Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Юридически казуси относно недвижимостите

придобиване по давност

<< < (2/3) > >>

hr_georgiev:
Благодаря за отзивчивостта. Баща ми е член кооператор още от основаването на ЖСК.  Сградата е изградена на стопански начела, не съм сигурен в термина, искам да кажа, че ние сами си търсихме фирми и изпълнители за отделните етапи от строителството. Имаме протоколи за разпределение,а и можем да се съберем по всяко време ( 5 ап. сме ) за да изготвим какъвто и да е протокол.

Фло:
Сигурното е,че като има акт14 имота може да бъде  предмет на разпореждане ,т.е. може да му бъде издаден нотариален акт. Трябва да се консултираш най-добре с нотариус как става това.

OwnerBG:

--- Цитат на: hr_georgiev в 18 Декември, 2011, 16:58:05 ---Благодаря за отзивчивостта. Баща ми е член кооператор още от основаването на ЖСК.  Сградата е изградена на стопански начела, не съм сигурен в термина, искам да кажа, че ние сами си търсихме фирми и изпълнители за отделните етапи от строителството. Имаме протоколи за разпределение,а и можем да се съберем по всяко време ( 5 ап. сме ) за да изготвим какъвто и да е протокол.

--- Край на цитат ---

Нотариалния акт не ви е проблем.Отидете при местния нотариус и той ще ви упъти. По един констативен акт няма да ви излезе нито скъпо, нито трудно.

Ноооооооо имате проблем с АКТ 16. В кой град е кооперацията. Има ли починали член кооператори.

hr_georgiev:
От гр. Габрово съм. Единствения починал съкооператор е баща ми, но имам писмените съгласия на майка ми и сестра ми ,че се отказват в моя полза за членство в кооперацията, както и протокол от общото събрание, че ме приемат за член-кооператор на мястото на баща ми. Какво означава "констативен акт". На мен и комшиите ни е необходим нотариален акт за да можем да си разделим партидите за ток и вода. Сградата я има в кадастралния план и не е проблем че ще излезем "на светло" и ще плащаме данъци. Ако може ме насочете към компетентен нотариус в моя град.

Фло:

--- Цитат на: hr_georgiev в 18 Декември, 2011, 23:40:24 ---От гр. Габрово съм. Единствения починал съкооператор е баща ми, но имам писмените съгласия на майка ми и сестра ми ,че се отказват в моя полза за членство в кооперацията, както и протокол от общото събрание, че ме приемат за член-кооператор на мястото на баща ми. Какво означава "констативен акт". На мен и комшиите ни е необходим нотариален акт за да можем да си разделим партидите за ток и вода. Сградата я има в кадастралния план и не е проблем че ще излезем "на светло" и ще плащаме данъци. Ако може ме насочете към компетентен нотариус в моя град.

--- Край на цитат ---

http://maps.google.bg/maps?hl=bg&biw=1360&bih=635&gs_upl=7220l37087l0l40014l26l26l0l13l9l0l260l2274l0.9.4l13l0&um=1&ie=UTF-8&q=%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%83%D1%81%D0%B8+%D0%B3%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE&fb=1&gl=bg&hq=%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%83%D1%81%D0%B8&hnear=0x40a90fe2d6958745:0x400a01269bf5010,%D0%93%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE&view=text&ei=NmvuTvjrKdCa-wbDpsSJAg&sa=X&oi=local_group&ct=more-results&resnum=1&ved=0CFAQtQMwAA

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия