Автор Тема: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ  (Прочетена 107827 пъти)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #45 -: 16 Май, 2010, 02:36:09 »
0
Вместо да си разменяме "любезности" пуснах тема за гласуването. Всеки да си пише кой домейн иска, не е нужно да се обосновава даже (аз съм го направил де). Утре по това време броим гласовете и каквото е такова.

БулКане, разминал си се с идеята. Тук изобщо не става въпрос за домейните. Даже не става въпрос за сигурността. Барбарон ясно беше написал, че няма значение дали даден форум е платен или безплатен, и че проблемите със сигурността са тъждествени.
Тук става въпрос за това, че "свободният алтернативен форум на сривльото" стана без време собственост на ъпър...

Предвид завихрените страсти, аз още си чакам паролата.

Добре де, нали не говорим за "сривльо" или "Up-ър"? Идеята беше твоя, затова аз бих те последвал в твой сайт. Какво мислиш за fimoti.com? Има си го домейна, Асен няма проблем с Додо, доколкото виждам... Ти какво мислиш?
I say what I do and do what I say.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #46 -: 16 Май, 2010, 02:42:44 »
0

Скитър,

Защо не се спряхте на сайта на Винету?

Не може ли да се изиска нова парола?

Аз, наистина съм объркана. Защото много лошо се получава. Не те ли устройва варианта, който Булкан предложи?

Scyther

  • Гост
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #47 -: 16 Май, 2010, 03:03:45 »
0
аха,видя ли къде е ключа за бараката?
  кофти ли е да  не моа да си влезнеш във форума,който ти си направил?
  пъзела почна ли да го редиш,или още ти е трудно?


Осъзнах нещата. Свеждат се до ключа за бараката или до трети форум с двама-трима полезни души.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #48 -: 16 Май, 2010, 03:04:41 »
0
Асене,
Ти нали не търпиш несправедливост? Обясни ми как тогава, ми отправи 100 упрека, връзки и т.н., без да имаш доказателства. Нито пък аз имам такива, за да се защитя!!! Защото по-лесно е да се докаже нещо че го има, отколкото, че го няма!!!
Скитър е човекът тук, който може да каже как точно е било. Аз ли съм взела решението, аз ли съм предложила да бъде точно "собственик"? Пак да попитам, защо не избрахте сайта на Винету?
Вярно е, че гласувах след това, но гласуваха всички. Също и Скитър. Това прави ли го съучастник? Не, разбира се. Защото той беше направил сайта. Къде е моята вина? Че съм се доверила на Скитър, че знае какво прави, че съм се доверила на Додо, който също беше участник в дискусиите? Че съм се доверила на Оунър?

Извинявайте много, може би, ще разочаровам някого, но аз не деля хората на ъпъри и сривльовци.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #49 -: 16 Май, 2010, 03:10:40 »
0
По никой начин Оунер-а и който и да е не може да насочва мненията за имотния пазар в България - ако далечната цел на прехвърлянето е била да има 'юзди' на настроенията и т.н.

Извинявай, но става дума за нещо съвсем друго (според мен). За това, че е възможно следното развитие: форумът ни да стане много популярен поради множеството интересни и полезни дискусии и мнения. Само за два дни изскочи  доста напред в Google.
Един интересен факт: http://ownerbg.eu/ и http://sobstvenik.com/ са собственост на един човек: OwnerBG.
 И представи си, че по една или друга причина форума изчезне, но домена 'sobstvenik.com' остане, с голямата популярност, която ние заедно сме тръгнали да му създаваме. Кой ще има полза от това?
Затова пак апелирам: нека това, което ще създаваме, а то няма да се ограничи само с форум, няма значение как ще се казва (аз имам 5 домена, но не ви ги предложих), да се оформи като колективна собственост, като асоциация или каквото там юристите измислят :)


Барба, много сложно ми се вижда с тази колективна собственност. Скитъра ако иска да регистрира домейн, ти и Додо предполагам, че можете да му помогнете със set up, или ти регистрирай домейн (твоите не знам доколко са подходящи като имена, ако искаш ги обяви да ги обсъдим), за мен на Додо е кратък и ясен домейна, вече го има като redirect. За owner-a  ми се струва, че има конфликт на интереси (нищо лично към него). При който и да е от вас тримата, кофнликт на интереси не виждам и лично нямам нищо против да си "берете плодовете" на популярността на сайта.
I say what I do and do what I say.

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #50 -: 16 Май, 2010, 03:12:34 »
0
Асене интересен събеседник си макар че не сме обменяли с тебе ни едно мнение а и аз не съм от пишещите активно. Но простотията от оня форум (то не бяха пундиофци, сахиби и други номерирани показващи грамовете мозък или коефициента на интелегентност). Вярно е и че ти и Куку предизвикахте интереса на много наши сънародници по света и у нас. Предполагам че не от личен материален интерес не си хепи със сегашните собственици. Ако е така - какво като Оунер-а е ъпер - ами то иначе няма опозиция никаква. Не може ли да се разберете със собствени(ка)/(ците) на тоя сайт ако пък ти имаш някакъв интерес за профит също?
 Иска ми се да остане някакъв интелигентен български форум а не всичко да се 'побългарява' с делене още сега. За мен ако хората са проявили инициатива положили са труд, ум, енергия - нека правят профит, да бият гугъла, фейсбука и кой ли не ! Ако се допуснат номерираните и пундита-та и тоя форум ще отмре по еволюционните закони.
 8)

ако съм искал да отворя,да съм отворил.......ще се учудиш колко много от тукашките никове,дето ги четеш и дето не ги четеш са ми предлагали да развиваме "съвместен" бизнес......
     
  аз лично не искам облаги,искам да се забавлявам и най вече да дразня.
 но оунъровци да кешират за това,че са ме баннали от имоти.нет и да  правят еврейски въртележки на хиляди посетители,тва няма да стане,ама хич.
    и както не искам облаги,така и не искам никой друг да "намаже"......не за друго,а защото ще се чувствам като балък.
 за тва и се зарадвах,като скитъра каза,че е направил сайт-щото знам,че е честно момче-веднага ги чувствам такива,както и чувствам бай ганьовците със самочувствие на хитър петъровци.......
  ако тоя сайт просъществува още две седмици,и никой от хората които харесвам не отвори свой,задължително ще отворя мой.
      изключително мързелив съм и никък не ми се занимава с глупости,но предизвикат ли ме,отговарям.
     оунъра определено няма да бъде "оФчаря".
Ееех Асене, разбирам ти аргумента абсолютно....Но тука отвъд голямата вода и на тяхната земя и понеже са по-хитърпетъровци от наште да правят хората на балъци за профит може да си(сме) развили антитела в повече, изглеждащо като мнителност даже...
Не ти ли се е случвало 'антителата' да те излъжат, да се окаже че не си бил прав. Ами ако инициативат им е била спонтанна....
Уф да не излезе така 'собствениците  Х на сайта У правят профит от мен', знаем го всички къде явно изразено както ти къде не. Ами то гугъл пак прави профит, ами тия  с тъпите комершъли тука  и те правят профит по неведоми пътища даже и от мен макар че ми се гади от тях!  Е тука споменах един сайт който чест посещавам market-ticker.org интересен форум и сайт. Който иска плаща за повече опции, и донации който иска прави. Но собственика му Карл определено полага енергия и инициатива и това струва пари, нали?
Искаше ми се тоя сайт български да успее съвсем искрено !

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #51 -: 16 Май, 2010, 03:15:57 »
0
И Барба има предложение...

Барба, подкрепям го и него. Отсега да заявя - изобщо нямам никакви аспирации към колективната собственост. И не искам да участвам.

Скитър,
Какво да ти кажа? Ако пак те подкрепя, и сглупя отново да показвам линка, пък ти ако решиш друго...

Ще бъда много благодарна, ако ми махнете модераторските права. Така и така, никога няма да ги използвам.

Тази вечер се казаха много неща, които не би трябвало. Може пък и да е за хубаво... :)

Лека на всички!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #52 -: 16 Май, 2010, 03:18:11 »
0

Искаше ми се тоя сайт български да успее съвсем искрено !

Анвалд,

Не е само при теб така. При много други хора. Но... Здраве да е! :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #53 -: 16 Май, 2010, 03:42:56 »
0
Асене,

Ти що не си изока отначало, ами ме вкара и мен в нЕкъв филм?

Малко ми се струва, идеята ти бита кауза. По нищо няма да се различава от това, от което избягаха всички.

Може и да бъркам... Успех!

P.S. Ако намерите такъв вариант - тук, там, смесен, изберете този, щото да не се разцепват хората. Това е най-добрият вариант. Боя се, че ако не се запази единството, никой от сайтовете няма да го бъде. Поне едно известно време.

Моето скромно мнение, ако се нуждаете от него е: трябва да е позитивно ориентиран, за да успее...

Както го направите...


Scyther

  • Гост
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #54 -: 16 Май, 2010, 03:56:37 »
0
Нещата са сложни за разбиране, но прости за осъзнаване, Муза. Човек или има нюх да ги надушва или няма.
Изкаш ли да ти кажа как ги разбирам аз нещата? Ще го кажа.
Разочаровани бяхме не от комерсиалността, а от простотията. Цензура на мнения и потребители, които бяха в разрез със статуквото. Това предизвика негодувание, напускане на потребители и държеше на страна четящите. Простичко си ги свеждам нещата.
Тогава предложих алтернатива. Невероятен интерес за ден и половина. После нещата станаха частни с одобрението и препоръката на уважавани членове...
Точно тук възниква неудобния въпрос - Как ще бъде защитен свободният дух в частни ръце?
Там е разковничето, Муза. Че трябваше да направим нещата с общи средства и инициатива, а не с препоръки и гаранции от двама-трима уважавани членове. Свободата е нещо крехко и ранимо, което е въпрос на душа, а не на интерес. Искаш ли да го интерпретирам по друг - роден начин? Знаеш ли защо хората-балканджии задължително се поздравяват, независимо дали се познават? Защото ако изпаднеш в беда в балкана, можеш да разчиташ на помощ единствено от първия срещнат ЧОВЕК.
Това е надушил у мен Асен. Балканджия съм.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #55 -: 16 Май, 2010, 04:36:58 »
0

абе моа и да не му се занимава,тва не значи,че не трябва да го попитаме....

   аз по принцип имам малко нестандартно мислене.....имаше един пич в имоти.нет,дето ги побърка със спам,като го триеха.......ако не се лъжа бе невидимко,беше малко краен,но се е доказал като разбиращ,както и отговаря на ударите с удари........такива хора харесвам.....
  хич не ме интересува харесван ли е ,или не.......важното е,че настъпват ли го,той рита......такъв човек не е зле да е в екипа...пък щом намираше време денонощно да ги спами,смятам,че ще бъде дедикейтед в едно ново начинание.
 за да просъществува дадено нещо,трябва да има хора,които са дедикейтед.....посветени на начинанието!
    пунди искам също да бъде привлечен,той е важен(поне за мен)....
   той няма да пише,щото не е от оФцете,нито мрази да го правят на такъв,мани го ,че се прави на форумен идиот......но предложите ли му част от пая,нема да се спре:)

знам,че звуча "странно",но имам нюх в тези работи......оунъра и додо сами-всичко ще увехне за отрицателно време......
 трябват колоритни личности,няма как да ги привлечеш,нито пък ще е честно,ако не ги включиш в занятието........
   скитъра се е доказал не само като НЕхитрец,ами като добродушна душица.
      точно на такива хора може да се разчита....да създадеш сайт,да дойдат всички,да ти го грабнат от ръцете и въобще да не разбереш......мога да ти кажа,че на такива хора и живота си бих доверил-няма ли го в тях съмнението,значи го няма и хитреенето.......
    той трябва да е екзекутора на сайта!
аз няма да се разсърдя на процент,какъвто ще имат и другите.....нещо алчността в мен почва да взема превес:)

Асене, с цялото ми уважение към откровеността ти и познанията ти по борсите и икономиката, ще си изразя моята позиция.

Форума на имоти.нет повечето хора тук го напуснаха най-вече заради простотията. Да ми даваш за пример Пунди с няколкото самоличности и спама, който беше абсолютно еднотипен отгоре на всичко, за мен означава да обиждаш моята интелигентност. Може да съм проЗ и да съм от УФцете, но нещо не мога да прозра скритата му гениалност. Да се правиш на форумен шут за ден-два може да се приеме за някакъв сарказъм или чувство за хумор, да го правиш с години за мен си е диагноза. Няма значение up-ър, сривльо, каквото и да било... Същото и за Невидимко - не мога да оправдая и автоматизирано спамене на форум. На който не му харесва - да не чете и да не пише.

Ако сме напуснали форума на имоти.нет за да намерим отново "Пундьовци" или да гледаме целенасочен автоматизиран спам - да си бяхме останали там, та като екстра да четем и Сахибчо.

Не ти харесва идеята Owner-a да е собственник на сайта на форума, предложих алтернатива - fimoti.com (не, че мнението ми е особено важно). Като не ви харесва и тази алтернатива, правите каквото искате, обявявате или не, както си решите. Мен лично не ме е*е дали някой ще направи профит от форума или не, стига да няма цензура с-у идеи, но да ИМА цензура с-у простотия и спам.

Скитъра е ясен и точен, аз бях останал с впечатление, че всичко тук става и с негово участие.

Ае, лека и от мен.



« Последна редакция: 16 Май, 2010, 04:38:32 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #56 -: 16 Май, 2010, 06:15:47 »
0
Опа, подредих си LEGO от 1500 части и сега съм ;D :P

Какво изпуснах?

 *drink6*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #57 -: 16 Май, 2010, 06:36:09 »
0
Леле каква дискусия :)

Аз нямам проблем и с двата варианта, важното е да има къде да се бъбри. Проблем е само варианта с безплания форум - там няма никакъв контрол при инцидент (а практиката показва, че такъв се случва задължително), а и се появиха банери. :)

Технически ако решите да е fimoti.com няма проблем с промяната, просто горе вече ще го пише него, няма нищо да се прави наново. Към домейна нямам претенции, достатъчен ми е кефа, че открих късо и хубаво име, платената такса е подарък за хората от форума. Имам и двубуквени домейни - можете да се сетите откога се занимавам с това ;)

Само не се карайте.  *flower2* Отивам да спя, че станах разноглед с това LEGO.

zlostyr

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 45
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +14
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #58 -: 16 Май, 2010, 08:23:26 »
0
Типично по български - не сме почнали още и ще се разцепим   :-\
Напълно съм съгласен с мнението на БулКан по-горе. Най важното е "да ИМА цензура с-у простотия и спам" - нали затова се махнахме от имоти.нет (поне аз затова се махнах). Да гласуваме явно в темата на БулКан и да спираме да се драчим...

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #59 -: 16 Май, 2010, 09:24:14 »
0
Domain acen1975.com Available

75.com[/t] Available        For 1 year (12,00 €  excl. tax)                For 2 years (24,00 €  excl. tax)                For 3 years (36,00 €  excl. tax)                For 4 years (48,00 €  excl. tax)                For 5 years (60,00 €  excl. tax)                For 6 years (72,00 €  excl. tax)                For 7 years (84,00 €  excl. tax)                For 8 years (96,00 €  excl. tax)                For 9 years (108,00 €  excl. tax)                For 10 years (120,00 €  excl. tax)            None | AllOther available extensions

свържи се с куку,той май ти бе колега,и един от най старите участници в имоти.нет
     няма кой да заслужава повече от него.ако трябва ще се обединиме няколко човека,но мен ме няма в тая област.
пари обаче има:)
     по принцип съм почитател на приказката:
" if you can't beat them,buy them"
   ама айде тоя път да е :
"why buy them,when you can beat them"

Асене, на Додо доверие имаш ли? На Куку едва ли му се занимава... Според мен си има хубав домейн, един хостинг колко му е, само се пренастройват DNS  сървърите и готова работата. Това е мое мнение, затова и пуснах темата за гласуването, иначе малко се разводняват идеите. Да чуем наистина и мнението на Скитъра, той беше инициатора...

абе моа и да не му се занимава,тва не значи,че не трябва да го попитаме....
   аз по принцип имам малко нестандартно мислене.....имаше един пич в имоти.нет,дето ги побърка със спам,като го триеха.......ако не се лъжа бе невидимко,беше малко краен,но се е доказал като разбиращ,както и отговаря на ударите с удари........такива хора харесвам.....
  хич не ме интересува харесван ли е ,или не.......важното е,че настъпват ли го,той рита......такъв човек не е зле да е в екипа...пък щом намираше време денонощно да ги спами,смятам,че ще бъде дедикейтед в едно ново начинание.
 за да просъществува дадено нещо,трябва да има хора,които са дедикейтед.....посветени на начинанието!
    пунди искам също да бъде привлечен,той е важен(поне за мен)....
   той няма да пише,щото не е от оФцете,нито мрази да го правят на такъв,мани го ,че се прави на форумен идиот......но предложите ли му част от пая,нема да се спре:)

знам,че звуча "странно",но имам нюх в тези работи......оунъра и додо сами-всичко ще увехне за отрицателно време......
 трябват колоритни личности,няма как да ги привлечеш,нито пък ще е честно,ако не ги включиш в занятието........
   скитъра се е доказал не само като НЕхитрец,ами като добродушна душица.
      точно на такива хора може да се разчита....да създадеш сайт,да дойдат всички,да ти го грабнат от ръцете и въобще да не разбереш......мога да ти кажа,че на такива хора и живота си бих доверил-няма ли го в тях съмнението,значи го няма и хитреенето.......
    той трябва да е екзекутора на сайта!
аз няма да се разсърдя на процент,какъвто ще имат и другите.....нещо алчността в мен почва да взема превес:)

Е Асене, дойдохме си на думата.
Смяташ че от твоето участие някой ще печели.
Че форума не трябва да бъде на комерсиална основа.
А искаш процент от начинанието.
Че и финансиране предлагаш, та да излезе сметката.
Само да ти напомня, че ентусиазъма не е стока и няма цена.Това в борсовите бюлетини не го пише.
Сигурно е пазарно и много професионално да ме обвиняваш в поне 6 основни гряха които бих извършил, само и само да се включиш и да отрежеш своя пай.
Чудесно, но с агресия до никъде не се стига.
И като не е комерсиално начинанието, откъде ще ти дойдат приходите.
Може би ще се наложи да плащаме такса, за да те четем.
Може би е добра идея, да започнеш да търсиш какво точно искаш.
Разбрах и друго.
Че основното на подобно занимание е някой да отговаря на удара с удар.
Че агресивните форумни членове трябва да модерират.
Не ми харесва идеята.Даже хич.
Ако имам нужда да се скарам с някого анонимно, има безкрайно много места където това е приемлив начин на общуване.
Тук не би трябвало да става.
Със самото начало на тази тема, бяха нарушени част от правилата които сами приехме.
Това и показва високото ниво на толерантност, към по особеното поведение.
Ако имаш нужда от скандален имидж.Моля.Действай си.Тук има достатъчно начини всеки да чете само това което харесва.
Но да предявяваш претенции за изключителност, и право на последната дума не е приемливо.


Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG