Автор Тема: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари  (Прочетена 27969 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #45 -: 17 Януари, 2011, 22:21:52 »
0
Идат избори - кебапчета ще се раздават, никой никого няма да маха от Орландовци :)

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #46 -: 17 Януари, 2011, 23:18:34 »
0
Затова почерних горе "и работят". Иначе и 100 милиона търтея да дойда да живеят тук, не мисля че от пърдене се прави БВП :)
....................................
Лошото е че не е от пърдене! Сигурен съм обаче, че всички получили гражданство работят съвестно за разлика от мангалите, на които още никой не им търси сметка. Нека видим какво ще стане в "Градините" в "Орландовци". Ако там държава или община не направят нищо, значи Сорос е №1 и край! Край на българите!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Адаш, точно тези ще ги изпратят по живо по здраво. На ул. Охрид ги разчистиха супер елегантно.Багерче, фадромка, големи камиончета и о чудо.От почистващата фирма изметоха улицата и тротоара.И то преди нова година.Попипват здраво и в Рамките на закона.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #47 -: 18 Януари, 2011, 00:45:26 »
0
Аз говоря за 2010г. конкретно, а ти намеша целия преход.
Там е работата, че статистиката ти за 2010-та е грешна. Нещо я изкривява и ако наистина си учил колкото твърдиш, то със сигурност си учил и за "груба грешка" която се изучава и при статистиката и при измерванията. Но както се вижда, няма начин да приемеш, че не си прав и за това дори и да го приемем за истина, то изобщо не повлиява на демографското ни положение.

При сегашното преброяване ще се види колко в действителност са имигрантите, които живеят тук, а и колко сме останали - при предишното преброяване нещо изчезнаха 200 000 души.

Относно цитата ти с ОГРОМНИТЕ букви, то първото уголемено показва това че си противоречиш, а второто показва, че сегашната засилваща се инфлация, при храни и горива, ще направи населението още по-бедно. И двете са неоспорим факт.
« Последна редакция: 18 Януари, 2011, 00:47:34 от Negramoten »

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #48 -: 02 Януари, 2012, 21:45:53 »
0
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1170190
Лоша новина за депозитарчетата.

Така де , няма само хазайчетата да страдаме *neg* "Нале" искате "надоле"? Надоле, надоле, ама колко надоле? Те банките като не могат да дават кредити, почват да свалят и лихвите. И ко става, да си влогар, не е най-престижната професия на безработен наемател.  :'(
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #49 -: 02 Януари, 2012, 22:02:59 »
0
Той и Алексей Петров сваляше лихви. Тия неща ако ставаха така...
Дянков нещо е изпуснал фактора "лоши кредити" в сметките?

P.S. Ти къде беше толкова време, притеснихме се за теб :)
« Последна редакция: 02 Януари, 2012, 22:07:33 от dodo2 »

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #50 -: 02 Януари, 2012, 22:10:52 »
0
Той и Алексей Петров сваляше лихви. Тия неща ако ставаха така...
Дянков нещо е изпуснал фактора "лоши кредити" в сметките?

Фактора лоши кредити може лесно да се компенсира от външно финансиране. Лошото е , че международните български банки събират пари от влогарите туки и ги изнасят на запад. Вече не  е публична тайна, вече е обяснено като връщане на заемен капитал. Така, че щом даже изнасят за богатите страни, едва ли ги брига за събираемостта на лошите кредити. Те събират ресурс на всяка цена, давейки родната икономика. И влогарите действайки най-егоистично и антипатриотично влагат ли влагат на лихва висока. Само, че Дянков се усети и ще резне високата лихва. Знам, че ще кажеш че банковата система е независима от правителството, но всяка държава прозре ли си интереса във  финансите, кучета ги яли спекулантите.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #51 -: 03 Януари, 2012, 22:20:43 »
0
Той тоя Дянков, по-глупав от бабите дет дават по една стая за по 100кинта.
Цитат
Имам идея и нашите пенсионни фондове да влагат в имоти - дългосрочна инвестиция с възвръщаемост.


Ооо и да не забравяме банските баби - едни от най-хитрите и обиграни.


А това да влага пари в умрелия БЕХ, дето искаха до преди година да го закриват, ей те това ще е престъплението на 2012. Влагаш пари в някое фалиращо БГ дружество, след което го фалираш и от златния фонд не остава и стотинка, а хер Флик* си връзва бюджетните гащи.
Как пък не се е сетил да ги вложи в БДЖ-то, просто не знам...

 *Хер Флик - двойника на Хер Дянков от небезизвестния сериал Ало Ало

 *drinks*


Бойко сам го каза наскоро в едно интервю, че всеки ден Дянков като отидал при него, го питал "Какво да режа?"

Гледам единствената мярка вдигането на възрастта на пенсиониране я нарича пенсионна реформа. Въобще действията на хер Флик са единствено антинародна, против масите.
Спокойно може да замени въпроса, с колко повече хора мога да прецакам наведнъж или как да направя България още по-мизерна? След като му свърши мандата, ще каже че си има планове да си се прибере при жената в САЩ и няма грижи
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #52 -: 03 Януари, 2012, 22:48:22 »
0
Ти сега с него ли си или против него. Разговорът започна, от там, че "Дянков щял да сваля лихви" все едно това зависи от него.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #53 -: 03 Януари, 2012, 22:53:37 »
0
Ти сега с него ли си или против него. Разговорът започна, от там, че "Дянков щял да сваля лихви" все едно това зависи от него.

Виж, ся, доскоро бях с него. Докато показваше нагледно  как това правителство не краде и не дава пари за разточителните проекти на предишното. От скоро не съм с него. Говори само за орязване на разходи, а не намира начини за увеличаване на приходи. Ако успее да свали лихвите, ще съм много с него. Но мисля, че освен да размахва пръст, друго не умее. На децата дори е ясно, че ако реши да стимулира икономиката, като ограничи възможността на банките да правят каквото си искат, може да го направи. Интересно е, че банките не свалят лихвите, въпреки че намират по-евтин ресурс вече от странство. Дянков се пита защо е така, но според мен отговора е лесен. Увеличават си маржа на печалбата като буфер срещу увеличаващите се лоши кредити.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #54 -: 03 Януари, 2012, 23:06:59 »
0
Напиши отгоре-отгоре какво би станало според теб, ако лихвите паднат с примерно 3% (депозити и кредити). Според мен не предполагаш правилния отговор, за да го искаш. Банките не хвърлят боб, като си измислят лихвите, те са следствие от много фактори. За да се променят лихвите, трябва да се променят факторите, не някой да каже нещо си. А ако някой вмъкне силово нови фактори (законови) с цел свялане на лихвите, ще утрепе системата за 1 месец.
Между другото нищо хубаво не чака системата през тази година. Изтичат разни 2 годишни договори (както ти казах в момента лихвата ми е над 9% средно и на падеж банката ще се наложи да се прости с моето депозитче, защото за 2 години си свали лихвата с доста) - по-добре с тези пари да си купя овце, както каза ББ. В краен случай - вибратори. Предполагам, че същото ще направят още много хора. А нали знаеш какво става, когато на банката и намалява обема на депозитите? Започва усилено звънене на кредитополучателите, които се офлянкват.

 *drink1*

Кажи къде беше толкова време, много ми е интересен този въпрос :) Похвали се с нещо!

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #55 -: 03 Януари, 2012, 23:38:40 »
0
Очаквам лихвите да паднат, за да живне бизнеса, нищо друго.Не може да предлагат лихви по кредитите по високи от печалбата на бизнеса. От друга страна ти още вярваш, че банките печелят от депозити, но аз знам, че печелят от кредитите. Ако държат на депозит сумата ХХХ, трябва да върнат на клиента ХХХХ. Откъде ще вземат допълнителният Х? Единствено от лихвите върху кредитите.
Според мен погрешно смяташ, че очаквам след като паднат лихвите, да започне едно масово купуване на имоти. По скоро пазарът ще се стабилизира на едни прилични нива каквито са сегашните цени за около 5 години напред.
Благодаря за интереса към личният ми живот. През лятото общо взето се забавлявах. Планини, плажове и нови проекти в областта на културния туризъм. Насочил съм се към два региона в забалканските полета и югозападна България. Финансиране до момента - нулево.
Иначе като всеки българин в момента гледам да погасявам кредити предсрочно и да намалявам срока на падежа. 10-те кв.м. съм ги отдал, но ще ги окрупнявам, като причината не  е че ми се подиграваш ;). Това е допълнителна инвестиция от скромна сума, която не желая дори да считам за нещо важно. По принцип нищо не продавам, гледам да си оправя юридически въпросите със ЗЗ, но там също нямам намерение да продавам.
На последно място - службата, но не по значение. Там ме повишиха по ранг, но не и в заплащането засега /криза е/.
Отказах се от идеята да разпродавам златни монети за студио в Слънчев бряг
Оказа се че златните монети са най-ценното от златото въобще.А и то продължава нагоре.
Затова си ги пазя и тях. Абе общо взето нищо не продавам, но се успокоявам, че в криза поне не ми се налага до момента.
Дъщеря ми получи сериозна травма през септември, което наложи спешно обикаляне по сума ти доктори. Слава богу май и се разминаха трайните последствия.
Наслаждавам се на довършения ремонт в панеляка. Жена ми вчера ходила на гости в западен парк на една приятелка в старите гредореди срещу бившия магазин на "Рамстор" Каза, че апартамента на нейната приятелка се побира в нашият хол. А говори за две стаи , кухня , баня и тоалетна , но някак всичко миниатюрно. Хората обаче си го харесват и са с две деца.
Общо взето това доста котрастира с желанията на разни провинциални ергени във форумите за имоти, да се изказват, че желаят поне 100 кв.м жилище иначе всичко друго им малеело. Смешки!
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #56 -: 04 Януари, 2012, 00:07:28 »
0
Очаквам лихвите да паднат, за да живне бизнеса, нищо друго.Не може да предлагат лихви по кредитите по високи от печалбата на бизнеса. От друга страна ти още вярваш, че банките печелят от депозити, но аз знам, че печелят от кредитите. Ако държат на депозит сумата ХХХ, трябва да върнат на клиента ХХХХ. Откъде ще вземат допълнителният Х? Единствено от лихвите върху кредитите.
Според мен погрешно смяташ, че очаквам след като паднат лихвите, да започне едно масово купуване на имоти. По скоро пазарът ще се стабилизира на едни прилични нива каквито са сегашните цени за около 5 години напред.
Ако лихвите паднат под определен процент, банките ще увяхнат и изобщо няма да се стигне до другите теоретични последствия, които си изброил. Колко точно е този процент, е интересен въпрос. Под 5% - със сигурност.

А и то продължава нагоре [златото].
Тамън да продължава нагоре и отиде 20% надолу за 2 месеца.


Поздрави за останалите неща, без инцидента.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #57 -: 04 Януари, 2012, 00:14:24 »
0
Интересно е, че банките не свалят лихвите, въпреки че намират по-евтин ресурс вече от странство. Дянков се пита защо е така ...

Аз бих разширила въпросът му: Защо само у нас лихвите (кредитни и депозитни) са толкова високи, не от днес и от вчера? Реторичен въпрос, не предполага отговор.

Съжалявам за произшествието. Но щом се е разминало, значи всичко е ОК. :)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #58 -: 04 Януари, 2012, 00:30:23 »
0
Благодаря за съчувствието към моята принцеса!!!
Иначе смятам, че влогарите не са идеално черни. Даже по едно време бяха предизвикали интереса ми с едни оферти за депозити на тексимбанк и кооперативна......
Лека вечер, че утре ще трябва да се взирам в едни таблици, които ми стават досадни. Ще мина на поезия, въпреки, че единствения поет , който харесвам не ми е много романтичен- поета с ватенката :D
http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=212&WorkID=6718&Level=3
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Мантрите на безимотните гащници-сривлогари
« Отговор #59 -: 04 Януари, 2012, 01:25:54 »
0
Аз бих разширила въпросът му: Защо само у нас лихвите (кредитни и депозитни) са толкова високи

Не са най-високи, Румъния и Унгария ни бият в това отношение. Може би там по депозитите не са се изхвърлили като при нас, но преди 3 години, когато в другия форум си говорехме за банки и ще се мре ли, положението беше пред трясък. Тогава стана станалото с ПИБ, а ако не се бяха вдигнали толкова лихвите по депозити сигурно нещата щяха да са поели по друг път, кой знае.