Автор Тема: Как да се оформи прехвърлянето на собствеността при неустойки  (Прочетена 23122 пъти)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Ей го основанието, на което да стъпиш:

ЗЗД

Чл. 65. Кредитъторът не може да бъде принуден да приеме в изпълнение нещо, различно от дължимото.

Ако кредиторът се съгласи да получи в собственост нещо друго вместо дължимото, то при съдебно отстранение или при скрити недостатъци на полученото се прилагат съответно правилата за продажбата.


Що да не се оформи в едно споразумение:
1.  А дължи неустойка Х на Невидимко.
2. Страните се споразумяват вместо да плати, А да прехвърли собственост върху НИ.
3. Въз основа на споразумението се изготвя нотариален акт, с който се прехвърля собствеността, а Невидимко декларира, че с това задължението на А да плати неустойка е изпълнено.

Или пък направо всичко в нотар. акт.

http://www.bg-pravo.com/2010/01/13_24.html


Ей това ми трябваше да знам. Моите благодарности за Гоголчо! Почерпката също е опция  *drinks*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Мани, маниииииии.
Не ме разбра за таваните ли, или се правиш на зальохан ски учител.
А железат в Манастирските са на шестия етаж.
И си чакат тяхното време.
Да ти имам сериозната тема.
Как да пр...ем любимата родна община и държава.
Аааааааа и неееекой строител, зззглупил да строи на бабината нива.

Ангелчо бе,

А не ти ли минава през ум, че може нещо доста да си се пообъркал моето момче а? Не ти знам вълненията и грижите със ски учителите и таваните в Банско, но ти казвам, че доста си се пообъркал, което лично мене не ме касае а само ми е смешно. Това за преебаването на общината и държавата наистина не го разбрах...

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Гоголчо,

Това ще го освободи ли от ДДС?
Подобно е на бартер, а при него, не се освобождава ДДС.

http://statiite.com/2009/12/%D0%B1%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B5%D1%80-%D1%81%D1%8A%D1%89%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82-%D0%B8-%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D1%8A%D1%87%D0%BD%D0%BE-%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5/

 *drink11*
« Последна редакция: 04 Март, 2011, 17:09:29 от Muza »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Вижте и счетоводителите какво казват:

http://www.odit.info/?s=6&i=234766&f=201

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил

Вижте и счетоводителите какво казват:

http://www.odit.info/?s=6&i=234766&f=201


Хахаха  *rofl* това би трябвало да го знам. В този форум Ангелчо ме има за ски учител, а в "оня форум" ме имат за счетоводител и даже за модератор от Дир.бг

Благодаря ти за инфото Музичке.

Защо започнах темата? Ами защото по договор трябва да бъда обезщетен с пари (кеш) без да плащам и стотинка за ДДС, прехвърляници, нотариуси, държавни такси и пр.  Обаче ако се съглася да бъда обезщетен под форма на НИ, то разправиите ще са почти същите като да почна съдебен иск за кинтите кеш. Вече се замислям какво да правя - дали пък да не започна съдебен иск. Така или иначе сградите за които става въпрос не живея там и не разчитам на доходи от тях. Те са в графата "добре дошли".

Дори ми хрумна да продам имотите ведно със дълга на някоя мутренска групировка, пък те да си събират борчовете от строителя. Голям купон ще стане  :D

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Хъм,лоша работа.
За мен дарението,би отпаднало като вариант,особенно при спор със строител.
Както се разбра,замяната също отпада,че и там има ДДС,продажба същото.
Съдебен спор при него имаш 4% първоначално съдебни такси + всичко около делото + времето.
Ако беше преди акт14,ДДС няма,но ти пишеш,че е преди акт 16,това означава,че ако решиш да продаваш
твойте имоти и на тях трябва да начислиш ДДС,независимо дали си физ.лице или не,ако сумата е над 50000 лв.
Мда,трябва да се помисли още.
Ще го повъртя в главата си още ден два,че ми стана интересно.
Пиши,ако откриеш вариант и успех.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
хм, това ДДС... Няма бягане от него.  Погледнах и пратиката - облага си се.  Доста фискално разбиране са въприели, ама какво да правиш...

Ще помисля още малко върху казуса. :-\

« Последна редакция: 04 Март, 2011, 20:40:55 от gogolcho »

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Митко, не съм ти фен но тъй като си все пак собственик да ти кажа някои неща които казват високоплатените консултанти.
Ако си обезщетен, с отсъпено право на строеж, няма да е лошо да се запиташ кой ще плати ДДСто на обезщетението.
Плаща се при акт 16, и ако ти е нормален договора, си длъжник.
И не е въпрос дали ти харесва.
За обезщетението от строителя, регистрирай  ЕООД и продай цесия на задълженията, след което получи по нормален начин имотите чрез продажба в ЕООДто.
Така не дължиш ДДС при първа сделка в целия месец.
Изискай ОПР и баланс на фирмата продавач към датата на сделката.
Защо ти трябва е сложно да ти обяснявам.
Плати си прехвърлянето като бял човек.
И престани да се изхвърляш, че наистина дразниш.
Не ме знаеш кой съм, и колко ми е тънка границата.
« Последна редакция: 04 Март, 2011, 21:01:32 от OwnerBG »
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Митко, не съм ти фен но тъй като си все пак собственик да ти кажа някои неща които казват високоплатените консултанти.
Ако си обезщетен, с отсъпено право на строеж, няма да е лошо да се запиташ кой ще плати ДДСто на обезщетението.
Плаща се при акт 16, и ако ти е нормален договора, си длъжник.
И не е въпрос дали ти харесва.
За обезщетението от строителя, регистрирай  ЕООД и продай цесия на задълженията, след което получи по нормален начин имотите чрез продажба в ЕООДто.
Така не дължиш ДДС при първа сделка в целия месец.
Изискай ОПР и баланс на фирмата продавач към датата на сделката.
Защо ти трябва е сложно да ти обяснявам.
Плати си прехвърлянето като бял човек.
И престани да се изхвърляш, че наистина дразниш.
Не ме знаеш кой съм, и колко ми е тънка границата.

Ангелчо,

Значи не било толкова трудно да се пише по същество без излишни изхвръляния. Благодаря за което. Пък ако не си ми фен не се чувствай задължен да реагираш, аз така или иначе плащам на адвокати да се занимават с тези неща иначе сега нямаше да съм хванал строителя на тясно. За регистрации на ЕООД и дума не може да става не ми се занимава с глупости, предпочитам дела или прехвърляне, но за сметка на длъжника.
Иначе аз не виждам с какво съм се изхвърлил задавайки въпрос във форума. Ти ме подразни с първият си отговор и да ти кажа че ти също не знаеш кой съм и колко тънка е моята граница. Хайде със здраве да си довършиш Манастирските, пък знае ли се ако ти асфалтират улицата току съм ти станал клиент ако апартаментите са над 100м2. (Шегувам се, не съм фен на живот в апартамент, живея в къща и нямам никакво намерение да променям това.)
« Последна редакция: 04 Март, 2011, 21:32:09 от Невидимко »

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Митко, не съм ти фен но тъй като си все пак собственик да ти кажа някои неща които казват високоплатените консултанти.
Ако си обезщетен, с отсъпено право на строеж, няма да е лошо да се запиташ кой ще плати ДДСто на обезщетението.
Плаща се при акт 16, и ако ти е нормален договора, си длъжник.
И не е въпрос дали ти харесва.
За обезщетението от строителя, регистрирай  ЕООД и продай цесия на задълженията, след което получи по нормален начин имотите чрез продажба в ЕООДто.
Така не дължиш ДДС при първа сделка в целия месец.
Изискай ОПР и баланс на фирмата продавач към датата на сделката.
Защо ти трябва е сложно да ти обяснявам.
Плати си прехвърлянето като бял човек.
И престани да се изхвърляш, че наистина дразниш.
Не ме знаеш кой съм, и колко ми е тънка границата.

Ангелчо,

Значи не било толкова трудно да се пише по същество без излишни изхвръляния. Благодаря за което. Пък ако не си ми фен не се чувствай задължен да реагираш, аз така или иначе плащам на адвокати да се занимават с тези неща иначе сега нямаше да съм хванал строителя на тясно. За регистрации на ЕООД и дума не може да става не ми се занимава с глупости, предпочитам дела или прехвърляне, но за сметка на длъжника.
Иначе аз не виждам с какво съм се изхвърлил задавайки въпрос във форума. Ти ме подразни с първият си отговор и да ти кажа че ти също не знаеш кой съм и колко тънка е моята граница. Хайде със здраве да си довършиш Манастирските, пък знае ли се ако ти асфалтират улицата току съм ти станал клиент ако апартаментите са над 100м2. (Шегувам се, не съм фен на живот в апартамент, живея в къща и нямам никакво намерение да променям това.)

Нещо не личи да плащаш на адвокати, но нейсе.ЕООД то струва 162 леваи е решение на проблема.Бадева плащаш на адвокати, щомне знаеш какво да правиш.Не забравяй че те са за дела , а не за решаване на проблеми.
Апартаментите ми са по 223 кв.м. и имам още един за продаване на трети етаж.Хол 45 кв.м. с панорамен изглед, кухня с балкон и отделно трапезария с балкон, две спални и отделно кабинет.Паркомясто като екстра безплатно.
Панорамен асансьор и италиански гранит за общите части.Ръчно ковани парапети,соларни източници за осветление на фасадата, БГВ със соларна инсталация и централна климатизация на целия обект.Самостоятелен водоизточник с BASF филтри, оооооооосигуряващи изворна вода за уредилите се с имот.Ако можеш да си позволиш подобен имот се обади.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Нещо не личи да плащаш на адвокати, но нейсе.ЕООД то струва 162 леваи е решение на проблема.Бадева плащаш на адвокати, щомне знаеш какво да правиш.Не забравяй че те са за дела , а не за решаване на проблеми.
Апартаментите ми са по 223 кв.м. и имам още един за продаване на трети етаж.Хол 45 кв.м. с панорамен изглед, кухня с балкон и отделно трапезария с балкон, две спални и отделно кабинет.Паркомясто като екстра безплатно.
Панорамен асансьор и италиански гранит за общите части.Ръчно ковани парапети,соларни източници за осветление на фасадата, БГВ със соларна инсталация и централна климатизация на целия обект.Самостоятелен водоизточник с BASF филтри, оооооооосигуряващи изворна вода за уредилите се с имот.Ако можеш да си позволиш подобен имот се обади.

Това, че разпитвам във форума не означава, че в крайна сметка адвокатите ще свършат работата. Просто искам да съм предварително информиран за възможните варианти за решение Ангеле. Иначе апартаментите ти са почти идентични на този който ползвам за зимните ми приключения. Разликата е само че аз съм на 319м2 с 3 гаража ,но без панорамен асансьор. На каква фаза са апартаментите които описваш? Завършени ли са или още са на фаза "груб строеж"?
Знае ли се може пък да изнамеря начин да си позволя подобен имот на твоя.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Нещо не личи да плащаш на адвокати, но нейсе.ЕООД то струва 162 леваи е решение на проблема.Бадева плащаш на адвокати, щомне знаеш какво да правиш.Не забравяй че те са за дела , а не за решаване на проблеми.
Апартаментите ми са по 223 кв.м. и имам още един за продаване на трети етаж.Хол 45 кв.м. с панорамен изглед, кухня с балкон и отделно трапезария с балкон, две спални и отделно кабинет.Паркомясто като екстра безплатно.
Панорамен асансьор и италиански гранит за общите части.Ръчно ковани парапети,соларни източници за осветление на фасадата, БГВ със соларна инсталация и централна климатизация на целия обект.Самостоятелен водоизточник с BASF филтри, оооооооосигуряващи изворна вода за уредилите се с имот.Ако можеш да си позволиш подобен имот се обади.

Това, че разпитвам във форума не означава, че в крайна сметка адвокатите ще свършат работата. Просто искам да съм предварително информиран за възможните варианти за решение Ангеле. Иначе апартаментите ти са почти идентични на този който ползвам за зимните ми приключения. Разликата е само че аз съм на 319м2 с 3 гаража ,но без панорамен асансьор. На каква фаза са апартаментите които описваш? Завършени ли са или още са на фаза "груб строеж"?
Знае ли се може пък да изнамеря начин да си позволя подобен имот на твоя.

Съсредоточи се с ЕООДто.Остави адвокатите и попитай нотариус и счетоводител.Това е начина.
Апартаментите са на фаза чехли.
Квадратурата е от тапет до тапет.Така наречената чиста светла площ.За мен си заградих един един мезонет, ама попрекалих май малко, че голяма библиотека предвидих.С кво ще я пълня, акъла ни ми го побира. то дисковете от Планета Фолк революшън в старите щайги от чесъна се събират. *yahoo* *alcohol*
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Невидимко, както и предположих, просто трябва да се направи покупко-продажба на апартаментите, само в НА вместо "купувача е заплатил....." трябва да се опише, че по този начин се погасяват задълженията на строителя. За ДДС-то не знам. Да не изглеждам пак прекалено любопитен, ама за София ли става дума?
Абе вие откъде си знаете имената (Ангел, Димитър) ? Муза спомена, че преди време е имало някаква среща, сигурно оттам. *beer*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Невидимко, както и предположих, просто трябва да се направи покупко-продажба на апартаментите, само в НА вместо "купувача е заплатил....." трябва да се опише, че по този начин се погасяват задълженията на строителя. За ДДС-то не знам. Да не изглеждам пак прекалено любопитен, ама за София ли става дума?
Абе вие откъде си знаете имената (Ангел, Димитър) ? Муза спомена, че преди време е имало някаква среща, сигурно оттам. *beer*
O

Jim, благодаря ти за съветите и труда и аз така си ги представях нещата но незнаех дали юридически и счетоводно е възможна такъв бартер. Дълг срещу имоти на фирма срещу физическо лице. Сега остава само да реша ребуса с ДДС-то. Става въпрос за сгради в София и в Банско. Иначе с Ангел лично май не се познаваме, а само предполагаме кой кой е. Той просто прие написаното от барбарон навремето в "оня" форум за вярно. Барбарон тогава беше модератор и имаше наглостта да се рови из пощите с личните съобщения на форумците като огласяваше най-безсрамно личните им данни. А аз пък намерих данните на Ангел още когато той търсеше инвеститори за довършването на сградата в Манастирските ливади http://www.imoti.net/chetiristaen-apartament-sofia-manastirski-livadi--anno1521144.html. Сайта му също дава много информация за него. Аз съм в интернет още откакто горепосочените фигури не са знаели що е РС, та знам какво и къде да пиша и да не пиша за себе си в нета. Факта че сам проверявам месечно какво знае чичо Гугъл за мене би трябвало да е показателен.
« Последна редакция: 06 Март, 2011, 11:51:39 от Невидимко »

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Ей така ми предлагат да сключим споразумение към първоначалничт договор:

С П О Р А З У М Е Н И Е
         за прехвърляне на недвижим имот вместо изпълнение

   Днес ………… 2011 год. (…………………………… две хиляди и единадесета година) в град …………………….. , между:
   1. Собственик Собствеников Собствеников с ЕГН 00000000, с постоянен адрес: град Некъде си, ул. „Някоя си“ № едикой си, притежаващ лична карта № ……………………., изд, на ………………… год. от МВР – Един град,
и
   2. „Фирма“ ЕООД, със седалище и адрес на управление в град Някой си ул. „Кал до колене“, № 0, с ЕИК 00000000, представлявано от Длъжник Длъжников Длъжников с ЕГН 00000000000, в качеството му на Управител на дружеството,
СЕ СКЛЮЧИ НАСТОЯЩОТО СПОРАЗУМЕНИЕ ЗА СЛЕДНОТО, а именно:
Чл. 1. Страните констатират, че „Фирма“ ЕООД има задължения към Собственик Собствеников Собствеников възникнали на основание ПРЕДВАРИТЕЛЕН ДОГОВОР за продажба право на строеж от дд.мм.ггг г. и НОТАРИАЛЕН АКТ за покупко-продажба на право на строеж № 01 том едикойси, рег. № 0101, н.д. № 0101/гггг на Нотариус Нотариус Нотариусов с Рег. № 020202 от регистъра на Нотариалната Камара, с район на действие – Районен съд град Градево.

Чл. 2 (1) Страните се съглясяват, че вместо задълженията си по описаните по-горе договори „Фирма“ ЕООД ще прехвърли на Собственик Собствеников Собствеников следния собствен на Дружеството недвижим имот, а именно: апартамент № едикойси, находящ се на кота „+123“ (+едно две три), в едиколкоси етажна жилищна сграда, изградена в УПИ 0 (нула), в квартал 001 (нула нула и едно), по подробния устройствен план на град Градево,  със застроена площ на апартамента - 219.15 (двеста и деветнайсет цяло и петнадесет) кв.м, състоящ се от дневна, мокро помещение, 2 (два) балкона, ведно с 00,01 % идеални части от общите    части на сградата, при съседи на апартамента: коридор, друг апартамент № 00 (нуланула), още един апартамент № 01 (нулаедно), и от две страни – двор, подробно описан в НОТАРИАЛЕН АКТ № едикойси, том едикойси, рег. № пак едикойси, н.д. № 0101/гггг на Нотариус Нотариусов с Рег. № 000 от регистъра на Нотариалната Камара, с район на действие – Районен съд град Градево.
   (2). Прехвърлянето на описания по-горе имот ще се извърши в срок до ............................................. год., в нотариална форма.
   (3). Прехвърлянето ще се извърши по данъчна оценка на имота.
(4). Страните по настоящия договор се задължават взаимно да си оказват съдействие във връзка с набавянето на документите, необходими за нотариалното изповядване на сделката по ал.1.
(5). Всички разходи, свързани с прехвърлянето на описания по-горе недвижим имот са за сметка на Собственик Собствеников Собствеников – в т.ч. нотариални такси, местен данък, такса вписване, комисионни на банките и т.н.

Та става ли така как мислите??
« Последна редакция: 18 Март, 2011, 16:27:23 от Невидимко »