Автор Тема: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ  (Прочетена 107809 пъти)

goro

  • Гост
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #60 -: 16 Май, 2010, 11:19:09 »
0
Барбата много точно и кратко обобщи това, което на няколко пъти се опитвам да кажа.
Аз съм за! ако искаме да направим нещо полезно.

Може и да е по трудно изграждането на някаква организация с идеална цел, но това е единствено възможния начин за да просъществува начинанието.

goro

  • Гост
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #61 -: 16 Май, 2010, 11:35:27 »
0
И...
Да добавя. За разлика от Асен, не се съмнявам в добрите намерения на Оунъра.
Нито в тези на Скитъра или на Додо

Но да ви разкажа една лична история.
Около 92-3 летях - говоря финансово - бях много добре и перспективите бяха отлични...
Предложиха ми да участвам в някои бизнеси - даже и не стигнах до това да проучвам - малко ми намирисваше работата и отказах - и най-вече защото исках да съм си сам началник.
96-7 - нещата се обърнаха. Макар, че никой нищо не ми предложи, мислех си, че ако ми предложат някоя далавера - ще участвам дори да съм против - толкова зле бях, а жена деца...
Та това може да е човешко... И сега може всички да сме с добри намерения, но живота тече...
Утре може да се обърнат нещата...
Ще предложа засега да се ползва предложението на Додо и да се помисли за "прехвърляне на собствеността" в обществен интерес!...
Другия вариант е връщане на контрола в ръцете на Скитъра - той го започна и поне засега, ако и да не го считам за най-доброто решение, поне струва ми се предизвиква по-малко разногласия.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #62 -: 16 Май, 2010, 11:58:59 »
0
Ха добрутро,

Погледнах написаното от сутринта до сега. Опитвам се да опростявам нещата:

Гледайте на нещата от два основни аспекта - "собствеността" (предимно домейна е от значение) и дали "собственника" има техническите способности да бъде добър админ.

1. fimoti.com  е чуден домейн, кратък, ясен, помни се лесно, пише се лесно - големи възможности да стане хит. Додо е повече от подготвен технически да бъде админ. Аз му вярвам безрезервно.

2. Скитъра му вярвам безрезервно, но няма уменията на Додо в web developing. Ако Додо е склонен да прехвърли домейна fimoti.com на Скитър, Скитъра де факто става "собственник", Додо ако е навит да е админ. И Скитъра и ОунърБГ да имат най-малкото модераторски права (при модераторите баланса м-у "продаващи" и "купуващи" е много важен.

По този начин не се налага никакво местене на база данни, интерфейс, участници, само се слага  fimoti.com за основен домейн, (все едно всички живеем в една кооперация и в един ден само сменяме името на адреса на табелата на кооперацията, без да се местим в друга). Относно "собствеността" - питаме Додо дали е навит да прехвърли домейна на Скитъра или пък Скитъра е навит да си остане на Додо, като в който и да е случай Додо е добре да е админ, заради техническите си познания.

Ясно и просто е... Общественната собственост според мен води до безотговорност. За банери не знам, но спокойно може да се сложат малко на брой Google Adsense - нито дразнят особено, при всички случаи ще плащат хостинга, а и може да остават за ядене и пиене, ако се съберем някъде, може да отиват в благотворителност....

« Последна редакция: 16 Май, 2010, 12:08:02 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

alex

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 26
  • Карма: +2/-1
  • Респект: 0
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #63 -: 16 Май, 2010, 12:11:06 »
0
Чудна "дискусия" се е заформила.

Без да взимам ничия страна ... само искам да Ви кажа как изглежа отстрани - грозно  :-\

Според мен дискусията е излиша - ясно е, че един хостинг и 2-3 домейна могат да си позволят повечето участници. Въпросът е на кого имате доверие? Има ли някой на когото всички да гласувате такова? Или за пореден път приказката за българския казан ще излезе истина  :(

Може да се спори как ще продължат нещата. Едно е ясно - ако  се започне дърпането на кокала и караниците ... идеята за независим форум е RIP

EDIT: Понеже без време всички са се хванали за издръжката на форума - ето ви 2 варианта, които никой не споменава:
- дарителски акции, когато е нужно
- смс при регистрация ... 0,50 - 1 лв е предостатъчно за издръжката, а и ще държи спамърите кротки ( 1000 ника = 1000 лв. :) )

Абсолютно ненужно е банеризирането на форума.
« Последна редакция: 16 Май, 2010, 12:14:52 от alex »
Programming is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far,the Universe is winning.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #64 -: 16 Май, 2010, 12:22:31 »
0
Вземам си думите обратно за Adsense (това не е банеризиране, но пак ще противоречи на идеята да не е комерсиален сайта).
I say what I do and do what I say.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #65 -: 16 Май, 2010, 12:35:35 »
0
Готово. Уволнен съм от imoti.net :)

Честито. *drink5*
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #66 -: 16 Май, 2010, 13:36:31 »
0
Рано сутринта четох темата, но нямах време да отговоря. Сега гледам alex   ми е взел думите от устата:
 
  Понеже без време всички са се хванали за издръжката на форума - ето ви 2   варианта, които никой не споменава:
  - дарителски акции, когато е нужно
  - смс при регистрация ... 0,50 - 1 лв е предостатъчно за издръжката, а и   ще държи спамърите кротки ( 1000 ника = 1000 лв. :) )
 
  Абсолютно ненужно е банеризирането на форума.
 
 

Но съм против идеята на nearvana:
 
  Да   точно така е. Очевадно е че има има хора чиито писания се четат с   интерес (поне аз лично ги чета с интерес) и ако ще да има някаква изгода   встрани от обмяната на идеи те трябва да са тези които да   "монетаризират". В случай че се публикува реклама и се печели от форума   може да се направи сравнително лесна и проста система да се смята   популярноста на постовете и авторите им и евентуалните приходи да се   разпределят между тях на базата на тази популярност.  Това може да стане   по доста ефективен начин - кои страници са отваряни, кои постове са на   тях, какви реклами има на тях, на клик или на импресия се смята и т.н.
 
  Кофти   е, че явно ценни хора като Асен се отказват поради собствеността на   сайта.   :-\
  Да   ви кажа тва не е добра работа тогава!!!
  Ба, не може ли домейна   fimoti.com  да се води на да кажем 10те или 20те най-популярни форумци    - всяка година или 6 месеца може да се актуализира списъка. И това да е   единствения домейн.  Така собствеността е обща и няма задни мисли. А   приходите от популярност ако има такива да се разпределят по   гореописаната схема.  Ся то те ще са едни приходи  :P , но все пак е хубаво сметките да   са чисти.
 
 
  Не знам за Вас, но аз винаги ще имам едно на ум, когато чета статия или   мнение, написано с користна цел -- да събере повече кликове, импресии   или каквото и да е друго.
 
 

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #67 -: 16 Май, 2010, 13:50:44 »
0

Музата ангелче ли е, дявол ли е; само Сахиб ли има мания за величие ... 
Затруднен съм.


Барба, :)
Със сигурност не съм ангелче, надявам се да не съм дяволче. Другото сигурно е, че мога да спя спокойно и на двете си уши, както ти казваш.
Също, мога спокойно да гледам хората в очите. Не само непознатите, че е лесно, а също и познатите.

Единственото с факти, подчертавам - с факти,  обвинение към мен, беше, че съм се активизирала да давам препратки, което е направило лошо впечатление. От там, всички връзки и умозаключения. Всъщност, най-активните препратките бяха към сайта на Скитър. Продължавам да смятам, че варианта - публично оповестяване и всеки да си вземе сам решение, е по-добър от колкото на лични. Тогава става точно като съзаклятнически, скрито, потайно... Друг е въпросът, че въобще не е трябвало да го правя. Но, всеки бърка и аз не правя изключение.

Защо съм предложила платен вариант. Ами ето, дори и сега се доказва защо - има затрита парола и няма как да бъде възстановена. Или?

Най-добрият вариант беше - Скитър да си стане собственик на новия сайт и тази разправия, нямаше да я има. Защо не стана така? Не знам неговите съображения. Във всеки случай, предавайки нещата в ръцете на Оунър, още тогава знаеше, че това е частен сайт.

Питах вече, защо не се избра сайта на Винету?

Да, аз тогава изказах мнение, че Оунър няма да изроди идеята, че взетото вече (не от мен) решение е добро. Продължавам да мисля, че не съм сбъркала.

Как точно ще се направи и какво... както го направите. Този път, без мен. 

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #68 -: 16 Май, 2010, 14:35:22 »
0
Според мен мястото не трябва да има реклами или да носи печалба, защото когато е второто, неминуемо се отива на максимизиране на печалбите, понякога и по тъп начин (за пример стария форум, заради 2 лева на ден повече от кликове по банерите се толерират пунди, сахиб и други - може да не казват нищо, но предизвикват отговори, съответно повече страници за google, повече импресии и евентуално повече натискания по рекламите - и в крайна сметка мястото заприличва на кенеф; друг пример са новинарските сайтове позволяващи коментари - оставят хората да се псуват отдолу, само да отчетат повече посещаемост).

Проблемът с името има няколко страни - едната е, че явно минава в главите на някои "защо да е на OwnerBG а не на мен" или "щом е на OwnerBG няма да пиша, фръц" :) Човекът каза, че има намерение да има списание с това име, затова за мен е ОК, но е истина и че един форум неминуемо носи облаги от гледна точка на популярност, известност, печалби и т.н. Освен това самото име (въпреки че съм собственик) носи може би повече негативни емоции заради онзи от другия форум с 1/2 идеална част от десетте квадрата магазин, изживяващ се като рентиер... Имаше едно време реклама на Глобул един много мазен повтаряше "ДОБРО УТРО" - тогава като чуех това от някой ми се повръщаше :-X въпреки че е поздрав. Накрая - малко е дълго за писане, но така или иначе този проблем се реши с препращането на fimoti.com натук, така че който иска да ползва този вариант. Значи тук остава проблемът OwnerBG, като предполагам освен асен друг няма лични проблеми с него, а по-скоро защото така форумът е част от нещо, а не е форумЪТ.

Онази вечер беше важно да го преместим, за да може да се управлява (технически), защото иначе животът на "междинния" форум щеше да е краен - месец, година - това 100% e доказано от практиката, особено с phpBB :)

Сега положението е такова, че каквото и да решите, то може да се направи, без някой да трябва да се пререгистрира или да се преместват мнения. Т.е. светът не е свършил, спокойно  *flower2*

Аз предпочитам fimoti.com само защото е по-късо.

alex

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 26
  • Карма: +2/-1
  • Респект: 0
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #69 -: 16 Май, 2010, 14:53:30 »
0
Аз предпочитам fimoti.com само защото е по-късо.

Регистририрани са (и мога да ти ги прехвърля) forumimoti.com и forum-imoti.com. Слагай ги и тях в кошницата ( макар че ако се насочат, ще е нужен един 301, че Гошо сваля рейтинг за дублиращ се контент)

П.С. чисто технически предимството на *imot(i).* е голямата тежест на домейна като ключова дума
Programming is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far,the Universe is winning.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #70 -: 16 Май, 2010, 15:04:52 »
0

EDIT: Понеже без време всички са се хванали за издръжката на форума - ето ви 2 варианта, които никой не споменава:
- дарителски акции, когато е нужно
- смс при регистрация ... 0,50 - 1 лв е предостатъчно за издръжката, а и ще държи спамърите кротки ( 1000 ника = 1000 лв. :) )

Абсолютно ненужно е банеризирането на форума.

Ами... аз не посмях да го кажа...

nearvana

  • Гост
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #71 -: 16 Май, 2010, 15:45:32 »
0

 
  Не знам за Вас, но аз винаги ще имам едно на ум, когато чета статия или   мнение, написано с користна цел -- да събере повече кликове, импресии   или каквото и да е друго.
 
 

що, аз чета например вестник капитал с удоволствие. Също така ползвам и други комерсиални медии. Мнения като тези на Асен, Барба, Додо, Скайтер, Тепавичаров и много други (по азбучен ред!) си имат стойност. Все пак това е личното ми мнение и естествено нито мога нито искам да го натрапвам. Предлагам го като възможна алтернатива. *drink10*

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #72 -: 16 Май, 2010, 18:09:13 »
0
Domain acen1975.com Available

75.com[/t] Available        For 1 year (12,00 €  excl. tax)                For 2 years (24,00 €  excl. tax)                For 3 years (36,00 €  excl. tax)                For 4 years (48,00 €  excl. tax)                For 5 years (60,00 €  excl. tax)                For 6 years (72,00 €  excl. tax)                For 7 years (84,00 €  excl. tax)                For 8 years (96,00 €  excl. tax)                For 9 years (108,00 €  excl. tax)                For 10 years (120,00 €  excl. tax)            None | AllOther available extensions

свържи се с куку,той май ти бе колега,и един от най старите участници в имоти.нет
     няма кой да заслужава повече от него.ако трябва ще се обединиме няколко човека,но мен ме няма в тая област.
пари обаче има:)
     по принцип съм почитател на приказката:
" if you can't beat them,buy them"
   ама айде тоя път да е :
"why buy them,when you can beat them"

Асене, на Додо доверие имаш ли? На Куку едва ли му се занимава... Според мен си има хубав домейн, един хостинг колко му е, само се пренастройват DNS  сървърите и готова работата. Това е мое мнение, затова и пуснах темата за гласуването, иначе малко се разводняват идеите. Да чуем наистина и мнението на Скитъра, той беше инициатора...

абе моа и да не му се занимава,тва не значи,че не трябва да го попитаме....
   аз по принцип имам малко нестандартно мислене.....имаше един пич в имоти.нет,дето ги побърка със спам,като го триеха.......ако не се лъжа бе невидимко,беше малко краен,но се е доказал като разбиращ,както и отговаря на ударите с удари........такива хора харесвам.....
  хич не ме интересува харесван ли е ,или не.......важното е,че настъпват ли го,той рита......такъв човек не е зле да е в екипа...пък щом намираше време денонощно да ги спами,смятам,че ще бъде дедикейтед в едно ново начинание.
 за да просъществува дадено нещо,трябва да има хора,които са дедикейтед.....посветени на начинанието!
    пунди искам също да бъде привлечен,той е важен(поне за мен)....
   той няма да пише,щото не е от оФцете,нито мрази да го правят на такъв,мани го ,че се прави на форумен идиот......но предложите ли му част от пая,нема да се спре:)

знам,че звуча "странно",но имам нюх в тези работи......оунъра и додо сами-всичко ще увехне за отрицателно време......
 трябват колоритни личности,няма как да ги привлечеш,нито пък ще е честно,ако не ги включиш в занятието........
   скитъра се е доказал не само като НЕхитрец,ами като добродушна душица.
      точно на такива хора може да се разчита....да създадеш сайт,да дойдат всички,да ти го грабнат от ръцете и въобще да не разбереш......мога да ти кажа,че на такива хора и живота си бих доверил-няма ли го в тях съмнението,значи го няма и хитреенето.......
    той трябва да е екзекутора на сайта!
аз няма да се разсърдя на процент,какъвто ще имат и другите.....нещо алчността в мен почва да взема превес:)

Е Асене, дойдохме си на думата.
Смяташ че от твоето участие някой ще печели.
Че форума не трябва да бъде на комерсиална основа.
А искаш процент от начинанието.
Че и финансиране предлагаш, та да излезе сметката.
Само да ти напомня, че ентусиазъма не е стока и няма цена.Това в борсовите бюлетини не го пише.
Сигурно е пазарно и много професионално да ме обвиняваш в поне 6 основни гряха които бих извършил, само и само да се включиш и да отрежеш своя пай.
Чудесно, но с агресия до никъде не се стига.
И като не е комерсиално начинанието, откъде ще ти дойдат приходите.
Може би ще се наложи да плащаме такса, за да те четем.
Може би е добра идея, да започнеш да търсиш какво точно искаш.
Разбрах и друго.
Че основното на подобно занимание е някой да отговаря на удара с удар.
Че агресивните форумни членове трябва да модерират.
Не ми харесва идеята.Даже хич.
Ако имам нужда да се скарам с някого анонимно, има безкрайно много места където това е приемлив начин на общуване.
Тук не би трябвало да става.
Със самото начало на тази тема, бяха нарушени част от правилата които сами приехме.
Това и показва високото ниво на толерантност, към по особеното поведение.
Ако имаш нужда от скандален имидж.Моля.Действай си.Тук има достатъчно начини всеки да чете само това което харесва.
Но да предявяваш претенции за изключителност, и право на последната дума не е приемливо.
  оунъре,оунъре,много ниска топка си.........алчния човек никога не казва,че е алчен.......ако съм такъв и искам да взема сайта.....нямаше да казвам,че съм алчен...просто е,но не и за теб
   алчността е изразена точно в теб,прикрита с лицемерие,че работиш за "благото"...да ни помогнеш на всички.....

знаеш ли ти кво направи -тва се казва кражба на интелектуална собственост......в бг не сте свикнали с такива неща и е нормано явно "хитреца' или боса да щтипне първоначалната идея,но в цивилизацията се води за престъпление......
     скитъра си отвори сайт и бе подкрепен от всички и ти му го измъкна под носа,не без помоща на "съмишленичката си",защото иначе никой не те бере за дива слива!

Започваш да приличаш на Професур Тъпарон.
И вземи престани с определенията и обвиненията, ами кажи какво искаш и какво ти е притискането.
По лесно е.
Не че не се усеща.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #73 -: 16 Май, 2010, 21:27:34 »
0
goro ти провери ли дали това е асен?
Че е апокалиптик то е ясно, но тук има и нещо друго, което не беше характерно за него.
Но може и аз да греша от 10-тина негови прочетени поста.

goro

  • Гост
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #74 -: 16 Май, 2010, 21:52:11 »
0
goro ти провери ли дали това е асен?
Че е апокалиптик то е ясно, но тук има и нещо друго, което не беше характерно за него.
Но може и аз да греша от 10-тина негови прочетени поста.

> Date: Sun, 16 May 2010 01:32:41 +0300
> From: info......
> To: acen.....
> Subject: ti li si
>
> Asene ti li si
>
az sam,mislih,che shte mi pratish saobshtenieto v investora.
   shouto e goliamo obache,a?


да писах му на личния емайл.
Асен е доста остър, но Оунъра в случая не е прав. Въпроса е принципен. Не става въпрос дали са нарушени някакви демократични правила към настоящия момент.
Неприемането, дори предложението на Булкан (много умерено, макар че и то според мен ще е само преходно) и то без сериозни аргументи не ми оставя друго освен да си мисля това, което асен си мисли.
Жалко за идеята.