Анкета

Какъв да е домейна (няма да трябват пререгистрации или "местене") всичко е автоматично (т.е. само мой труд - безплатно :) )

forum.sobstvenik.com
3 (5.8%)
fimoti.com
49 (94.2%)

Общ брой гласове: 48

Автор Тема: Нека гласуваме явно за домейна на форума, това ще реши и "другия въпрос"  (Прочетена 41252 пъти)

jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
Да рабирам ли, че амбицията за нещо повече от форумче без особено значение за околния свят е по - приемлива стига да е безкористна в твоите възгледи отколкото да се мисли мащабно, и наистина ФОРУМА да има влияние в света на имотите, от това да имат полза всички поставили основата и всички ползващи крайните продукти?   

Аз нямам против, ти що имаш незнам....

Аз не съм Асен, но само да споделя.
Като те чета и се сещам за онзи виц: Какво е "едно добро начало" - отговор: 100 адвоката на дъното на морето... :D

Твойто "мащабно мислене" без хора като Асен, Начев, Коганев и няколко други, които да пишат дъъълги постове, заради които пък едни други хора да влизат да четат, не струва и пет пари. Иначе е просто - имаш си сайт, пусни му форум и развивай мащабните си проекти.
Ти се опитваш да се възползваш от безплатният труд на шепа ентусиасти, които трябва да продължат да пишат, за да се развива форума, и обеждаваш всички, че в това няма нищо лошо. Ми има. Все едно Уикипедия да е платена.
За твоят сайт искаш смс-си да се пускат, а тук ако може хората да пишат, та ти да си развиеш мащабният проект.
Толкова ти се е замъглил погледа, че чак не разделяш моралното от неморалното.
С най-добри чувства ти го казвам...

Човек говоря за групата, ако не си забелязал всички тези заради, които би имало успех. Аз казвам, че няма лошо да се мисли мащабно, и не е вредно да има полза - за всички имащи отношение, Господ не наказва овъзмездяването на труда все още.
Аз какво искам не е тема, споделям гледна точка и я обосновавам, казвам че има възможност ОЧЕВАДНА, никъде не казах вие пишете аз ще прибера парите /ако има такива/ или твърдиш обратното!?
Грозно е да слагаш в устата ми, че едва ли не искам форума да е платен и съм един лаком, самозабравил се паразит - казаното от теб звучи точно така.
И какво общо има моя сайт освен, че ми е създал гледна точка за това, как се случват нещата? Да не би да вреди на някой,  да не би да трябва да се срамувам за продукта си и за това, че потребителите оценяват нивото, и са готови да платят? Трябва ли да се срамувам от възгледите си, при положение, че споделям идеи, които според мен ще са от полза за всички? Какво лошо има да имам желание да участвам в подобна идея, и да отстоявам гледната си точка, и то в един свободен от цензура форум? От кога желанието за развитие, амбицийте и доказаните възможности се наказват с обвинения за неморално поведение?
Всичко изредено е с най - добри чувства...

jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
jores,
      Ясно е, че държиш на комерсализацията на форума, но за мен ако анкетата   беше: "Да комерсализираме ли форума?", резултатите щяха да са същите   като в началото на страницата. Няма нищо лошо в това "форум не се   развива и си остане клуб на 100   човека", в което силно се съмнявам -- погледни в дъното на началната   страница колко гости има. Предпочитам да чета мнения на 10 човека като в   тази   тема,   отколкото 12 мнения на ден на 50 форумни трола.
   
    Би ли пояснил какво разбираш под развиване на форума?
     
Едит: Докато съм писал Cepcem ме изпреварил.
     

Не не държа на комерсиализация, смятам, че в основата на успеха стоят качествни хора събрала ги съдбата, и предоставяща им възможност да са в основата на нещо голямо  и общественополезно в областта на имотите.
Ако качествените хора могат да дават тон в определена област, но не го искат по непонятни за мен причини остава  да го прави някой друг, ако те имат възможността да го направят но се откажат остава вакум, който ще запълни някой друг.
Няма бизнес интерс който, да се противопостави на 100 - 150 човека из цялата страна чийто глас може да се чуе и е основан на конкретни цели и принципи.

Поздрави

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Здравей Жорес,

Вярно е, че сайтът има голям потенциал. Този потенциал се базира на всички хора тук. Биха могли да се направят много бизнес планове. Този потенциал, обаче като всяко нещо е променлива величина. Също, както парите. Затова, продължавам да мисля, че потенциалът (по-големият) ЗА участниците във форума  е във възможността свободно и спокойно да си обменят мисли, идеи, информация, които всеки да може да приложи в пряката си дейност.

За мен, това е по-важно. Ако можем да го опазим, добре ще.

Без лични чувства и настроения! :)

 *drink5*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Затова, продължавам да мисля, че потенциалът (по-големият) ЗА участниците във форума  е във възможността свободно и спокойно да си обменят мисли, идеи, информация, които всеки да може да приложи в пряката си дейност.

На това трябва да се набляга.

 *drink2*

jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
Muza, обратно на ника ти ми действаш отпускащо, състояние непривично за мен. За добро или лошо съм от хората, които се палят, надявам се че форумците ще ме извинят за натрапчивостта ми, но съм такъв - непроменим.
В общи линии смятам да приключа с "атаката", на линия съм за всеки виждащ логика, и имащ желание да работи в посока облагородяване на имотния пазар.
 *drink5*

Специални поздрави

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
куку (да не се бърка с човека с псевдонима)

:) това ми дава идея за още едно предложение за категориите на потребителите:

- ентусиаст
- младши ентусиаст
- старши ентусиаст
- главен ентусиаст
- куку (да не се бърка с човека с псевдонима)



:)

Бих предложил вмвсто "куку" да бъде "Баш Ентусиаст" /някак си по български ми звучи/  ;) *drink5*

« Последна редакция: 17 Май, 2010, 19:27:57 от servel »

gekko

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 39
  • Карма: +13/-11
  • Респект: +3
    • Профил
куку (да не се бърка с човека с псевдонима)

:) това ми дава идея за още едно предложение за категориите на потребителите:

- ентусиаст
- младши ентусиаст
- старши ентусиаст
- главен ентусиаст
- куку (да не се бърка с човека с псевдонима)



:)

Бих предложил вмвсто "куку" да бъде "Баш Ентусиаст" /някак си по български ми звучи/  ;) *drink5*

Подкрепям !

Скорпи999

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 141
  • Карма: +40/-8
  • Респект: +71
    • Профил
Абе, нещо не ми звучат тия ентусиасти.  И с това младши  и старши.... мяза ми малко на Закона за държавния служител.

Дайте нещо по-традиционно.

Какво ще кажете за:

 - чирак
 - калфа
 - майстор
 - баш майстор


gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Здравей Жорес,

Вярно е, че сайтът има голям потенциал. Този потенциал се базира на всички хора тук. Биха могли да се направят много бизнес планове. Този потенциал, обаче като всяко нещо е променлива величина. Също, както парите. Затова, продължавам да мисля, че потенциалът (по-големият) ЗА участниците във форума  е във възможността свободно и спокойно да си обменят мисли, идеи, информация, които всеки да може да приложи в пряката си дейност.

За мен, това е по-важно. Ако можем да го опазим, добре ще.

Без лични чувства и настроения! :)

 *drink5*

+1

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Тази нощ ще местя и основно име ще стане:

http://www.fimoti.com

В браузера ще можете да пишете и само fimoti.com и ще отивате на сайта.

OnwerBG обаче не иска пренасочване на сегашното име към новото. Тогава има три варианта:
I. да го убедите, че е добър човек, част от нас и да го пренасочим
II. да не успеете (тогава ще ми спестите мъките по синхронизиране и незабелязана смяна), но:
а) да остане ли съдържанието
б) или да бъде изтрито, а OwnerBG да си конфигурира собствени теми за сайта
(макар че не знам ако той каже, че не дава, редно ли е или не и това измислете)

Малко ми прилича на вълчи капан и не го одобрявам, казах му го и на него, ама...

Мен няма да ме има за няколко часа, надявам се да не се изпотрепете  *drink5*

ВАЖНО: След местенето има малка вероятност да има несъвместимост в кодирането на паролите, затова може да се наложи да си генерирате нови. Просто ще трябва да отидете на връзката "забравена парола" и да стартирате процедурата. Но се надявам да го оправя това и да не се налага. Иначе потребителски имена, теми и конфигурации - всичко ще се запази.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
А сетих се да дам и един пример: все едно някой да си покани гости, оставят дрехите по закачалките, след 2 часа казва, хайде трябва да си лягам, тръгват да си взимат дрехите и се казва "ааа не, дрехите остават, тук каквото се закачи аз започвам да го съхранявам и пазя". Поне така изглежда отстрани ситуцията и хич не ми харесва.

И също все едно сега аз да му кажа, понеже взимам $100 на час, че за да запази форума трябва да ми плати примерно 20*$100=$2000. Подробностите се уреждат предварително, а когато не се, тогава се действа на принципа на общоприети норми. Болшинството показаха тук че очакването е името да се пренасочи и това е близко до акъла, но явно живеем в различни светове и нещо не се разбираме.. Освен ако Scyther не е на същото мнение.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Ако Оунъра е мъжкар и не се страхува от конкуренция, а напротив -- предизвиква я, ще напише в секцията "Новини": Форума се премести на www.fimoti.com. На www.fimoti.com на същото място ще има: Форума на OwnerBG е на forum.sobstvenik.com.

Така ще се изпълни:

И няма да се разводнят а ще се подредят по естествения   начин.
Всеки ще избере да участва там където му е уютно и приятно.
И   ще има право на свой собствен личен избор.


« Последна редакция: 17 Май, 2010, 22:59:26 от Dimitar. »

kamen_b

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
  • Карма: +21/-4
  • Респект: +81
    • Профил
Тази нощ ще местя и основно име ще стане:

http://www.fimoti.com

В браузера ще можете да пишете и само fimoti.com и ще отивате на сайта.

OnwerBG обаче не иска пренасочване на сегашното име към новото. Тогава има три варианта:
I. да го убедите, че е добър човек, част от нас и да го пренасочим
II. да не успеете (тогава ще ми спестите мъките по синхронизиране и незабелязана смяна), но:
а) да остане ли съдържанието
б) или да бъде изтрито, а OwnerBG да си конфигурира собствени теми за сайта
(макар че не знам ако той каже, че не дава, редно ли е или не и това измислете)

Малко ми прилича на вълчи капан и не го одобрявам, казах му го и на него, ама...

Мен няма да ме има за няколко часа, надявам се да не се изпотрепете  *drink5*

ВАЖНО: След местенето има малка вероятност да има несъвместимост в кодирането на паролите, затова може да се наложи да си генерирате нови. Просто ще трябва да отидете на връзката "забравена парола" и да стартирате процедурата. Но се надявам да го оправя това и да не се налага. Иначе потребителски имена, теми и конфигурации - всичко ще се запази.


   Додо, и на мен така ми се струва. Мислех си за едни думи на Асен в темата за чумотръскането, "че струпващите се случайности" всъщност са прикрита закономерност.  Казано конкретно : как пък точно сега на Оунър му се наложи да замине не-знам-къде-си и да не може да влиза във форума "няколко дни"? Къде е това затънтено място в България ? Струва ми се, че се покри, за да избяга от необходимостта ясно, недвусмислено и правно валидно да ти даде разрешението, което ти искаше. Много ми намирисва на действие по адвокатски инструктаж - дано не съм прав. Но тези изгодни за него случайности стават малко чести и наистина смущават...

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Тази нощ ще местя и основно име ще стане:

http://www.fimoti.com

В браузера ще можете да пишете и само fimoti.com и ще отивате на сайта.

OnwerBG обаче не иска пренасочване на сегашното име към новото. Тогава има три варианта:
I. да го убедите, че е добър човек, част от нас и да го пренасочим
II. да не успеете (тогава ще ми спестите мъките по синхронизиране и незабелязана смяна), но:
а) да остане ли съдържанието
б) или да бъде изтрито, а OwnerBG да си конфигурира собствени теми за сайта
(макар че не знам ако той каже, че не дава, редно ли е или не и това измислете)

Малко ми прилича на вълчи капан и не го одобрявам, казах му го и на него, ама...

Мен няма да ме има за няколко часа, надявам се да не се изпотрепете  *drink5*

ВАЖНО: След местенето има малка вероятност да има несъвместимост в кодирането на паролите, затова може да се наложи да си генерирате нови. Просто ще трябва да отидете на връзката "забравена парола" и да стартирате процедурата. Но се надявам да го оправя това и да не се налага. Иначе потребителски имена, теми и конфигурации - всичко ще се запази.


   Додо, и на мен така ми се струва. Мислех си за едни думи на Асен в темата за чумотръскането, "че струпващите се случайности" всъщност са прикрита закономерност.  Казано конкретно : как пък точно сега на Оунър му се наложи да замине не-знам-къде-си и да не може да влиза във форума "няколко дни"? Къде е това затънтено място в България ? Струва ми се, че се покри, за да избяга от необходимостта ясно, недвусмислено и правно валидно да ти даде разрешението, което ти искаше. Много ми намирисва на действие по адвокатски инструктаж - дано не съм прав. Но тези изгодни за него случайности стават малко чести и наистина смущават...


Не четеш.
От 19h чета внимателно и си контактувам със реалния собственик на сайта.Додо2.
Заявих че няма да пиша за да не провокирам поредните нападки.
Прочети и темата за помощ от модераторите.
Имам такива права но не искам да пипам нищо.
Преглъщам и се надявам на здрав разум и по малко наивност.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

kamen_b

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
  • Карма: +21/-4
  • Респект: +81
    • Профил


Драги Асене, защо не си извадиш възпитанието от това тъмно място в което си го заврял и да се успокоиш.
Твоите лични предпочитания и финансови намерения ги видяхме.
Ама ние не сме борса.
Та да ни светкаш накъде да вървим.
До твоята професионолна намеса на досадник и мърморко, даже острите съфорумци усетиха удоволствието от спокойната дискусия.
И се наложи два дни да се плямпа какъв продажник и какво ли не, се оказвам.
Та времето ще покаже. На него акъл не можем да даваме.
Разделянето на два еднакви форума ще покаже и на всички нас какво всъщност търсим в нета.
Информация и помощ или избиване на комплекси.
Едва тези дни усетих реално и движението на нещата зад кулисите.
За голямо мое учудване, разговарях с хора които имат една позиция по страниците и съвсем друга при разговор.

И да уточня за последно.
От самото начало Додо2 има пълен контрол над сайта и се справя блестящо.
По никакъв начин не съм искал от него каквото и да било спекулирайки със собственоста на домейна.
Нощес обсъждахме различни морални и технически възможности на лични и му имам безрезервно доверие.Съгласявам се да дам разрешение за промени каквито е нужно за да се изпълни решеното.Остана той да прецени как да стане и на кой евентулно трябва да се изпрати мейл за да се потвърди промяна.
Идеята е тук да остане историята на форума за да можем да се върнем лесно и безболезнено.

п.п.
Вчера имах 4 обаждания с предложения за подкрепа /финансова/ като едното беше от един от най големите портали в страната.Така че явно има нещо в нашата идея което привлича лешоядите.Но това нещо ще го има докато сме заедно, даже и непонасящи се.
Така че да му мисли Скитъра.
Моят проблем се разрешава от развитието на нещата.
След малко ще се наложи да изчезна, но ви моля да не ме изяждате напълно.
Налага се да се поразходя с едни хора които също смятат че има нещо в нашата страна, заради което си заслужава да похарчат парите си.

А идексациите от гугъл не са капитал заради който си заслужава да се развихрят страсти.
Е ако не са нужни за управляващото дружество де.

   Съжалявам, така съм разбрал написаното от теб, но явно друго си имал предвид.
   Радвам се, че си тук и оказваш на Додо необходимото съдействие. За всички би било добре и той, Додо, да потвърди, че го получава.
   
« Последна редакция: 18 Май, 2010, 00:04:23 от kamen_b »