Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1230108 пъти)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
0
Пфу, пак ме хвана вируса на форума (ще гледам да се ограничавам)... :)

Горо, варварското, за което говориш си е останало за някои (под средното) нива на населението и само за определени неща. Пример - пияни като свине и държащи се като такива скандинавци или англичани. Никога няма да видиш грък, италианец или испанец в такова състояние. Това са някъкви останки от гените на предците им - варвари, викинги и пр. но това се забелязва само за малък брой неща, а ние гледаме ужким цялата картина.
« Последна редакция: 16 Ноември, 2011, 19:13:02 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Древните елини имат общо със сегашните, колкото Александър "Македонски" с македонците.

Не искам да изглежда расистко, но аз мисля, че освен всичко, вредно влияние върху южна европа имат турците и арабите. Живял съм в две арабски държави и по принцип са ми много приятни хора, а звукът от джамиите не ме дразни, обаче това е - кафенце, дъра бъра, търговийка, хайде да поработим, кафенце и това е живота.

Докато в Германия науката и технологиите се развиват с пълна пара, гърците друсат сиртаки и чупят чинии. После защо немски танкове ги мачкат, а не обратно?

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
Пфу, пак ме хвана вируса на форума (ще гледам да се ограничавам)... :)

А... бе и аз трябва да го направя. Добре, че вчера бях затънал в работа та да си починете от мене...
Бях си сложил едно число - 222, после 248, сега съм на 333 поста!
Да видим! *drinks*

Горо, варварското, за което говориш си е останало за някои (под средното) нива на населението и само за определени неща. Пример - пияни като свине и държащи се като такива скандинавци или англичани. Никога няма да видиш грък, италианец или испанец в такова състояние. Това са някъкви останки от гените на предците им - варвари, викинги и пр. но това се забелязва само за малък брой неща, а ние гледаме ужким цялата картина.


Повече се закачам за варварското.
И все пак... Някои теоретици смятат, че има колективен ум, както и колективно съзнание... А те са комплексни. От там, ако смятаме варварството за характеристика само на низшите слоеве, мисля че ще сгрешим.
Ето ти един интересен факт: Повечето изследвания за семейното насилие които съм чел да речем, съвсем не потвърждават тезата, че то се среща единствено сред низшите класи и слабообразованите. Напротив - точно обратното!
Най общо, не знаем какво дреме в душата човешка. И какво ще изригне!


Опитвах се единствено да кажа, че климата не е или поне не винаги е решаващ. И че не става въпрос за мързеливи и работни! Далеч по сложни са процесите.

----------------------------------------------

Дочо,
Аз понеже не съм живял в арабски държави, не казвам нищо за тях!
Ти и барбата сте специалисти по въпросите за формирането на етносите!
Барбата даже е посочил и изворите на своята образованост!  *drinks*
Ето тук:

...
...
...

BulCane, не разбра ли, че диалог с Goro е като диалог с Captain KIRK
http://sheepridge.pandorabots.com/pandora/talk?botid=fef38cb4de345ab1&skin=iframe-voice
или C.L.A.U.D.I.O
http://www.alicebot.org/claudio.html

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
 *scare* *scare* *scare*
Бум!!!
Над 5 трилиона били продадените CDS само чрез/или (не ми стана ясно) от JPMorgan Chase и Goldman Sachs Group...

ISDA ще е много внимателна за обявяването на фалит.
А гърците?

 *rofl*



nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
0
*rofl*

Е, а дано да стане !
Това ли е ?!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
*rofl*

Барбата даже е посочил и изворите на своята образованост!

You said: When will Greece bankrupt?
Fake Kirk: In exactly four hours, twenty one minutes, Lieutenant.

You said: Eat shit!
Fake Kirk: Lieutenant, don't speak to me that way.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0


Графиката е много показателна.
Какво става като влезеш в клуба на богатите!
Въпреки това, страната между 94 и 2008 е с тенденция да намали дълговете си!
Като прибавим и факта, че гърка има по-малко дългове от германеца, французи, холандци или англичани въобще не подлежат на коментар, единствения извод който може да се направи от графиката е, че кризата е повече привнесена, отколкото дължаща се на вътрешни фактори.

На гърците бяха наложени мерки, които биха съсипали всяка икономика!
Една гнусна и истерична кампания продължаваща и днес.


След като бившия премиер на Гърция в своя публикация в Монд
La Grèce n'a pas triché !
http://www.lemonde.fr/idees/article/2011/11/15/la-grece-n-a-pas-triche_1603935_3232.html
опроверга пиколото за влизането в ЕЗ с измама, свободният и независим Монд е решил, че все пак че трябва да отвърне на "удара" и да пита дали Гърция е в Европа
Цитат

Grèce-Europe : le grand malentendu Récit
LE MONDE | 16 novembre 2011 | Jérôme Gautheret et Benoît Vitkine | 1925 mots
A l'heure où la sortie de l'euro n'est plus un tabou, retour sur deux siècles d'histoire tourmentée d'un pays peut-être moins "européen" qu'il n'y paraît. Tout commence par une boutade de Valéry Giscard d'Estaing : "On ne ferme pas la porte à Platon !" Persuadé qu'il faut accueillir la Grèce dans...

Предполагам, това е статията, но е само за абонати!


Вероятно трябва да се припомни на франките, кога кралете им се научиха да се къпят!  ;)


Питам се обаче, дали продължаващата вече почти 2 години от разрушителите на Европа - дружинната и нейното пиколо - кампания срещу Гърция ще е за добро или лошо.
Понякога антирекламата може да доведе до точно обратните резултати!

Най вкусната селска салата!
America’s Next Top Model
http://www.cwtv.com/shows/americas-next-top-model/photos/00638010105
« Последна редакция: 17 Ноември, 2011, 20:13:48 от goro »

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
0
Еех избързах с купуването на полянка в Гърция, скоро гърчетата като поогладнеят ще са по-сговорчиви откъм цените.

Дали пък не е дошло време за военен преврат? То и в Чили има много слънце, ама я вижте Пиночет какви работливи пчелички направи от Чилийците. Иначе аз съм ЗА гръцкото работно време

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
Еех избързах с купуването на полянка в Гърция, скоро гърчетата като поогладнеят ще са по-сговорчиви откъм цените.

Дали пък не е дошло време за военен преврат? То и в Чили има много слънце, ама я вижте Пиночет какви работливи пчелички направи от Чилийците. Иначе аз съм ЗА гръцкото работно време


Не се и съмнявам, че гърците са били винаги отлични търговци!
Сега можеш да им я продадеш обратно! Пари имат! Едва ли ще има проблем да ти дадат половината от цената обратно!
Срещу полянката разбира се!
 *drinks*

п.п.
Не бива приятелю да се учиш на търговия от холандците.
Късия Минас пробута на EUREKO http://www.eureko.net/
Интерамерикан http://www.interamerican.gr/ за няколко милиарда.
Сега, чувам... били готови да му я върнат за 400млн...  :D

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
0
... гърците са били винаги отлични търговци!

Че те друго освен алъш-вериш могат ли бе горо? Хубаво е, че дойде времето в което да се осъзнае, че търговията не създава, а само паразитира на гърба на създаващите. Е идните години ще ви гледаме сеира...  *beer*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
... гърците са били винаги отлични търговци!

Че те друго освен алъш-вериш могат ли бе горо? Хубаво е, че дойде времето в което да се осъзнае, че търговията не създава, а само паразитира на гърба на създаващите. Е идните години ще ви гледаме сеира...  *beer*


Не приятелю!
Сеира сега ще го гледат гърците!
Гледат - днес пазарите надупили франция, а холандия тръгнала да събува гащите!

И чакат!
Чакаха 6-тата доза септември!
Чакаха 6-тата доза октомври!
И сега я чакат!
Ще я чакат и декември!
Нищо чудно и януари...

Чакат да уври главата на дружинната и съм сигурен, че могат още да чакат.
Щом Самарас се ебава със Сименс и отказва да подпише ангажименти към дружинната! *ireful*
Чул, че на разни дойч банки им увиснал рейтинга, че ЕЦБ купува облигации като бясна и че пазарите пет пари не дават за спасителните планове на меркози!
Пък и гласоподавателите му все по често му припомнят, че хубавицата Европа било време да си тръгне от Оупа!

Иначе, дружинната ни пуска блъфове, че немците били готови да се откажат от част от суверенитета си, ма май вече никой не им вярва!
Тук там само някой бай ганю и някое пиколо!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
А в момента гаулайтера Райхенбах изпратен от дружинната да наглежда "протектората в югоизточния край на Европа" (по думите на моя приятел) твърди, че имало в протектората 60млд. данъци за плащане. И че 8 (колкото дозата) можел да ги събере веднага!
 *rofl*
Я да видим!  ;)

Днес е 17 ноември!
Πορεία για την επέτειο του Πολυτεχνείου
« Последна редакция: 17 Ноември, 2011, 21:40:35 от goro »

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
0
... гърците са били винаги отлични търговци!

Че те друго освен алъш-вериш могат ли бе горо? Хубаво е, че дойде времето в което да се осъзнае, че търговията не създава, а само паразитира на гърба на създаващите. Е идните години ще ви гледаме сеира...  *beer*


Не приятелю!
Сеира сега ще го гледат гърците!
Гледат - днес пазарите надупили франция, а холандия тръгнала да събува гащите!

И чакат!
Чакаха 6-тата доза септември!
Чакаха 6-тата доза октомври!
И сега я чакат!
Ще я чакат и декември!
Нищо чудно и януари...

Чакат да уври главата на дружинната и съм сигурен, че могат още да чакат.
Щом Самарас се ебава със Сименс и отказва да подпише ангажименти към дружинната! *ireful*
Чул, че на разни дойч банки им увиснал рейтинга, че ЕЦБ купува облигации като бясна и че пазарите пет пари не дават за спасителните планове на меркози!
Пък и гласоподавателите му все по често му припомнят, че хубавицата Европа било време да си тръгне от Оупа!

Иначе, дружинната ни пуска блъфове, че немците били готови да се откажат от част от суверенитета си, ма май вече никой не им вярва!
Тук там само някой бай ганю и някое пиколо!

горо, много бързо забрави Попандреев, сега Самарас ли ти е надеждата. Споко бре и той ще се надупи. После затягане на коланите, придружено със поредната доза сълзотворен газ и гумени куршуми гарнирано с поредното лееекинко повишение на цените на папото в магазина и горивата на бензиностанциите. За сметка на това пък намаление - 50% на доходите от държавната ясла и така 10-ина годинки.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
...
горо, много бързо забрави Попандреев, сега Самарас ли ти е надеждата. Споко бре и той ще се надупи. После затягане на коланите, придружено със поредната доза сълзотворен газ и гумени куршуми гарнирано с поредното лееекинко повишение на цените на папото в магазина и горивата на бензиностанциите. За сметка на това пък намаление - 50% на доходите от държавната ясла и така 10-ина годинки.


Ти пък, приятелю!
Аз съм оптимист човек по рождение!  *yahoo*
И двамата са ми симпатични! Дори Саркози ми се струваше благороден! Но като вземат да акат... ми не мога да държа прозореца затворен - мирише ми.

Моят приятел и дърт консерватор вече ругае Самарас, че приел да подкрепи правителство неизбирано от народа в компанията на леви есери и фашистки копелета... Аз понеже не съм толкова проницателен, чакам да видя резултата...

Иначе поста ми, може да няма смисъл за хора, които не познават политическата история на протектората от югоизточна оупа от най-ново време. Затова накратко.
На времето Самарас бутна правителството на Мицотакис (личен приятел на шефа на Сименс тогава) и развали немската далавера - временно както се оказа. Изгониха Андончо от партията. Да ама днес Андончо стана шеф на същата партия в конКУРенция със щерката Мицова - германофилката Дорка. И я изгони на свой ред... Това обаче е по малкия проблем. По големия е, че партията му, макар вече неголяма и от евро-клуба на меркелината партия, е първа политическа сила. За това немците не искат избори - а първо Самарас да подпише!
Така де - програмата Хелиос - 20+млрд., немско хуманитарно  ;) начинание тече и трябва да се изпълнява (питай неарвана - над 80% кредит ти гарантират дойчОвцете в момента ако инвестираш във фотоволтаици във гръцко)!
Какви други немски хуманитарни програми имат твоите безкористни приятели от немско за гръцко, най-вече гадая.
Във всеки случай Самарас нещо не им върви по гайдата.
- Парите - вика - ще ги взема! Референдум няма да правя. Подкрепям преходното правителство да подпише споразумението от октомври (няма такава формула по конституция - и затова също го псува моя приятел). Но после ще правим избори и тогава ще решим каква програма ще следваме и кой ще държи шалтера. Щото вашата досегашна програма ни вкара във блатото на рецесията.
И не подписва.  Щото подпише ли, възможно е партията му да се срине до цифрите на комунистите... Голямата дясна народна партия!.... ;)

Гледам немците се умълчали - пуснали МВФ - той сега иска подпис от самарчето. Не могат да разберат, че каквито и подписи да сложат партийните главатари ще им се наложи да се разправят с цял народ! И то буден!
Виж го само какво прави: правителството заплашва, че който не плати извънредния данък върху имотите ще бъде отрязан от тока. Ма синдикалистите от ел.компанията, че и общините организират отряди да не позволят откачането на бедните... не стига това, популистите му недни - днес отишли и отрязали тока на едно министерство за неплатени сметки...

Та... засега... безумното изнудване и от двете страни продължава!
Преди няколко дни, по време на пренията за недолюбения референдум чух, че изнудвали гърците даже с конфискация на златото, което съхраняват у немско...
Пък днес - виж на каква партенка попадам:
Max Keiser Θα σας πάρουν και το χρυσο! (και τα σώβρακα μήπως;)


Такива ми ти работи, приятелю!
Докато твоите приятели, не са мои приятели, но пък б.б. им е приятел, аз вярвам, ще продължиш да укоряваш гърците за техния мързел. Фактите нямат значение!

Аз съм оптимист!
Гърците също! И с чувство за хумор!


"И още и още (стягай колана). Има къде още."
 *drinks*

п.п.
Европа си тръгва от оупа! Немците да го...

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
0
горо, долното е само цитат: (свиркай когато полянките на 1-ва линия покрай морето паднат на 1/2) ще черпя Mitos  *beer*

Цитат
Inform
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
18-11-2011 - 19:27:10  IP/Host: ---.hiload.org
Регистриран: преди 1 година
Мнения: 258   

Правителственият дълг на Гърция в края на септември 2011г. беше:
- 360,379.16 милиона евро или над 165% от БВП (БВП от края на септември 2010г. до края на септември 2011г. е 218,297 милиона евро)

Бюджетен дефицит на правителството на Гърция от началото на 2011г. до края на октомври 2011г.:
- 20,104 милиона евро (лихвените плащания бяха 15,226 милиона евро)
Тоест дори като не се смятат лихвените плащания правителството на Гърция е имало дефицит от над 4.8 милиарда евро за 10 месеца.

Доста бюджетници в Гърция ще се наложи да започнат работа в частния сектор.     


[www.minfin.gr]
[www.statistics.gr]
« Последна редакция: 18 Ноември, 2011, 20:17:52 от Невидимко »