Автор Тема: Хоби  (Прочетена 110488 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #150 -: 17 Юли, 2010, 12:27:38 »
0
P.S. Кажете вица, де!  :D

- Тате, ами щом като е толкова хубаво всичко навън, ние какво правим в този гъз? - пита логично малкият глист.
- Родина, сине, родина... - философски въздъхва старият глист.

 :D :D :D :D :D :D :D 
Мерси! *beer*

Scyther

  • Гост
Re: Хоби
« Отговор #151 -: 17 Юли, 2010, 12:32:42 »
0
То всъщност вица е по-подробен. Ето:

 Новороден глист излиза сефте на бял свят, като се измъква от дупката заедно с баща си. Точно в този момент техният човек - почтеният им донор, се пече на плажа.
- Тате, какво е това синьото горе? - пита малкият глист.
- Небето, сине. - отговаря баща му.
- А онова голямото синьо отпред?
- Морето, сине.
Край тях минава пищна дама по монокини.
- Ами това какво е? - пак пита малкият глист.
- Блондинка, сине.
- Много е хубава бе, тате. -  искрено възкликва младежът.
- Хубава е сине.
- Тате, ами щом като е толкова хубаво всичко навън, ние какво правим в този гъз? - логично пита малкият.
- Родина, сине. - философски въздъхва старият глист. 

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #152 -: 17 Юли, 2010, 16:13:46 »
0

 :D :D :D

Ми да емигрира при блондинката...  :D

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #153 -: 17 Юли, 2010, 16:47:47 »
0
Ми да емигрира при блондинката...
Пак правописни грешки! Пише се: "Да емигрира в блондинката ..."

Абе, ти що си почнал да се ядеш с мен. Нямаше те дъълго време и за добър ден  ме цитираш и ми пишеш "оригинален ...".
Така ли правят възпитаните хора?

Ти, за етичен изказ не си ли чувал? Т.е. да прескоча двусмислието, за да не почнете отново със сексуалните, а може би по-точно, сексистки изкази?

Френска етикеция... така поне малко ...?

Нещо, много лошо ти влияем, май. Побългаристаначил си се. Забравяш я тук. Или... ?

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #154 -: 17 Юли, 2010, 18:04:02 »
0
Барба, остави го този БулКан,  много е несериозен ... Да дойда ли да ти погостувам лииии, що лиии, не мога да оставя така тази несправедливост никой да не те посети в Париж!

Идвай веднага, докато Барбаронка не е тук (връща се в четвъртък) ;)

П.П. Шегувам се! Идвай, когато тя е тук, защото не знам къде са чаршафите, за да ти приготвя спалнята :)


Трогната съм от поканата!  :)  И аз се шегувам, разбира се!  ;)
Ходила съм няколко пъти. Много харесвам Париж. Когато отидох за първи път тайничко си мечтаех някога да си купя мааалка къщичка в Montmartre.  :)  Още като малка много харесвах френските импресионисти и бях изчела каквото имаше публикувано за тях - книги, статии ...  А какво щастие беше да видя с очите си всичко това ... нямам думи!  Когато отидох за първи път, нямаше по-щастлив човек от мен! Не виждах и не чувах нищо и никого. Само бродех от сутрин до вечер и си припомнях от четеното, кой от художниците къде е живял, къде са се събирали и т.н.

http://bolvan.ph.utexas.edu/~vadim/betaki/Paris/images/vitrina1.jpg
За жалост това лято няма да успея да отида, но следващата година на всяка цена!  :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #155 -: 17 Юли, 2010, 23:05:39 »
0
Crazy Worms



Crazy Worms 3


 :D :D :D *flower2* *drink11* *drink9* *beer*
« Последна редакция: 17 Юли, 2010, 23:07:25 от Muza »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #156 -: 17 Юли, 2010, 23:34:21 »
0
Тия глисти приличат на люти чушки  :D

 *flower2* *drink9*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #157 -: 17 Юли, 2010, 23:41:09 »
0
Барба, ти от едната крайност та в другата. Обиждаш се, че не съм се обадил ...
После пък се засягаш на тема град ...
Ти пък, BulCanе! Толкова ли неясно и недодялано съм се пошегувал, че не ме разбра?
Барбарона нито е обиден, нито засегнат. Да си ни жив и здрав (и с късмет) :)

Ти добре си се пошегувал, ами аз недодялано се опитах да отговоря на шегата с шега  :D :D
I say what I do and do what I say.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #158 -: 18 Юли, 2010, 00:47:43 »
0

Париж е невероятна магия. :)

Монмартр... Точно зад Сакре Кьор, от страната на художниците има една уличка. Страхотни къщи. Много стари. Едната,  на долния етаж бистро, а на втория - хората си живеят там. Бистро, бистро, ... мен ако питате - квартално кръчме, малко опушено. Отвън, на отсрещния тротоар, наслагани масички и столове, заради сянката.

Сядаме, поръчваме и естествено, първата ни работа е да посетим тоалетната. Първа бях аз (тя е само една - и за мъже, и за жени). Влиза се в едно предверие с летящи врати. По-скоро, предверийце. След това тоалетната, която е силно скосена, тъй като се намира под стълбището. Предверийцето има минимивка, а сушоарът за ръце е зад гърба. Докато се миех, внимавах да не си перя ръцете, за да не го включа...

След мен, съпругът ми. В момента, в който си мие ръцете, нищо не подозиращ, една германка, доста мощна...  :D Изгася лампата (мисли, че я светва), влетява през летящата врата, перва го с нея  :o ... при което, съпругът ми съвсем инстинктивно (останал на тъмно, тая влетява... :D ), отскача назад. Колко назад - не много. Колкото му позволява другата стена.  Пък и той е едричък, така че не е имал много поле за действие. :D
Да ама, сушоарът автоматичен - включва се и почва да му духа в гърба...  :D
Шок!  :o :o :o На тъмно, германката го пернала с вратата, и тя заела целия отвор, онова чудо му вее в гърба...  :D :D :D

За Ели!  *flower2* *flower2* *flower2* *drink11* *drink11* *drink11*

Edgar Degas


 :) *flower2* *drink11* *drink9*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #159 -: 19 Юли, 2010, 00:42:01 »
0

Понеже стана дума за картини, един виц.

Влиза една мутра в картинна галерия. Гледа, едните картини мноооого скъпи, другите иеФтинки.
-Що тези са толкоз скъпи, пък тези не?
-Ами... скъпите са рисувани от класици...
-Е, кой става класик?
Тук, жената съвсем се затруднила как да обясни...
-Класиците не са живи...
-Добре, тогава. Купувам евтините. Утре ще станат класици.

 :D :D :D

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #160 -: 20 Юли, 2010, 21:48:42 »
0
Искам да попитам Булкан, Елиса и Муза - какво е нивото им по френски език, как се разбираха в Париж. Защото моето е = 0 и имам противоречиви спомени от Париж (някъде преди 5 - 6 години). Най-хубавите ми спомени са от върха на Айфеловата кула и Дисниленд, разходката по Сена и музея Гравен не бяха лоши, Версай, Дефанс, но.... Много черни, все едно съм в Африка, и английският език е "забранен", което е много неприятно. А, и ни обясниха колко са "напредничави" - избрали гей за кмет на Париж. Педераска работа.
Муза като спомена за германката си спомних една случка от началото на деветдесетте. Мой приятел ходи с кола до Германия и след това в разговор спомена, че между Австрия и Германия няма граница. На въпроса ми как разбира кога е преминал в Германия отговори - " Когато кравите започнат да ти изглеждат по-симпатични от жените, значи си в Германия".   

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #161 -: 21 Юли, 2010, 01:13:56 »
0

 :D :D :D

Малко ми е трудно да си определям сама нивото, но ще ти отговоря така: достатъчно, за да се оправя в Париж и доста по-високо при четене. Овладяла съм и френското ррр...  :D
Всички знаят английски. Франсетата, обаче, са гадни. Ако ги питаш нещо на английски, вероятността да те пратят в девета глуха е много голяма. Съвсем преднамерено при това. Ако е на френски - друга работа. С карта, се оправя човек. Раздават ги безплатно на касите в метрото.
В Лувъра ходи ли? Не ни стигна времето, да го обходим. Там бих прекарала часове... Наскоро бях и прочела "Шифърът на Леонардо"... :)
Ходихме и във Фонтебло. От там имам една снимка до едно вековно дърво, разперила съм си ръцете и не съм му покрила диаметъра на дънера. Толкова е голям. От времето на Наполеон...
Пред Лувъра има една градинка. Там един човек беше взел хляб, отчупваше парченца и врабченцата кацаха да кълват от ръцете му. Беше си атракция. Едни японки се пробваха, ама не им кацат... Каза ми - пробвай, ето ти малко хляб. И...като накацаха, ама по много, 5-6 на ръка... :)
Най-интересно, най- хубаво беше - разходките покрай Сена, по уличките на Монмартр, Латинския квартал, парковете. Там се усеща духа, атмосферата на Париж... Разбира се и Айфеловата кула.
По едно време ми беше писнало да гледам легла - леглото на ...14/15/16...  :D
Магия си е... Бих отишла с удоволствие пак там...
Още нещо. Бях страшно впечатлена и изненадана от инженерната им мисъл - навсякъде се откриваше. Между другото, не са от най-предприемчивите... Такива ми са впечатленията. Може би си имат причини...

 *drink11*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #162 -: 21 Юли, 2010, 01:28:54 »
0
Аз утре отивам до Венеция, а след това до Прага. Някой ако има нещо интересно да казва :)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #163 -: 21 Юли, 2010, 01:38:23 »
0
Искам да попитам Булкан, Елиса и Муза - какво е нивото им по френски език, как се разбираха в Париж. Защото моето е = 0 и имам противоречиви спомени от Париж (някъде преди 5 - 6 години).

Jim, срам ме е да си призная, но ниво на френски просто нямам никъкво, защото знам определени фрази и думи само (т.е. не говоря езика, за съжаление). От доста млад (23 годишен) съм свикнал с един леко просташки северно-американски манталитет, че където и да отида, трябва да ми говорят на английски. Колкото и да е чудно, до момента това нещо си работи в над 35 държави на 4 континента, до момента не се сещам да съм имал сериозен езиков проблем някъде по света (почти никога не съм ходил някъде организирано с група и екскурзовод-преводач). Преди доста време знаех говоримо немски, в последните 18 години и в Германия даже си ползвам английски, немски само в много тежки случаи в бившето ГДР. В Париж пък хеле като супер посещаван и много космополитен град, изобщо не виждам как човек може да има проблем с английски (става въпрос като посетител, а не да работи там), стига да се знае на добро ниво. Винаги се вмъква някой френски израз при нужда от "омекотяване" на обстановката (даже най-добре е да се започва със съответното обръщение на местният език и после докъдето стига речника), колкото да не изглежда съвсем, че не се "старае" човек. :):):)

Това да не се приема в никакъв случай като призив да не се учат и знаят езици. Просто си "признавам" относителното невежество и доказвам, че в световен мащаб, ако трябва да се знае само един чужд език (за не-англо говорящ по рождение) е най-добре да е английски.
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #164 -: 21 Юли, 2010, 02:01:18 »
0
Аз утре отивам до Венеция, а след това до Прага. Някой ако има нещо интересно да казва :)

Хм, какво те интересува? Имаш ли място за спане вече? Има студиа с отделна кухня в сърцето на Прага (м-у Староместко Намести и Вацлав Намести) на цена по-ниска от хотел. Предполагам, че си уредил спането вече. Ако не си - Хавелска Апартментс, има ги на букинг.ком (бря не ми работи латинеца).

Зависи и до колко си настроен да пестиш. От летището ако вземаш такси, не вземай от Пасатите, паркирани отпред, ами излизаш от района и махаш на което и да е друго. Много е удобен и градския автобус, който има връзка с метрото, с което пък после се отива навсякъде. Иначе не знам какво те интересува. Мини-круизите по Вълтава са много гот, особено надвечер. Има един доста як джаз клуб в центъра (ако това те интересува, ще изровя иметор, а май се казваше Агхарта). Другите неща са стандартните - Карлов мост, Храдчани, Староместко намести с часовника и пр. Музеят на Кафка е интересен (поне за мен). Най-хубавото на Прага е самата атмосфера на града.

Имаше преди 2 години една изложба на Салвадор Дали, не си спомням дали беше постоянна (май беше постоянна), на Староместко Намести - не са най-яките му картини, но са достатъчно интересни.

Препоръчва се усилена консумация на местна бира. Бутилирана си е направо грях да се пие, наливна Старопрамен е много по-добра от бутилираната такава, която се продава в БГ. Това горе-долу за Прага.

Венеция - не се набутвай с гондоли, това са си туристически капани, както и кафе на Сан Марко. :):) Има едни корабчета-автобуси (вапорето), вършат чудесна работа за разглеждане на основните канали. Ако толкова изкаш гондола, има едни, които са само за пресичане на някои канали, качваш се с още няколко човека и са почти без пари. За дворците и църквите няма да говоря - те са стандартни. Това, което не много хора знаят е, че във Венеция (освен в Ню Йорк и Билбао) си има Гугенхайм музей (модерно изкуство, има не-лоши неща). А, един друг полезен съвет - разходи се покрай малките канали извън туристическите райони, там е по-интересно. Качването на "Кампаниле" - часовниковата кула на площада Сан Марко си заслужава - гледаката е много добра от високо.  Голям кеф е разходка из града около 02.00-05.00 сутринта (когато изобщо няма хорар иначе е изключително сигурно, карабиниерите си патрулират) просто обстановката е неповторима, нищо общо с усещането през деня или ранна вечер с ордите туристи, които просто дразнят (нищо, че и ние сме част от тях). :):):) При повече свободно време за разходка из "областта" Венето - вила Пизани и град Падуа.

Ако има нещо специфично, питай.

Приятно изкарване!!!

П.П. Все се сещам нещо ново и редактирам - в центъра на Прага може да си направите с жена ти (ако пътуваш с нея) доста интересен сувенир вместо да се купува конфекция - в кристално (по-скоро стъклено) кубче ви вкарват три-измерни образите, отдолу си избирате някакъв надпис с Прага и годината). Снимат ви, после софтуеър прави снимката три-измерна и машина вкарва образа вътре в кубчето, интересно е и да се гледа как става.
Приятно изкарване
« Последна редакция: 21 Юли, 2010, 02:16:33 от BulCan »
I say what I do and do what I say.