Автор Тема: Здравината на сградите, в които живеем  (Прочетена 129497 пъти)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #180 -: 12 Септември, 2010, 02:24:33 »
0
Мерси мерси :)

И ми кажи едно чиърс, че иначе ми мязаш на "сухар" - хихи

 *drink9* *drink9* *drink9*

Аз по принцип пиша "пръц", ама тук във форума нали сме изискани и не пишем простотии :)

Ай чиърс  *drink5*

Няма по-изискани от нас естествено  ;)

Иначе тая темица ще приключва до поредния земетръс, а това ще се случва често. Сладко бебе Барби има щастието да обитава несеизмичен регион, за пример ще дам, че едното земетресение от Стражица, което удари тук, а ние сме на 30 км разстояние, наистина беше с продължителност близо минута и то над 5 по Рихтер.

Беше си майтап като преживяване, който не пожелавам на никого - даже и на моя приятел Панелката  :)

 *drink9* *drink9* *drink9*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #181 -: 12 Септември, 2010, 11:57:47 »
0
Мерси мерси :)

И ми кажи едно чиърс, че иначе ми мязаш на "сухар" - хихи

 *drink9* *drink9* *drink9*

Аз по принцип пиша "пръц", ама тук във форума нали сме изискани и не пишем простотии :)

Ай чиърс  *drink5*

хехехе

Да, бе... Човек, един кючек не може да пусне...  :D :D :D

Маранди,
За колоната не споря. В такива случаи съм сигурна в едно нещо, че нищо не знам. Затова, винаги се обръщам към конструктор.

 *drink1*

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #182 -: 12 Септември, 2010, 17:07:49 »
0
Панелките не падат до 7,5 по Рихтер
Викайте кмета, ако съседът ви кърти, зове Росен Плевнелиев


СОФИЯ. Нямам притеснения за земетресенията. Панелките могат да издържат при трус от 9-а степен по скалата на Медведев или около 7,5 по Рихтер. До 9-а степен България не пада. Това обяви пред Дарик радио министърът на регионалното развитие Росен Плевнелиев. Той бе категоричен, че строителството у нас е готово да посрещне силно земетресение. Така Плевнелиев успокои столичани след последните трусове от 2,6 и 3,6 по Рихтер, които люляха града. "Страната има много силна школа на проектиране. Всичко това е произведено, планирано, подготвено, така че да издържи", категоричен бе министърът.
Строителният министър изрази единствено притеснение от незаконните реконструкции на сградите. "Дълбоко се надявам колони и носещи конструкции да не са махани по сградите, това е голям проблем", посочи Плевнелиев. Той посъветва гражданите, ако чуят, че съседът им кърти, да проверят в общината дали има разрешително за извършване на реконструкция на жилищната сграда. Другият съвет на Плевнелиев е всеки, който се съмнява, че са били махани носещи конструкции и колони на сградата, в която живее или работи, също да информира за това общината.
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2010-09-12&article=339878

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #183 -: 12 Септември, 2010, 17:13:14 »
0
зове Росен Плевнелиев
До 9-а степен България не пада.

Аз вчера на това се възмущавах - голяма глупост.

Ако България падне - степента е 10 или повече. Ако не падне - е 9. Степента се определя от това дали е паднала или не, а не обратното.

Но иначе звучи успокояващо :)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #184 -: 12 Септември, 2010, 17:47:55 »
0
Корабостроителя пак нещо не е в час. Казах ти човек доучи си ! Вземи си дипломата пък тогава плямпай!
Ти май наистина не си видял кораб на живо. Какво му е еластичното на тухлата. Нали при дълъг хоризонтален трус, недай си боже тухлената стена ще се разпадне като купчина пясък на сито. Единствено за дървото на гредореда съм съгласен че е еластично но не и при свръзките със стената където е замазано. Точно затова една здрава талпа 20/20, каквито греди са използвали в началото на 20-ти век може да ти падна върху чутурата. Белким тогава ти дойде акъла в главата :D
Точно панелите са гъвкави - при хоризонтално и вертикално предизвикателство всички се наместват така че да се запази равновесието. Всички елементи компенсират нарушението на цялостта. Ама това много трябва да обяснявам на един сигурно семестриално завършил новоизлюпен безработен на пазара на труда. Х А наздраве, че съм в отпуск *drink5*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #185 -: 12 Септември, 2010, 18:41:20 »
0
А защо малките еднофамилни постройки не се правят тогава от метална конструкция и леки материали за стени? По-скъпо ли е? Няма ли да е най-здраво?

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #186 -: 12 Септември, 2010, 18:50:57 »
0
Добре де, някой проверявал ли е:
1. Какво е състоянието на заварките на панелките?
2. Какво е бутано по центъра, за да се правят магазини?
3. С какви материали е правено новото строителство?

Въпросите май са реторични... Недай си Боже да друсне по-сериозно...

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #187 -: 12 Септември, 2010, 22:56:51 »
-1
Офф ... писна ми и спирам да пиша в тая тема  ;)

Панелката ми беше забавен в началото, но вече ми е досадно тъп!

Който е следил темата от самото начало може да забележи, че първо му преправях понятията за напрежения в една конструкция, после му оправях скалата на Рихтер, щото и нея не знаеше, после за състава на почвите.

Сега тъпакът ми пише за тухлата като конструкция? Аз не съм чувал за тухлени конструкции, освен при тия сглобяемиее къщички. Ако е визирал зидария от тухли като конструкция - там се позволява до 3 етажа мисля, че беше ( по памет ).

Та, нашият даже не разбира, че в проектирането се говори за стомано-бетонни конструкции, каквато му е тъпата панелка.

После ми говори за "дълъг, хоризонтален трус" <-- няма такава простотия пак!!

Земетръсите са вълнови движения ( т.нар. сеизмични вълни ), които си имат характеристики на вълната като дължина, амплитуда, период и т.н. и предават енергия в еластична среда. Сеизмолозите ги делят на напречни и надлъжни, което може да е коректно откъм тяхната наука, но не е коректно при изчисляване въздействието им при конструкциите. Хоризонтален трус и вертикален трус са пълен медиен фолклор ( няма такова животно ).

И понеже вече го поправям 200 пъти, ама Панелката си мели глупостите нон-стоп "Аз, излязам"

П.П. Тук ще цитирам сладко бебе Жорес - "Няма лошо човек да греши, лошо е когато не приема грешките си , а е трагично когато не иска да ги признава".

Та, тоя ви го оставям на Вазе и жалко, че осра хубавата тема, която предполагам е вълнувала доста 'орица, но от подобни "чалгари" няма оправия - то си знае панелЯ, че панелЯ, който пак е стомано-бетонна конструкция като всички други ползвани в БГ ( нищо, че не ги правят от над 20 години вече ) и вместо да млъкне и да научи поне нещо, то си мели тъпотиите.

П.П.П. Додо2, всичко може да се направи при конструкциите, въпрос на възможности и знания.

Иначе при сегашното Софийско земетресение като цяло медиите "преписаха" части от моито постове в тая тема, което означава, че съм имал понятие какво пиша сякаш ....
« Последна редакция: 12 Септември, 2010, 23:04:24 от marandi »

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #188 -: 12 Септември, 2010, 23:04:17 »
0
Възможности които ги нямаш и знания които са ти твърде хаотични в русата кратунка. И като толкова подробно описваш елементите на всеки трус, с какво доказа глупостите си за еластични и пластични конструкции, че не мога да се сетя? Какво му е пластичното на тухлата която посочваш в строителство на гредоред. Щото аз гредоред и стоманобетон не съм срещал освен в немските гредореди като тази дето се срути на Алабин. Но за тях знам че са по-рискови от старите.
Ти си един лаладжия, който използва хаотични инженерни изрази, без капка понятие как да ги свърже в едно цяло.
Смехотворните ти твърдения че си ме поправял за скалата на Рихтер, ще оставя без коментар, понеже са смехотворни чак по скалата на Рихтер. Аман от комплексирани недоучили инженери продаващи семки по сергиите.
..........
П. П. По-бързо пиши, че си забравям мисълта докато ти чета безумиците. То пък бива бавно публикуване ама твойто е на преял бременен охлюв. Сигурно и така си чел по корабостроене :D
« Последна редакция: 12 Септември, 2010, 23:08:11 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #189 -: 12 Септември, 2010, 23:10:19 »
-1
Не си  прав, има такова тъпо парче. То заявява, че не е имало повече от век сериозно земетресение в България. Типично за тъпите парчета е да не знаят че 7,3 по Рихтер е сериозно земетресение във всяка една страна. То най-силните въобще регистрирани са около 9 по Рихтер.
Типично за демонстрацията на блондиността си и стремежа да се размие като конкретен пол /включително и от аватара си/ и сексуална ориентация. Може би не толкова консервативна, а малко по-освободена. В един друг материал се споменава, че земетресението през 1977г. във Вранча и Свищов е може би с повече жертви и по-разрушително от това през 1928г. Но сигурно за най-тъпото парче трябва да изригне нещо като  Кракатау и да разпарчетоса цял полуостров за да е сериозно земетресение според него. Недоносени твърдения, точно толкова недоносени, както и за скорошната смърт на панелите.
Още един линк който е показателен, където се споменава за доброто поведение на панелите при земетресенията в Спитак :
http://translate.google.bg/translate?hl=bg&langpair=en%7Cbg&u=http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/world/events/1988_12_07.php
Специално за русите: Като отворите линка вижте другия линк - Щети от земетресението. Снимки от геофизичния data centre


Тигърчето ми,

отегчаваш ме доста и за последен път ти обръщам Фнимание ( в предните ти постове умишлено не ти коригирах простотиите, да ти позапазя малко достойнството, щото изобилстват от невежество ).

Скалата по Рихтер, която визираш е 10-степенна, а не ... ( около 9 ). Тук за протокола ще вметна, че най-силното до момента земетресение в света е от 9.5 в Валдивия, Чили и "учудващо" са общо 5 земетресения ( официално регистрирани ) над 9.

Поредната ти простотия е да сравняваш Вранча и Чирпан от 1928 г. Във Вранча дълбочината на епицентъра е голяма ( над 100 км ), а това в Чирпан е "плитко" 10-20 км ( по памет ).

Това горе ти е едната простотия да сравняваш несравними неща като дълбочина и ефект съвсем различни трусове. Затова, ако имаше малко гънки, щеше да се сетиш, че в статистиките уж не толкова високи степени на магнитут дават повече жертви от други по-силнички. Примери бол ....

Втората ти простотия е, че скалата на Рихтер е открита през .... 1935 г. , а ти говориш и сравняваш убедено 1977 г. със .... 1928 г. Откъде си сигурен като още е нямало открита тая скала??? Демек пак сравняваш несравними неща.

П.П. Добре, че не съм почнал да ти коригирам простотиите от предните постове ... ще се уплашиш колко си зле. Точно на такива кат' тИбя им викам панелната Ентелигенция, демек чалга науката и изкуството на БГ-то в наши дни, където Слави Плешивият "стана" певец, а Станишката без един ден трудов стаж - премиер. Бог да пази България!

П.П.П. А, изводите и нападките на лична основа, които се опитваш да вкарваш, си ги запази за у вас. Там, на мама, на тати, на жената ... бе на някой дет' те търпи, налЕ?  ;)


Отегчаваш ми ти казах, дрънкай си глупостите и си вярвай. Ето ти и простотиите за Рихтер! Едно към едно  ;)

П.П. Гредоред е вид конструкция бе, тъпанар - тухлата е ограждащ елемент ( може да е кирпич и квот се сетиш там ) , кой ти говори за тухла в случая?? По същия начин не разбираш, че тухлено строителство от обявите за имоти, не значи конструкция от тухли, а от стомано-бетон, има и ЕПК-та с ображдащи елементи тухла, ама конструкцията е ЕКП ( пак стомано-бетон ).

Пак няма да чатнеш колко си прост и затова спирам да пиша тук ти казах. Ай, със здраве  ;)
« Последна редакция: 12 Септември, 2010, 23:15:41 от marandi »

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #190 -: 12 Септември, 2010, 23:13:10 »
0
Един път земетръссссне в София, а в темата започват вторични, третични и петични трусове! Голям цирк сте! Пак ще се вадят дебелите книги  :D :D :D  и ще кипи от научно обосновани умнищини!
Ще взема да препиша всичко и да защитя дисертация на тема " Земетресенията, форумните трусове и Delirium tremens".  :D :D :D

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #191 -: 12 Септември, 2010, 23:15:31 »
0
Прощавай, ама ти кьорав ли си? Не виждаш ли че съм написал, че най-силните регистрирани реални земетресения са около 9 по Рихтер. Скалата може и да е 12степенна, но като не се случило земетръс от най-високата степен, как да си го измисля?
Не ми се спори с лаици повече тази вечер, а и нямам възможност. Така че преглеждай сричай пиши със скоростта на костенурка в атака и не ме занимавай със себе си повече. Изтъркан си като оригинални гуми на Зил 157 /Джоган/.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #192 -: 12 Септември, 2010, 23:20:06 »
0
Виж ми послеписа дет' добавих сега, че не различаваш кое е конструкция и кое ограждащ елемент, Тъпаков!!

Тухлена конструкция има само при сглобяеми къщички, а зидария от тухли като конструкция са до сгради на 3 етажа.

Всичко нагоре е стомано-бетонна конструкция в БГ-стан. Има и фермени конструкции, с които прайката небостъргачите по света, ама както и да е ... ( не ми се занимава вече определено ).

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #193 -: 12 Септември, 2010, 23:20:12 »
0
Прощавай, ама ти кьорав ли си? Не виждаш ли че съм написал, че най-силните регистрирани реални земетресения са около 9 по Рихтер. Скалата може и да е 12степенна, но като не се случило земетръс от най-високата степен, как да си го измисля?
Не ми се спори с лаици повече тази вечер, а и нямам възможност. Така че преглеждай сричай пиши със скоростта на костенурка в атака и не ме занимавай със себе си повече. Изтъркан си като оригинални гуми на Зил 157 /Джоган/.

Защо бе, Собственик "нямаш възможност"! Моля, не ни лишавай от възможността да се ограмотим сеизмологично, архитектурно, инженерно и така нататЪКА!   ;) :D :D

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #194 -: 12 Септември, 2010, 23:23:08 »
+1
Прощавай, ама ти кьорав ли си? Не виждаш ли че съм написал, че най-силните регистрирани реални земетресения са около 9 по Рихтер. Скалата може и да е 12степенна, но като не се случило земетръс от най-високата степен, как да си го измисля?
Не ми се спори с лаици повече тази вечер, а и нямам възможност. Така че преглеждай сричай пиши със скоростта на костенурка в атака и не ме занимавай със себе си повече. Изтъркан си като оригинални гуми на Зил 157 /Джоган/.

Защо бе, Собственик "нямаш възможност"! Моля, не ни лишавай от възможността да се ограмотим сеизмологично, архитектурно, инженерно и така нататЪКА!   ;) :D :D

Мани го тоя глупак, той още си мисли, че на жилища над 3 етажа им викат тухлени, щото конструкцията им е тухлена.  И

И реве, тухла, че тухла, а не може да вдене, че конструкциите им са като на умрялата му панелка като вид - демек от стомано-бетон.