Автор Тема: Как да се оформи прехвърлянето на собствеността при неустойки  (Прочетена 23121 пъти)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Утре е денят Х. Последно стана като обикновена покупко-продажба + отделно споразумение (незаверено нотариално).

Тръгне ли някой да сключва договор срещу обезщетение да пита тук за тънкостите. Радвам се за себе си все пак че от 2500км уредих нещата извънсъдебно. (иначе това щеше да е поредното дело, БГ адвокатите ми свалиха вече по 3 кожи  ;))


global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Чак се сега прочетох темата.
Струва ми се, че след като си се разбрал със строителя, възможно бе  първоначалният Договор за строителство срещу обезщетение да се прекрати и едновременно с това да се подпише нов Договор, който включва това, което е било до сега, плюс  новите апартаменти, или там каквото получаваш като обезщетение.

Това може да стане и с анекс, защото до този момент си подвластен на ЗЗД, а всяка страна при съгласие на другата, може да променя волеизявлението си.
« Последна редакция: 21 Юни, 2011, 20:44:28 от global »

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Чак се сега прочетох темата.
Струва ми се, че след като си се разбрал със строителя, възможно бе  първоначалният Договор за строителство срещу обезщетение да се прекрати и едновременно с това да се подпише нов Договор, който включва това, което е било до сега, плюс  новите апартаменти, или там каквото получаваш като обезщетение.

Това може да стане и с анекс, защото до този момент си подвластен на ЗЗД, а всяка страна при съгласие на другата, може да променя волеизявлението си.

Благодаря. По-добре късно отколкото никога. Нека поне тази възможност я имат другите читатели предвид. Аз мисля че строителството срещу обезщетение отмина като епоха в БГ.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Не съм сигурна. Добрите "локейшъни" винаги имат шанс.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Строителството срещу обезщетение въобще не е отмряло и няма никаква причина това да се случва.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Днес е станало прехвърлянето при нотариус.  *drink1*

Въпрос към додо: Ти направи ли онова висящото (закачено за стената) легло?

Сега започва сагата с майсторите. Засега в преките двубои само те печелят, защото на мене ми е трудно от 2500км да спечеля битката. И до ден днешен като влезна в някой апартамент веднага на преден план излизат нещата оставени на тяхната "фантазия". ПРОСТО НЕ ИСТИНА! Те такова место нема!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Не още, сега си тренирам дървообратването върху нова градинска ограда и като стане почвам леглото. :)