Автор Тема: Хоби  (Прочетена 110340 пъти)

Диян Филчев

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 24
  • Карма: +7/-1
  • Респект: -2
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #30 -: 29 Май, 2010, 22:27:47 »
0
Моето хоби алпинизма съчетано с това на БулКан фотографията е дало на света стотици спиращи дъха снимки!Сред имената на хора успели да съберът и двете страсти у себеси по блестящ начин е това на Дойчин Василев.
То моето хоби е малко далеч от колекционерството то и  емоциите са различни но да знаете че приказката "Няма бивш негър,бивш полицай и бивш алпинист" е вярна. ;)
Миналата година на моста на "влюбените" имаше изложба на фотоси.Един от тях "Вечност" ме накара да усетя мълния от долу нагоре през краката към главата. :D.Та от тази случка си извадих извода че една снимка губи ако не е озаглавена и печели ако това направено правилно.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #31 -: 29 Май, 2010, 22:42:42 »
0
Нова проба

Сега стана, ама натиснах под снимката "код за вграждане...." и копирах "Директен линк към оригинала".
Елиса, ти какво копираш. Регистрирана ли си, попълваш ли нещо като качиш снимка?

Аз имам регистрация там, но мисля, че за да качиш снимка не е необходима. Правилно си се сетил за кода за вграждане, пропуснала съм да ти кажа в поста.

Това парче е страхотно! Поназнайвайки малко виждам много неща в твоя камък. Мисля че има кварц, пирит, по-скоро халкопирит като се съди по жълтеникавия цвят. Обичах като малка да ми дават да разделям късчетата от надробени камъни под микроскоп и помагах уж на майка ми  ;) :) Отделяш късчеата по цвят и форма и после ги слагаш в едни малки пакетчета. Под микроскоп са още по-красиви. Много харесвах галенита. Сребърен е и блести, като на малки зрънца е. Мислех си, че притежаваме някакви много скъпоценни камъни  :). Късчетата халкопирит пък приличат на златни. Природата е чудно нещо, такива красоти не може да създаде и най-изкусния художник.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #32 -: 29 Май, 2010, 23:43:21 »
0
За любителите на фотографията. Има прекрасни фотоси от България.

http://seen.evgenidinev.com/bg/

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #33 -: 30 Май, 2010, 02:44:32 »
0
Благодаря Елиса. Да не превърна всичките камъни в герданчета?
Я да пробвам да кача един камък.

Булкан, съседа е запален по фотографията, ама много често му се налага да обикаля сам. Едно, че трудно някой ще те чака цял час, второ, ходейки окичен с фотоапарати и триножник не си много подвижен, ако се налага ходене (изкачване) пеш. Трето - ако не случи хубаво време - на мен такова ми се случи в Дисниленд до Париж - целия ден ръмеше. А пък колкото и да четеш в интернет, едва ли ще успееш да посетиш и да снимаш всички забележителности. Аз доста неща прочетох за Малта, като отидох нещата се оказаха не съвсем така. Дали ще успееш да намериш най-подходящите места за снимане, включително и от въздуха. Всъщност я пусни някоя снимка да видя дали имам местото на картичка и да сравня.
Миналата седмица си купих Канон Иксус 107 - какво мислиш за избора ми?


Абе или сам или жена, която и харесва какво правиш или най-добре с някое друго "краставо магаре". И трите си имат предимства. Доста съм мобилен, имам специален колан за триножника за през гърба с "омекотители" да не убива, откакто снимам дигитално, апарата е един, само обективите се сменят. Компенсира се с минимално количество дрехи (имам ризи и панталони, на които им се махат крачолите и ръкавите и стават за всякъкво време). Понякога при дъжд се получават много хубави снимки.

Човек не може да снима всичко, но ако не пътува организирано, където му хареса може да остава и по-дълго ако се наложи, понякога се ходи на едно и също място по много пъти (15-20-30) или се гледа ако е на път за нещо друго да се спира за няколко дни. Вариантите са хиляди. За Канон Иксус 107 не мога да ти кажа нищо, за мен не съществуват фотоапарати, които не са огледално-рефлексни, каквито и ще данни да имат. Виж един страхотен сайт за ревюта на дигитални апарати - http://www.dpreview.com/

Преди година бях качвал малко фотос на снимка.бг, сега ще видя как ставаше. Нещо не се получава, ще прочета и ще пробвам пак. Не мога да кача снимка, ще дам линк: Това са нощни снимки от Париж, Мадрид, Куала Лумпур, Сингапур, Хонг Конг и Янгон (Бирма). Първите три са сканирани от диапозитиви. Другите са дигитални. Ако някой може да ми обясни как се качват (кодовете за имидж ги слагам и м-у тях линка към снимката, ама не става нещо)...

http://bulcan.snimka.bg/

Тази на аватара ми също е моя от Ma-Ya bay, Phi Phi Islands, Thailand (на този залив е сниман филмът "Плажът" с Ди Каприо), но е много малка, по-нататък може да кача повече на снимка.бг

П.П. Направих набързо още няколко албумчета, като имам време ще ги допълвам.

« Последна редакция: 31 Май, 2010, 01:13:36 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #34 -: 30 Май, 2010, 03:03:56 »
0
Моето хоби алпинизма съчетано с това на БулКан фотографията е дало на света стотици спиращи дъха снимки!Сред имената на хора успели да съберът и двете страсти у себеси по блестящ начин е това на Дойчин Василев.
То моето хоби е малко далеч от колекционерството то и  емоциите са различни но да знаете че приказката "Няма бивш негър,бивш полицай и бивш алпинист" е вярна. ;)
Миналата година на моста на "влюбените" имаше изложба на фотоси.Един от тях "Вечност" ме накара да усетя мълния от долу нагоре през краката към главата. :D.Та от тази случка си извадих извода че една снимка губи ако не е озаглавена и печели ако това направено правилно.

Супер, качи някоя да си порадваме окото де...
I say what I do and do what I say.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #35 -: 30 Май, 2010, 03:44:15 »
0
Аз ще ти кача БулКан едно мое клипче ... с много снимки от България! Снимана е не на Черни връх и Руен, а на най-високият връх, там където живеят хора, не орли ...
Моето истинско хоби в което съм най-постоянна е да правя клипчета.  ;) Музиката е на Анрей Данилко, много млад руски композитор ...

Bulgarians - They Really Exist !


« Последна редакция: 30 Май, 2010, 03:49:37 от elissa »

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #36 -: 30 Май, 2010, 06:39:12 »
0
Саморедакция, просто повторен по невнимание пост.
« Последна редакция: 30 Май, 2010, 15:43:01 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #37 -: 31 Май, 2010, 01:03:46 »
0
bulcan, нещо не успявам да отворя линка ти  :(.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #38 -: 31 Май, 2010, 01:14:21 »
0
bulcan, нещо не успявам да отворя линка ти  :(.


Пробвай с този линк: http://bulcan.snimka.bg/

Сори, аз просто съм копирал URL когато съм се бил логнал вече. Ако ти отвори линка, кликни на "+" над снимките да ти ги покаже по-големи, че иначе не се разбира особено. Аз ще кача и още фотки, като имам време. С този апарат и обектив - толкова мога.  :D
« Последна редакция: 31 Май, 2010, 01:27:36 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #39 -: 31 Май, 2010, 02:10:43 »
0
БулКан, и аяз извоайорствах  :) :) :D :D страхотни са снимките. Тези от Камбоджа много ме впечатлиха  :)
 *drink5*

goro

  • Гост
Re: Хоби
« Отговор #40 -: 31 Май, 2010, 02:22:28 »
0
elissa,

пет пъти ти пусках клипа. незнам заради снимките или заради музиката.

този ти аватар е по хубав.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #41 -: 31 Май, 2010, 02:25:46 »
0
БулКан, и аяз извоайорствах  :) :) :D :D страхотни са снимките. Тези от Камбоджа много ме впечатлиха  :)
 *drink5*

Благодаря, аз написах, че докато не си купя по-добър апарат, няма как да правя по-добри от тези :) За Камбоджа си е наистина много впечатляващо, като намеря време, ще кача и още от там. Ходил съм в около 36 държави (бях ги броил по едно време) и спокойно мога да кажа, че от каквото съм видял, трудно мога да се сетя за нещо по-впечатляващо и по-интересно от храмовете в Ангкор (слагам в сметката и европейските катедрали, древно-римски и древно-гръцки, арабски, мавърски храмове, пирамиди на маите, а и други азиатски храмове в Бирма, Тайланд, Малайзия). В Ангкор и въздуха мирише на цветя даже. Една от фотките там (каменната порта с главата) е правена от гърба на слон :) В Замунда имаше документален филм за храмовете в Ангкор, ако не те мързи го свали и го виж, то и самата история е много интересна.
« Последна редакция: 31 Май, 2010, 02:29:39 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #42 -: 31 Май, 2010, 02:31:18 »
0
elissa,

пет пъти ти пусках клипа. незнам заради снимките или заради музиката.

този ти аватар е по хубав.

Кой от всичките ти е харесал, Жоро, че аз имам цяла колекция ...  ;)

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #43 -: 31 Май, 2010, 02:33:03 »
0
Благодаря, аз написах, че докато не си купя по-добър апарат, няма как да правя по-добри от тези :) За Камбоджа си е наистина много впечатляващо, като намеря време, ще кача и още от там. Ходил съм в около 36 държави (бях ги броил по едно време) и спокойно мога да кажа, че от каквото съм видял, трудно мога да се сетя за нещо по-впечатляващо и по-интересно от храмовете в Ангкор (слагам в сметката и европейските катедрали, древно-римски и древно-гръцки, арабски, мавърски храмове, пирамиди на маите, а и други азиатски храмове в Бирма, Тайланд, Малайзия). В Ангкор и въздуха мирише на цветя даже. Една от фотките там (каменната порта с главата) е правена от гърба на слон :) В Замунда имаше документален филм за храмовете в Ангкор, ако не те мързи го свали и го виж, то и самата история е много интересна.

Блазя ти! То и аз съм пообиколила, но 36 страни си е направо богатство! Ще го потърся това филмче в Замунда. Наистина ще е интересно да си види ...

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #44 -: 31 Май, 2010, 02:49:32 »
0
Благодаря, аз написах, че докато не си купя по-добър апарат, няма как да правя по-добри от тези :) За Камбоджа си е наистина много впечатляващо, като намеря време, ще кача и още от там. Ходил съм в около 36 държави (бях ги броил по едно време) и спокойно мога да кажа, че от каквото съм видял, трудно мога да се сетя за нещо по-впечатляващо и по-интересно от храмовете в Ангкор (слагам в сметката и европейските катедрали, древно-римски и древно-гръцки, арабски, мавърски храмове, пирамиди на маите, а и други азиатски храмове в Бирма, Тайланд, Малайзия). В Ангкор и въздуха мирише на цветя даже. Една от фотките там (каменната порта с главата) е правена от гърба на слон :) В Замунда имаше документален филм за храмовете в Ангкор, ако не те мързи го свали и го виж, то и самата история е много интересна.

Блазя ти! То и аз съм пообиколила, но 36 страни си е направо богатство! Ще го потърся това филмче в Замунда. Наистина ще е интересно да си види ...

Някой ако реши да ходи в Ангкор, да пише. Мога да препоръчам изключително евтино и уникално място за преспиване (вместо в скъпите модерни хотели) - двойна стая с климатик, баня/тоалетна в стара френска колониална къща (нещо като семейна страноприемница) - верандата е направена като ресторант. 10 долара на вечер за двама (по 5 на калпак). Резервации се правят по Интернет, плаща се на място. Много чисто и се потапяте в местната атмосфера, за разлика от хотел.
I say what I do and do what I say.