Автор Тема: Новини за имоти  (Прочетена 157602 пъти)

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38941
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Китай е на ръба на срив в сектора на недвижимите имоти
http://www.profit.bg/news.php?id=66550
06 юли 2010, Profit.bg


Цените на имотите във водещите китайски градове могат да паднат с 20% до 30% до края на годината
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38941
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Най-високата палатка в света
« Отговор #271 -: 06 Юли, 2010, 14:20:04 »
0
Най-високата палатка в света
http://www.profit.bg/news.php?id=66552
06 юли 2010, Profit.bg


Тя се извисява на 150 метра в столицата на Казахстан - Астана
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Новини за имоти
« Отговор #272 -: 06 Юли, 2010, 14:33:50 »
0
Жилищата в София са поевтинели с 16% през второто тримесечие

http://www.investor.bg/news/article/102223/122.html

Цитат
Цените на жилищните имоти в София са отчели спад от 16% през второто тримесечие в сравнение с първото, сочи доклад на компанията за имоти Bulgarian Properties (Бългериан Пропертис).

Имотният пазар през второто тримесечие на 2010 г. даде абсолютно разнопосочни сигнали. След половингодишна стабилизация на обема на сделки от март месец започна нарастване на сделките и се появиха първи очаквания за излизане на пазара от кризата. Увеличението на обема сделки продължи и през април, като от кмпанията регистрират рекордни нива на продажби за периода от началото на кризата.

В последствие обаче около 10% от подписаните предварителни договори за покупка на имоти пропаднаха поради отказ от страна на купувачите, обусловен от липса на средства или нараснала несигурност спрямо финансовата им стабилност.

Последва изключително слаб месец май с драстичен спад от 60% в броя на реализираните продажби в цялата страна спрямо април. А през месец юни продажбите се върнаха на нива близки до тези от март и април, но също така и близки до нивата от месец юни 2009 г., който беше един от най-силните месеци за имотния пазар миналата година.

Това V-образно движение на пазара и пълна противоположност на случващото се във всеки последователен месец ни кара да мислим, че възстановяването няма да бъде толкова стабилно и плавно, както прогнозирахме по-рано. Следващите няколко месеца ще бъдат ключови за посоката, в която ще се движи пазара до края на годината, се казва в анализа.

Несигурността относно антикризисните мерки, данъчната политика и др. оказаха моментално влияние върху имотния пазар през месец май. Що се отнася до чуждестранното търсене на имоти в България – то също спадна драстично през месец май вследствие на новините около гръцката криза и заплахите за европейската икономика.

Продажби

Средната цена на продадените апартаменти в София за второто тримесечие на 2010 г. е 870 евро на кв. м, което е най-ниската средна цена измерена от нашата компания от началото на кризата. Цените са отбелязали 16% спад спрямо първото тримесечие, когато средните цени бяха 1040 евро на кв.м. на база реално сключени сделки.

Средната цена на продадените апартаменти е 86 хил. евро. Година по-рано продадените апартаменти в София бяха на средна цена 66 600 евро, като за тази цена средно на 1020 евро на кв. м се купуваха предимно малки апартаменти с площ от около 60 кв. м. Тази година хората харчат по-големи бюджети за имоти в София, като купуват и по-големи апартаменти около 100 кв.м.

През първото тримесечие на 2010 г. се търгуваха апартаменти предимно в луксозния сегмент със средна цена от 119 300 евро и цени на кв. м между 1200 и 1400 евро на кв. м. За разлика от първото тримесечие, през второто около 50% от сделките бяха в ниския ценови сегмент на средна цена 35 хил. евро и между 500 и 600 евро на кв. м.

Обемът на продажбите в София и през второто тримесечие на годината се запазва стабилен – остава относително непроменен на месечна база от есента на 2009 г.

Средната наемна цена на апартамент в София за второто тримесечие на годината е 480 евро. Има повишение на наемните нива спрямо първото тримесечие на годината – от средно 400 евро на месец, което е ръст от 20%. Същевременно, наемният пазар в София бележи спад в обемите сделки с 26% спрямо първото тримесечие на годината.


Тези данни са неясни - няма по райони, няма разбивка по двустайни, трийстайни и т.н., няма данни за броя реалзирани сделки - може да са я направили и на база 5 сделки за тримесечие.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38941
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Colliers: Една трета от големите офис наематели планират преместване
http://www.dnevnik.bg/pazari/imoti/2010/07/06/928477_colliers_edna_treta_ot_golemite_ofis_naemateli/?ref=rss
06 юли 2010, dnevnik.bg Имоти

Около една трета от големите офис наематели в София обмислят смяна на настоящия си офис, което е индикатор за скорошни нови сделки. Това показва проучване на офис пазара за първото полугодие на 2010 г. на консултантската компания за имоти Colliers International.

"Най-активни в търсенето на нови офиси остават основно телекомуникационните компании, аутсросинг бизнеса и IT индустрията", каза Антон Славчев, мениджър "Офиси и бизнес паркове" в Colliers. Според него ключови фактори за...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38941
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Адванс Терафонд ще разпредели 100% от печалбата за 2009 г.
http://www.profit.bg/news.php?id=66560
06 юли 2010, Profit.bg


Според одитирания годишен финансов отчет печалбата за разпределение от фонда за 2009 г. е 3.182 млн. лв.
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Imotenbalon

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 187
  • Карма: +36/-5
  • Респект: +18
    • Профил

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Новини за имоти
« Отговор #276 -: 06 Юли, 2010, 18:09:56 »
0
50 процента ръст на продажбите в Сф :P


Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38941
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Облигациите на имотните компании паднаха до 15-месечно дъно
http://www.dnevnik.bg/pazari/2010/07/06/928695_obligaciite_na_imotnite_kompanii_padnaha_do/?ref=rss
06 юли 2010, dnevnik.bg Имоти

Облигациите на имотните компании показаха най-слабите резултати спрямо остатъка от пазара от март 2009 г. насам, съобщи "Блумбърг". Причината е в опасенията на инвеститорите, че забавянето на икономическото възстановяване ще доведе до още фалити. Ниската им цена води респективно и до по-висока доходност спрямо останалите видове дългови книжа.

През юни премията по доходността на облигациите, пласирани от фондове за имоти, собственици на търговски центрове или офиси, е с 0.09 процентни...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Scyther

  • Гост
Re: Новини за имоти
« Отговор #278 -: 06 Юли, 2010, 19:02:55 »
0
50 процента ръст на продажбите в Сф :P

Както и всяко друго 2-ро тримесечие :). Важното е че като че ли на годишна база нещата почват да се укротяват. Ама може би за това - в друга тема.

На годишна база, сметнах следното:
Q2 2010 спрямо Q2 2009
продажби София - спад с 1,5%
продажби Пловдив - спад 6,22%
продажби Варна - спад 6,88%
продажби Бургас - ръст 13,14%

Q2 2010 спрямо Q2 2008
продажби София - спад с 45,03%
продажби Пловдив - спад с 42,42%
продажби Варна - спад с 52,11%
продажби Бургас - спад с 34,68%

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Новини за имоти
« Отговор #279 -: 06 Юли, 2010, 19:34:19 »
0
50 процента ръст на продажбите в Сф :P

Както и всяко друго 2-ро тримесечие :). Важното е че като че ли на годишна база нещата почват да се укротяват. Ама може би за това - в друга тема.

додо, прави графиката по тримесечия ;) от нас  *drink5*

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38941
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Разнопосочни сигнали за жилищния пазар
« Отговор #280 -: 06 Юли, 2010, 19:50:01 »
0
Разнопосочни сигнали за жилищния пазар
http://www.dnevnik.bg/pazari/2010/07/06/928737_raznoposochni_signali_za_jilishtniia_pazar/?ref=rss
06 юли 2010, dnevnik.bg Имоти

Сигналите за развитието на имотния пазар в България продължават да бъдат разнопосочни - от втора криза, спад на цените на жилищата с 20% на годишна база през тази година, до стабилни продажби и цени. Това показа допитване на "Дневник" до брокери.

"Бългериан пропертис" прогнозира, че е възможна втора криза на пазара на имоти. "Много вероятно е европейската икономика, включително и българската, да се запътят към второ дъно на кризата, което този път ще бъде породено от влошена фискална...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Новини за имоти
« Отговор #281 -: 06 Юли, 2010, 20:22:08 »
0
А какво беше това по битивиту по новините? Чак и със стрелки показано с колко точно щели да намалеят цените на имотите. Предния месец по ентивиту пък стрелки нагоре имаше.


Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38941
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
0
Завършени комплекси за по 300 евро/кв. м на морето
http://www.profit.bg/news.php?id=66575
07 юли 2010, Profit.bg


Има интерес и към луксозни и елитни морски имоти
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38941
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Цените на имотите в Банско падат
« Отговор #284 -: 07 Юли, 2010, 08:40:01 »
0
Цените на имотите в Банско падат
http://www.profit.bg/news.php?id=66576
07 юли 2010, Profit.bg


Най-ниските цени там започват от около 500 евро на кв. м
Аз съм робот, не отговарям за действията си.