Автор Тема: ВРЕМЕ ЗА РЪСТ  (Прочетена 14434 пъти)

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: ВРЕМЕ ЗА РЪСТ
« Отговор #15 -: 17 Юни, 2011, 20:46:36 »
0
Мина известно "време за ръст" и имотите пак надолу. Сривлогарите пак прави, ъпърите пак криви. Обаче заветните 149 евро ли бяха, долари ли бяха, левчета ли бяха не помня, но ряпа да ядат:
Цитат
Бегла справка в Публичния регистър на продаваните имоти от съдия-изпълнителите може да предизвика такива кошмари у длъжниците, че да ги докара до пълно отчаяние. Фрапиращ пример е двустаен апартамент 64 кв.м.,с маза и таван, в Радомир, който се продава от съдебния изпълнител за... 1000 лева – две заплати и го купувате, ако сте изряден с другите неща, разбира се. В регистъра, впрочем, е пълно с двустайни във всяко кътче на България на цена 8-10 хиляди лева, включително и в Добрич и областта.
За съжаление, дори и за такива евтини имоти няма наплив от желаещи.
http://blogdobrudja.info/print.php?news.13

И ся кво? Къде са ъпърите да си посипят главите с пепел и да кажат извинявайте, ние сме тъпаци и сгрешихме, чеп за зеле не става от нас, камо ли експерти по недвижимите имоти и т.н.?  Щото едно е да си тъпа лъжлива брокерка, друго е да си експерт, ама на - в България тъпите изрусени лъжливи брокерки, бивши основни даскалици завършили филология "у Шумен" са експерти, а хората с пари в криза са  *sheep* *sheep* *sheep*. С това поздравявам Викито, тя си знае защо. На куку и краката да му целувате е малко.


Догодина, може и да се вдигнат - с темповете на печатане на валута нищо чудно да поскъпнат - с уговорката, че спрямо всички стоки от първа необходимост  ще се сринат.
По 1 нула на месец-два за цената на стоките от първа необходимост не е невъзможен сценарий. И не гадая, просто май натам вървим.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: ВРЕМЕ ЗА РЪСТ
« Отговор #16 -: 20 Март, 2012, 19:16:28 »
0
На мен ми е до тях. Вие, ако сте решили да мрете, си е ваша работа.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ВРЕМЕ ЗА РЪСТ
« Отговор #17 -: 20 Март, 2012, 20:21:54 »
0
  :D

На това му викам - "гладна кокошка просо сънува"  *rofl*

Погребалните тарифи, хич и няма да ги гледам.  Няма да останем непогребани. Мен, лично ми е все тая - къде, как и прочее ...
От всички новини, ето и нещо което не е съвсем минус, даже си е в плюс.

Германия - 90% ръст на БГ сезонни работници

Така ще бъде и тази година. Не знам, дали ще има ръст спрямо 2011. Най-вероятно. Пък и не е само за Германия. Едва ли точно за апартаментите, но си е кешче. Освен, ако не е за затулване на необслужвани задължения някакви ...  *neg*

Пролет е вече, ей... Ако не са апартаменти, с палатки пак става. Няма цена на ток, чист въздух, птиченца чуруликат, щурчета свирят през нощта, романтика ...  *flower2*

 *drink11*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: ВРЕМЕ ЗА РЪСТ
« Отговор #18 -: 20 Март, 2012, 21:22:18 »
0
Хубава картинка са сложили от Форос, красотичка при "вуците" в гората. Като настане глад, кеф ти гъбки, кеф ти коприва - на една ръка разстояние.
Иначе днес един познат строител каза, че за два месеца продал 5 апартамента в Овча купел, готови, с акт 16, в сграда с над средните за района качество и визия, на 800 евро метъра. Това как да го разбирам, като края на света ли? Щото на мен ми изглежда като че всяко ново, завършено и горе-долу добро жилище се продава сравнително лесно на нива 700-800 евро и има търсене.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ВРЕМЕ ЗА РЪСТ
« Отговор #19 -: 20 Март, 2012, 21:34:35 »
0


Последните дни си говориме с двамца - служители от централата на една от банките. Ама как си говориме - ей тъй - цакаме се един друг за едно... проблемче.  :D Много се изкушавам: да се нахъся ли да ги "боря", както съм им набрала, или да си гледам рахата. Не съм решила.
Та, между другото, коментирахме и кредитите. Според тях - кой бил предполагал, че така ще стане. Аз, съответно, нали знаете, им казвам - точно защото знаехте, затова и сега си имате имотчета. Това беше целта - да се сдобиете с евтини имоти и да дерете хората, по най- непочтения, безскрупулен начин. *ireful*  Брех, като подскочиха и двамцата. Било градски легенди  *pinnochio*, имоти не им трябвало, рушели се били, нямало кой да се грижи за тях. Да не би да съм искала, да стават агенции за недвижими имоти. Ми, казвам, вие СТЕ. А, те - това са глупости, ако ние изкараме 30% от имотите, другата банка 20%, третата ... ти знаеш ли какво ще се случи с цените?!??? Мене питат ... хехехе Е, представете си, че знам, или поне се досещам. И в този момент си спомням за Асенката , дето казваше , че са аборигени. И мислено (нали съм жена, да си кажа, макар и наум  :D ) – като не е безскрупулност, тогава сте аборигени! На секундата се ухилих, надявам се да е било пак мислено.  *rofl*


darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: ВРЕМЕ ЗА РЪСТ
« Отговор #20 -: 20 Март, 2012, 23:06:00 »
0
Добър вечер! Интересна тема.....ипотекар, който е плащал 50/60 месеца вноска по кредит, де факто си е върнал поне 60% от задължението. Но тва не се случва, щото тва са лихви.....въобще банкирането е сичко друго, но не и "услуга". Тая дума не съответства на "дрането" на което се подлага жертвата.
Та след като сгъне крак в тия времена, след 60 месеца цакане, мислите ли, че банката слагайки ръка върху имота губи нещо? Винаги губи ипотекаря, и тва е самоучастието и тия вноски до отнемането....А банката разтеглено във времето, чакайки по-добри времена мое само да спечели, тъй като имота е почти бонус, а при бърза продажба в най-лошия случай е на "0" или малко отгоре с вноските дотук+ продажба на апартамента на половин цена от тая цена на която е купен 2008-ма!
Еврейска им работа....ма не на сички евреи, тва е, че ги отъждествяваме сичките, баси, а не е редно. Както и нас на запад ни сметат заедно с циганите....
Ас съм българче.......

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ВРЕМЕ ЗА РЪСТ
« Отговор #21 -: 20 Март, 2012, 23:30:40 »
0

Дарки,
Ами някаква жена от Търново, теглила 5хил.лева, плащала, плащала доста време, докато накрая имала да плаща 7 хил. От този порядък бяха цифрите. Спечелили делото... гордо, гордо ...
Ама как пък някои от служителите там, като че ли им се форматира поведението, мисленето, душата им дори! *neg*

Имотите, които ги имат, че са придобити на ниска цена, придобити са. Нали е имало плащане до един момент. Длъжниците, освен, че им вземат имотите, продължават да дължат. Вече си мисля, че рушенето на имотите не са калкулирали в сметките. В резултат на което, обезценяването им няма да е само от потъване на пазарните цени. Как се пласира разрушен, порутен имот?

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: ВРЕМЕ ЗА РЪСТ
« Отговор #22 -: 20 Март, 2012, 23:39:40 »
0
Добър вечер! Интересна тема.....ипотекар, който е плащал 50/60 месеца вноска по кредит, де факто си е върнал поне 60% от задължението. Но тва не се случва, щото тва са лихви.....въобще банкирането е сичко друго, но не и "услуга". Тая дума не съответства на "дрането" на което се подлага жертвата.
Та след като сгъне крак в тия времена, след 60 месеца цакане, мислите ли, че банката слагайки ръка върху имота губи нещо? Винаги губи ипотекаря, и тва е самоучастието и тия вноски до отнемането....А банката разтеглено във времето, чакайки по-добри времена мое само да спечели, тъй като имота е почти бонус, а при бърза продажба в най-лошия случай е на "0" или малко отгоре с вноските дотук+ продажба на апартамента на половин цена от тая цена на която е купен 2008-ма!
Еврейска им работа....ма не на сички евреи, тва е, че ги отъждествяваме сичките, баси, а не е редно. Както и нас на запад ни сметат заедно с циганите....

Дарки, от тебе по-голем христиенин нема майна! Щом борчовете от Емо не щеш да си събереш.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: ВРЕМЕ ЗА РЪСТ
« Отговор #23 -: 20 Март, 2012, 23:51:12 »
0
Муза, изобщо не е абсурд, вервам на тая твоя приателка, и аз знам подобни случаи.... Секи длъжник, с 20-годишен кредит който е внасял 6 години редовно вноските си мое да се каже, че си е върнал де факто главницата. Но де юре той дължи още 1.5 пъти същата сума. Банката ако ще и за пет лева да продаде на некой свой човек имота,  длъжника и преките му наследници дължат останалата част от тая измислена сума. Банката никога не губи, тя мое като хищник с часове (години) да дебне длъжника за парите си и сички законови средства за да ги земе, а законите са на нейна страна, щот са нейно дело...... Затва банките са най-богатия финансов субект на планетата, дрането е колосално, заробването средновековно, измъкването почти невъзможно, издължаването непосилно!
Ас съм българче.......

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: ВРЕМЕ ЗА РЪСТ
« Отговор #24 -: 21 Март, 2012, 00:01:00 »
0
Муза, изобщо не е абсурд, вервам на тая твоя приателка, и аз знам подобни случаи.... Секи длъжник, с 20-годишен кредит който е внасял 6 години редовно вноските си мое да се каже, че си е върнал де факто главницата. Но де юре той дължи още 1.5 пъти същата сума. Банката ако ще и за пет лева да продаде на некой свой човек имота,  длъжника и преките му наследници дължат останалата част от тая измислена сума. Банката никога не губи, тя мое като хищник с часове (години) да дебне длъжника за парите си и сички законови средства за да ги земе, а законите са на нейна страна, щот са нейно дело...... Затва банките са най-богатия финансов субект на планетата, дрането е колосално, заробването средновековно, измъкването почти невъзможно, издължаването непосилно!

Дарки, ти си ми симпатичен, ама нещо не си много светнат с банките. Банките мое и да губят... при това мноу майна, адски мноу. Са мое ти давам примери колко искаш, ма не е тва проблема баси

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ВРЕМЕ ЗА РЪСТ
« Отговор #25 -: 21 Март, 2012, 00:04:07 »
0

Дарки,
Не я познавам жената, тия двамцата ми го разказаха ... Гадост! Толкова са ... бррррр

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: ВРЕМЕ ЗА РЪСТ
« Отговор #26 -: 21 Март, 2012, 00:27:27 »
0


Дарки, ти си ми симпатичен, ама нещо не си много светнат с банките. Банките мое и да губят... при това мноу майна, адски мноу. Са мое ти давам примери колко искаш, ма не е тва проблема баси
И ти си ми симпатичен, но мисля, че депозитарите ще загубят, иначе не съм спец, прав си.......ако знаеш колко имам да събирам последните три години по недоплатени фактури, мое и да ме канонизираш направо.....
Ас съм българче.......

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: ВРЕМЕ ЗА РЪСТ
« Отговор #27 -: 21 Март, 2012, 00:29:31 »
0


Дарки, от тебе по-голем христиенин нема майна! Щом борчовете от Емо не щеш да си събереш.

.....дължи на Черепа, дължи на TBI, нещо материално ша му земам.....ти некви идеи имаш ли, та питаш......

да знаеш ша имаш да черпиш Дарки, само ме притеснява тая работа с TBI щото при "фалит" те винаги инкасират първи. Утре ша ги разпитам за колко иде реч. В тая посока идеи да искаш...

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: ВРЕМЕ ЗА РЪСТ
« Отговор #28 -: 21 Март, 2012, 00:57:00 »
0
Как се сети за Дебелака-комунист? Аз го бех забравил, баси.....Не съм скаран с него, така ми се мазни, че както и да съм се напушил ми минава.
Мойте не са мноу - 33К. без лихвите. Ма на TBI той ми е казвал, че са 1.2 млн. и да е погасил нещо, нема да е мноу. Той е живия пример, как инвестирайки в тухли мое да загубиш милиони...знаеш ли, че той допреди да се юрне да строи имаше неколко милиона и никакви кредити? Тоя имотен бум им изпи мозъците на некои, баси....


Откъдето дошло - там отишло. Тия неколко млн. дарки, не ги е изкарал ни той ни Дафинка ни родителите им. Ма ти с тия 33К мое да му земеш земя или тухли в Банско, па ако са интересни тухлите или земята мое ти ги осребриме.
Тебе верно св. Дарки ша та кръстиме щом борчовете без лихвите ги сметаш. Казах ти аз че си голем християнин. Ма тия от ТБИ не са. Наскоро купиха една словенска банка.
http://www.tbif.com/investors.php
« Последна редакция: 21 Март, 2012, 01:14:43 от Невидимко »

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: ВРЕМЕ ЗА РЪСТ
« Отговор #29 -: 21 Март, 2012, 08:54:19 »
-2
Айде сега, Муза и Дарки - приказки от Женския пазар. Една женица я заробили, а га яде кифтетата, що не рива. Банките това, банките онова, като че ли някой насила ги е карал длъжниците кредит да вземат.
И, запомнете от мен, банките нямат жилища, това са градски сривльовски легенди и митове; Муза, не си измисляй врели некипели да движиш темата. Стига сиромахомилски простотии, всеки да си сърба, каквото е дробил.