Анкета

Спадът в цените на имотите ще приключи през:

Вече приключи, цените са само нагоре!
1 (1.6%)
Зимата на 2010-та, пролетта на 2011-та
8 (12.7%)
Зимата на 2011-та, пролетта на 2012-та
15 (23.8%)
Не мога да преценя
7 (11.1%)
По-рано от още 3 години не го чакайте!
32 (50.8%)

Общ брой гласове: 58

Гласуването приключено: 12 Юни, 2010, 12:30:08

Автор Тема: Виде ли му се краят на спада?  (Прочетена 42914 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #15 -: 23 Май, 2010, 19:09:41 »
0
Ето току що казаха по телевизора, че цените се покачват. Изпуснахте влака!  :D

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #16 -: 23 Май, 2010, 19:17:42 »
0
Ето току що казаха по телевизора, че цените се покачват. Изпуснахте влака!  :D

Брей да му се не види...пре...ме се... Ще преглътнем и този горчив хап.  :D
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #17 -: 23 Май, 2010, 20:02:27 »
0
Не знам какво са казали по ТВ, но гледам 336 Е на м2 във Варна за тухла в широк център...


336 Е на м2 :o  :o  :o

Мезонета трудно може да се нарече хубав, но е тухла и не е краен квартал (до стадион Спартак се пада точно, тиха пресечка на Отец Паисий, над един китайски ресторант), преди 3 месеца беше 89 000 Е, сега го гледам 47 000!!!



22 Май, Варна     

Няма снимка
   МЕЗОНЕТ, лк Тракия, ул. Петко Тодоров, 140 м2, 3 спални, PVC, юг - 47000 EUR, може гараж
   088/8191464
« Последна редакция: 23 Май, 2010, 20:04:52 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #18 -: 23 Май, 2010, 20:30:00 »
0
Сигурно от 140 квадрата, 100 са тераса :)


Казаха, че се увеличават във Видин и още 8 села, значи в цяла България има РАЗДВИЖВАНЕ! :)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #19 -: 23 Май, 2010, 21:19:56 »
0
Този от любопитство съм ходил да го гледам. На мен не ми харесва и не бих го купил (нито мястото, нито апартамента), но нямаше май много квадратура в тераси, едно 95-100 м2 чисти ги има. Като цяло не е по-лош от обичайните кимита. Въпросът е, че за пръв път виждам обявена подобна цена във Варна поне от 2006 година насам.
I say what I do and do what I say.

дами и господа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #20 -: 23 Май, 2010, 21:34:56 »
0
Този от любопитство съм ходил да го гледам. На мен не ми харесва и не бих го купил (нито мястото, нито апартамента), но нямаше май много квадратура в тераси, едно 95-100 м2 чисти ги има. Като цяло не е по-лош от обичайните кимита. Въпросът е, че за пръв път виждам обявена подобна цена във Варна поне от 2006 година насам.

Нямам си никакво понятие от цените в Варна , но ми се струва че може нарочно да са допуснали грешка .
Сигурно пак е паднала цената , но не ми се вярва тази да е верната.
Съмнително ми се струва чак такова падане

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #21 -: 23 Май, 2010, 22:00:52 »
0
Този от любопитство съм ходил да го гледам. На мен не ми харесва и не бих го купил (нито мястото, нито апартамента), но нямаше май много квадратура в тераси, едно 95-100 м2 чисти ги има. Като цяло не е по-лош от обичайните кимита. Въпросът е, че за пръв път виждам обявена подобна цена във Варна поне от 2006 година насам.

Нямам си никакво понятие от цените в Варна , но ми се струва че може нарочно да са допуснали грешка .
Сигурно пак е паднала цената , но не ми се вярва тази да е верната.
Съмнително ми се струва чак такова падане

Може евентуално да се опитват да привлекат купувачи и да тръгне наддаване, знам ли... Продава се доста отдавна. Може и да е грешка. Ако бях заинтересован от този мезонет, бих звъннал да попитам. Има тел. на обявата, който е любопитен да звъни.  :D Може и да е номер за да започнат да се обаждат купувачи и да им казват, че е станала грешка... Може пък да са решили наистина да го продадат.  :D

П.П. Мен ако ме питаш, аз и тези пари не бих дал...
« Последна редакция: 23 Май, 2010, 22:05:03 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

kamen_b

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
  • Карма: +21/-4
  • Респект: +81
    • Профил
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #22 -: 23 Май, 2010, 23:02:52 »
0
А може и да е с ипотека за остатъчно задължение около 40 К евро  :)
Преди са искали 89 К с идеята 40 да отидат за погасяване на задължението,
а сега искат 47 К с уговорката купувачът да замести продавача в дълга към банката
("заместване в дълг" - става с общо съгласие на куп., прод. и банка).
Само предположение - Варна ми е далечко  :)

MORSKI

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 109
  • Карма: +13/-5
  • Респект: +13
    • Профил
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #23 -: 23 Май, 2010, 23:39:20 »
0
Може и да има някакво раздвижване.Дянков всеки ден по ТВ траби излизаме от кризата износа нагоре 5-ти месец поред приходите се увеличават.Пресата през ден тръби сега е момента за апартамента и хората се подвеждат и купуват с мисалта  че едва ли не от утре цените ще скочат с 20%.Сякаш има някаква кампания от медиите , правителството и банките и едва ли не в края на годината всичко ще е розово.
Питам се това дали не е една поредна заблуда как така стана че безработицата намаля  , а и потреблението също имам подозрения че нещо ни маниполират или не казват цялата истина.

MORSKI

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 109
  • Карма: +13/-5
  • Респект: +13
    • Профил
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #24 -: 23 Май, 2010, 23:55:44 »
0
Централна емисия "Календар" (23.05.2010 г.)
23 Май 2010 | 21:28 ч.

http://www.novatv.bg/bg/videos/view/3523/

след 6-та мин. започват манипулациите на БГ народа

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #25 -: 24 Май, 2010, 00:36:46 »
0
Добре, че е форума, че да видя какво дават по ТВ, последните месеци съвсем съм отсвирил телевизията. Гледах записа по НОВА, нещо нелогично ми се струва да растат цените на имотите в Шумен примерно, а да не растат в София или Варна. Хем да продължават да растат лошите кредити, хем да намаляват лихвите по депозитите (те не, че не бяха ненормално високи де). То ще си проличи в идните месеци дали е пропаганда или реалност (за икономиката като цяло и за имотите).
I say what I do and do what I say.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #26 -: 24 Май, 2010, 01:28:29 »
0
Булкан,

С най-малък спад са в Шумен, а в Видин, Враца, Силистра и София-област. растат. Не че има сделки. Или пък липсва предлагане. Ама така е, пак има май, някаква кампания за даване на кредити. Няма и нищо променено, като възможности за работа, доходи.
Много особено изказване - Варна, София, Бургас - най-скъпите. Има ли движение, нагоре, надолу? Просто най-скъпите. Обаче! Растат! ...Видин, Враца, Силистра и София-област. Най-далаверското е в Кюстендилско.
Важното е, че ги има кодовите, заветни думички - растат, нагоре, най-скъпи.
Взетите досега кредити, също много свиха потреблението. От което страдаме почти всички. Сега, пак нови кредити, пак... Като си помисля, че пак има хора, които ще се хвърлят отново.
Май, колкото и подтискащо да е, по-добре да се говори за съдия-изпълнители и за трагедията на тези хора. Защото си е трагедия, а продължава да не се вижда. Както и продължават да не знаят, че пак са длъжници, след като банката им даде имота на ЧСИ.

Само репортажа.
http://www.novatv.bg/bg/news/view/7781/2010/05/23/%D0%98%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%B8

V1

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +3/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #27 -: 24 Май, 2010, 01:33:24 »
0
Пийпъл , като човек занимаващ се дълго време с родната "журналистика" ви казвам - вEрвайте повече на Симеон и на  прогнозите за времето за следващия месец отколкото на останалите глупости от новините. Не че не си го знете , но аз да припомна .
Голяма независима медия в БГ НЯМА.

То кораба го удари айсберга и потъва , а те му духат в платната да продължи да върви.
Е хубаво , ще се мръдне още с някой метър напред , но само за да се удавят на по-дълбокото.

И съвсем в тон с комедийния материял е изказването на перхидролената лелка от шуменското бюро - "... но пък има и други области малки , в които цената не само че ПАДА , но и НАРАСТВА."  :-X

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #28 -: 24 Май, 2010, 01:55:15 »
0

...31 изкара ново словосъчетание - "безконтролно поскъпване" Не че има пари. Дори сам си отворил нова тема, че ето нямат пари... Хайде, ние си го знаем.

Ново словосъчетание - "безплатни пари" Разбирам, че иска да каже, че не са кредит, но много, така ми прозвуча...буквално безплатно, като подарък...

http://www.vsekiden.com/?p=69845


Scyther

  • Гост
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #29 -: 24 Май, 2010, 02:20:55 »
0
И съвсем в тон с комедийния материял е изказването на перхидролената лелка от шуменското бюро - "... но пък има и други области малки , в които цената не само че ПАДА , но и НАРАСТВА."  :-X
Поклон пред експертното мнение на перхидролената лелка.