Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1210315 пъти)

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Четох експозето ти, и в началото ме напуши смях. Не, защото е смешно. Напротив, сериозно си мислил, сериозно си писал, но формата е много нетрадиционна. Всъщност, готина е...Просто изложението ти е истински бисер. ( Много хубаво написано!)
.........................

Мацко,

хич не е смешно. То и аз 'ноу се "смея", но не мога да си обясня един простичак въпрос:

Защо Жорко е избрал да "гърче"? За Барби е избрал да е "франсе"? И т.н. да не изреждам кой какво е избрал ...

Брилянтни умове и в същото време - те вече виждат паметната си плоча на друга територия. Това, че се "обръщат" срещу България е нормално и не е случайно.

Русата ми кофа ден и нощ не спира да търси отговора на въпроса: "Защо?" - понеже, ако впрегнат само 1/4 от енергията си в полза БГ-то, а не ( против БГ-то ) - нещата ще са прекрасни с шанс за просперитет. Но не се случва.

Както и да е ....

Някой ден "отговора" ще се намери и с мИня и без мИня - Русото е 'ноу любопитно и ми е малко тъжно, че понякога така се получава.

П.П. Скромен съвет - да вървите по плоскостта на политически теории, е същото като да говорите за предимствата на данъчните преференции в точка Х! Тия неща са незначителни и са най-динамични във Времето.

Толкоз, относно смешния ви спор за либерали, нео-лайняри и сие ....

Вярно е, че има 'орица, които правят и пари от подобни неща - особено, ако са качествени като Жорко, Коганев и Барби-то.

Жалко, че не са на "наша" страна.

Чиърс!  *drink9* *drink9* *drink9*

Марандич,

Не се вайкай. Никой тук няма самочувствието, че нещо зависи от него. Никой не ни пита за каквото и да е било.

Специално аз приемам, че форумът е кръчма, в която всеки може да сподели проблемите, до които го е докоснал деня. Нито имам предвезмките за непогрешимост, нито за вечност, нито за правдивост, нито за истинност. :)

Тук понякога си разсъждавам. Добре или не, не е важно. Не съм на изпит. Това мисля, това пиша.

Иначе, блогът ти не е лош. Само нещо там за жените, които трябва да се подчиняват изцяло на мъжете си, - да им мият кирливите крака в легени, (образно казано) и прочие такива кощунства, не ми се нравят. Не ти го написах, защото евентуалното ти несъгласие, не ме касае. А пък и моето не те касае.  *drinks*
Муза е написала прекрасно нещата - кеф ти чалга, кеф ти кютек...При нас наистина не е скучно.




marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg

Марандич,

Не се вайкай. Никой тук няма самочувствието, че нещо зависи от него. Никой не ни пита за каквото и да е било.

Специално аз приемам, че форумът е кръчма, в която всеки може да сподели проблемите, до които го е докоснал деня. Нито имам предвезмките за непогрешимост, нито за вечност, нито за правдивост, нито за истинност. :)

Тук понякога си разсъждавам. Добре или не, не е важно. Не съм на изпит. Това мисля, това пиша.

Иначе, блогът ти не е лош. Само нещо там за жените, които трябва да се подчиняват изцяло на мъжете си, - да им мият кирливите крака в легени, (образно казано) и прочие такива кощунства, не ми се нравят. Не ти го написах, защото евентуалното ти несъгласие, не ме касае. А пък и моето не те касае.  *drinks*
Муза е написала прекрасно нещата - кеф ти чалга, кеф ти кютек...При нас наистина не е скучно.

Ъъъ ... прощавай, Глобал-чева, ама т'ва твоето е клевета и наказуемо.

Би ли цитирала къде в моето блог-че съм казал това, което твърдиш с точен цитат?!?

П.П. Вече разбирам бебе Коганев и бебе Винету защо "вдигнаха" ръце. Аз тоже се предавам и те черпя с Ай сърендър на Рейнбоу.

Чиърс! ( дано ме разбереш правилно, че интриганти не мога да вдишвам )  *flower1*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Правилно те разбрах... :) Песньовката на Рейнбоу, много си ме кефи, ама когато съм я извоювала.

Сега нищо не съм направила, та да ми я пускаш. Но благодаря ти. ;)

Точен цитат няма да ти пускам, защото изрично написах "образно казано". То си остана усещане в мен, ама да не помислиш, че съм възмутена? В никакъв случай.

Даже сега ще трябва да вляза в Блога ти, да си припомня какво толкова ме впечатли, че чак досега го запомних. *drinks*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Не мога да се сетя дали тук в "Препоръки към България" нещо ме е впечатлило, или някъде другаде, но ще го пусна за всефорумно обсъждане.. .

Това са няколко цитата, с които хич  не съм съгласна. Ама и никой не ме е питал. И понеже искаш някакви цитати, които вероятно са ми създали някакво усещане, ги пускам тук за форумно обсъждане, ако някой има какво да добави. (Малко се съмнявам.)   

   „ Татковците да престанат да прокуждат децата си в странство и да удрят по 1 шамар на щерките си, когато тя му се върне на вратата да го клинчи за пари, понеже мъжът й не “ставал”. Шамар и обратно и да се оправя, както баба й навремето, когато е въртяла къщата, докато мъжете са се биели на фронта. Тая т.нар. еманципация/лесбийство и прочие модерни думи прикриват липсата на възпроизводство на нацията ни или с думи жените не искат да раждат под тъпи претексти, т.е. от мързел.”
.”

"Нека всяка свекърва раздава шамари на снаха си докато научи традиционните ритуали всяка година, което се правят. Не е нужно да ги разбира защо се правят, а просто да ги прави!"

Въпросът ми е защо да не шамароса и синът си, а само снахата ( жените) ? Логиката ми убягва.
Какво да правят тъщите? Или за тях остава мълчанието.
По първия цитат, да не би жените освен всичко да са престанали да въртят къщите си, и на всичкото отгоре да ходят на работа, единствено и само за семействата си, че е необходимо някой да раздава правосъдие от позицията си на какво ?. От позицията на участвал във войната? Или пък затова, че дядо му е участвал във войната?

Нъл разбираш, че хората приемат пряко нещата. Ето това е изворът на моето усещане. Може и да е неправилно. Ама така го усещам.

Да не си мислиш, че споря, сърдя се или нещо подобно?
Удари му едно "младо червено вино", ( препоръка, с която напълно съм съгласна) и давай да си хортуваме... *flower1*
« Последна редакция: 28 Юни, 2012, 17:14:54 от global »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Тези работливи немци! Цяла Европа хранят, ей!

След като убеди общественото мнение в Германия, че гърците са мързеливи и немците ги хранят, португалците и ирландците - че са объркали счетоводството, на КАКА сега ще и се наложи да обяснява какви са испанци и италианци, а много скоро и французи.
Няма да се учудя, ако именно с мързела на старите европейци започне да обяснява, защо бяха замразени заплатите на немците години наред!
Няма да се учудя ако немците и повярват...
Тази "невинна" по думите на нейно девичество Германия, дето никога не се е възползвала от недовършената постройка на евро-зоната, и никак не е играла срещу партньорите си!

Волът като риел, го хвърлял на гърба си, казваха конекрадците под Дунав.  ;)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg

Иначе, блогът ти не е лош. Само нещо там за жените, които трябва да се подчиняват изцяло на мъжете си, - да им мият кирливите крака в легени, (образно казано) и прочие такива кощунства, не ми се нравят.

Прощавай, Рус съм!

Може ли цитат, където съм казал това, което твърдиш, че съм "казал" ( в черничкото )?

Остави тия "сапунки" за "усещане" и прочие ....

Благодаря предварително!  *flower1*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Доскоро и аз имах руси кичури, ама вече съм без.  :) Сега имитирам естевствения си цвят на косата.

Без коментар. За теб сапунки, на мен - ми дреме. Никого не убеждавам.
Ще пиеш ли вино с мен? Или пък трябва да попитаме свекървата? :)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Доскоро и аз имах руси кичури, ама вече съм без.  :) Сега имитирам естевствения си цвят на косата.

Без коментар. За теб сапунки, на мен - ми дреме. Никого не убеждавам.
Ще пиеш ли вино с мен? Или пък трябва да попитаме свекървата? :)

Свекървата е "леко" поумряла!

Още нещо "оригинално" ще измислиш ли? ( ритотично ).

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Тези работливи немци! Цяла Европа хранят, ей!

След като убеди общественото мнение в Германия, че гърците са мързеливи и немците ги хранят, португалците и ирландците - че са объркали счетоводството, на КАКА сега ще и се наложи да обяснява какви са испанци и италианци, а много скоро и французи.
Няма да се учудя, ако именно с мързела на старите европейци започне да обяснява, защо бяха замразени заплатите на немците години наред!
Няма да се учудя ако немците и повярват...
Тази "невинна" по думите на нейно девичество Германия, дето никога не се е възползвала от недовършената постройка на евро-зоната, и никак не е играла срещу партньорите си!

чиърз!

Волът като риел, го хвърлял на гърба си, казваха конекрадците под Дунав.  ;)

Кака ти е най-малкия проблем на гърците, гурчик. Играта е друга, и тя се дирижира зад океана - играта е как на германия да и е..ме м..та и да бъде икономически разпердушинена, щот много ни е страх от нея - друг е въпроса какъв е тоя страх дето ни държи вече 70 годинки. Та, ще напрайм сичко възможно да махнеме кака и ще туриме некой батко, който да пусне на оувърдрайф печатницата да има за гръци, спанци, талианци, францета ( мое да почнете да се пенсионирате на 30 години  *scare*) и секи да харчи колкото си иска - демек комунизъм - на секи му според потребностите  *rofl* *rofl* *rofl*
Дотук добре - даже бих казал отлично, бравос, вива италиа, вива испаниа, забравихххх -  на първо место естествено - ВИВА ГЪРЦИЯЯЯЯЯЯЯ, която е Адам и Ева взети заедно за човечеството *rofl* само че после ще има проблем с чичо от Хюстън. Щото Хюстън не обича да губи ... следователно няма, няма как и да загуби и ?? И, кат станат от Хюстън спасители на Опата твойта заплатка за писане на пропаганда по форумите и евентуална (в тва не съм убеден, че ще имаш)  пенсиийка ще бъдат едни хартиййки, дет ще им викат се още евра/ойра ма ще са си напраоо неол...на  *scare* които нема да ти стигат само за цигарите. Варианта да оцелееш (искрен съвет от мене) е да пишеш оди как Хюстън е люлката на съвремената цивилизацията и модерната икономика - еталон за човечеството в следващите 3 милиярда години.
НО има и още по-добра новина за гърците - на немците ще им бъде е...на ма..та окончателно за следващите поне 30 годинки.
Нищо ново под слънцето.

« Последна редакция: 28 Юни, 2012, 23:36:46 от servel »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Евреите са отмъстителни :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Какво сме им сторили, че ни натресоха тоя комунизъм?
След '44 - национализация и бившите шивачи (нищо против тях) станали директори. Дано не го преживеем и ние ...  *scare*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Тези работливи немци! Цяла Европа хранят, ей!

След като убеди общественото мнение в Германия, че гърците са мързеливи и немците ги хранят, португалците и ирландците - че са объркали счетоводството, на КАКА сега ще и се наложи да обяснява какви са испанци и италианци, а много скоро и французи.
Няма да се учудя, ако именно с мързела на старите европейци започне да обяснява, защо бяха замразени заплатите на немците години наред!
Няма да се учудя ако немците и повярват...
Тази "невинна" по думите на нейно девичество Германия, дето никога не се е възползвала от недовършената постройка на евро-зоната, и никак не е играла срещу партньорите си!

Волът като риел, го хвърлял на гърба си, казваха конекрадците под Дунав.  ;)

Горо, Горо! Защо?
Иронията не е аргумент! Оплювателството  не засилва аргументираността на твоята позиция.
При все, че и самата Германия далеч не е това, което по инерция се мисли за нея и често старите стереотипи водят до заблуди.  Уверявам те, можеш да намериш доста по-тежащи мотиви в защита на каузата си.
Подигравките срещу Меркел не правят становището ти по-меродавно, обратно, работят против него.
Ето, аз ще ти помогна, като споделя за развитието на едни тенденции в германското общество, които са сравнително нови и за тях не се приказва много и открито. Може и да съм го казвал, то вече какво ли не съм повторил, но не мога да помня всичко!?  Което е нищо в сравнение със буквално стотиците "каки", които намесваш в разговора.

В началото на 90-те можах със собствените си очи да се убедя, какво значат турските "гастарбайтери"  за  Германия. Работеха къртовски, често най-ниско квалифициран труд и там, където условията са тежки. От тях и дума не можеше да се чуе открито. Всичко се изпълняваше бързо, веднага и без всякакъв коментар. Имаше прояви буквално на робска психика. Тук се засяга една доста тънка социална материя, която на онзи етап не бях в състояние да засека ясно. Германецът също изпълнява, но по по-различен начин.

На един доста по-късен етап, при ходене на почивка в Турция, тук отварям скоба и споделям, че винаги където животът ме прати някъде на непознато (пък и не толкова непознато) място, аз доста внимателно наблюдавам и си правя някакви изводи. Та, там наблюдавах как турският чорбаджия стои винаги някъде на видно място, следи всичко  и управлява буквално с поглед, а в този поглед се чете, че няма да се поколебае да се разправи бързо, резултатно и без колебание с всякаква проява на поведение, което се разминава с неговото виждане и желание.
Виждал съм и как на 6-7 годишни деца е дадено да вършат някаква работа, която е буквално над техните сили и възможности, но те плачат и работят. Да, това е Турция!
И аз съм доста категоричен, че подобен род отношения са типични за турската политическа и социална традиция, обратно подобни неща в Германия няма. Е, разбира се, немците много добре си знаят и гонят безотказно интереса (за което в никакъв случай не бива да бъдат упреквани)  и вероятно доста бързо са се ориентирали в обстановката и са използвали без никакво колебание и милост особеностите на турската (вероятно и друга) работна сила. Срещу по-малко пари, отколкото се предполага за подобен труд.
И Германия е това днес не на последно място и заради този труд.

Да, но нещата винаги имат и обратна страна. Децата на едновремешните турци гастарбайтери като правило не работят нещата, които са работели техните родители. Да не говорим, че са се ориентирали доста добре в обстановката и като правило се занимават с търговийка, разни тънки услуги и категорично не си падат по работа. Дори при определени условия демонстрират (в краен случай дори заявяват) един особен радикализъм. За някои неща са по-германци от самите германци, но като стане дума за тежка работа, застават на позиция: няма да им работим, нашите родители им ангаруваха достатъчно, на нас ни се дължи, ние не дължим.
Получава се нещо като гръцките претенции да се разплащат с останалите народи неограничено във времето като им фактурират "измислената" от тях култура и традиция.

Германия е силна (или поне беше силна) с нещо друго.  Някои му викат дисциплина, някои му викат ред.
Опитвайки се ти обясни нещата, Коганев по-горе беше употребил една много сгодна дума: синергия.
Германците ги бива да бъдат заедно, да упражняват заедност, да извличат позитиви от заедността.

Там беше ясно, че има чирак, калфа, майстор. Всеки си знае мястото, всеки е обучен и инструктиран да върши точно нещо определено, а не нещо приблизително или да е специалист по всичко (което се вижда много ясно и тук, а и в Гърция). Там властва една система, която е така скроена, че (както викаше един мой много близък човек, който им сърба попарата твърде дълго време) сам си ставаш най-злия надзирател. Иначе не става, другото не се приема, системата те изплюва.
Говорил съм и за широкото използване на мотивиращи начини на плащане. Съответното умение, което си упражнявал в рамките на един час (и гарантирано е донесло очаквания резултат), ти носи  мотивиращо възнаграждение, което стои хармонично съотнесено към възнагражденията, които се получават във видимия до теб социален пейзаж. Така буквално се настървяваш за работа, но И
Така се пести огромно количество (социален) труд, респективно се напомпва голямо количество добавена стойност в продукта. Е, тя става стойност в същинския смисъл на думата след като мине през пазара. И минава, защо да не мине. Пазарът не само приема, той дава дори и бонус на този, който е добър, напредничав.

Горо, това ние не го можем, гърците и те не го могат, доколкото съм успял да видя.
Неправилно наблягаш на това, колко часове "работел" гъркът, че и правиш намеци, кой кого храни в Европа. Те просто реализират ресурсите си със сериозен бонус отгоре, ние тук пък обратно недоизползваме, често и пилеем и разсипваме. И хората и маТриала.

Има и една дума при теб: "възползвам се" от особеностите на еврото. Продължавам да не разбирам, какво морално или социално (вкл. икономически)  неприемливо намираш тук.
Да не би да пледираш, че големият брат трябва да отделя средства във фонд "капиталистическа солидарност"?
И да раздава ... 
« Последна редакция: 29 Юни, 2012, 16:24:30 от nachev »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Начев,
За друго се канех днес да пиша, както казах този разговор ми стана досаден, но ти предизвикваш!
Предизвикваш не с непознаването на гърците, а с
НЕПОЗНАВАНЕТО НА СОБСТВЕНИЯ СИ НАРОД,
преписвайки му качества или не качества, каквито той няма
и толерирайки и оправдавайки АМОРАЛНИ ПОЛИТИКИ И ХОРА (за разлика от Грас).
Ако смяташ последното за правилно, или че в политиката не трябва морал и това следва да е нормално, или че аморалните практики трябва да бъдат търпени, мисля че нашите разговори са безпредметни.

Горо, Горо! Защо?
Иронията не е аргумент! Оплювателството  не засилва аргументираността на твоята позиция.
При все, че и самата Германия далеч не е това, което по инерция се мисли за нея и често старите стереотипи водят до заблуди.
Нямам никакви заблуди по отношение на Германия. Заблуди имах някога, повлиян от баща си, но последният не беше стъпвал в Германия. За него Германия бяха немските войници в родното му село през ВСВ и немската техника с която цял живот работеше и предпочиташе. Толкова.
Само, че аз Германия не само съм я виждал с очите си, ами съм и сърбал попарата, чел съм я и донякъде изучавал, и сърбам попарата на нейното "лидерство" /безотговорност и алчност е по точното/ днес. И ти я сърбаш, даже я аплодираш като гледам.
Както съм отбелязвал не само по-горе,
германците първи пострадаха от какините политики и им
"бяха замразени заплатите на немците години наред"

- благородна политика за доброто на райха!  ;)

Не виждам нито една причина да не окарикатуря две каки (само две каки мисля съм окарикатурявал), демонстрирали публично не само своята управленска, но и МОРАЛНА недостатъчност!

Не виждам причина, не съм държавен и партиен ръководител та да си меря приказките, да не бъда ироничен към синергията (συνέργεια η [sinérjia] - я... и това понятие извели гърците - дали пък са невежи спрямо него) на 85% от германците, която се остави да бъде убедена, че гърците са мързеливи и трябва да бъдат изгонени от еврозоната.
Те и друг път са били убеждавани в далеч по опасни неща.
Гарантирам ти, че в такава синергия гърците не можеш ги убеди
включително и спрямо германците!




...Та, там наблюдавах как турският чорбаджия стои винаги някъде на видно място
Не знам как е в Турция, Начев - само съм минавал. В Гърция "чорбаджията" работи заедно с теб и в никакъв случай по-малко - това в 80% от случаите и с оглед на наистина дребните им семейни фирми.



Германия е силна (или поне беше силна) с нещо друго.  Някои му викат дисциплина, някои му викат ред.
Опитвайки се ти обясни нещата, Коганев по-горе беше употребил една много сгодна дума: синергия.
Германците ги бива да бъдат заедно, да упражняват заедност, да извличат позитиви от заедността.
На това място при Коганев аз използвах една друга дума. Корпоративна култура. Корпоративна култура чийто извор не е в съвременните корпорации, а много преди тях и не намирам за нужно тук да я обяснявам, нито нея, нито доколко е само германска. Единственото което бих повторил е, че при масовото производство и днешното технологично развитие, тия които я притежават бяха "облагодетелствани". Но точно технологичното развитие им отнема малко по малко това предимство - точно като "германци" произвеждат вече много народи, че и далеч по добре.
(В моята работа предпочитам Катерпилар и Макита - не виждам немски, които да могат да ги конкурират.)



Там беше ясно, че има чирак, калфа, майстор. Всеки си знае мястото, всеки е обучен и инструктиран да върши точно нещо определено, а не нещо приблизително или да е специалист по всичко (което се вижда много ясно и тук, а и в Гърция).
Начев,
Нищо не си видял в Гърция! Само онова което са ти показали. За да "видиш" трябва да поживееш, да поработиш.
Само за да ти покажа колко нелепо ми звучиш: първите български емигранти в Гърция се присмиваха на гърците, че били много прости - за една изгоряла крушка викали електротехник, толкова прости и калпави! Разбираш ли ме?
Думичките чирак, калфа и майстор не са дошли в българския от немския! В разговора ни с Коганев посочих, че Кольо Фичето не е станал Уста Кольо по рождение.
На тебе ще ти припомня допълнително хубавите български поговорки:
"Ако имаш един килограм брашно - занеси го на майстор да ти направи хляб"
"На краставичар - краставици ще продава!"
Това, че българина по времето на комунизма и в условията на дефицит му се наложи да стане "специалист по всичко" не означава че българина изначално е такъв.

За разлика от българина пък, гърка комунизъм не е и сънувал. Разделението на труда при него е започнало 2000+ години преди Адам Смит и немците. Специализацията е толкова тясна, че на моменти ми се вижда безчовечна.
Ще ти дам само един пример. Зидаря, не е зидаро-мазач, дори не е зидар, а тухло-зидар или камено-зидар! И...
Специално в строителния бранш, трябва да ти кажа, че нещата работеха като по часовник - нещо което винаги ме е изумявало при невероятната раздробеност на бизнеса и специализация на отделните фирмички.
Обяснявам. Фирмичката на арматуриста е само от арматуристи, на кофражиста само от кофражисти и т.н. със съответните степени.
Ако познаваш процеса, само си представи, че
арматуристите пристигат на обекта точно в часа в който вече имат фронт на работа (шефа им работи на кг., а плаща надници!! ),
електротехника, водопроводчика и пр..., точно преди кофражистите да започнат приключващите операции по кофража и
бетона +- 10 минути след приключването им, когато вече "идващите" са се изнесли на друг обект и са останали само кофражистите.




Горо, това ние не го можем, гърците и те не го могат, доколкото съм успял да видя.
Неправилно наблягаш на това, колко часове "работел" гъркът, че и правиш намеци, кой кого храни в Европа. Те просто реализират ресурсите си със сериозен бонус отгоре, ние тук пък обратно недоизползваме, често и пилеем и разсипваме. И хората и маТриала.

Има и една дума при теб: "възползвам се" от особеностите на еврото. Продължавам да не разбирам, какво морално или социално (вкл. икономически)  неприемливо намираш тук.
Да не би да пледираш, че големият брат трябва да отделя средства във фонд "капиталистическа солидарност"?
И да раздава ...
Както казах - за съжаление - нищо не си видял! Не познаваш българина, а още по-малко гърка.
Че немците (не всички немци разбира се) се възползваха от еврото е ясно. Всеки друг на тяхно място би го направил и всеки по своя си аршин се възползва.
Не се наемам да определям колко морално е надуването на балона главно от техните банки - банките с най-ниска капиталова адекватност в Европа!!!
Че немските (а не гръцките) мастодонти са раздавали подкупи на политически лица от Ню Йорк до Пекин също не се наемам да съдя колко е морално.
Но двете каки, че и други - предимно немци, показаха невиждана АРОГАНТНОСТ и НЕМОРАЛНОСТ, набеждавайки цял един народ за мързелив и корумпиран.

п.п.
Трябваше ножа да опре до две големи държави в Европа и
те категорично да и се противопоставят,
за да приеме Кака първите логични мерки.
Нямам идея, колко ще продължат. ???

Но в едно почти съм сигурен.
Кака ще направи всичко възможно да разграничи гръцкия случай - хем са неизпълнителни, не искат да си сложат сами въжето на врата и да разпродадат страната си, хем в противен случай би следвало да признае пред немския избирател, че арогантните и изказвания и налудничавата и и лицемерна политика са плод на нейната глупост довела почти до разрушаването на една, хубава лоша - няма значение, но прилична, по думите на Кругман, европейска страна.
Ти видял ли си някога толкова неетичен човек да признае своя грешка?
Дано да греша! Иначе... какво още ще има да видим!!!

п.п.
Предния път (като стана дума за социалните) искаше цифри, каква част се преразпределяла през бюджета.
Давал съм ги и сега ги повтарям.
Европа - 44%
Германия - 49%
Гърция - 43%
Рецептата на Кака за Гърция  - да слезе на 34%!
Мен са ме учили да не слушам само какво говори попа, но и да гледам какво прави!
Толкова за морала на Голямата Кака!
Иронията може да не е аргумент, но фактите СА, Начев!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
И... още нещо, малко касаещо нашите лични безлични отношения.
Намери една лъжа в моите писаници за Германия (без да вадиш нещо от контекста.)
Тогава ме обвинявай в "Оплювателство"
Иначе си е чисто "Оплювателство", но от твоя страна!

А ако искаш да ти дам пример за оплювателство ето:
Преди няколко дни немски и български, вероятно и др. вестници тиражираха, че Гърция назначила в нарушение на Меморандума 70 000 държавни служители!
Вчера Тройката, ТРОЙКАТА, Начев, тихичко го опроверга.
Преди това бяха 1 000 000. 1 200 000. 1 500 000...
Оказаха се под 750 000...
С работниците в държавните предприятия...
С полицаите и военните...
С лекарите и учителите...
С уличните чистачи...
И... повтарял съм го и друг път, няма да се учудя - наборните войници!, но не го знам....

Та не те видях, етични приятелю Начев, да протестираш срещу подобно Оплювателство.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Горо, няма да отговарям този път за да успокоим малко топката. Пък и да спестим малко време и за двама ни.
Искам само приятелски и добронамерено да споделя нещо, което практически до този момент не съм ти казвал.
Нещо много субективно като усещане и без никакви претенции за истинност.
Понякога оставам с чувството, че пледирайки против Германия, апелираш  за техен отказ от някакви изначални и изконни  човешки неща, за техен отказ от пазарния капитализъм дори, за плащане допълнително на някакъв данък може би, наложен от не знам кой и не знам защо. 
Но поне знам в чия полза.

Пожелавам ти хубаво и плодотворно лято.

А иначе и на мен Кат са ми фаворити. Първата ми работа беше свързана със строителна и пътно-строителна техника, та се налагаше да запозная и с тях.  Чудесни машини!