Автор Тема: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари  (Прочетена 27946 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #15 -: 09 Януари, 2011, 15:52:28 »
0
Фактите - македонците взимат гражданство със съвсем други цели. Не да се заселват тук. Така че никакъв прираст няма.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #16 -: 09 Януари, 2011, 15:57:58 »
-1
Не знам за макединците, но познавам 3 украинци и 2 молдованки, които веднага след като получиха гражданството, въобще не си помислиха да се връщат в Киев и Кишинев.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #17 -: 09 Януари, 2011, 17:33:40 »
0
Сигурно и македонци има, които са си останали тук, въпросът е масата какво прави. Повечето "гражданства" са за да отпътуват на някъде, така че отиват към графата емигранти автоматично.

Иначе определено трябва да се действа в тази посока, че съвсем ще се затрием. Пробемът е, че ако се прави както след Освобождението - и да им дадат безплатно земя, не си представям да тръгнат да я копат с мотиките. Също ако се позволи на големи групи да се преселят, обикновено това ще са утайките и ще си домъкнат и престъпността тук.

Хората по три деца няма да започнат да правят, то се е видяло. Трябва да се спрат детските за след второто, за да се намали малко онази популация. Даже да се плаща глоба трябва :)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #18 -: 09 Януари, 2011, 17:50:38 »
+1
Сигурно и македонци има, които са си останали тук, въпросът е масата какво прави. Повечето "гражданства" са за да отпътуват на някъде, така че отиват към графата емигранти автоматично.

Иначе определено трябва да се действа в тази посока, че съвсем ще се затрием. Пробемът е, че ако се прави както след Освобождението - и да им дадат безплатно земя, не си представям да тръгнат да я копат с мотиките. Също ако се позволи на големи групи да се преселят, обикновено това ще са утайките и ще си домъкнат и престъпността тук.

Хората по три деца няма да започнат да правят, то се е видяло. Трябва да се спрат детските за след второто, за да се намали малко онази популация. Даже да се плаща глоба трябва :)
..................
Точно така. За първи път в тая посока чета едно конструктивно мнение, с поставена цел и средства, а не само да мрънкаме че нищо не става тука и да се спасяваме в чужбина.  То на мен така би ми било най-лесно да продам 7 и да купя 1-2 в чужбина за да имам някаква основа. Но въпросът е да останем и да си оправим държавата.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #19 -: 09 Януари, 2011, 18:11:13 »
0
Ама каквото се прави то ще има ефект след 50 години. Докато семките вече са посяти и следващите няколко десетилетия нещата ще са много кофти. Имаше една статия в segabg.com със статистически данни на населението цигани/нецигани и колко деца има от едните и от другите. И даже и да се спре разплодът им какъвто е в момента, като порастнат сегашните, нали ще трябва или да ядат наготово или да крадат. Вероятността да се образоват може да се обсъжда сигурно за 0.1% от тях :)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #20 -: 09 Януари, 2011, 22:03:30 »
-1
Значи ли че нищо не трябва да се прави? Додо ти ако беше премиер, какво щеше да предприемеш?
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #21 -: 09 Януари, 2011, 23:50:17 »
0
Съмнявам се, че македонците ще избягат от шиптърите за да се сблъскат с циганите, има много други алтернативи. И ако те, с украинци и молдованци донякъде компенсират срива, то как се компенсира емиграцията - май никак, макар и в последно време да намаля. Ама то и "новите" българи ще намалят. както и намаля миграцията от селата поради изчерпване...

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #22 -: 10 Януари, 2011, 00:05:34 »
0
Значи ли че нищо не трябва да се прави? Додо ти ако беше премиер, какво щеше да предприемеш?

Щях да въведа диктатура! :)

В затвор ще се ходи само при много тежки престъпления. Всичко друго = принудителен труд и за надница по половин хляб и малко чубрица. Глобите по ЗДП стократни, пък който иска да нарушава правилата. За икономически престъпления - 1000кратна глоба. Не издаваш бележка за 1 левче - 1000 лева глоба. И т.н.

За четвърто дете - 5000 лева такса. Ако нямаш пари - принудителен труд. Който иска - да ражда по 10-20 чавета. За трето - няма детски.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #23 -: 10 Януари, 2011, 00:43:29 »
0
Сигурно и македонци има, които са си останали тук, въпросът е масата какво прави. Повечето "гражданства" са за да отпътуват на някъде, така че отиват към графата емигранти автоматично.

Иначе определено трябва да се действа в тази посока, че съвсем ще се затрием. Пробемът е, че ако се прави както след Освобождението - и да им дадат безплатно земя, не си представям да тръгнат да я копат с мотиките. Също ако се позволи на големи групи да се преселят, обикновено това ще са утайките и ще си домъкнат и престъпността тук.

Хората по три деца няма да започнат да правят, то се е видяло. Трябва да се спрат детските за след второто, за да се намали малко онази популация. Даже да се плаща глоба трябва :)
..................
Точно така. За първи път в тая посока чета едно конструктивно мнение, с поставена цел и средства, а не само да мрънкаме че нищо не става тука и да се спасяваме в чужбина.  То на мен така би ми било най-лесно да продам 7 и да купя 1-2 в чужбина за да имам някаква основа. Но въпросът е да останем и да си оправим държавата.

+

Ако системата ми позволяваше, за този ти пост, бих ти нацъкала, поне 10 плюса! :)

Знаеш ли колко малко ни трябва? Въпреки всичко. Щото в "белите" държави са на светлинни години уж от нас, но толкова са се разглезили, че се объркват, ако излязат малко от коловоза. Докато ние сме свикнали. И можем.
Но няма да стане с омраза, няма да стане със злоба, със завист, с нападки, с обиди, с агресия. Няма да стане с липса на правила и с неспазване на правила. Няма да стане с липса на морал, на почтеност.

Питаш Додо какво би направил. Аз, бих почнала първо, най-напред, като супер най-важно нещо със ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО. Ще изровя навсякъде, само и само да намеря пари за там! Защото за какви мерки за демографски срив може да говорим, след като живите, родените са без адекватна здравна защита??? И ако има хора, които въпреки ситуацията тук си казваха - оставаме тук, то с всеки изминат ден, всеки един човек си задава въпроса - докато съм здрав, ОК. Ако се разболея аз, близките... ??? И не да вървят тези безумни благотворителни тв реалити, чиста проба печaлбарство. Не, да съществуват такива сайтове и начини за събиране на средства за лечение, каквито са в подписа ми в другия форум. И човек да си казва, добре, аз искам да помогна, но как да избера на кого, да не съм Господ?!??? Ами другите, за които дори и не научаваме???
Всичко това да става и решава на ниво Държава. Както е в другите страни, "белите".




pmp

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
  • Карма: +11/-4
  • what? what the fuck is "what"?
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #24 -: 10 Януари, 2011, 10:04:08 »
+1
Споко, ти ще бъдеш от първите уведомени. Гаранция :)

Ааааа, и мен, и мен.... Когато се роди детето... От мен дрешките. Особено, ако е момиченце... ще го затрупам, чак... :) :) :)

 *drink9*
.................
И теб, и теб щом държиш. Благодаря за дрешките предварително :D Ама само  мен ли натоварвате на плещите да боря демографския срив. Дайте и вие смела заявка за поколение. Дори и в квартира да сте, има вече отново изгодни ипотеки. Днес ми пристигна оферта заедно със сметка за водата- от "Емпорики" банк- фиксирана лихва за първите 5 години - 6.35%., за първите три години - 5.85%. Това толкова се доближава до едни 5.45% на "Сиджи", за които ме обявихте за лъжец. Почакайте още малко и ще ви навирам фиксирани за цели периоди.

цитат на михлюзина с начално образУвание от другия форум...
михлюзино сахиб --->Кво му е скъпото на кредита. Най-новата оферта на "Емпорики", ми дойде вчера със сметка за вода. 6.35% за първите пет години фиксирана лихва, при ГПР-7.7%.

нещо много бързо падат лихвите...дръж се, че иде масов кът на паразитната администрация...а такива като теб, които отиват на работа като се наспят и си тръгват като се наядат, ще са 1ви аут...
We see the winners and try to "learn" from them, while forgetting the huge number of losers.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #25 -: 10 Януари, 2011, 11:39:01 »
0
А няма ли някой най-сетне да подаде жалба в КЗК срещу това "фискирана лихва за първите N години"

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #26 -: 10 Януари, 2011, 18:43:43 »
-6
Споко, ти ще бъдеш от първите уведомени. Гаранция :)

Ааааа, и мен, и мен.... Когато се роди детето... От мен дрешките. Особено, ако е момиченце... ще го затрупам, чак... :) :) :)

 *drink9*
.................
И теб, и теб щом държиш. Благодаря за дрешките предварително :D Ама само  мен ли натоварвате на плещите да боря демографския срив. Дайте и вие смела заявка за поколение. Дори и в квартира да сте, има вече отново изгодни ипотеки. Днес ми пристигна оферта заедно със сметка за водата- от "Емпорики" банк- фиксирана лихва за първите 5 години - 6.35%., за първите три години - 5.85%. Това толкова се доближава до едни 5.45% на "Сиджи", за които ме обявихте за лъжец. Почакайте още малко и ще ви навирам фиксирани за цели периоди.

цитат на михлюзина с начално образУвание от другия форум...
михлюзино сахиб --->Кво му е скъпото на кредита. Най-новата оферта на "Емпорики", ми дойде вчера със сметка за вода. 6.35% за първите пет години фиксирана лихва, при ГПР-7.7%.

нещо много бързо падат лихвите...дръж се, че иде масов кът на паразитната администрация...а такива като теб, които отиват на работа като се наспят и си тръгват като се наядат, ще са 1ви аут...
.................
Благодаря за пожеланието. Я да ти перна и аз едно- "Да не си жив да видиш моето съкращение"! Айде отивай да пасеш.
10 Януари, 2011, 18:43:43 - Скрито мнение поради висок отрицателен вот. Покажи мнението.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Winnetou

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 27
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +4
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #27 -: 15 Януари, 2011, 21:25:02 »
0
Като гледам какви нещавени ц*рвули са тръгнали да "оправят" държавата, въобще не съм оптимист ;-).

Най-много да я оправите на хартия и по статистика на НСИ.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #28 -: 16 Януари, 2011, 16:51:09 »
0
http://gawker.com/5703971/rent-mark-zuckerbergs-house

Предната къща в която е живял шефа на фейсбук. Как това се връзва с глупостите на нашите имотковци не знам... Милиардер под наем и то в обикновена къщурка сигурно им звучи странно.

Ако те бяха на негово място, представям си каква сляпо-прогледнала чалга-простотия би настанала.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #29 -: 16 Януари, 2011, 19:40:43 »
-1
http://gawker.com/5703971/rent-mark-zuckerbergs-house

Предната къща в която е живял шефа на фейсбук. Как това се връзва с глупостите на нашите имотковци не знам... Милиардер под наем и то в обикновена къщурка сигурно им звучи странно.

Ако те бяха на негово място, представям си каква сляпо-прогледнала чалга-простотия би настанала.

................
Е, нищо ново под слънцето. Като ви гледам писанията всички безимотни тука сте милиардери :D
Марк пасти да яде!
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.