Автор Тема: Брокерски практики  (Прочетена 31486 пъти)

Играч

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 36
  • Карма: +1/-4
  • Респект: -8
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #90 -: 04 Октомври, 2010, 11:56:12 »
0
koganev:

                    ЕВАЛА!!!

Всичко което казваш е 100% вярно.Всеки който вземе този съвет може само да спечели.Изказвам се от личен опит(постътих по същия начин).Взех този съвет от добър познат и още съм му благодарен.

                                                                               ЕВАЛА!!!

Scyther

  • Гост
Re: Брокерски практики
« Отговор #91 -: 04 Октомври, 2010, 15:11:09 »
0
Купих го. Мерси за съветите! Не смея да се радвам, че ми предстои много. На теория трябва да влезя във владение до средата на месеца. Ако някой има опит със смяна на партиди ток и вода, да дава акъл. Искам ако е възможно да засекат показанията в средата на месеца, за да е всичко точно. Намерил съм една камара телефони уж на препоръчани майстори и фирми, но не съм решил още дали по този начин ще стават нещата или на куп. Намерих и една фирма, която прави почти всичко, но нямам препоръки за нея, освен референциите в блога им. Ако някой е чувал за тях, да пише - http://multibuild.log.bg/
Темата вече е за раздел ремонти, ще пиша там.
 *drink3*

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #92 -: 04 Октомври, 2010, 15:22:29 »
0

  Честито, Scyther! Здраве, щастие и хармония да царят в новия ви дом! За останалото ще му намериш колая.  *flower2* *drink1*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #93 -: 04 Октомври, 2010, 15:54:44 »
0
Честито Scythеr-е! Хайде хаерлия да е в новият дом! За ремонтите - все ще се оправиш някак си. Моят апартамент го правих след състояние по БДС, но ползвах различни хора за различните неща, а и беше преди 7 години, така, че лично не мога да ти препоръчам майстори. Кумът ми познава една бригада, която му прави основен ремонт на 2 апартамента, ако искаш мога да попитам за координати. Той е в Италия в момента, но мога да му пиша на Скайп или да се обадя на кумицата. Малко ме е страх да препоръчвам майстори, ама ако искаш координати - пиши, пък ти ще си ги прецениш. Кумът е много доволен, ама той е "куче" и ги е следял изкъсо през цялото време.
I say what I do and do what I say.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #94 -: 04 Октомври, 2010, 17:19:16 »
0

Скитър,

Честито! Бъдете щастливи в новото жилище. :) :) :)

Защо няма да смееш да се зарадваш? Полагат ти се поне, няколко дни. В момента, си хвърлил една голяма и тежка торба зад гърба си. Не се обръщай назад!

За ремонтите, ако приемаш съвет от жена...

Най-добре е с фирма, която да ти направи всичко. Най-много, може да си поръчаш сам дограмата и интериорните врати, ако ги сменяш. Задължително, срещаш двете фирми при вземане на размерите, както и уточняване за деня за поставяне. С майстори, нито ще ти излезе по-евтино, нито по-бързо.

Основното предимство е, че имаш взаимоотношения с 1 човек. Той си стикова нещата между отделните операции. Ако викаш за всяко нещо отделен майстор, той ще гледа да си свърши неговата работа, без да се съобразява с действията на другите.

Изборът на фирмата е много важен момент. Определящото, поне за мен, е качество и почтеност. Дори, и да дават по-висока оферта от другите.

Успех!  :) *flower2*  *drink1*

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Брокерски практики
« Отговор #95 -: 04 Октомври, 2010, 17:33:47 »
0
Честито Скитъре,
Лек ремонт и много щастие в новия дом.
Разкажи ни през какво мина и как взе решението за покупка.
От 15.10.2010г. тръгва един конкурс със спомени "Как купих имот и през какво минах"
Наградата е уикенд в Копривщица със средногорско агънце с подправки за компания.
Та както си го подкарал, може и таз награда да грабнеш.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #96 -: 04 Октомври, 2010, 19:00:13 »
+3
Купих го.

Честито !

Мисля, че доста убедително си представил цялостна атмосфера около теб и на тази база си взел правилно решение.
Сега ти пожелавам удачен ремонт и да се ползва със здраве !

Предложението за ремонт с фирма не е за пренебрегване, но зависи от множество обтоятелства. Трудно е да се даде съвет тук. Пробвай ги да ти дадат подробна писмена оферта по твое задание и опитай да прецениш, кой хитрува, кой е открит и действително иска да получи поръчка.

При въвода задължително направете протокол и за показанията на измервателни уреди и на тази база си уреди отношенията са продавача. Обърни внимание задължително на това, колко са стари уредите. Минавали ли са на проверка Има някакви изисквания в Закона за метрология и уреди за измерване (или както там се казваше).
Знам за случаи тук в София, при които стар собственик дълго се измъквал от задължението да си смени водомера (има стари уреди, които въобще не може да се ползват според закона), после се оказало, че старият водомер прави 60 % грешка в минус и новият собственик имаше сериозни проблеми. Не знам, как свършиха нещата.
В протокола впишете партидни (клиентски) номера. Ще ти трябват при смяна партидите.
Не знам, как е във Варна, но тук в  София масово искат нотариален акт. Предполага се, че доставчиците на услуги са всички регистрирани като администратори по закона за защита на личните данни, но моят съвет е чинно да си попълниш необходимата информация  в заявлението при искане за смяна на пратидата, да покажеш на съответния чиновник копие от НА, но при възможност да не му го оставяш.
Всеки си има свои правила. Не познавам практаката във Варна.

Друго като идея. На мене сега ми дойдоха едни боклучета в блока, с които вече съм "на нож". Купиха имот и вече 6 месеца ни тормозят и безобразничат. Не знаят, какво искат и не знаят как да го направят.
Съвет без ангажимент. Опитай се да се ориентираш в обстановката в сградата. Говори с председателя на ЕтС.
Ако са "в пътя" и  си имат  Книга на собствениците, впиши се овреме в нея.
Чуй какво си "представят" хората за своя нов съдомец.
Провери дали имат валиден нов Правилник за ВРед. Изчети го внимателно в частта за ремонтите.
Спазвай приличие и чистота, гледай да намалиш до възможния минимум неизбежното притеснение.
Ще живееш с тези хора. Това особено важи за неизбежното разбиване.
Тук според мен е важно да се започне работа едва в момента, в който си сигурен, че знаеш, какво искаш и какво правиш. Уважавам хората, който викнат специализирана фирма за разбиване. Тя дойде с производителна техника, бръмчат един полуден, извозват отпадъци един полуден, в края заметат и ти оставят "чист" обект.
Преди да започнат да изнасят боклука, задължително провери какво е състоянието на асансьора и защити пода и стените му от някакви допълнителни надрасквания и наранявания.
Пусни един по-дебел найлон на партера до изхода.

Същевременно бъди твърд ако усетиш, че се опитват да ти прехвърлят в суматохата разни разходи и тегоби, които не се полагат. Неизбежно ще опитат.

Обикновено "новите" не ги проемат много радушно. Рефлексът на "старото куче" работи в пълна мярка.
Фотографирай всичко преди да започнеш и пресичай много категорично всякакви опити да ти приписват чужди грехове. Покажи, че си човек, който е отговорен, сериозен и "в час". Носиш си кръста и отговорността, но чужди не щеш, освен ако не носиш нарочно.

Същевременно, Гледай по-наедро.
Направи някакаъв жест, подарък за блока. Нещо, което да демонстрира добронамереност и мащаб.

Много успехи и при необходимост винаги питай. Ако не за друго, за кураж !


Scyther

  • Гост
Re: Брокерски практики
« Отговор #97 -: 04 Октомври, 2010, 23:01:48 »
+5
Благодаря за коментарите и съветите на всички!
Прави сте. Много са нещата с които се сблъсквам, много са и онези, с които тепърва ще се сблъскам. Но ще се справя някак. Ако имам затруднения ще питам тук. Това е форумът, който исках и тук са приятелите ми, които търсех. Намерих ги, за което благодаря!
С жена ми сме видели, както се казва, и 2 и 200. Тя е щастлива и ме подкрепя, което е най-важното за мен. Това, което се случва с мен е нищо повече от отгръщане на поредната страница на книгата на моя живот. Така го възприемам. Не го приемем като успех, Музе, а като естествено продължение на живота. Приемам го, като завършване на училище, университет или нещо подобно. Нормално е. По-ненормално щеше да е, ако не стане така. Така че не е успех. По мое мнение даже си е късно, но така се стекоха нещата покрай спекулативния балон. Трябваше да изчакам 2-3 години, защото беше ненормална работата. Спомням си как преди 3 години отидох в една АНИ и казах, че търся тристаен до 50 000 евро. Брокитата наоколо се изсмяха тихо, а брокерката, която ме изслушваше едва сдържа смеха си и каза "Съжалявам, но двустайните панелки започват от толкова"... Тогава се почуствах, като че ли съм с 50 стотинки в джоба, а искам голяма семейна пица... Тогава аз бях ненормалния, а "нормалните" ми познати купуваха двустайни панелки с 80 000 евро на заем. Сега ще живея в тристен за 41 000 евро, а "нормалните" ми познати ще изплащат двустайните си панелки 25-30 години. А брокерката, дето ми се присмя, си продава лизинговата кола и работи като чистачка на сезонна заетост в Златни пясъци. Живот, какво да го правиш...
 

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #98 -: 05 Октомври, 2010, 00:03:24 »
+2

Скитър,

Аз никъде не съм споменала "успех". Сега, обаче, като се замисля, си е успех! Защото ти хвърли товара, докато твоите познати, много време, години наред, ще го носят...
Няма рано или късно. Има на време. Ти го направи.

Най-искрено и от сърце ви желая, да бъдете здрави, за да се радвате на щастието си. :) *flower2* *drink1*

Коментарите и съветите на Коганев и Начев са много ценни.
Тук нямаме емотиконче, прекланящо се. Имаме си плюсчета. И по-добре, виждат се всеки ден. :)

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #99 -: 05 Октомври, 2010, 00:04:23 »
0
 Желая успехи и много,много любов на цялото ти семейство !!!

 Порадвайте се,целунете се........ ;)  Успеха ви е голям,имате вече собствен дом,неволи отново ще има.... :)

 Но,сега е време за радост и обич  :)  :)  :)

 Scythеr,поздрави и целуни съпругата си от кака регата,моля те  :D

 И за нея много  *flower2*  *flower2*  *flower2*  *flower2*  *flower2*  *flower2*  *flower2*  *flower2*  *flower2*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #100 -: 05 Октомври, 2010, 00:32:29 »
0
Scythеr,
честит нов апартамент. Много приятни емоции и по-малко грижи.  *drink4*
Иначе 3-стайният апартамент ЕПК ли е?
Още 1 честито.

Scyther

  • Гост
Re: Брокерски практики
« Отговор #101 -: 05 Октомври, 2010, 00:38:13 »
0
ЕПК е.
Целунах я! От вас! Благодаря за искрените пожелания и съвети!
Хвърлих един товар, предстои да хвърля и "още нещо"...
Нещата стават! Трудно, с мъки и лишения, но стават. Трябва стратегия и цел да се гони. И да си правим сметката. С кредит и пундю може. Най-важното е да се преследва целта. Имаш ли headshot - ти си. Останалото е чакалене. Това преследах, имам го.
NO MORE LONELY NIGHTS - Paul McCartney - 1984

 :) :) :) :) :)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Брокерски практики
« Отговор #102 -: 05 Октомври, 2010, 01:56:14 »
-1
На добър час и от мен!

Вяра в Бъдното и много сбъднати мечти!!

 *drink1*

Scyther

  • Гост
Re: Брокерски практики
« Отговор #103 -: 05 Октомври, 2010, 02:06:16 »
0
На добър час и от мен!

Вяра в Бъдното и много сбъднати мечти!!

 *drink1*

Благодаря, marandi! *beer*

zlostyr

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 45
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +14
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #104 -: 05 Октомври, 2010, 18:27:14 »
0
Честито, Скитър!
Да си живеете здрави и честити в новия апартамент!  :)