Автор Тема: Само за франкофони :))))  (Прочетена 24384 пъти)

djudji

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 243
  • Карма: +16/-0
  • Респект: +98
    • Профил
Само за франкофони :))))
« -: 31 Август, 2010, 17:14:56 »
0
Окривам темата с едно предстоящо събитие:

Изложба на скулптури на Едгар Дега

--------------------------------------------------------------------------------
 
Място Националната художествена галерия гр. София 

--------------------------------------------------------------------------------
 
Създадено от: Само за франкофони :)))

--------------------------------------------------------------------------------
 
Допълнителна информация: Посолството на Франция в България и българското Министерство на културата ще представят в началото на есента изложба на скулптури на Едгар Дега. Колекция от 74 скулптури на художника импресионист, собственост на американската фондация М.Т. Абрахам, представени вече в Атина и Тел Авив, ще бъде изложена в Националната художествена галерия в София за голяма радост на софиянци, от 2 септември до 29 октомври. Тази изложба, чийто коми...сар е бившия директор на НХГ в София, Г-н Борис Данаилов, е организирана с подкрепата на основния ни партньор, Емпорики банк, и с участието на Виваком. Освещаването на изложбата ще стане на 2 септември от 18,30 часа в Националната художествена галерия в присъствието на Министъра на културата, Г-н Вежди Рашидов, и на Посланика на Франция в България, Г-н Етиен дьо Понсен.

Заповядайте :) :) :) :)




« Последна редакция: 31 Август, 2010, 17:19:53 от djudji »
Friendship is the rainbow between two hearts sharing seven colors: feelings, love, sadness, happiness, truth, faith, secret & respect

djudji

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 243
  • Карма: +16/-0
  • Респект: +98
    • Профил
Re: Само за франкофони :))))
« Отговор #1 -: 31 Август, 2010, 17:18:36 »
0
Това е тема за всички, харесващи френските шансони и съвременна музика, френските филми и култура :)  :) :) :) :)

Имаме си и страница във фейсбук: http://www.facebook.com/profile.php?id=1649983729#!/group.php?gid=135529999813962&ref=mf

Поздрав за всички, които се чувстват съпричастни  ;)

CLAUDE BARZOTTI " QUE SAIT - TU DE MOI "
Friendship is the rainbow between two hearts sharing seven colors: feelings, love, sadness, happiness, truth, faith, secret & respect

djudji

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 243
  • Карма: +16/-0
  • Респект: +98
    • Профил
Re: Само за франкофони :))))
« Отговор #2 -: 31 Август, 2010, 17:23:07 »
0
Поздрав за Ели :)

je t'apprendrais l'amour


Муза :)

Jean Francois Maurice La Rencontre


незнам кои от вас харесват френските шансони, затова няма да е поименно....за останалите  *flower2*

Jean-François Maurice - 28° à l'ombre (1978)
Friendship is the rainbow between two hearts sharing seven colors: feelings, love, sadness, happiness, truth, faith, secret & respect

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Само за франкофони :))))
« Отговор #3 -: 31 Август, 2010, 18:25:53 »
0
Нещо типично френско и от мен. Сигурен съм че много хора свързват френската култура с тази песен.
............
Edith Piaf - La Vie En Rose
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Само за франкофони :))))
« Отговор #4 -: 31 Август, 2010, 22:23:51 »
0
на 16 прочетох "L'éducation sentimentale" на титана Gustave Flaubert. Това беше първата ми книга от френски автор която ме погълна напълно. До тогава обичах Дюма и Дрюон, но силната мисъл на Флобер, синтеза между воля и трагизъм ме озадачи и грабна. В по-късни години единствено Зола и Сартр са ме разтърсвали така.
Джучка много ти благодаря за темата. Франция обожавах като държава още като юноша. Прехласвах се от културата, историята и и литературата и. Да не говорим за замъците по Лоара. За съжаление Саркози в момента има много опоненти, въпреки че върви в правилна посока.

.................
Само Барбарон малко ми разваля мнението за Франция. Как може да пуснат такъв човек да живее там? ;)
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Само за франкофони :))))
« Отговор #5 -: 31 Август, 2010, 22:28:58 »
+1

:)

Джуджка,

Изчака ми се чакането, да си откриеш и тук темичката... :)

Мерси!  :) *flower2* *flower2* *flower2* *flower1* *flower1* *flower1* *drink11* *drink9*

♥♫ CLAUDE BARZOTTI - Poete♥♫



Claude Barzotti "Madame"


 :) *flower1* *flower2*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Само за франкофони :))))
« Отговор #6 -: 31 Август, 2010, 22:47:21 »
+1

Дега...

Чудесно клипче...

ART&MUSIC - Degas, Tchaikovsky


А, това е специално за Джуджка...  *flower2* *flower2* *flower2* *flower1* *flower1* *flower1* *drink11* *drink9*

ART&MUSIC - Degas, Tchaikovsky (valzer)


 :) *flower2* *flower1* *drink9*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Само за франкофони :))))
« Отговор #7 -: 31 Август, 2010, 23:01:50 »
+1

Част от колекцията...

Degas Exhibition


 :) *flower2*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Само за франкофони :))))
« Отговор #8 -: 31 Август, 2010, 23:04:10 »
+1

Yves Montand (A Paris) accompanied by Degas & Monet


 :) *flower2*

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Само за франкофони :))))
« Отговор #9 -: 31 Август, 2010, 23:12:00 »
0
Сетих се за още един невероятен френски автор- Аlphonse Daudet  и неговия страхотен роман - tartaren de tarascon
Ако го прочетете, няма да съжалявате! Великолепен е. :)
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Само за франкофони :))))
« Отговор #10 -: 31 Август, 2010, 23:22:13 »
+1

Тартарен Тарасконски :)

Наскоро направих папка с Едит Пиаф. Една от песните...

Като че ли, предпочитам, пред Ив Монтан, макар че и неговото изпълнение ми харесва.

Edith Piaf - Sous le ciel de Paris


 :) *flower2*

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Само за франкофони :))))
« Отговор #11 -: 31 Август, 2010, 23:39:05 »
0
Да почетем и отвъдокеанските франкофони. Макар, че те най-много ме дразнят. Най-великото парче измислено в Северна Америка:
........
Celine Dion Pour que tu m'aimes encore
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Само за франкофони :))))
« Отговор #12 -: 01 Септември, 2010, 00:02:52 »
0
Още един невероятен филм от детството ми. Каква романтична представа имах за Франция:
......
Вижте и романа на Йожен Сю с оригиналната корица:
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Само за франкофони :))))
« Отговор #13 -: 01 Септември, 2010, 08:15:49 »
0
Авторката на темата е споменала за какво е за френската култура- По същия почин като теб и аз мога да ти кажа, че темата за поздрави с песни е друга. Темата за музика е друга, темата за литература е друга, темата за театър е друга и темата за архитектура е друга. Само че има едно "но". Темата е за френската култура, което обхваща всичко изброено в една рамка. Рамката на френския стил, изтънченост, елегантност и душевност.
С такива дребни забележки или се опитваш нещо да се самоизтъкнеш, или няма как да си направиш въведението с това което искаш ти лично да кажеш.
Как ще поставяш рамки на културата? При това го правиш упорито в два поредни поста.
Освен това постинга ми е за творбата "Парижките потайности", където съм постнал и оригиналната корица на романа на Йожен Сю, а не само за някакъв филм.

П.П. Определението за култура на Юнеско:  Култура е множеството от отличителни духовни, материални, интелектуални и емоционални черти на дадено общество или обществена група, тя обхваща освен изкуството и литературата, начина на живот, формите на съжителство, ценностните системи, традициите и вярванията

Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

djudji

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 243
  • Карма: +16/-0
  • Респект: +98
    • Профил
Re: Само за франкофони :))))
« Отговор #14 -: 01 Септември, 2010, 09:01:23 »
0
Радвам се да ви видя тук. Много ме радва интереса ви към скромната ми темичка. Бавно, но сигурно набирам повече поддръжници водена от идеята да коментираме, нещата които ни харесват и ни обединяват. Интересни предложения Собственик, поклон за това (няма такова емотиконче), ще се постарая да се възползвам от тях и прочета при първа възможност.

Благодаря за хубавите песни регата и муза. Тук разрешавам на всеки да пише всичко, нямате ограничения, музика, филми, актьори, литература и т.н., и т.н.

Това за да озвуча приятно утрото с любима изпълнителка...

Patricia Kaas - Mon Mec a Moi


Patricia Kaas "L'Aigle Noir" Concert


п.п. тези съм ги разучила на пиано, ще си направим сбирка в някой от столичните пиано-барове, някоя "луда вечер", за да може вие да попеете, аз да посвиря, а някой да танцува  ;) :)
« Последна редакция: 01 Септември, 2010, 09:28:18 от djudji »
Friendship is the rainbow between two hearts sharing seven colors: feelings, love, sadness, happiness, truth, faith, secret & respect