Анкета

Какъв да е домейна (няма да трябват пререгистрации или "местене") всичко е автоматично (т.е. само мой труд - безплатно :) )

forum.sobstvenik.com
3 (5.8%)
fimoti.com
49 (94.2%)

Общ брой гласове: 48

Автор Тема: Нека гласуваме явно за домейна на форума, това ще реши и "другия въпрос"  (Прочетена 41262 пъти)

nearvana

  • Гост
Хора , Предлагам да съберем пари за хостинг, за да не натоварваме додо освен с администрация и с допълнителни разходи.

...

ами не се обадих досега по темата щото мислех че няма нужда. Най-вероятно наистина да е така но да си кажа - имам предплатен хостинг, но не го ползвам в момента щото проекта за който е замислен е зациклил.
Няма ограничения върху трафика или мястото, но все пак не съм чел онова с малките буквички.
Ако додо2 иска да го ползва няма никакъв проблем - така или иначе е предплатен. 

поздрави

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Dodo писа, че не му е проблем за сега. Иначе е достатъчно да публикува IBAN  на банкова сметка, това е най-малкия проблем.

Додо действай, ако има нужда от финансиране, публикуваш банкова сметка. Важно е прехвърлянето да стане възможно най-бързо...

Действам :) вчера направих една промяна в домейна, трябва да се изчакат 48 часа, за да мога после да сменя нещата за 5 минути и няма да има прекъсване. Т.е. до вторник можем да си обсъждаме, кой какво мисли :)

nearvana

  • Гост
Хора , Предлагам да съберем пари за хостинг, за да не натоварваме додо освен с администрация и с допълнителни разходи.

Ownera, ако няма користни цели, да дъде съгласие да се прехвърли форума в fimoti.com и да не дели форумците на 2 - анкетата показва какво е желанието им :)

Dodo писа, че не му е проблем за сега. Иначе е достатъчно да публикува IBAN  на банкова сметка, това е най-малкия проблем.

Додо действай, ако има нужда от финансиране, публикуваш банкова сметка. Важно е прехвърлянето да стане възможно най-бързо...

П.П. Обсъждането на тези въпроси го правя само публично. Нарочно не пиша на никого на лична, за да може мненията ми (няма значение важни или не) да бъдат виждани от всички. Така се избягва елемента "интрига". Слава Богу, едно Интернет начинание изобщо не е скъпо (за това, което целим) и не е нужно като политиците да обслужваме интереси за да сме "на власт". Ако се появят все пак финансови нужди, Асен ви писа, че е насреща, аз - също. Даже и никой друг да не участва, а то няма да е така.

ооо, това го бях пропуснал.  Да това е най-чистия вариант
Додо,  дай банкова сметка и ще помогнем. Достатъчно е че влагаш толкова време ...

поздрави

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Dodo писа, че не му е проблем за сега. Иначе е достатъчно да публикува IBAN  на банкова сметка, това е най-малкия проблем.

Додо действай, ако има нужда от финансиране, публикуваш банкова сметка. Важно е прехвърлянето да стане възможно най-бързо...

Действам :) вчера направих една промяна в домейна, трябва да се изчакат 48 часа, за да мога после да сменя нещата за 5 минути и няма да има прекъсване. Т.е. до вторник можем да си обсъждаме, кой какво мисли :)

Вземи сложи и една емотикона "thumb up", че няма какво да сложа в случая. "thumb up"
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
@ Barbaron - Барба, моето мнение е едно по едно нещата. Един път да се премести форума на fimoti.com и друг хостинг (Додо вече го прави) и мине всичко в ръцете на Додо/Скитър, после не мисля, че би имало проблем да се реши въпроса с регистрация на дружество с идеална цел или пък да си остане на Скитър/Додо домейна, както реши мнозинството.
I say what I do and do what I say.

koganev

  • Гост
А сега де! Какво стана? Тъкмо четях Коганев и кликнах да го цитирам, и съобщението му изчезна! Сигурно е от градушката :)
Коганев резюмираше - колко е сложно да се реализира нещото с идеална цел в България. Не ме учудва. ...

Аз май сам го изтрих, пък исках да го редактирам, а някой влезе да ме пита нещо ...

Начи адвокат трябва за подробностите. Ако във форума има адвокат, който да се наеме - ОК. Ако не - по-добре да се плаща и да се прави читаво, отколкото после всеки да може да оспорва.
Устав трябва -  цели, членове на управителния орган (съвет) и управленска структура, отчетност!!!, критерии за оценка на постигане на на целитте, финансиране, закриване и т.н.

Уставът е неизбежен и най-важен документ. Трябва да е някъде в горните редове на форума като тема. Ако уставът е добра основа - всичко ще е ОК.
Целите да са на видно място във форума. Можете да започнете да ги формулирате - с мълчание и чакане някой да започне не става.

Разходите да са от ЯВНИ дарения - анонимно означава купено. Няма нищо срамно да се знае кой колко е дарил. Срамното е да не се знае кой, а още по-малко - колко.

Критериите да са с подчертан обществен интерес, а да не засягат самия форум. Търсените думичики са удовлетвореност, надхвърляне на очакванията, възхищение и в тази градация... Появят ли се мнения, съдържащи по смисъл "през уя ми е" - значи никаква не е свършена.

Нестопанските организации работят в интерес на обществото като цяло, но могат да дефинират целите си в отделна общественополезна дейност.

Започвайте да придлагате идеи за целите.

критерии за целите - високи и същевременно достижими. Измерими, времево ограничени, ясни (конкретни не е подходящо в случая, защото някой ще се обидят и ще се "разпознаят") и лесно разпознаваеми.

Scyther

  • Гост
Радвам се за постовете и идеите. Благодарение на Вас и додо2, нещата се развиват в положителна насока. Идеята за някаква форма на сдружение е много добра. Предлагам на новото място да я развием.

П.С. Я, гледам коганев вече е започнал да я развива. Чудесно!
Аз изчезвам сега по работа.
« Последна редакция: 17 Май, 2010, 12:06:42 от Scyther »

jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
А сега де! Какво стана? Тъкмо четях Коганев и кликнах да го цитирам, и съобщението му изчезна! Сигурно е от градушката :)
Коганев резюмираше - колко е сложно да се реализира нещото с идеална цел в България. Не ме учудва. Във Франция (знам, че не ви грее това) е много просто - двама души казват:
"Създаваме асоциация за защита на комарите в местността ...", пращат писмо до префектурата и готово. Ползват някоя недоизписана тетрадка, за да вписват евентуалните членски вноски, приходи от курсове по анатомията на комарите, и евентуалните разходи за тебешир. Ако оборота надхвърля 100 000 евро - малко по-сложно е.

Въобще не е сложно /адвокат се занимава с институциите/, аз минах по пътя става за максимум месец, и сумата не беше нещо особено например 200лв. по спомен.
Важно е да се вземе решение в частна или обществена полза ще бъде, има разлика в начина на администриране, в обществена е една идея по - трудно.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Малко извън, темата, ама...
Дано по-бързо се решават проблемите, че вижте на какво е заприличал форумът:


Май забравихме за какво сме се събрали.

gekko

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 39
  • Карма: +13/-11
  • Респект: +3
    • Профил
Ето ясно и точно домейните са 2

forum.sobstvenik.com

fimoti.com

Аз съм за fimoti.com

Нямам проблем с никой от сегашните съфорумци, просто смятам, че така е по-справедливо, а и първият домейн не ми харесва за целта на начинанието.

За мен домейна не е толкова важен по-важното в случая е да се предотврати опасността от комерсиализация на форума, защото ако се комерсиализира, рано или късно ще стане като имоти.нет. Тъй като собственик.ком е собственост на Оуънра съм за другия, но ако и него го дадете на Оунъра, защото ние 250 човека не можем да съберем 100 лв. за хостин тогава ефекта ще е същия. Иначе и аз съм против цепенето на форума, интересно е как ще постъпи Оунъра в тази ситуация.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Коганев,

За дарителството дали да е явно или анонимно. По принцип, аз съм за анонимно дарителство. Иначе става като демонстрация и помпозност, а не убеждение. За тук, трудно ми е да преценя, може би има резон, това което си написал. Все пак, добре е да се обмисли внимателно.

 *drink5*

koganev

  • Гост
Дарителството е тема, която няма да можем да приключим в нашия скромен живот. Векове трябват...

Анонимно се дарява, когато се събират средства за огромни проекти. Но тогава се води регистър на големите дарения и те не са анонимни. Не се обявяват, заради волята на дарителя, но не са анонимни съвсем, както би било едно дарение от улицата например.

За учредяване на нестоп. орг. ще е най-добре да се впишат сумите и хората, защото:
1. сумите не са големи и хората няма да ги доказват;
2. зависимостта от големи анонимни "дарители" ще се пресече още в началото на дружеството;
3. информацията за дарителите ще е достъпна при заявка, а не на "табло";
4. доброволният труд и доброволната помощ няма как да са анонимни, а това също е дарение.

Чисти сметки - добри приятели.

Няма нищо помпозно да дариш 20 лв. или 100 лв - кой ги брои днес за пари? Нека заради тези нищожни притеснения да не се допусне "дарители" с големи очаквания да остават анонимни.

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Сдружение с идеална цел - принципно е ок. Следва да са малко на брой цел /да не се разводнява/, максимално кратки.

Лично за мен целта е:  Свободна обмяна на мнения и дискусии за развитието на икономиките на БГ и света, пазарите /основно на имотите/, инвестиционен маркет, както и всякакви други свободни теми, които са от общ интерес.
Ако форума започне да предлага реклама, израждането му ще е въпрос на време...

Издръжка - от участниците в сдружението, ако се реши да има дарения, то само публични

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Коганев,

Вероятно си прав. Изхождам от това, че дарението не е необходимо да се афишира. По възможност. Просто се нагледах на такава куха демонстрация. Върхът беше една силиконова дива, намираща се в Дубай на разходка, как даряваше за благородна кауза 300, пък после се оригира500, пък после... (по памет са цифрите, но нещо такова бяха).

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Servel ,имаш един + от мен за това мнение .Тъкмо мислех да напиша нещо подобно.Немога да разбера защо малко по малко сами разводняваме идеята на Алтернативния форум.Ако на някой му се занимава с бизнес или благотворителност има си начини.Мислех ,че сме се събрали за„ Свободна обмяна на мнения и дискусии за развитието на икономиките на БГ и света, пазарите /основно на имотите/, инвестиционен маркет, както и всякакви други свободни теми, които са от общ интерес.“ :)
Та в заключение да кажа,че докато нямаме разходи не виждам защо се гонят приходи като това само подменя първоначалната идея на форума. :(