еверест на съвременната наука. Без майтап. Хиляди години преди това, даже стотици хиляди години, ако питаш мен, което автоматично предизвиква научната "Анатема" върху ми, хората са ЗНАЕЛИ не само какво е безкрайността, а и че всичко в нея е ... цикли. Да намериш началото на всичко е все едно да намериш началото на колелото. Те не само са го знаели, но са правили календари с тези цикли. Сега знаем за цикличността на сезоните, за цикличността на слънчевата активност, за цикличността на ледниковите и топлите периоди, за цикличността на водата в океаните и облаците ако щеш, но хабер си нямаме и отричаме колелото на живота в нашите собствени манастири... Хабер си нямаме, че чакра и чекрък значат едно и също - колело. Хабер си нямаме защо си приличат лингвистично, защо всичко в космоса се върти, защо всичко в природата е кръговрат... 
След като всичко е причина и следствие, елементарен е изводът, че всичко е предопределено. Елементарно е, точно като 2+2=4. Точно. Цялата драма на човечеството е в това, че предното равенство го вижда като уравнение от типа на х+y=4, където умуваме колко е х, и колко е y. Академичният въпрос е, къде сме ние с нашето линейно + и - безкрайност при циклична вселена? Простият отговор е, в десета глуха.

Скитър, ТОЛКОВА СЕ РАДВАМ, че има Скитъри! Това по-горе ми дава надежда, макар и тя да е до десета глуха!

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3637 -: 12 Септември, 2013, 03:28:10 »
0
Моите благодарности, Флочко Велики!
Ако не беше ти и Великия Хун, кой щеше да ни информира за гръцката мерзост?
Жив и здрав!
Моля,моля винаги на гребена на информацията!

Новини от  науката:
Група гръцки учени новопитагорейци е открила формулата доказваща защо площта на маслиновите горички ,според която се получават евросубсидиите ,е по -голяма от площта на цялата територия на Гърция.Проблемът е с публикуването  и,за да се докаже на недоверчивите германски данъкоплатци правилността на количеството пари усвоени от субсидии.Както питагорейците,така и новопитагорейците се били заклели да не записват на носител нищо от творчеството си. :)

eee, Фло, късно е, чадо! тази случка е от 1997-8-9! при това е факт! след щателно картиране от някакви ЕС служби беше установено, че за да отговарят сумите по дотациите на броя регистрирани маслинени дръвчета, не само сушата, а и част от морето е трябвало да е засадено.
Ето и друга подобна случка. Приблизително в тези години аз бях отново тук, бях на почивка в едно място, известно с животновъдството. Бяхме се събрали в едно малко селце, класика... кмета, попа, доктора и видни животновъди. Когато разбраха, че съм от България и след 3-тото узо набраха смелост да ме питат дали у нас няма някой завод за кондензатори, да го купят. Естествено на свой ред питах и аз за какво им е. Тук ще цитирам по памет "Абе даваха ни германците /за тях всички от ЕС са германци/ по 20 евро на глава добитък /повечето овцевъди/. А ние, селце малко, колко стада да имаме?! До нас други села и те на същия хал. Па един ден решихме и се обединихме. Та, събрахме овцете от всички села наоколо, броят НАЧИ германците овцете и записват в нашето село, а нощя ги натоварваме и хахдееее, та в другото село  *rofl* И така няколко години екстра си бяхме!  Добре, ама хитри тея германци бе! Научиха се и ей ти, измислиха пломби с номера на ушичките. Ние и там му намерихме колая и от тази година са им вкарали и микрочипове. Та, ако имате заводи, че чухме нещо такова, че в България сте страхотни с електрониката, давайте да се сработим, вие ще правите чиповете, ние нашата си работа и така ще оправим и двете държави. Ще им се невидяло на германците, те по-умни от нас НЕ СА!'  *girl*
Сигурна съм, че са се "сработили" с нашите електронии гении, защото гръка не само овце, а и динозаври с перки в д-то би отглеждал, щом има пари в тая работа, а българинът и совалка би направил с подръчни средства, само да не гледа овце  *sheep*
« Последна редакция: 12 Септември, 2013, 03:35:28 от elissa »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3638 -: 12 Септември, 2013, 06:40:52 »
0
Гледах го вчера. http://youtu.be/LQM0FnXfQWg
Все патриоти и от най-усърдните вярващи, посветени на велики каузи.
Не е за слаби нерви.
И тук ги има (http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22768&subid=2&pubid=63885140 )
без да са стигали още до такива забележителни подвизи.
Надявам се, не биха могли!

___________________________________
И една новина
http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=385312
Спадът на строителната активност за последната година е 8% (при 35 и 40 за предходните две)
Но...ооо...!
Атика отбелязва +45% тази година
Пелопонес +15%


___________________________________
Флочко,
Душо благородна и патриотарине!
Чух, че има 10% отстъпка за съфорумци?
Верно ли?
Че напиши го, джанъм!
http://www.flosinagastronomy.com/10551088108610761091108210901080.html

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3639 -: 12 Септември, 2013, 09:50:19 »
0
Моите благодарности, Флочко Велики!
Ако не беше ти и Великия Хун, кой щеше да ни информира за гръцката мерзост?
Жив и здрав!
Моля,моля винаги на гребена на информацията!

Новини от  науката:
Група гръцки учени новопитагорейци е открила формулата доказваща защо площта на маслиновите горички ,според която се получават евросубсидиите ,е по -голяма от площта на цялата територия на Гърция.Проблемът е с публикуването  и,за да се докаже на недоверчивите германски данъкоплатци правилността на количеството пари усвоени от субсидии.Както питагорейците,така и новопитагорейците се били заклели да не записват на носител нищо от творчеството си. :)

eee, Фло, късно е, чадо! тази случка е от 1997-8-9! при това е факт! след щателно картиране от някакви ЕС служби беше установено, че за да отговарят сумите по дотациите на броя регистрирани маслинени дръвчета, не само сушата, а и част от морето е трябвало да е засадено.
Ето и друга подобна случка. Приблизително в тези години аз бях отново тук, бях на почивка в едно място, известно с животновъдството. Бяхме се събрали в едно малко селце, класика... кмета, попа, доктора и видни животновъди. Когато разбраха, че съм от България и след 3-тото узо набраха смелост да ме питат дали у нас няма някой завод за кондензатори, да го купят. Естествено на свой ред питах и аз за какво им е. Тук ще цитирам по памет "Абе даваха ни германците /за тях всички от ЕС са германци/ по 20 евро на глава добитък /повечето овцевъди/. А ние, селце малко, колко стада да имаме?! До нас други села и те на същия хал. Па един ден решихме и се обединихме. Та, събрахме овцете от всички села наоколо, броят НАЧИ германците овцете и записват в нашето село, а нощя ги натоварваме и хахдееее, та в другото село  *rofl* И така няколко години екстра си бяхме!  Добре, ама хитри тея германци бе! Научиха се и ей ти, измислиха пломби с номера на ушичките. Ние и там му намерихме колая и от тази година са им вкарали и микрочипове. Та, ако имате заводи, че чухме нещо такова, че в България сте страхотни с електрониката, давайте да се сработим, вие ще правите чиповете, ние нашата си работа и така ще оправим и двете държави. Ще им се невидяло на германците, те по-умни от нас НЕ СА!'  *girl*
Сигурна съм, че са се "сработили" с нашите електронии гении, защото гръка не само овце, а и динозаври с перки в д-то би отглеждал, щом има пари в тая работа, а българинът и совалка би направил с подръчни средства, само да не гледа овце  *sheep*
Ели,рискуваш да си навлечеш гнева на новогърците! Те нямат чувство за хумор.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3640 -: 12 Септември, 2013, 16:45:39 »
0
Гледах го вчера. http://youtu.be/LQM0FnXfQWg
Все патриоти и от най-усърдните вярващи, посветени на велики каузи.
Не е за слаби нерви.
И тук ги има (http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22768&subid=2&pubid=63885140 )
без да са стигали още до такива забележителни подвизи.
Надявам се, не биха могли!



Потресаващо!!!

Жоро,
Не знам дали това е патриотизъм, това не са хора, а скотове. Веднъж, скотското, изкара ли се, няма спиране - става като лавина.

Ако е вярно това:

Цитат
Видео вахабисты снимают для предъявления доказательств при получении денег за убитых людей, – убийство взрослого мужчины у них оценивается в 300 $, старика, женщины , или ребёнка 200$.

... няма нищо общо с патриотизъм, идеали, вяра ...

Чува се и руска реч.
Ето от тук:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=LQM0FnXfQWg#t=610

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3641 -: 13 Септември, 2013, 20:41:52 »
0
И докато тук си баем, Исландия - една малка държавица сред нищото на атлантика дръпна шалтера на преговорите с Оупа и каза "Нещем!"





Не била, казва кака, виновна за проблемите на юга и за това, че южняците започнали да се отнасят отрицателно с германците.
Че кой е казал, че е виновна?
Откъде тя, една бивша дружинна ръководителка и пасторска щерка, да знае, че архитектурата на еврото е ако не сбъркана, най-малкото недовършена и оставена така в полза на подопечните и.
Откъде великите икономически светила в екипа и да са наясно, че капитала сам по себе си има тенденцията да се концентрира?
Ами объркали са се, като са приемали Гърция в ЕЗ и затова само преди няколко години приеха Кипър, да поправят грешката.
На кака сърцето и се къса за безработните, ама какво да направи!!! Нали доскоро бъхтеха 30-40 на сто по-дълго от средния германец, нека сега си починат. ;)
Сърцето и се къса и за онова малко момиченце за чието лечение бяха събрани няколко стотин хиляди в кипърска банка, но се изпариха, защото така реши Оупа в името на светлото бъдеще!


Потресаващо!!!
Жоро,
Не знам дали това е патриотизъм, това не са хора, а скотове. Веднъж, скотското, изкара ли се, няма спиране - става като лавина.

Да.
Потресаващ е изгледа.
По същество обаче не се отличава от което и да е  убийство!


____________________
Мислех си да се попощя малко за държавата и за бюрокрацията, за това, защо държавния служител трябва да има "неуволняемо" работно място и т.н... Но се сетих че по тези въпроси са писали къде по умни мъже, като се почне от Платон и се мине през Вебер
Днешните пазарни талибани не са чели нито Платон, нито Вебер, а за кака дори се съмнявам дали може да чете. От там и реформите им и резултатите им - талибански!
На стадото ще му промиват мисленето докато резултата от това промиване се обърне срещу тях точно както в потресаващото видео. Исторически е неизбежно, ако пазарните талибани не бъдат изритани от управленски постове.
Вероятно пресолявам.


____________________
И... понеже ми липсва чувство за хумор...
Преди няколко години този форум възникна като реакция на цензурата в друг форум на един етичен млад мъж. За добро или за зло, форумът не се интитуциализира. Поддръжката му пое друг етичен мъж, който дори напоследък не пише. Разходите, на пръв поглед, не са големи. Но ежедневният ангажимент е голям.
Чест му прави, че не го използва нито веднъж за  комерсиални цели.

Но ето, че и това се появи, с обяснението, че ни представяли интересите си!
Само аз ли го виждам?

Сега... някой ще каже, че това е моята лична вендета с Флочко.
И... така сигурно изглежда.
Но не е вярно. Колко лично може да има в един полуанонимен форум?
Въобще не ме интересува, който и да е Флочко. Предполагам е не лош човек в ежедневието, който трудно би се ориентирал дали "Дянкича" е обикновен бандит или неграмотен. Пазарната талибанщина е промила не една глава.
Не е необходимо да бъде разпънат на кръст за една дреболия и затова това ще ми е последното забавление с флочковщитана. Ще си оставя само моята си андрешковщина и веселия ми тумбак.

Нямам представа, но ми се струва, че разпада на едно общество започва с перманентното пренебрегването на дреболиите или обратното - затъването в дреболии.
И един ден се стига до другата крайност.
Обществото започва да обсъжда дали трябва да вкара в затвора полуфалиралия частник, затова, че не е платил една социална осигуровка http://www.segabg.com/article.php?id=665568 .
Накрая - до Аллах Абкар или както там го изговарят...


Пфу...
Стана прекалено сухо, като научна дисертация на политик плагиат.
Да се позанимавам с тумбака си и последното си забавление с Флочко!
Фло!
Понеже ми се случва да плащам за реклама в гугъл, знам че един клик понякога ми струва над евро и петдесет и че поне половината кликове са от конкуренцията, имам едно предложение.
Да направиш една трапеза в полза на форумното братство на стойност толкова евро, колкото са членовете на форума и, щот съм ти приятел, моите допълнителни рекламни линкове в твоя полза.
Така де! Като ще отслабваме, да е пазарно!
Най-добрия леб за отслабване!
http://www.flosinagastronomy.com/10551088108610761091108210901080.html

Хубави събота и неделя

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3642 -: 13 Септември, 2013, 23:24:58 »
0
Жорка,Жорка,платонино и веберианино!
Тоя леб ще ходи на фрайчайзинг "скоро време в София и после и в други градове",защото ползите му за здравето са повече от ефекта за отслабване.После може да стигне и до Солун,ако се светне някой питагореец за далаверата и да му дадем права за ползване на нашето брашно с морски водорасли.Вече има интерес от Германия,Финландия и Испания,тъй че интересното предстои.Популярността му на леба с морски водорасли ще расте във времето едновременно с прозрението и признанието от медицината,че всички автоимунни заболявания,алергии и въобще ненаследствени болести се дължат на дисбаланс на чревната флора ,а хранителните водораслови влакнини/фибри/ са най-доброто средство за почистване на червата от токсини.Това като кампания вече се почна в щатите. Ако искаш вярвай,но и твоето шкембе е от дисбактериоза, в следствие на неразумно хранене.
А тези перфектни момичета консумират нашите водораслови хлебчета редовно:

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3643 -: 14 Септември, 2013, 14:45:54 »
0
Събуждам се днес към обед, повдигам с пръстища двата си натежали от подкожна сланина клепача, спущам бъчонките с изкривените си нокти на земята, поемам дълбоко въздух да ми издуе търбуха и да се изравни малко изместваната атмосфера с теглото ми и ставам.
Правя три стъпки, колкото да се отлепи дирника ми от леглото и го просвам на специално изработения за свръх-тежки стол пред компютъра, пооправяйки малко мазните си дипли провисващи от двете страни на седалката.

Леко задъхан, но щастлив!

Сънувах, че една диетична дама ме фантазира в мечтите си като Аполон на Праксител, ако не и малко по-убав и отговаря с трепет на епистоларните ми вълнения.

Цъквам монитора и...

О, Боже!
Тук е!
В цели три екземпляра!

Усмихва се срещу мен, изпъчила цици, повдигнала леко бедро и влажен поглед през тъмно-розовите очила на любовта, готова да се пребори с всяка дисбактериоза!!!

- И свирки правя за реклама – ми шепти – че съм задник, от чужбина да личи!
« Последна редакция: 14 Септември, 2013, 14:51:49 от goro »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил