Автор Тема: Огнената вода и Любовта  (Прочетена 64195 пъти)

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #45 -: 08 Август, 2012, 13:42:31 »
0
Ха, така! Вижте сега, какво получих по пощата:
http://vsichkioferti.bg/offer/69417/grupovo.bg-samo-za-jeni-kak-da-upravlyavame-mujete-kakvo-tryabva-da-znaem-za-da-upravlyavame-mujete-mujete-mogat-li-da-budat-upravlyavani-interaktiven-ednomesechen-distancionen-trening-samo-za-35-lv?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter


Гледам май, че линка не излиза. Но смисълът му е какво трябва да знаем за да управляваме мъжете, могат ли мъжете да бъдат управлявани и прочие тайни за 35 кинта за едномесечен курс! Голям купон!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #46 -: 08 Август, 2012, 14:04:32 »
0
Повечето жени не си дават реална сметка за реалността на мъжкия свят. (Особено българката сравнена с гъркинята)

И гъркините  по-добри от нас ... :(
...
До колкото разбирам, за външните шумове, ти по-скоро визираш политиката.
...

Ти го казваш. Не аз.  ;)
Мислех си, че червеното може и да разбуни духовете, но не ми се искаше да го поправям.

Да.
Визирам политиката и бизнеса като цяло - те си вървят не ръка за ръка, а здраво прегърнати.

Не само аз съм го наблюдавал. И преди повече от 100 години е било същото.
Цитат
Съвсем различно е при българите. Жената се цени еднакво и като жена, и като помощничка на мъжа, не като при сърбите, които гледат на нея само като на слугиня. Българката се показва свободно пред обществото, сяда на трапезата, дори когато има гости, дели с мъжа си всички радости и задължения.  Тя е нежна майка и вярна съпруга. Омъжва се доста късно, на 20 – 24 години, докато съпругът често е доста по-млад, но именно тогава го приемат тържествено сред възрастните. Жената се цени по нейната работливост и родителите на младоженеца плащат откуп на родителите на булката в пари, добитък и други дарове. Затова раждането на момиче съвсем не е нежелано за българските македонци. То носи придобивки, а и работата на женските чеда в семейството се цени високо.

Гърците в Македония ценят жената най-вече като съпруга. Наистина тя помага на мъжа в земеделската работа, но не я третират като работно добиче. Колкото по-високо е социалното положение на гърка, толкова повече той щади своята жена. Приятно му е, когато тя полага грижи за себе си, когато си купува дрехи и накити. Но в обществения живот и гъркинята по правило не взема участие. Тя участва в домашния живот наравно с мъжа, в организирането на домашните празненства, на които тя, а не мъжът, е център, поне в по-заможните семейства е така; нейната главна задача е също възпитанието на децата, защото мъжът обикновено отсъства. Той е или на работа на полето, или в кантората, или в кафенето, където отива всекидиевно.

http://www.promacedonia.com/gw/gw_2_3.html


Ако се върнем още по назад е пак същото. (Не ми се търси изворов материал в момента)

Посткапитализма, както би следвало, според мен да наричаме бившия ни реален социализъм и настоящия капитализъм, както у нас, така и на запад, засили жената на позиции, които само век назад бяха недопустими за нея. У нас, цели професии трагично се феминизираха - учителството да речем.
В известна степен, и за да иронизирам Глобал, у нас жените се научиха да предпочитат свободното робство пред свободното домакинство, защото само непознаващ нещата може да си мисли, че гъркинята-домакиня е по зависима от мъжа си отколкото българката-работничка.
Другите кресченда не ми се ще да коментирам, ако и да са забавни.




Няколко термина, които ми се струва заслужават уточнение: либидото, похотта, любовта и патернализма. Така както аз ги разбирам.


Либидото ограничавам до сексуалното желание, естествения нагон, природата. Фройдовите или пък Юнговите постановки в случая не ни интересуват. Само по себе си либидото е неутрално. В този смисъл всеки "сексуален колайдер" би могъл да го удовлетвори дори и ръчно!
Природата също се е погрижила и осигурила преливник с полюциите.  ;)

Похотта е друго нещо и има връзка повече с психическата наслада и началата на личността. Похотливият би могъл да бъде оприличен на чревоугодника или пък на скъперника превърнал събирането на пари в фетиш.

Във всеки случай, ако трябва  да ги подредя вляво и дясно както при политиката бих ги наредил така.  ;)
Либидото - 0 - неутрално - нашата биологическа същност.
Похотта - вляво
Любовта - вдясно.


Огнената Жена сведе патернализма до покровителстването и изведе оттам зависимостта на жената от мъжа. И предпочете свободното робство, ако допуснем, че света е мъжки.
Аз имах друго предвид. Патернализма предполага начала, принципи. Те са в основата му, макар и не изведени в догма както при религиите. И разбира се покровителство над по слабите и отговорност от по-силните.
В една брачна или любовна двойка не е задължително жената да е по слабата.

Патерналистично настроения мъж(жена), вероятно би погледнал снизходително на флирта на съпруга си с по младия и голобрад комшия. Но - строго и принципно, ако тя му сложи рога. В мъжкия свят на йерархиите всяка волност има цена.



Любовта? засега се опитвам да си я обясня.
Във всеки случай...
Има ли свобода след опитомяването? - за да се върна на моето дъра-бъра - вдъхновяващата цивилизацията Жена.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #47 -: 08 Август, 2012, 14:38:57 »
0
В известна степен, за да иронизирам Горо, робството и при жените и при мъжете е едно и също. То почива на всеизвестни принципи. Доколко мъжът е роб, като си дава труда и времете на друг работодател, и доколко жената в същата ситуация е робиня, не се наемам да споря.
Още повече, при всестранната регулация на Държавата, по-чувствителните люде, могат наистина да се чувстват като унижавани роби.

Всъщност, никъде не съм давала съвет, кое човек трябва да избере. ( Например в офертата, която пуснах еднозначно се натрапва, че жените трябва да управляват мъжете си и това е допуснато като аксиома. Без да се дават каквито и да е аргументи...)

От мен, например, никога няма да чуете това. Всеки избира сам своето верую и кое го кара да се чувства най-добре. От там-нататък, той сам търси удовлетворяващото го положение.

Четох, там нейде, за мъжкия свят. Според мен, няма мъжки свят. Има човешки свят.

Що се отнася, до либидото, похотта и любовта  - всичко това е човешко и никак не подлежат да определение. Защото на някои жени, твърде им харесва похотта, която дори и сравнена с чревоугодничеството, е вид удоволствие. На други – пък не.

А патернализмът, при всички мъже, които са нормални, съществува. То, като че ли, е заложено в мъжа. И удоволствието за жените  да се гушнат и отпуснат върху силните мъжки гърди, е силно усещане. Въпросът тук е, дали наистина могат да се отпуснат. Което на подсъзнателно ниво означава страшно доверие за извънпланетарна защита. Която  в повечето случаи, означава любов.






goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #48 -: 08 Август, 2012, 15:29:27 »
0
Аз те иронизирах с любов.
Ти си ми отвърнала с същото.  *heart*

Ако е мъжки света, робството при жените и мъжете не е едно и също.



Това не е любов.
... И удоволствието за жените  да се гушнат и отпуснат върху силните мъжки гърди, е силно усещане. Въпросът тук е, дали наистина могат да се отпуснат. Което на подсъзнателно ниво означава страшно доверие за извънпланетарна защита. Която  в повечето случаи, означава любов.
А връщане при таткото. (Не е патернализъм, освен ако не решим да профанизираме термина)
Любовта предполага равенство.
Или... така си мисля де!
Аз и кучето си обичам.
Но не мисля че сме равни. То... е по умно.  :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #49 -: 08 Август, 2012, 15:37:49 »
0

Глобалче,
Като те чета, непременно в доста случаи имам "друг ъгъл" :D , но, струва ми  се, че може да се окажем много еднакви.  *flower2*
С Регатка е същата работа - понеже, пък с нея си чатим по скайп и се оказва, че всъщност, толкова еднакви действия, еднакви резултати, дори. Ама, си поспорваме.  :D *flower2*

Например, че светът е мъжки. Ами такъв е според мен. То, форумът е мъжки, дори.
Отпускането на мъжките гърди е чудесно, прекрасно нещо, покровителстването също. Все още, не е любов ... може би? :)

Жоро,
Не аз го казвам, че гъркините са по-добри. То, е следствие на твоето, червеничкото. Аз, наистина, няма как да знам, може би пък женичките да са по-добри, най-добрите. Мен лично, не би ме притеснило, до степен  и да се издразня. :) Въпреки това, не бих ги копирала, ама никога. Аз съм си - аз. Каквато, такава ... Подражанието не ми е по сърце. :)

Опитваш се да си обясниш любовта? Няма обяснение ...

Питаш (се) има ли свобода след опитомяването. За кого? За този, който опитомява, или за опитомения?
Според мен, ако няма ограничаване на свободата от другия - сам си налага ограничаване на свободата. Не само защото трябва, а защото го иска или защото не му е интересна свободата. По друг начин казано - има Свобода - сам да си слага решетките и сам да ги маха.

"Вдъхновяващата цивилизацията Жена" - хехех, чак пък цивилизацията. Може  ... От край време, обаче зад всяко нещо стои жена. Нали знаеш - "Cherchez la femme", дали за хубаво, или за лошо - в основата е жена. Аз като жена, не бих искала да е така за второто, но ... :(

Гъркините какво казват по тези въпроси - за свободата и за вдъхновяването?  *girl* :D
 *drink9*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #50 -: 08 Август, 2012, 16:00:07 »
0


Ако е мъжки света, робството при жените и мъжете не е едно и също
Това не е любов.
.....
Любовта предполага равенство.
Или... така си мисля де!

И преди съм ти правила бележка да не залиташ в софистични отклонения, като си създаваш теза-предположение, и след това – сам си я оборваш със страст! *heart*
Любовта нищо не предполага. Дори и равенство.  Има много видове любов и много видове гранични състояния на любов и много илюзии.
Все пак, любовта е най-красивото човешко чувство, и предполага топло удовлетворение и мир. Макар че, в повечето случаи, минава през доста водовъртежи и обрати. Но затова накрая в повечето случаи идва добрия  - удfвлетворителен край на всяка приказка. Както и на самата приказка.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #51 -: 08 Август, 2012, 16:26:47 »
0
Муз-ка, жените винаги и навсякъде, изповядват общи принципи. *heart* Къде осъзнато, къде - не ..

С теб, нали стигнахме до извода, че сме много мързеливи. Не намирам нищо лошо в мързела. Напротив. Даже смятам, че той е в основата на много изобретения. Така например - пералнята, миялната, прахосмукачката, миксера, колата...

И в любовта нещата не са по-различни. Макар, че аз нямам навика да обсъждам любовните си вълнения с приятели или приятелки. Както и по-важните в момента проблеми. Предпочитам, ако е възможно сама да се справя. Чак в непреодолими случаи, търся помощ отвън.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #52 -: 08 Август, 2012, 16:58:32 »
0
Уауу!

Впечатляващо!

Едната сложи със замах тенджерата и рецептата на Екзюпери и я сготви...

Другата каза, че не и трябвали рецепти, щото били много видове и с много подправки, но накрая се изхождал същия турлу-гювеч.

И ми сервираха мандждата на жената, две непознати жени. Вероятно, защото смятат, че любовта на мъжа минавала през стомаха.

И после се чудят, защо сме нарушавали Споразумението.

Горкото мече-бубулече!


п.п.
Гъркините са също така вдъхновяващи!
При първия прочит!  ;)

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #53 -: 08 Август, 2012, 17:11:09 »
0
Вай, колко си лош!?  ;DСтигнахме до там -  жените, вдъхновителки на турлю-гювеча, който случайно го обърка с цивилизацията.

Ама нищо! То всичко е за еднократна употреба. И цивилизацацията, и тюрлю-гювеча - през червата! *yahoo*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #54 -: 08 Август, 2012, 17:34:27 »
0

Жоро,
Какво Споразумение? Не те разбирам ... :)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #55 -: 08 Август, 2012, 20:49:39 »
0

Жоро,
Какво Споразумение? Не те разбирам ... :)

Игра на думи.
Споразумението е роман на Елия Казан. Разбира се, аз употребих думата малко по свободно.
Горкото мече бубулече е от Селинджър.
Цитат
— И ти си една! — Елоиз отново впери поглед в тавана. — Веднъж се спънах и паднах — продължи тя. — Чаках го както винаги на автобусната спирка пред павилиона, но той закъсня и когато се зададе, автобусът вече тръгваше. Спуснахме се да го гоним, но аз паднах и си навехнах глезена. А той вика: „Горкото мече-буболече.“ Задето паднах де. Горкото мече-буболече, казва. Господи, какъв мил беше.
 — А Лю няма ли чувство за хумор?
 — Какво?
 — Казвам, Лю няма ли чувство за хумор?
 — Дявол знае. Може и да има. Смее се, като гледа карикатури и разни такива — Елоиз надигна глава, взе чашата от гърдите си, и отпи.
 — Все пак — каза Мери Джейн — това не е всичко. Искам да кажа, не е достатъчно.
 — Кое не е достатъчно?
 — Е… ти знаеш. Само да ти е весело с един човек и прочие.

Огнена Жено,
Защо димиш?  ;)
Или... разбираемо е, ако те наричат "скъпа" само за да ти поискат нещо.
Но е само един щрих.
Всъщност, ти би трябвало да го знаеш.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #56 -: 08 Август, 2012, 21:11:55 »
0
"Девет разказа и половина". Някой ги е чел, ама не им е придал такова значение.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #57 -: 08 Август, 2012, 21:29:40 »
0
"Девет разказа и половина". Някой ги е чел, ама не им е придал такова значение.
Какво значение?

п.п.
Гледам, днес си се разфилопоствала. Приписваш ми опровержения на тези, софистични отклонения и смесване на турлу-гювеча с любовта...  ;)

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #58 -: 08 Август, 2012, 23:54:12 »
0
Здравейте сладури,
За лятно четиво,тази тема ми е малко тегава  :D  *flower2*
Ама с искренна обич за вас ........... ( Хей Музичка,добра лоша,ами това съм )  *rofl* *rofl* *rofl*

Hair - Aquarius


 *yahoo*  :-*  *heart* *heart* *heart*  *flower2*









Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #59 -: 09 Август, 2012, 00:07:56 »
0
Здравейте сладури,
За лятно четиво,тази тема ми е малко тегава  :D  *flower2*
Ама с искренна обич за вас ........... ( Хей Музичка,добра лоша,ами това съм )  *rofl* *rofl* *rofl*

Hair - Aquarius

 *yahoo*  :-*  *heart* *heart* *heart*  *flower2*


 *heart* *heart* *heart*

Регатка,
Що да е тегава? Жорката пуска тема за любовта - прекрасно като за лятото.  *yahoo* Ама още нищо не е казал. Почна с каката, мина през гъркините (на два пъти  *prof* ) и към момента е на тюрлю гювеч.  *rofl* Държи ни в очакване ...  *rofl*