Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1209765 пъти)

nino

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 72
  • Карма: +16/-2
  • Респект: +31
    • Профил
Горо,
Хората са различни в нещастието си - така започва един голям роман и така завършва всеки един живот. На 27 години загубих майка си, с която прекрасно се разбирах - на помена, в деня на опелото, у дома, пях любимите й песни и една сълза не можех да отроня.
15 години по-късно, когато си отиде баща ми, с кого вечно бяхме в спор за нещо - не можех да се съвзема от загубата и изпаднах в депресия.
С една дума, всеки има различен начин да преживее или да сподели скръбта си.
Много съжалявам за болката, през която трябва да премине Маранди, но тя просто трябва да се изживее. Няма друг път.
Съболезнования и огромна духовна подкрепа, Маранди.
Дано да е светъл и щастлив Пътя на майка ти към други, по-светли светове.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Жорко,  ти и Имотко имате сроден проблем с общуването, брато! Не знам нарцисизъм ли е, що ли.......сядам да чета Фройд, дано открия кво ви е, баси!
Пълен цинизъм е да анализираш в ефир станалото по тоя начин!
А не ви ли мина през ум, че в тоя момент един човек може и да няма мноу приятели в реалния свят? С кого да сподели? С тия, които чувства близки по некакъв свой начин е най-нормално и естествено!
Казват, че българите в чужбина се мразят и се отбягват.........ти от тех ли си?
Има неща, с които не требва да се ебаваш, независимо кви съмнения имаш, а съмненията най-вероятно са плод на собствения начин на изкривено мислене!

Ас съм българче.......

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Не се ебавам, има истина в думите ти. Сори.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Маранди, дръж живота близко до себе си, и помни всички близки които си обичал. Всички сме тръгнали нанякъде си. Само реда не го знаем.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Горо,
Хората са различни в нещастието си - така започва един голям роман и така завършва всеки един живот...

Не скъпа.
Всички щастливи семейства си приличат... Така започва романа.
И не всеки живот завършва в нещастие, бих добавил.

И двамата с Дарки сте добри хора. Дори миранди не смятам за лошо момче. ;)
Но това не е причина да ви вярвам.

Всеки си има глава. Да мисли.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Марандич, моите съболезнования също. Бог да я прости майка ти.

Към останалите (не всички) - има различни начини хората да изживяват мъката си - може и на форум отчасти. Минималното, което се изисква в случая е да си замълчим.
I say what I do and do what I say.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
...........................................
А не ви ли мина през ум, че в тоя момент един човек може и да няма мноу приятели в реалния свят? С кого да сподели? С тия, които чувства близки по некакъв свой начин е най-нормално и естествено!
...................................


Само тук ще коригирам "ситуацията", понеже не е коректно представена.

Мама и Тати по-предната година от проучване на цялата Община ( около 55 хил. души ) се оказаха от 14-те двойки, които имат над 50 годишен брак. Организираха им събитие, водене с лимузина, хапване и сръбване.
----------------------------------------
Мама вече не е в къщи, защото я пратихме в хладилна камера поради топлото време. Вчера в къщи беше "разграден" двор - т.е. не се заключваха вратите и бяха отворени, за който иска да дойде да сложи цвете и да запали свещичка в жито.
----------------------------------------
Докато обикалях напред-назад по инстанциите за вадене на хартии - имаше 2 типа хора, въпреки че аз бях тотално против Мама да се лепи по "дърветата" на евтини носители и отчасти се съобразиха с мен.

1. Дойдоха хора, които не познавах ( повечето ) и напълниха 3 кофи с цветя в къщи.
2. Спираха ме хора по улиците хора, които нямаха "топки" да дойдат в къщи да й запалят 1 свещичка, но бяха вече научили и много "загрижени" как е станало.
3. Намериха се една камара "инициатори" да предлагат помощта си, за което им благодаря, понеже наистина не знам традициите. Даже по едно време ми стана смешно като взеха да инициират в коя кръчма да се ходело, понеже на Русото и за кръчми да му говорят ми стана смешно, но се съобразих с "общественото" мнение.
-----------------------------------------
Бекграунда ми  ( фоновия ми режим за анализиране ), се включваше автоматично да отсява комерсиалното от истинското в ситуацията, но на никого не казах нищо и всичко се плащеше в кеш и веднага. Мама не дължеше 1 стотинка на никого през живота си - финансовата й дисциплина беше убийствена.

П.П. Имам нужда малко да потъгувам и да измисля план как да опазя оня другия "дивак" в живота й ( Тати ), с когото направиха над 50 годишна сватба и той емоционално е по-зле и от мен, понеже той е с 2 инсулта и да опазя него. Сега кроя планове, че са като малките деца и да не вземе да се юрка да я "преследва", понеже много се обичаха.
-----------------------------------------------------------------------------------------
А, аз им бях обещал да ги правя столетници и им го обещах - чувствам се като мърша направо направо.

Благодаря още веднъж на всички за подкрепата, имам нужда! В момента се настройвам психически как да не пророня нито една сълза на "събитието", въпреки че отидохме на пълна програма с попове от А до Я, а Мама не беше набожна и за мен това е престараване.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Вчера ходих да се карам с общинските обреди, понеже исках да запазя 2 места едно до друго за Мама и Тати и да са заедно за вечни времена. Ебаси комерсиализма, можело само едно върху друго да са. Както и  да и това е направено вече, че от вчера точно сменяли ценоразписите в селото. Гледах нЕкви чиновничета и ги питам, защо да не може да се резервира място отсега, плаща се веднага ( демек авансово ). Мяткат ми нЕкви глупости за ВИП-места, за дъра-бъра, ама не можело точно това, което искам. Демек Мама и Тати пак да са заедно и завинаги някой ден и да са един до друг, а не един върху друг.

Погнусих се ......
------------------------------------------------------------------
Пропуснах да вметна ( че нещата са много ), ама се съгласих отчасти Мама да се "разпространява" по дърветата в ограничен тираж, понеже Тати епаси креативния гангстер, лепнал й черно-бяла абитуриетска снимка ( като 20-десет годишна ) и отстрани пише 72 години.

А, на снимката е момичето, в което той се е влюбил навремето и за което се е оженил. Затова леко се "съгласих"  *girl*
-----------------------------------------------------------------
За майките пак: http://tekstove.info/browse.php?id=2998

« Последна редакция: 04 Май, 2012, 04:44:29 от marandi »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
С изследването на етимологията, обаче, малко си противоречиш. Един подобен подход и такова изследване не е много типично за "среден" човек". Като средни хора е подходящо да използваме думите в обичайното им и най-често срещано значение.  Ако всеки с претенции започне да кичи думите с какви ли не особености и нюанси, разговорът заприличва на пълнене на пространството със звуци. Типичен пример е  приказката около "активите".  В нелинейната транскрипция на посветените (някаква група измислила направо свой собствен език) активът значел пасив.
А публиката кима умно и си вика: Брей, на какво високо ниво тече този  разговор.
Може би е така, ако за теб "средния човек" не може да бъде специалист или да има специални знания в определена материя. Но в такъв случай лекаря инженера, стругаря или ковача би следвало да са не-средни хора - доколкото всеки един от тях използва определена терминология...
Та... не виждам някакво противоречие.
Още повече, че не съм правил изследване на етимологията или ползвал строго специализирана терминология. Просто забелязах, че "мизерия" и в двата езика предизвиква едни и същи асоциации и означава абсолютно едно и също, което не се среща толкова често. Неволно се запитах от кой език в кой език е влязла. Първото, което ми мина през ума е  "μη ζω - не съществувам,  не живея", без да се замислям сериозно и без да обърна внимание на правописа. Допуснах, че може да греша. След като пуснах поста ми мина през ума, че по-скоро идва от латинското misere - жалко, окаяно, нещастно.
Както и да е. Докато пишех, ми се стори, че "μη ζω - не живея" се връзва с "без дух" и го споделих.
Ако и ти смяташ, че това е театралничене, умничене или каквото и да е парадиране (колко много книги сме прочели, по додо)- по добре да не го правя.


Гърция не познавам, казвал съм го многократно. Вероятно има дух в тази страна.
За мен, обаче, битките на закачулени  16 годишни келеши с полицията не значи дух.
Не съм там за да съдя, има ли духът!?
Че кой е казал, че битките на закачулени 16 годишни келеши са или не са дух... И не ми е ясно защо от това трябва да се правят каквито и да е обобщаващи изводи - да не говоря, че може да не са 16 годишни келеши и битки срещу! полицията.
Дух има навсякъде където има живот, а мисля, че и извън него.
Но това са твърде философски въпроси


Въпросът ми по-скоро е, може ли само с познание да се докара едно общество бързо от едно състояние в друго?
Не знам. Но предполагам, че би помогнало.


Победената в ПСВ Германия е унизена, наказана, но в никакъв случай не е унищожена. Остава си страна с голяма територия, в която живее многочислена,  умна и образована популация, която разполага с дух, стремежи и някакви ресурси. Тънещите в самодоволство и егоизъм победители играят егоистично, непоследователно, дребнаво и се опитват да канализират  потенциалната агресия на победения противник в някаква удачна за частния им интерес посока.
По същото време САЩ са икономическа сила, но военно джудже и и липсват съответната нагласа и манталитет на велика сила.
Единствената друга значима световна сила тогава е Япония.
Виж през тази призма нещата и сподели, виждаш ли нещо общо ?
Точно така е - Германия е унизена и наказана от победителите! Кейнс и други напразно се "провикват" срещу тази нелепост. След ВСВ, почерпили опит, а и по други причини, съюзниците не си позволиха такава арогантност - дори в болшинството си се отказаха от репарациите.
Днес Германия се отнесе с Гърция - наказвайки и унижавайки - "мързеливите гърци, прахосниците, длъжниците"!
При това Гърция не е започвала война срещу Германия и дори се счита, че е в същия отбор.
Етика? Морал? Характер?

И в момента от жълтия печат, през дойче банк, до изказвания на висши политически лица предупреждават гърците да внимават кого ще изберат!
След Проди, дори и един Юнкер публично се възмути!
Как точно се нарича подобно поведение?


*
Преди няколко дни си говоря с един съсед и се опитвам да отделя Хитлер от немския народ.
- Не е вярно - отвръща ми горе долу той - всички са хитлеровци! Италианци измислиха фашизма, но мнозинството италианци, въпреки пропагандата и терора, не го последва и никак не си даваха зор да воюват. Немците последваха в мнозинството си Хитлер! Защо?

Защо, Начев?

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
А, Начев, защо?

Диян Филчев

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 24
  • Карма: +7/-1
  • Респект: -2
    • Профил
С изследването на етимологията, обаче, малко си противоречиш. Един подобен подход и такова изследване не е много типично за "среден" човек". Като средни хора е подходящо да използваме думите в обичайното им и най-често срещано значение.  Ако всеки с претенции започне да кичи думите с какви ли не особености и нюанси, разговорът заприличва на пълнене на пространството със звуци. Типичен пример е  приказката около "активите".  В нелинейната транскрипция на посветените (някаква група измислила направо свой собствен език) активът значел пасив.
А публиката кима умно и си вика: Брей, на какво високо ниво тече този  разговор.
Може би е така, ако за теб "средния човек" не може да бъде специалист или да има специални знания в определена материя. Но в такъв случай лекаря инженера, стругаря или ковача би следвало да са не-средни хора - доколкото всеки един от тях използва определена терминология...
Та... не виждам някакво противоречие.
Още повече, че не съм правил изследване на етимологията или ползвал строго специализирана терминология. Просто забелязах, че "мизерия" и в двата езика предизвиква едни и същи асоциации и означава абсолютно едно и също, което не се среща толкова често. Неволно се запитах от кой език в кой език е влязла. Първото, което ми мина през ума е  "μη ζω - не съществувам,  не живея", без да се замислям сериозно и без да обърна внимание на правописа. Допуснах, че може да греша. След като пуснах поста ми мина през ума, че по-скоро идва от латинското misere - жалко, окаяно, нещастно.
Както и да е. Докато пишех, ми се стори, че "μη ζω - не живея" се връзва с "без дух" и го споделих.
Ако и ти смяташ, че това е театралничене, умничене или каквото и да е парадиране (колко много книги сме прочели, по додо)- по добре да не го правя.


Гърция не познавам, казвал съм го многократно. Вероятно има дух в тази страна.
За мен, обаче, битките на закачулени  16 годишни келеши с полицията не значи дух.
Не съм там за да съдя, има ли духът!?
Че кой е казал, че битките на закачулени 16 годишни келеши са или не са дух... И не ми е ясно защо от това трябва да се правят каквито и да е обобщаващи изводи - да не говоря, че може да не са 16 годишни келеши и битки срещу! полицията.
Дух има навсякъде където има живот, а мисля, че и извън него.
Но това са твърде философски въпроси


Въпросът ми по-скоро е, може ли само с познание да се докара едно общество бързо от едно състояние в друго?
Не знам. Но предполагам, че би помогнало.


Победената в ПСВ Германия е унизена, наказана, но в никакъв случай не е унищожена. Остава си страна с голяма територия, в която живее многочислена,  умна и образована популация, която разполага с дух, стремежи и някакви ресурси. Тънещите в самодоволство и егоизъм победители играят егоистично, непоследователно, дребнаво и се опитват да канализират  потенциалната агресия на победения противник в някаква удачна за частния им интерес посока.
По същото време САЩ са икономическа сила, но военно джудже и и липсват съответната нагласа и манталитет на велика сила.
Единствената друга значима световна сила тогава е Япония.
Виж през тази призма нещата и сподели, виждаш ли нещо общо ?
Точно така е - Германия е унизена и наказана от победителите! Кейнс и други напразно се "провикват" срещу тази нелепост. След ВСВ, почерпили опит, а и по други причини, съюзниците не си позволиха такава арогантност - дори в болшинството си се отказаха от репарациите.
Днес Германия се отнесе с Гърция - наказвайки и унижавайки - "мързеливите гърци, прахосниците, длъжниците"!
При това Гърция не е започвала война срещу Германия и дори се счита, че е в същия отбор.
Етика? Морал? Характер?

И в момента от жълтия печат, през дойче банк, до изказвания на висши политически лица предупреждават гърците да внимават кого ще изберат!
След Проди, дори и един Юнкер публично се възмути!
Как точно се нарича подобно поведение?


*
Преди няколко дни си говоря с един съсед и се опитвам да отделя Хитлер от немския народ.
- Не е вярно - отвръща ми горе долу той - всички са хитлеровци! Италианци измислиха фашизма, но мнозинството италианци, въпреки пропагандата и терора, не го последва и никак не си даваха зор да воюват. Немците последваха в мнозинството си Хитлер! Защо?

Защо, Начев?


Жоро не ти беше уместна бележката по адрес на Маранди.

На въпроса ти към Начев мога да отговоря и аз.Много добро обяснение на феномена наречен Хитлер и нацизма дава Вилхелм Райх в неговата теория за "малкото човече".Според мен подобна психо-схема имаме в момента и в България с Б.Борисов.Хубавото е че Борисов няма намерение да прави нещо по-голямо от това да се "нагуши".Дано?!

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Прочетох.
Без да ви познавам лично, получавам почти физическо усещане за двама тържествуващи и доволни индивида, намерили изневиделица съкрушително оръжие (мотиви и аргументи) срещу коварен враг.
Новата ос Горо и Имотко е дислоцирала силна група армии в решителното направление.

Иначе намирам въпроса ви за некоректен (към мен)  и дори малко нечестен. За да опитам да "защитя" германците, както съм го правил нееднократно, аз трябва в зададения контекст да кажа и нещо положително или сходно за х.
При все, че никога не съм се писал за адвокат на германците, намирал съм тезите на Горо за твърде пристрастни, едностранчиво изкривени и просто съм правил опит да внеса още една гледна точка, че и малко баланс. С ясното съзнание, че по германските земи човек може да се сблъска с изключително качествени и човечни люде, с много положителни неща, но и с много негативни неща.
Както и навсякъде по света, апропо.
 
Няма да ме вкарате в тази пиеса, момчета!

Сигурен съм, че в исторически и социологически план (ако щете) Горо поне със сигурност знае за събитията от началото на миналия век, през 30-те години, та до вкл. ВСВ. Имотко, сори друже, ама не знам всъщност как ти е историята. Би трябвало да е добре, нали правистите кандидатстват  с история.
Ти, обаче, грижливо и резултатно криеш своята личност от форумците.

За да не излезе, че бягам от отговор въобще, утре ако смогна ще напиша някакви контравъпроси, евентуално тези, на които пък вие ще трябва да отговорите в дирене на основния отговор.  Може и сега да го направя, няма да се разпростирам много, но ми се иска тази нощ да си поопресня малко историческите познания, че ме нападнахте решително, агресивно и малко подло.  :P

Междувременно вземете да си помислите, има ли други нации, които са поставяли на висши държавни постове лица, които са със спорни качества или направо са вършели злодеяния, глупости и сходни.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Жокер 1: goro изглежда не прави разлика между фашизъм и националсоциализъм.
Жокер 2: Чърчил също е бил поддръжник между двете световни войни на фашизма.
На политически въпроси "защо?" няма какво да се отговаря.
Все едно аз ако питам защо има строг закон срещу отричането на Холокоста, а в същото време конституционен съд отменя закона срещу отричането на арменския геноцид? Отговорът на всички тези въпроси е "защото така" :)

*drink6*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил

nearvana

  • Гост
goro, тая лента дето я въртиш че немците са били и ще си останат фашисти завинаги и това е основната причина за невъзможността на гърция да изплати заемите които сама е направила просто се изтърка тотално.
забол си си носа в психологията на германеца от ВСВ ама аз като се огледам не са немците тия дето излизат на улиците и масово обвиняват и демонизират други нации заради собствените си проблеми щото са толкова самовлюбени че не могат да повярват че сами са се завряли в ъгъла.  как па не можеш да се усетиш че ви играят по тая националистична струна и докато стоите и обсъждате колко лоши са немците ви настаниха за премиер министър човека който е бил начело на частната гръцка национална банка от времето когато е сключван кредита с голдман за да се прикрие истинската задлъжнялост на гърция и да бъде приета в евросъюза. точно тоя човек е натискал най-яко гърция да влезе във валутния съюз  дето сего обвинявате  че ви е виновен. И той сега е министър председател на гребена на вълната на протестите срещу еврозоната !!! направо ми става неудобно като те чета с ква омраза си се вторачил в немците а не виждаш как тия същите политици дето ви вкараха в тоя филм са ви насочили към още по-голямо нахакване.  Да не говорим за последното реструктуриране на дълга - единствения на далавера е ЕЦБ (драги - голдмъните пак) ама ти пак си се вторачил в пустите немци.
Кво е тва решение дето толкова не се било случило щото меркози не били европейци а? Куонтитатив ийсинг за гърция - пари за без пари с надеждата гръцката икономика изведнъж противно на последните 12г опит да инвестира тия пари ефективно, да доведе до нетен растеж (над ръста на дълговете) и така да се стабилизира. Ами откакто гърция е в еврозоната  тя е точно на тази програма - евтин достъп до пари и кво. Дълга нараства със 100% а икономиката с 20-30%.  Сега твърдиш че тва е бил проблема - че гърция е в еврозоната, аджеба ийзинг и като решение на проблема предлагаш ... хм същото. И немците са ти виновни щото не смятат че това работи. И били фашисти. Ми тва е същото като преди ВСВ - немците са имали икономически проблеми и са решили че евреите са им виновни. Не ти ли чурулика птичето на раменцето а?
Където парите (ресурсите) се влагат ефективно при най-добрата възвръщаемост, там има в последствие и стабилен растеж. Гърция се къпеше в пари от 2000 до 2008(евтин кредит) но не се научи да влага тези пари ефективно в икономиката. сега явно ще се научи по трудния начин. Труден, труден колко да е труден. Няма да са толкова зле колкото е в бг сега. Да кажем че сега гърция получи опрощение на всички дългове и почне на чисто. Ще се научат ли да инвестират по-ефективно ресурсите си? Тва е като да пишеш 6ица на умен студент който не е подготвен  - ок, той се кефи че е минал изпита ама си го засили към стената щото си мисли че тоя номер минава. А той ако минава минава до време.
я си представи че евтиния кредит е дрогата а бюджетните икономии са прочистването. сега боли и обвиняваш доктора че не ти дава дрога ама дългосрочно е за тво добро. евтиния кредит не наказва неефективното разпределение на ресурсите. не знам дали е така
ама ако само допуснеш че това може и да е вярно вече може и да погледнеш под друг ъгъл ставащото

 *drink11*

pp относно забележката ти към маранди. инспектор дюдю,  тая твоята  конспиративна теория базирана по-скоро на лично отношение  пропуска един мъничък факт - маранди не е анонимен. има блог с истинските си имена.   как мислиш това дали променя нещата а?
« Последна редакция: 05 Май, 2012, 04:40:49 от nearvana »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Жоро не ти беше уместна бележката по адрес на Маранди.
Иронията, а вероятно и постването и формата - може би. Засега не мога да преценя.
Но констатацията си считам за вярна.

На въпроса ти към Начев мога да отговоря и аз.Много добро обяснение на феномена наречен Хитлер и нацизма дава Вилхелм Райх в неговата теория за "малкото човече".Според мен подобна психо-схема имаме в момента и в България с Б.Борисов.Хубавото е че Борисов няма намерение да прави нещо по-голямо от това да се "нагуши".Дано?!
Не съм го чел и не познавам тази теория (поне така формулирана - "малкото човече"). Резюмирай, ако не ти представлява трудност.

-------------------
...
Без да ви познавам лично, получавам почти физическо усещане за двама тържествуващи и доволни индивида...
...
Новата ос Горо и Имотко е дислоцирала...
...
За да не излезе, че бягам от отговор въобще, утре ако смогна ще напиша някакви контравъпроси...
Хм...
В случая Имотко е ироничен колкото към теб, толкова и към мен (даже повече към мен)
Вероятно с право, със сигурност - с отлично чувство за хумор!
Преди контравъпросите, няма да е зле да получим един отговор.
 :D


-------------------
... защо има строг закон срещу отричането на Холокоста, а в същото време конституционен съд отменя закона срещу отричането на арменския геноцид? Отговорът на всички тези въпроси е "защото така" :)
*drink6*
Ако става въпрос за немския конституционен съд, има сериозни премълчавани аргументи. ;)
Като например:
че по-него време Турция и Германия са съюзници,
турската армия е с немски инструктори,
а злите езици разказват, че немските офицери са взели и най-дейно участие.
Отричането на Холокоста е невъзможно и признаването му донякъде може да се разглежда като покаяние и осъзнаване. Признаването на още едно такова събитие, в което са участвали дейно германци и отдалечено с цяло поколение от другото може да се възприеме като признаване на унаследяваща се черта в националния характер или "националната философия"...
Не особено лицеприятна!  ;)
п.п.
Да не споменаваме, че има и други такива случайности.

----------------------------------
... направо ми става неудобно като те чета с ква омраза си се вторачил в немците...
А не ти ли става неудобно да ми вменяваш чувства,
вторачване във факти които вадят очите ;),
че и неща, които не съм казал?
На немците не им ли става неудобно, че само те са трудолюбиви и знаят как се прави икономика, а цяла южна Европа в гарнитура с Ирландия (да не споменавам други страни) мързелива прахосница?
Спирам.
Безпредметен е спор между двама ни.
Затова - пиши, каквото си мислиш, мен остави да изразявам своето неведение...
 *drinks*