Автор Тема: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ  (Прочетена 107965 пъти)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #120 -: 22 Май, 2010, 19:44:37 »
0
   мога да ти кажа 'новости" обаче-бате ти дянков е налял поне 2 милярда в банковата система,за да не колабира и за момента банките могат да си позволят да не дъмпват имоти на пазара......обаче так отново ще дойде времето дянков да "подарява" ресурс и накрая няма да има кво да подарява......задържането на цените в момента е нищо повече от заменяне на публичен дълг с държавен под формата на наливане на ликвидност.......
   

Откъде съдиш колко е налял Дянков и как го виждаш тайминга? Късна есен първи признаци? Началото на 2011 по-сериозни сътресения?

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #121 -: 22 Май, 2010, 20:12:09 »
0

      видях аз как ти "пропуснаха" предложението.......случайно.... та понеже тук не се познаваме,а познаваме никовете си.......ша те използваме(ако нямаш нищо пртив),просто ей така,за "хедж",че да не се появят в бъдеще още "случайности"

А, аз пак ши крадна. Колко му е. Ама този път с прУфесура, той ми е аверче. Той ши пуска теми, аз клипчета...  :D :D :D

за да краднеш,требе да има кво да се крадне:)
    ти ми доведи пруфесура,па после грабете колко моате ;)

Накрая ще ме ошамарят и там, и много ще ми стане...  :D :D :D

Той ако дойде, ще дойде и Спиро/Гръмовержеца и удоволствието за мен, ще е почти пълно.

Днес, с Гоголчо пуснахме малко въдички. Първо той проправи пътя, после аз след него. Ама Пруфесура е вълк, дали ще се хване...

Много хора му се нервеха, та не знам... На мен, специално, никога не ми е пречил. :)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #122 -: 22 Май, 2010, 20:38:27 »
0
Аз с прУфесУра никога не съм влизал в конфликт, с вълци в конфликт не трЕбе се влиза :D ;)

Скорпи999

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 141
  • Карма: +40/-8
  • Респект: +71
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #123 -: 22 Май, 2010, 20:39:08 »
0
Венци, Венци ми липсва.. и Парцалев... и Абу... и Милко Вълков... и Justy....и доста още, ами Гогол... :o :o :o

Scyther

  • Гост
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #124 -: 22 Май, 2010, 20:40:36 »
0
Тезата на Асен дава много отговори на много въпроси. Благодаря за включването!
Това за догановата българия много хора го знаят, още повече го подозират, всички се съобразяват, но малко го говорят. Типично по нашенски...
Ситуацията с еврото и долара е несигурна в краткосрочен план, което е много добре обяснено. Не ми решава проблема, но внася яснота. Мисля, че най-разумно е да изчакам тришето да "нормализира" USD/EUR и да сменя еврото в долари при по-изгоден курс. "с"-то го слагам за благозвучие. 
Съществено важно е да се знае, че САЩ излизат от кризата, докато ЕС още влизаме. Дори и да не съм прав е логично да се заключи, че САЩ ще излязат от кризата преди ЕС. Предвид особеното положение на редица ЕС държави начело с Гърция и как всяка кофти новина за някоя държава в ЕС влияе на USD/EUR, това означава, че доларът има дългосрочен потенциал за разтеж.
Имотите е ясно какво ги чака.

Поздрави и благодарности  *drink5*

 

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #125 -: 22 Май, 2010, 20:54:06 »
0
Тезата на Асен дава много отговори на много въпроси. Благодаря за включването!
Това за догановата българия много хора го знаят, още повече го подозират, всички се съобразяват, но малко го говорят. Типично по нашенски...
Ситуацията с еврото и долара е несигурна в краткосрочен план, което е много добре обяснено. Не ми решава проблема, но внася яснота. Мисля, че най-разумно е да изчакам тришето да "нормализира" USD/EUR и да сменя еврото в долари при по-изгоден курс. "с"-то го слагам за благозвучие. 
Съществено важно е да се знае, че САЩ излизат от кризата, докато ЕС още влизаме. Дори и да не съм прав е логично да се заключи, че САЩ ще излязат от кризата преди ЕС. Предвид особеното положение на редица ЕС държави начело с Гърция и как всяка кофти новина за някоя държава в ЕС влияе на USD/EUR, това означава, че доларът има дългосрочен потенциал за разтеж.
Имотите е ясно какво ги чака.

Поздрави и благодарности  *drink5*


След достигане на 1.15 EUR/USD бягай от долара не си мисли, че възхода му е стабилен. Разпъване на ластика за ускорение до 2.00-3.00 EUR/USD. Може да звучи странно, но съдейки колко усилия направиха всички политици да го накарат да падне под 1.3 трябва да ти говори нещо. Ако мислиш, че падането има икономически причини, търси ги по-статии и т.н. материал колкото искаш. Навсякъде се спряга колко дълг имат европейските страни, а за дълга на САЩ към европа се пропуска. Моя съвет е за умерено заемане на доларови позиции краткосрочно (до края на годината).

Scyther

  • Гост
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #126 -: 22 Май, 2010, 21:06:13 »
0
Моя съвет е за умерено заемане на доларови позиции краткосрочно (до края на годината).

Точно това си мисля и аз. Благодаря!

дами и господа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #127 -: 22 Май, 2010, 21:32:07 »
0



След достигане на 1.15 EUR/USD бягай от долара не си мисли, че възхода му е стабилен. Разпъване на ластика за ускорение до 2.00-3.00 EUR/USD. Може да звучи странно, но съдейки колко усилия направиха всички политици да го накарат да падне под 1.3 трябва да ти говори нещо. Ако мислиш, че падането има икономически причини, търси ги по-статии и т.н. материал колкото искаш. Навсякъде се спряга колко дълг имат европейските страни, а за дълга на САЩ към европа се пропуска. Моя съвет е за умерено заемане на доларови позиции краткосрочно (до края на годината).

С първото изречение съм съгласен горе долу, ама с второто - за до 2.00-3.00 EUR/USD не особенно .
А те политиците направиха доста усилия да го сринат долара до  1.60 EUR/USD.
То не бяха фалит на САЩ, печатане на долари, рекордна задлъжнялост и т.н.
Той долара си е бил и под 1.15 EUR/USD , ама над 1.60 не е бил. Тъй че кое е по-вероятно ?
На еврото кое му е стабилното ?

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #128 -: 22 Май, 2010, 21:44:28 »
0

С първото изречение съм съгласен горе долу, ама с второто - за до 2.00-3.00 EUR/USD не особенно .
А те политиците направиха доста усилия да го сринат долара до  1.60 EUR/USD.
То не бяха фалит на САЩ, печатане на долари, рекордна задлъжнялост и т.н.
Той долара си е бил и под 1.15 EUR/USD , ама над 1.60 не е бил. Тъй че кое е по-вероятно ?
На еврото кое му е стабилното ?

На 1.50 ще установят, че САЩ е много задлъжняла, ако не помогне ще го свалят от ранга на основна валута. От там до 2.0 е една крачка, а за повече ще пиша като наближи. Сега всички централни банки трябва да си намалят доларовите резерви. Зоната 1.15-1.2  ще е много интересна с резки поскъпвания на еврото приличащи на неуспешни интервенции на ЕСВ, а в същност доларите от центраните банки ще се пробутват на дребните спекуланти.
Интересно ми е каво е мнението и на другите с опит на пазарите. Ще се радвам, ако коментират.

дами и господа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #129 -: 22 Май, 2010, 22:08:57 »
0

С първото изречение съм съгласен горе долу, ама с второто - за до 2.00-3.00 EUR/USD не особенно .
А те политиците направиха доста усилия да го сринат долара до  1.60 EUR/USD.
То не бяха фалит на САЩ, печатане на долари, рекордна задлъжнялост и т.н.
Той долара си е бил и под 1.15 EUR/USD , ама над 1.60 не е бил. Тъй че кое е по-вероятно ?
На еврото кое му е стабилното ?

На 1.50 ще установят, че САЩ е много задлъжняла, ако не помогне ще го свалят от ранга на основна валута. От там до 2.0 е една крачка, а за повече ще пиша като наближи. Сега всички централни банки трябва да си намалят доларовите резерви. Зоната 1.15-1.2  ще е много интересна с резки поскъпвания на еврото приличащи на неуспешни интервенции на ЕСВ, а в същност доларите от центраните банки ще се пробутват на дребните спекуланти.
Интересно ми е каво е мнението и на другите с опит на пазарите. Ще се радвам, ако коментират.

ОК, а как тълкуваш информацията че ФЕД миналата година е кредитирал ударно държави със сума превишаваща многократно спрямо предишни години.
Мислиш ли че ще дават долари ( и то извън САЩ), на мижава лихва и след това да им върнат още по-обезценени долари.
Иначе ще е благотворителност някаква
« Последна редакция: 22 Май, 2010, 22:10:51 от дами и господа »

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #130 -: 22 Май, 2010, 22:11:21 »
0

С първото изречение съм съгласен горе долу, ама с второто - за до 2.00-3.00 EUR/USD не особенно .
А те политиците направиха доста усилия да го сринат долара до  1.60 EUR/USD.
То не бяха фалит на САЩ, печатане на долари, рекордна задлъжнялост и т.н.
Той долара си е бил и под 1.15 EUR/USD , ама над 1.60 не е бил. Тъй че кое е по-вероятно ?
На еврото кое му е стабилното ?

На 1.50 ще установят, че САЩ е много задлъжняла, ако не помогне ще го свалят от ранга на основна валута. От там до 2.0 е една крачка, а за повече ще пиша като наближи. Сега всички централни банки трябва да си намалят доларовите резерви. Зоната 1.15-1.2  ще е много интересна с резки поскъпвания на еврото приличащи на неуспешни интервенции на ЕСВ, а в същност доларите от центраните банки ще се пробутват на дребните спекуланти.
Интересно ми е каво е мнението и на другите с опит на пазарите. Ще се радвам, ако коментират.

Горе-долу какъв ти е тайм-фрейма на прогнозата ти 2 USD за 1 EUR?
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #131 -: 22 Май, 2010, 22:14:38 »
0


На 1.50 ще установят, че САЩ е много задлъжняла, ако не помогне ще го свалят от ранга на основна валута. От там до 2.0 е една крачка, а за повече ще пиша като наближи. Сега всички централни банки трябва да си намалят доларовите резерви. Зоната 1.15-1.2  ще е много интересна с резки поскъпвания на еврото приличащи на неуспешни интервенции на ЕСВ, а в същност доларите от центраните банки ще се пробутват на дребните спекуланти.
Интересно ми е каво е мнението и на другите с опит на пазарите. Ще се радвам, ако коментират.

Дълга на много от най-силните европейски държави като процент от БВП е значително по-висок от щатския.
I say what I do and do what I say.

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #132 -: 23 Май, 2010, 08:10:13 »
0

Горе-долу какъв ти е тайм-фрейма на прогнозата ти 2 USD за 1 EUR?

за 2.00 (2013-2014). Но все пак трябва да преживеем преди това 1.15 и да чуем коментарите на Меркел.
Може да се окаже, че 1.15 не е достатъчно.
Scyther малко съм те подвел с това 1.27. Горната граница е 1.30-1.31 може би там трябва да търсиш долари и под 1.18 евра.
« Последна редакция: 23 Май, 2010, 08:36:39 от valio1900 »

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #133 -: 23 Май, 2010, 11:48:29 »
0

  Трише - строг, но справедлив  :D

  http://news.ibox.bg/news/id_44229288

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #134 -: 23 Май, 2010, 14:08:24 »
0
.....................................................................
  има нещо много опасно обаче-на първо сушане бе приет в сащ закон,че МВФ няма да има правото да дава пари на държави,които са се заринали с дълг и няма да могат да си погасят заема.......ако това се приеме и в сената и после обама го разпише.........господ да е на помощ на държави като половината източна европа..............


  Асене, за този законопроект ли става въпрос?

  http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=5894&sectionid=16&id=0000102