Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1209809 пъти)

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3705 -: 23 Февруари, 2014, 15:11:38 »
+1
Нали знаете вица за футболния съдия-педераст,който нарочно свирел обратно ,за да го псуват от трибуните.Ето му аналога и постиженията в нашия форум:Респект: -64!!!!!!

 *drinks*Ай за купона!

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3706 -: 23 Февруари, 2014, 19:32:34 »
0
Нали знаете вица за футболния съдия-педераст,който нарочно свирел обратно ,за да го псуват от трибуните.Ето му аналога и постиженията в нашия форум:Респект: -64!!!!!!

 *drinks*Ай за купона!

Не мога да се съглася,че ( + ) и ( – ) ще играят такава роля в нашите взаимоотношения.Струва ми се глупаво и детинско !
И понеже съм си едно голямо дете и аз,сега ще го поправя  *rofl* *rofl* *rofl*

Ай за рейтинга !

 *drinks*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3707 -: 24 Февруари, 2014, 06:34:57 »
0
Чичо Сорос изглежда ни чете. И той вече на мнение, че Германия няма място в Европа.
Само за кака се бърка. И да я четка и не, по-лъскав косъма и няма да стане.

Слушах снощи и сутринта бай Георги Трангас...
Неправителствените организации в Гърция колко пари взели от правителството.  *yahoo*
А в България? Кой ще ни каже?


*
Сутринта - угрижих се.
Все забравям да аплодирам най-бялото, румено дупе.
А то милото, малко рейтинга му да падне, обърква годината, пренася се в бъдещото на 2016, изпуска, бълнува вицове стари. Но... важното е, че чете - все нещо ще му влезе... с ниВЕЯ или без, харесва му, задълбочава му самочувствието!
Поправих се! Плюс горе, плюс вляво за най-бялото, румено дупе!

Хубава седмица на всички!

Ай, за купона!
 *drinks*
« Последна редакция: 24 Февруари, 2014, 08:40:37 от goro »

kepler3b

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +3/-2
  • Респект: -26
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3708 -: 24 Февруари, 2014, 13:31:51 »
-1
Стана ми любопитно - какво правихте три години с тия така омразни брокери? За да се мотаеш толкова, трябва хептен да не знаеш какво искаш или какво търсиш.


Ами той човека достатъчно ясно го е обяснил, ако си беше направил труда да прочетеш не би задавал този въпрос. Но явно не ти е силна страна четенето  *scare*


Мдааа.... ... ако мисленето ти е слабост...
би могъл да си помислиш още, че
щом те размотават 3 години разни брокери, вероятно:
- не знаеш какво искаш или търсиш (по Имотко)
- си по безплатното
- лъжеш форума за случая
- си отчаяно глупав
...има и други варианти, че и смесени, но...
Вариант "умен и честен, знаещ какво иска и търси" май няма!


п.п.
В интернет епохата... направо се чудя...
... в друга тема, едно бяло, румено дупе фъснало викокопарно: хората си съхранявали парите в каса, охранявана от полувъоръжени наемници, без редовна наборна армия...
 ;)

Ох... ако не е само чувство за хумор...
Дано ми прости Господ! Мисленето ми е слабост...

Ай... За купона!
 *drinks*


Пак ли ти бе амбрияж  *rofl* *rofl* *rofl* *rofl*

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3709 -: 24 Февруари, 2014, 13:56:47 »
+2
Може би, не се изразих много правилно. В повечето или много случаи човек е пристрастен. И именно когато знае своите пристрастия, т.е. отчета тяхното влияние, е възможно да бъде обективен. Колкото е възможно, по мерките на човека.
В по задълбочени спорове за обективното и субективното няма да влизам. Материята я сложна, не са я решили множество блестящи философи, че аз ли? Не се и опитвам.

Прав си. Хората в 99% сме пристрастни, т.е. имаме желания и очаквания, чрез които ни манипулират. Излизайки от тази  матрица, виждаш други неща. Дори знаейки своите пристрастия, можеш да бъдеш обективен ако гледаш обективно фактите, а не отчитайки субективните пристрастия. Не е нужно да навлизаш много навътре в материята до познанията на някой философ, за да ти светне лампата за някои неща.
Понеже за всичко пиша "със плам", и в "защита" на брокерите в един възникнал донякъде като "анти-брокерски" форум, и за Огнената вода и Любовта и за Готварски диети или Да обичаш на инат! разбирам въпроса ти повече като:
"защо защитавам гърците и стоварвам вината върху немците?"


В изречението - Интересен ми е пламът, с който защитаваш гърци и стоварваш всичката вина върху германци, все едно нещо зависи от някой от двата народа..., едно субективно и пристрастно виждане на фактите го тълкува така - разбирам въпроса ти повече като:
"защо защитавам гърците и стоварвам вината върху немците?"
. А обективното и безпристрастно виждане ще го тълкува само и единствено така - все едно нещо зависи от някой от двата народа...

Разбирам, че това е особено непонятно в един български форум и за масовия българин, чието мнение за гърците е формирано по време на църковните борби (дали са точно църковни е друг въпрос) и времето на формирането на българската нация, донякъде и етнос. И днешния среден българин е останал там, което е жалко. Че това е така - достатъчно е да се видят коментарите под която и да е статия в електронните медии - преобладаващо негативни и много често буквално глупави, показващи тотално игнориране или непознаване на фактите... (Горното не се отнася до българските историци и може би един висок слой на обществото, но кой чете историците? - масата чете плямпала и пропаганда по медиите)

Разбира се, имам И своите лични причини и пристрастия и именно защото си ги знам, това ми помага да бъда колкото се може по обективен. За съжаление, почти не ми се дава да напиша нещо "срещу гърците", макар да съм писал. При толкова много "гръцки хулители" единствения избор е да застана на другата страна - няма как тези хулители да са прави във всичко. А хулителите не са прави във повечето неща.
Някои са известни на форумците, други не, но личните ми пристрастия затова са лични и не за обсъждане.


Отговора ми е - заради фактите!
Да минем на фактите.


Няма намерение да ти обсъждам пристрастията. Просто ти посочвам, че те водят мисленето ти в грешна насока - .При толкова много "гръцки хулители" единствения избор е да застана на другата страна - няма как тези хулители да са прави във всичко. . Нима не виждаш друг избор? Аз например виждам, че Гърция е здраво закъсала плюс коментарите под статията , http://www.investor.bg/sviat/6/a/gyrciia-shte-se-nujdae-ot-oshte-40-mlrd-evro,167352/ , но това не е провокирано от Германия, което е мнението на едната страна. Опростяването на изходите до два (или Гърция е виновна, или Германия) е манипулация, целяща да отклони вниманието от 3-я, който дирижира и двете страни, а и не само. При това манипулацията е доста успешна. Нарича се "Фалшива дилема" - тази заблуда се използва, за да се опростят вариациите до само две възможности, за да се прикрият останалите...

Онова за българския форум и непонятността на масовия българин ще го подмина, защото ще  ме вкара в твоя пристрастен начин на мислене и да стигнем до "любезности", което не ми е целта, нито имам желание за това. Не съм хулител на никого и нямам нищо против гърци или германци или който и да е народ. Надявам се да го виждаш и усещаш. Не пиша нищо против никого и няма да го направя.

Да минем на фактите.
1. Нищо не зависи от кака. Тя  е един изпълнител. На кого? На този, към когото имат дългове всички държави.
2. Как можеш да отнемеш суверенитета на една държава без война? Елементарно - като и отнемеш възможността да печата собствена валута. Така ще можеш да налагаш всякакви ограничения, надзаконови договори, регулации, за да не могат хората имат свобода на действия, а ти "великодушно" ще им даваш хартия срещу тяхната лична и национална собственост (приватизации и концесии) и задължението да робуват. Нито Германия има валута, нито Гърция. Имат ЕВРО. От къде идва ЕВРОТО, как и при какви условия?  Малко ми прилича на долара..... КАК ни манипулират?   КОЙ?
3. Едва ли е нужно повече, за да се види безпристрастната посока.

"Робството държи  малцина, мнозина се държат за него."

Ай наздраве.
 *drinks*
« Последна редакция: 24 Февруари, 2014, 17:35:02 от Slavi »

iaross

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +7/-16
  • Респект: -5
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3710 -: 24 Февруари, 2014, 13:58:40 »
0

Лично за мен, за ситуацията в Гърция, Кипър, Ирландия, Испания, Италия и въобще целия ЕС, вина имаме всички, защото сме масово облъчени от манипулации и всеки вярва на тази, която е най-близка до неговия субективизъм, интерес и ограниченост на мирогледа. Политиците, които УЖ ние сме избрали, са поставени лица, които изпълняват чужди интереси, които нямат нищо общо с интересите на хората. Тези хора са избрани предварително и на нас ни се казва - "Ето Ви демокрация. Изберете си между БСП, ДПС, ГЕРБ, АТАКА, БЮРЕКОВ, ВМРО......" Яко а?! И няма значение кака ли е, батко ли, дядко или свако. Тия дразги и техните клакьори, относно виновника за ситуацията, са съвсем търсен ефект. За едни са виновни немците, за други гърците, за трети руснаци, кипърците и т.н. Така хората се разделят. Като страничен наблюдател, това го виждам и тук. Няма идея и теза, която да ни обедини. Всеки търси вината на друго място, но не и в себе си за цялостното неразбиране на събитията. Четем много и приемаме за вярно това, което е най-близко до нашите вярвания и неглижираме голяма част от фактите. Субективизма е пагубен, но чрез него сме манипулирани и без дори да се усещаме гледаме ние да сме добре, прецаквайки другия. Незамисляйки се, че утре ние ще сме прецаканите, защото някъде има и по-голям гявол от нас.



Здавейте, не бях влизал отдавна във форума и дори нямаше и да пиша,  но горния текст на Слави есъзвучен с едни мои мисли които ми се ще да споделя с някой. А именно:
1 На обществото (кое и да е) му е нужна обединителна, ръководна идея, прегърната къде с вяра, къде с логика и интелект. (Въобще не е задължително идеята да скована, безкритична, догматична)
2 Няма по-голям враг за същото това общество от старанието на някои вътрешни и външни сили за неговото разделение и противопоставяне една негова част на друга.
3 Представете си Европейския съюз като моментна рамка на по-горе споменатото общество.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3711 -: 25 Февруари, 2014, 07:44:46 »
0
Слави,
"В изречението" ти има 1 "интерес" и две твърдения. Слагам им номерца:
1. Интересен ми е пламът,
2. с който защитаваш гърци и стоварваш всичката вина върху германци,
3. все едно нещо зависи от някой от двата народа...



ПО ПРАВИЛАТА НА БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК ВЪПРОСЪТ ("интереса") ТИ Е САМО В Т. 1 - отговорих.
Т. 2 - полу-вярно твърдение (стоварвам вината на немската политика, а не на "всички германци")
по 2 - да отдадем отговора на моя инициатива и любовта ми към темата
;)

По 3..., ПИША БАВНО,

ТВОЕ СУБЕКТИВНО ТВЪРДЕНИЕ НЕПОДКРЕПЕНО ОТ НИЩО В ТВОИТЕ ПОСТОВЕ
НЯМА ПРИЧИНА ДА ВЗЕМАМ ОТНОШЕНИЕ ПО НЕГО И:
1. Едно филмче с куцаща логика и произволно избрани твърдения преписани на Чомски с нищо не го доказват. Все пак в този форум, поне засега участваме и хора, които не сме се образовали от вестниците и плямпаниците в нета. Ок?
2. Не съм Пития (знаеш коя е, нали) за да допусна, че твоят въпрос в тема за Гърция е по същество въпрос за ролята на "Световния заговор, световното робство и пр..." Такива теми във форума има и би било правилно ако те вълнуват да го отнесеш там или да си отвориш такава... Мен не ме интересуват.


Съвсем маловажно
Аз умишлено провокирам и вероятно понякога манипулирам.
Но съм честен със съфорумците си във фактите, които споделям.

Имам чувството, дано да греша, с оглед на това (вж. следващия цитат), че по-нататък ми обясняваш за Гърция със свои класификации и неаргументирани твърдения, със статиите на разни Еленки и Мигленки (момичета за създаване на интернет съдържание, няма как иначе да ги нарека), че много правилно съм отговорил на 2.

Възможно е да си вярваш.
Ума е най големия дупедавец по отношение на личните ни емоции (извор на субективизма ни), при това и добре да е школуван. Ако не, положението е направо страшно.

До "любезности" няма да стигнем, докато си почтен и коректен, независимо дали нещо "подминаваш" или не, разбираш или не.
Ако беше влязъл в темата като прост задник на трактор и да си горд, че си прост задник - несъмнено.

Нима не виждаш друг избор? Аз например виждам, че Гърция е здраво закъсала плюс коментарите под статията , http://www.investor.bg/sviat/6/a/gyrciia-shte-se-nujdae-ot-oshte-40-mlrd-evro,167352/ , но това не е провокирано от Германия, което е мнението на едната страна. Опростяването на изходите до два (или Гърция е виновна, или Германия) е манипулация, целяща да отклони вниманието от 3-я, който дирижира и двете страни, а и не само. При това манипулацията е доста успешна. Нарича се "Фалшива дилема" - тази заблуда се използва, за да се опростят вариациите до само две възможности, за да се прикрият останалите...

Онова за българския форум и непонятността на масовия българин ще го подмина, защото ще  ме вкара в твоя пристрастен начин на мислене и да стигнем до "любезности", което не ми е целта, нито имам желание за това. Не съм хулител на никого и нямам нищо против гърци или германци или който и да е народ. Надявам се да го виждаш и усещаш. Не пиша нищо против никого и няма да го направя.




Да минем на фактите.
1. Нищо не зависи от кака.
...

Това НЕ е факт, Слави. Това е едно твое невярно твърдение, показващо че не разбираш обществените системи.
Ще се опитам да дам два примера със съзнанието, че опростявам материята.
Пример 1.
Капитанът на кораба е Господ в открито море. Дори корабособственика да е на борда, ако капитана каже "затворете го в трюма" или "обесете го на мачтата" това ще бъде сторено и корабособственика не може с нищо да противостои.
Пример 2.
Да допуснем Слави, че ти имаш чанта с пари, пък аз пистолет и се срещнем на улицата. Кой ще командва?

Кесаревото - кесарю! - казва римската/византийската поговорка.

Кака има много повече власт, повече отколкото можеш да допуснеш - достатъчно да прочетеш правомощията и, трябва да ги има в нета... Като всеки премиер, тя има и скрити властови ресурси... (На мен даже ми се струва, че съвременните премиери имат повече власт от някои средновековни монарси, но това е друга тема) Това, че тя няма качествата да я упражнява или пък я упражнява тесногръдо, не променя немската държавна система - тя си е цяла целеничка и здрава. Кака е като калпав шофьор качен на добър автомобил, който има  претенциите да регулира и цялото пътно движение.

Един от недостатъците на системите за управление е, че позволяват, докато всичко върви добре и способните хора (по Платон, чел си внимателно Платон, нали?) отказват да се занимават с обществените дела, обикновени кариеристи да се качат до върха. Примери - бол. От кака (момичето на Кол) през ковчежника на кака, и плагиатите до самарко и попандреев... Най-лошото в такава ситуация е, че некадърниците се заобикалят с некадърници и много често от горе на долу следва разпад на нравите, етичните модели и... криза...
 
Доколкото нямаме някакво природно бедствие, за кризите е виновно единствено управлението, точно както е виновен капитана на кораба, ако той се блъсне в скала при хубаво време.

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3712 -: 25 Февруари, 2014, 13:54:32 »
0

По 3..., ПИША БАВНО,

ТВОЕ СУБЕКТИВНО ТВЪРДЕНИЕ НЕПОДКРЕПЕНО ОТ НИЩО В ТВОИТЕ ПОСТОВЕ
НЯМА ПРИЧИНА ДА ВЗЕМАМ ОТНОШЕНИЕ ПО НЕГО И:
1. Едно филмче с куцаща логика и произволно избрани твърдения преписани на Чомски с нищо не го доказват. Все пак в този форум, поне засега участваме и хора, които не сме се образовали от вестниците и плямпаниците в нета. Ок?
2. Не съм Пития (знаеш коя е, нали) за да допусна, че твоят въпрос в тема за Гърция е по същество въпрос за ролята на "Световния заговор, световното робство и пр..." Такива теми във форума има и би било правилно ако те вълнуват да го отнесеш там или да си отвориш такава... Мен не ме интересуват.


Горо, за мен нещата, които публикувах си имат своята логика, която  не се нуждае от доказателства, написани от "ерудити" или пък да са съдебно доказани от една доказано продажна и  корумпирана система. Наясно съм, че системата е изградена така, че там където се образоват хората да се пишат предимно нещата, които нямат значение. Важните неща, или не се съобщават, или се съобщават постфактум. Например, в историята ще се запише, че някакви брадати араби са свалили кулите близнаци. Хората ще се образоват от това и няма да проверят другите, по-важни неща от "плямпаниците" в нета или "някакви си там филмчета с куцаща логика и произволно избрани твърдения". Друг пример е, че традиционната медицина официално е безсилна пред много болести. Нетрадиционната върши чудеса със същите тези болести, но пък никъде не се изучава официално, а се пише предимно  в книги (които няма да видиш в медицински университет), "плямпаници в нета и "някакви си филмчета".
Всеки има право да вярва на това, което е по-близко до неговия разум и субективизъм и да ги нарича с имена като "конспирация". Спорове от този род се водят навсякъде, нито сме първите, нито ще сме последните. Факти и доказателства има различни. Разумът ни е този, който ги пречупва. Но съм се убедил в едно важно нещо - мозъкът отказва да приеме това, което не може да проумее.

Това НЕ е факт, Слави. Това е едно твое невярно твърдение, показващо че не разбираш обществените системи.
Ще се опитам да дам два примера със съзнанието, че опростявам материята.
Пример 1.
Капитанът на кораба е Господ в открито море. Дори корабособственика да е на борда, ако капитана каже "затворете го в трюма" или "обесете го на мачтата" това ще бъде сторено и корабособственика не може с нищо да противостои.
Пример 2.
Да допуснем Слави, че ти имаш чанта с пари, пък аз пистолет и се срещнем на улицата. Кой ще командва?

По пример 1:
Сравнението на управлението на държавата с кораб в открито море е повече от неуместно, защото ще създаде разлики, върху, които може да възникне спор. Но да го приемем така, с друг факт, който официално не е доказан, а именно, че по принцип екипажа си е корумпиран и всеки гледа собствената си паничка. Корабособственика манипулира и подкупва екипажа и му казва "затворете капитана в трюма" или "обесете го на мачтата", това ще бъде сторено. Защото държавите не са в открито море и винаги ще се намери по-послушен капитан. Да напомня за Доминик Строс Кан и сексскандала, а защо не и Моника Люински и Клинтън. Следващия капитан, знаейки за съдбата на предишния, ще е по-послушен и от наакано дете в кърмаческа възраст.
По пример 2:
Ако допускаш, че аз имам пари и разум, няма как да се срещна случайно с някакъв обикновен беден престъпник на улицата, който на гол тумбак е турил чифте пищови. Ако ще се срещам с такъв, ще отида в тях с танк и 200 въоръжени до зъби барети, защото мога да си го позволя. Медиите ще тръбят, че този престъпник е изнасилил 10 невръстни деца, ограбил е 2 банки, убил 3 майки с деца в парка и т.н. Може да се уреди това, заедно с фактите и доказателствата. И тук ти говоря за ПАРИ, а не просто за чантичка ПАРИ. И кой казваш, че ще командва?

Всяка логика е извор на много грешки. Само бъдещето ще покаже кое е вярно и кое грешно. А бъдещето......

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3713 -: 25 Февруари, 2014, 20:57:35 »
0
Наясно съм, че системата е изградена така, че там където се образоват хората да се пишат предимно нещата, които нямат значение.
...
Друг пример е, че традиционната медицина официално е безсилна пред много болести. Нетрадиционната върши
Слави, да не би приятелю да смяташ, че толкова брадати чичковци са си плюли на физиономията и са преподавали на андрешковците като мен врели некипели за да ни заблудят? Или смяташ, че те са също толкова глупави, управляеми или купени от твоята въображаема система.
Несериозно е.
Веднъж имахме разговор тук за образованието и ролята му. То разбира се не е панацея и сигурно се раждат светли умове на които не им е нужно да се научат дори да четат и пишат.
Не отричам също и народната медицина.
Докато беше обаче само народната медицина продължителността на човешкия живот беше доста по-кратка, а и убеден съм повечето от нас ако се разболее детето им няма да хукнат при някоя врачка а ще отидат в болницата.


Например, в историята ще се запише, че някакви брадати араби са свалили кулите близнаци.
Това прогноза ли е или го знаеш със сигурност? Ако ти знаеш какво ще се пише утре в историята значи можеш да виждаш бъдещото. Я кажи - утре ще си спазя ли диетата или отново ще преям и прекаля с цигарите?


мозъкът отказва да приеме това, което не може да проумее
Това твърдение е точно толкова вярно, колкото и твърдението, че умния човек избягва да се занимава с глупости.



Пример 1
Да напомня за Доминик Строс Кан и сексскандала, а защо не и Моника Люински и Клинтън.
Не случайно те питах дали знаеш как функционират обществените системи и чел ли си Платон.
И двата примера които даваш потвърждават Платон и моята теза. Нито Строс Кан нито Клинтън щяха да имат някакъв проблем ако бяха на висотата на етичния модел който би следвало да представляват. Като всички хора с власт и те имат неприятели. Нормално е да бъдат атакувани в слабите им места. Това съвсем не означава, че онези "с големите пари" или "световния заговор" са неприятелите им. Да речем, за Строс Кан аз си мисля, че това бяха френски и немски служби - едно съвсем произволно предположение с оглед единствено на това как се развиха нещата после.

Пример 2.
Ако допускаш, че аз имам пари и разум, няма как да се срещна случайно с някакъв обикновен беден престъпник на улицата
Тук отново не си разбрал примера. Под човека с пистолета имах предвид властите (говорехме за премиерите и Меркел, от която според теб нищо не зависело), а не някакъв дребен престъпник.
Ако си правил някакъв бизнес, би трябвало да ти е известно, че колкото и пари да имаш, ако се заядат с теб властите могат да те разорят. В държави като нашите и олигарх да си (вж. Путин и олигарсите) даже може да те очистят.
Но дори в свободни държави, ако си мислиш, че бедния Обама не може, ако ще и много възпитано, да каже на богатия Бил Гейтс "Бил, ако обичаш утре в 12 да си в офиса ми" се лъжеш. Не само, че може, ами и Бил ще е там по-рано от срещата. Обратното обаче не става така! Обратното е "мога ли да се срещна с президента"... Вероятно на него ще му отговорят, "президентът ще ви приеме в .... в ... часа. Ще имате 25 минути", а може и да му откажат. (Примера е груб, не е нужно да го възприемаш буквално)
В някои дребни диктаторски държавици, колкото и да си богат, масон, заговорник и пр... въобще не пееш дори зад теб да е такава мощна машина като американската - пример Куба или корейския талибан.
Най общо: колкото и да е богат човек, той не може да поддържа и да има репресивния апарат, който е на разположение на всяко правителство. И това е откакто свят светува, не от днес. По скоро стремежа в демократичните системи е как именно да се контролират правителствата да не злоупотребяват с властта.
Да го кажем по просто. Ако ти си много богат и финансираш изборната ми кампания и бъда избран, това въобще не означава, че ще те слушам, защото от там насетне аз разполагам с много по-голям властови ресурс от теб.
Или смяташ, че хората се натискат да вземат властта за да служат на някой друг или на "световния заговор"?

По интересно е кой прокарва подобни идеи в обществото, като да речем, че богатите са виновни за всички злини... А най богатите в свръх-световен-заговор...
;)
Ние сме милиарден свят... Трудна работа дори само заради това - та в един форум трима голтаци без да делим нищо не можем да се разберем, а представяш ли си да трябва да делим.

Слави, влязохме в много общи теми, които са до голяма степен въпрос и на лично светоусещане и философия. И въпрос на подготовка и житейски опит.
А аз знам много малко. Малко за Гърция, някоя далавера с имотите, малко за бетоните и пироните...
За тях - на драго сърце да продължим приказката.

Ай! За купона и за дърдорницата!
 *drinks*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3714 -: 26 Февруари, 2014, 08:24:21 »
0
"мозъкът отказва да приеме това, което не може да проумее" Много е вярно и се счита за психично отклонение-когнитивен дисонанс.Най-яркият пример са религиозни секти, които вярват в края на света ,който щял да се случи на  определена дата ,и се събират да го посрещнат събитието,пък то не се случва. Намират причина и насрочват нова дата за края на света.В това отношение мозъкът им е услужлив.
Религиите  и религиозните секти управляват религиозността и вярванията в това или онова,чрез догми в храненето,създавайки дефицит на хранителни вещества  за мозъчната дейност.Всички и без изключения. Счита се,че витамините В имат отношение към психичното здраве.Главен източник е месото.Сега, да си представим един 40 дневен строг пост без месо ,на края на който се отбелязва велико религиозно събитие.Изгладнелият мозък ще повярва и в ирационалното.
Най-новите религиозни секти ,като Генезис II директно използват препарати "за здраве",които убиват чревната флора ,отговорна за преработка на храните във вещества за мозъка и влияят на психиката .Временно последователите им изпитват усещането ,че се чувстват много добре.
« Последна редакция: 26 Февруари, 2014, 09:18:51 от Фло »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3715 -: 26 Февруари, 2014, 09:28:07 »
0

От снощи ме е напушил един смях и не мога да се сдържам вече. То, щото мозъкът ми отказва да приеме.  *rofl*

Карма: +47/-70
Респект: +19

Ай за плюсчетата.  *rofl*

 *flower2*

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3716 -: 26 Февруари, 2014, 14:42:39 »
0
Слави, да не би приятелю да смяташ, че толкова брадати чичковци са си плюли на физиономията и са преподавали на андрешковците като мен врели некипели за да ни заблудят? Или смяташ, че те са също толкова глупави, управляеми или купени от твоята въображаема система.
Несериозно е.
Веднъж имахме разговор тук за образованието и ролята му. То разбира се не е панацея и сигурно се раждат светли умове на които не им е нужно да се научат дори да четат и пишат.
Не отричам също и народната медицина.
Докато беше обаче само народната медицина продължителността на човешкия живот беше доста по-кратка, а и убеден съм повечето от нас ако се разболее детето им няма да хукнат при някоя врачка а ще отидат в болницата.


Горо, приятелю. Далеч не мисля, че тези брадати чичковци са си плюли на физиономията. Те не те заблуждават умишлено. Това са учили, това преподават, това практикуват. Много са малко тези, които четат алтернативи на науката, която са учили в университета, а точно тези алтернативи биха (или не биха) им въздействали върху гледната точка, разбиранията и.практиката. Пак казвам, според мен, всеки вярва в това, което е близко до неговия разум или джоб.
За медицината, прав си, че продължителността в била по-кратка. Сегашната медицина е развита много, но се използва доста комерсиално. Не знам дали е заговор или не, но е факт, че хората са живи по-дълго, но повечето са живи и болни. Малко са хората над 40-50 години, които не пият никакви хапчета. Да не казвам, че и много над 30 са със сериозни заболявания. Повечето са с по една шепа на ден. А онкологични заболявания на деца и младежи не е имало преди, докато сега са доста често срещани. Защото медицината е развита и живота е продължителен. Живот ли бе да го опишеш - Жив, но хронично болен. Кеф.
Сега ще ти разкажа за един брадат чичко, който не си е плюл на физиономията. Става дума за личния ми лекар. Ще говоря от личен опит. Преди 3 год при профилактичен преглед, моето брадато JP ми откри камъни в жлъчката. И каза - операция. Аз казах - ДООООООБРЕ. И седнах да чета " плямпаниците в нета и още , и още , и разни там филмчета с произволно избрани факти и куцаща логика". Та, резултата след 3 прочиствания бяха около 2 шепи зелени камъни, най-големите от които достигаха до 20 мм. Отидох при него пак и  му показах снимки на камъните и исках пак да ме види на видеозон. Отговора му беше следния - "Камъните са вътре още. Това, което си изкарал, не са жлъчни камъни. Няма как да ги изкараш от там без операция, жлъчния канал е много тесен, няколко милиметра и не могат да минат от там". Аз го попитах - "А как жената ражда и през този малък отвор минава бебе, тежащо 3-5 кг?" То не било същото. Ето ти типичен пример за "мозъкът отказва да приеме това, което не може да проумее".......Както и да е, тръгнах си и отидох при двама други лекари. Платих си да ме видят. Резултат - никой не видя камъни в жлъчката. Та, въпроса ми е, тоя брадат чичко плюл ли си е на физиономията като е искал да ме осакати, или него някой друг брадат чичко го е научил на това? Той ли е виновен, или системата е виновна? Или и двете? И едва ли има човек, с който да съм говорил на тема медицина и да няма такъв собствен пример за недоразумения.
Ето тук има няколко страници " интернет плампания". Някои им вярват, други не. Въпрос на избор.
Не казвам, че няма много добри лекари или брадати специалисти в който и да е клон на науката. Но повечето кадърни, на които съм попадал и съм общувал, са чели много, ама много повече от това, което са учили в университета. И то много алтернативи. Просто са излезли от знанията и практиката на системата и са развивали уменията и знанията си паралелно с алтернативите. 
Едно друго нещо започва да ми прави впечатление. Не знам как е в Гърция и по света, но в България, за да оцелееш, трябва:
1. Да разбираш поне малко от медицина, за да лекуваш себе си и семейството си, за да не те осакатят. Човек се лекува докато е здрав, като се разболее е по-трудно и вероятността да попаднеш на "специалист" е огромна.
2. Да разбираш от кулинария, за да знаеш с какво да храниш себе си и семейството си, за да не се разболяват системно и да поддържат здрав имунитет.
3. Учител, за да образоваш децата си.
4. Осигурител, за да осигуриш старините си.
5. Пазител, за да пазиш себе си и имуществото си.
6. Коректен платец, за да плащаш лукса на държавниците и безделието на мангустите.
И на всичкото това да намираш време да работиш и да се чувстваш щастлив. Живеем в същински Survivor.
Извинявам се за леко лиричното отклонение от темата ама ме напъна да го напиша.  *blush*

Това прогноза ли е или го знаеш със сигурност? Ако ти знаеш какво ще се пише утре в историята значи можеш да виждаш бъдещото. Я кажи - утре ще си спазя ли диетата или отново ще преям и прекаля с цигарите?

Не знам дали ще си спазиш диетата. Но ако си на диета, хапвай месо от време на време.  *girl*

Не случайно те питах дали знаеш как функционират обществените системи и чел ли си Платон.
И двата примера които даваш потвърждават Платон и моята теза. Нито Строс Кан нито Клинтън щяха да имат някакъв проблем ако бяха на висотата на етичния модел който би следвало да представляват. Като всички хора с власт и те имат неприятели. Нормално е да бъдат атакувани в слабите им места. Това съвсем не означава, че онези "с големите пари" или "световния заговор" са неприятелите им. Да речем, за Строс Кан аз си мисля, че това бяха френски и немски служби - едно съвсем произволно предположение с оглед единствено на това как се развиха нещата после.

Точно това имам предвид - по върховете на видимата власт няма хора с висок етичен модел и всеки си има своите слаби места, които биват атакувани САМО И ЕДИНСТВЕНО ако не са послушни. Защо ли избират такива за тези места? Ти, като избирател, би ли избрал такъв? Би ли избрал Доган, Станишев, Борисов, Бюреков, Сидеров, Костов, Царя, Кунева, Първанов? Едва ли. Ама пък все тях ги избират. Защо? Народа ли е толкова тъп или какво? За мен си го обяснявам така - избора на такива хора се прави предварително - хем послушни, хем с много слабости, хем лакоми, за да прекарват други интереси за сметка на робите (разбирай народа). Когато някой стане неудобен или ненужен - атакуват му се слабостите чрез активни медийни манипулации и човека е аут. На негово място идва следващия. И това не се прави само тук, така е навсякъде. Сещам се и за Берлускони с някакви малолетни проститутки. Ако кака стъпи накриво, няма да се учудя да я набедят, че е изнасилила пиколото и рецепциониста в някой хотел. Звучи тъпо ама то за нея нормален човек доста трябва да *drinks*   

Тук отново не си разбрал примера. Под човека с пистолета имах предвид властите (говорехме за премиерите и Меркел, от която според теб нищо не зависело), а не някакъв дребен престъпник.
Ако си правил някакъв бизнес, би трябвало да ти е известно, че колкото и пари да имаш, ако се заядат с теб властите могат да те разорят. В държави като нашите и олигарх да си (вж. Путин и олигарсите) даже може да те очистят.
Но дори в свободни държави, ако си мислиш, че бедния Обама не може, ако ще и много възпитано, да каже на богатия Бил Гейтс "Бил, ако обичаш утре в 12 да си в офиса ми" се лъжеш. Не само, че може, ами и Бил ще е там по-рано от срещата. Обратното обаче не става така! Обратното е "мога ли да се срещна с президента"... Вероятно на него ще му отговорят, "президентът ще ви приеме в .... в ... часа. Ще имате 25 минути", а може и да му откажат. (Примера е груб, не е нужно да го възприемаш буквално)
В някои дребни диктаторски държавици, колкото и да си богат, масон, заговорник и пр... въобще не пееш дори зад теб да е такава мощна машина като американската - пример Куба или корейския талибан.
Най общо: колкото и да е богат човек, той не може да поддържа и да има репресивния апарат, който е на разположение на всяко правителство. И това е откакто свят светува, не от днес. По скоро стремежа в демократичните системи е как именно да се контролират правителствата да не злоупотребяват с властта.
Да го кажем по просто. Ако ти си много богат и финансираш изборната ми кампания и бъда избран, това въобще не означава, че ще те слушам, защото от там насетне аз разполагам с много по-голям властови ресурс от теб.
Или смяташ, че хората се натискат да вземат властта за да служат на някой друг или на "световния заговор"?

По интересно е кой прокарва подобни идеи в обществото, като да речем, че богатите са виновни за всички злини... А най богатите в свръх-световен-заговор...
;)
Ние сме милиарден свят... Трудна работа дори само заради това - та в един форум трима голтаци без да делим нищо не можем да се разберем, а представяш ли си да трябва да делим.

Слави, влязохме в много общи теми, които са до голяма степен въпрос и на лично светоусещане и философия. И въпрос на подготовка и житейски опит.
А аз знам много малко. Малко за Гърция, някоя далавера с имотите, малко за бетоните и пироните...
За тях - на драго сърце да продължим приказката.

Ай! За купона и за дърдорницата!
 *drinks*

 Прав си, от Меркел зависят много неща, но не и най-важните. Наясно съм какво могат да направят властите. Примера с Гейтс и Обама ме разсмя, защото хем си прав, хем не си. Но не ми се задълбава там.
 Този интересния въпрос си има своя отговор. Но той е логичен на отговора на въпросите: "Има ли нещо над властите и какво или кой?  Има ли някой над властите в САЩ и ЕС и кой? Някой, който да използва и за който да работи целия репресивен апарат, разузнаване, валута и армия на тези общности?"
Народа вижда това - най-отгоре е властта. Ама защо пък властта, хем е избрана от народа, хем работи срещу него и заробва бъдещето му с дългове? Защо всички държави са длъжници без желанието на народа и на кого? САЩ дължат над 17 трлн долара. На кого? И защо им държат кредитния рейтинг толкова висок с такъв дълг и продължаващо задлъжняване? Кой ще плаща дълга и на кого? Интересни въпроси.....
P.S. И тук да добавя, че обикновения американец не дължи нищо на Бил Гейтс, въпреки, че той е богат. Но обикновения американец, чрез държавата си, е длъжник на някого и ще трябва да плаща. Ако няма пари, ще плаща със собственост и труд за много години напред. Дълг в Германия . И така е навсякъде. Дълговете на всички растат. Ясно е кой ще плаща. На кого и с какво?
Ей такива "плямпаници и филмчета има в нета". Това по CNN няма да го питат.
Други "плампаници", които скоро четох, бяха 2 въпроса: Кой има право да печата пари без покритие и да ги дава срещу лихва? Защо всички държави нямат това право?
« Последна редакция: 26 Февруари, 2014, 15:49:06 от Slavi »

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3717 -: 26 Февруари, 2014, 19:31:36 »
0
« Последна редакция: 26 Февруари, 2014, 20:50:27 от Невидимко »

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3718 -: 26 Февруари, 2014, 20:47:03 »
0
Пак откри топлата вода. Наяве.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3719 -: 26 Февруари, 2014, 22:11:12 »
0
Сега ще ти разкажа за един брадат чичко, който не си е плюл на физиономията. Става дума за личния ми лекар. Ще говоря от личен опит. Преди 3 год при профилактичен преглед, моето брадато JP ми откри камъни в жлъчката.
Слави,
Аз имах два подобни случая, единият - за малко фатален. Но не е виновна съвременната медицина, а че сме попаднали на доктори шарлатани в лошия случай, а в добрия - защото стават и грешки. Хора сме. Никой не е безгрешен.
Ти как мислиш - няма ли народни лечители шарлатани? Но аз не бих упрекнал народната медицина, макар да няма видеозони за да потвърди резултатите си.


Не знам как е в Гърция и по света, но в България, за да оцелееш, трябва:
...
Точно това имам предвид - по върховете на видимата власт няма хора с висок етичен модел и всеки си има своите слаби места, които биват атакувани САМО И ЕДИНСТВЕНО ако не са послушни. Защо ли избират такива за тези места? Ти, като избирател, би ли избрал такъв? Би ли избрал Доган, Станишев, Борисов, Бюреков, Сидеров, Костов, Царя, Кунева, Първанов? Едва ли. Ама пък все тях ги избират. Защо? Народа ли е толкова тъп или какво? За мен си го обяснявам така - избора на такива хора се прави предварително - хем послушни, хем с много слабости, хем лакоми,
В Гърция Слави е по-добре. Но не защото няма проблеми или защото хората са по хубави. А защото тази талибанска догма, дето и казвам неолайняризъм, въздигнала в култ печалбата и идол човешката лакомия не е била прилагана. Сега се опитват да го направят, но мисля - няма да стане - Гърция не е като стерилните бивши комунистически държави.
Светът Слави се управлява от идеите (по смисъла на Платон), не от световни заговори или свръх-човеци. Царстващата идея днес в Европа е (грубо казано), че човешката лакомия е двигателя на прогреса. Нещо което не само е невярно, но и дълбоко аморално.
Когато проектираш обществените правила и институции около една такава идея няма начин да не получиш някой изрод в резултат - например - "болница - търговско дружество"!
Тази идея е на път да се провали с гръм и трясък. Дано не е много шумно и дано не се роди друг урод.


Ако кака стъпи накриво, няма да се учудя да я набедят, че е изнасилила пиколото и рецепциониста в някой хотел.
...
Прав си, от Меркел зависят много неща, но не и най-важните.
От Меркел, за съжаление, зависят и най-важните неща. Колко? - друг въпрос. И причината е много дълбока - в години проповядваната немска идея за единение между народ и водачи.
Никой грък няма да се хване на приказката "немците са мързеливи", ако излезе самарко и го каже.
Ако обаче Меркел каже на немците "гърците са мързеливи", повечето ще се хванат. И тя почти го каза. Най-голямото престъпление, за престъпление го считам, на Меркел (и онова пиколо френското, с корени от Солун) е че отвори етническата кутия на Пандора в Европа. Дали ще може да бъде затворена и на каква цена - предстои да видим.


Народа вижда това - най-отгоре е властта. Ама защо пък властта, хем е избрана от народа, хем работи срещу него и заробва бъдещето му с дългове? Защо всички държави са длъжници без желанието на народа и на кого? САЩ дължат над 17 трлн долара. На кого?
...
Но обикновения американец, чрез държавата си, е длъжник на някого и ще трябва да плаща.
На никого не трябва да плаща обикновения американец, ако Америка фалира, което пък е трудно нещо за една държава със собствена парична единица и задължения в нея.
Дълговете между държавите и държавните дългове не са като дълг между мен и теб, мой или твой дълг.
Сисахтията е открита преди повече от две хилядолетия и половина.
За съжаление, точно държавата, чиито дългове бяха опростени 1953 година от останалите държави, след най-кървавата война на света в която тя бе агресора, днес се опитва да прокара и засега успешно една подобна мракобесна политика, отъждествявайки правителствените заеми с държавата, държавата с гражданите и и посягайки на спестяванията на гражданите (Кипър). Последното не е друго, а обикновен фашизъм.
И... съвсем не това са дълговете на Германия (от твоя линк), там изглежда пропущат нейното федерално устройство. Да не забравяме и, че още не-немец не е надничал в немските сметки - с какво упорство окуциха обединяването на банковата система в Европа, вероятно и по тази причина.
Разбира се, рано или късно ще платят безобразията си. Друг начин не е открит в света..