Автор Тема: Крайградска къща или апартамент в центъра  (Прочетена 62971 пъти)

Пайо

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +3/-1
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #120 -: 19 Август, 2010, 13:35:09 »
+5
Доколкото знам всички се стремим към бързи превъртания на парите! Нали големия проблем е ,че в момента става бавно! Освен тези които са на заплата - тях не ги притеснява.
.
...............
 Ти ли бе неуспял контрабандист, сводник и наркотрафикант ще ми говориш за превъртане на парите. Ще те срещна в лице някой ден и ще видиш дали ще победи добрата сила или ти. Смешник парите си ги спечелил от страха на нещастните, но рано или късно всичко се връща. Мен не ме е страх от такива отпадъци като теб въпреки че имам семейство.  Не знаеш с какъв изрод си имаш работа.
Започвам да разбирам  колко е важна здравната реформа!

nearvana

  • Гост
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #121 -: 19 Август, 2010, 18:51:12 »
0
В мерните единици е проблемацията. Всеки мери както му уйдисва. Един мери в евро, друг мери в общи части, трети в квадратни метри, четвърти мери с проценти лихва, а пети в комисион, шести в локейшън, седми в колкото му трябва. Въобще няма стандартизация, което е причина за стагнация и ескалация на масова фрустрация.

в края на краищата щом е за цени  все за сантиметри говорим  :P

 *drink11*

Scyther

  • Гост
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #122 -: 20 Август, 2010, 01:19:44 »
0
в края на краищата щом е за цени  все за сантиметри говорим  :P

 *drink11*
В общи линии е така. Някъде преди края, нещата ще се сведат до дребната мъжественост и големите двигатели. От другата страна ще седи логиката.
Въобще, неизбежно се докарват нещата до сблъсък на чувства и логика. Нещо като, ако си пич, ще тръснеш една яка пачка на масата... *drink5*

koganev

  • Гост
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #123 -: 20 Август, 2010, 08:54:38 »
0
И после отиваш в Англия да търсиш работа като дюлгер-бекярин...

Winnetou

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 27
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +4
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #124 -: 21 Август, 2010, 00:15:04 »
0
Лелеее " Усещането е че притежаваш съкровището на граф Монте Кристо.".......тц...тц...тц.....

Как да разбере горката душа колко е зле, като не види по-делече от края на каскетя си ;-)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #125 -: 21 Август, 2010, 00:17:30 »
-1
При така зададена тема никой нищо не мери, както се базикат колегите, че дадох за пример Арбанаси.

Иде реч за съотношение между пасивни и линейни доходи на купувача, за да може да си го позволи.

Ако е бачкер на заплата, то отива на вариант хапартамент в центъра от гледна точка ликвидност при неблагоприятни форсмажори и нужда от бърза продажба.

При преобладаващи пасивни доходи, които надвишават разходите за поддържане на стандарт на семейството, няма проблем и за остров да си мисли, щото не го е*е ... колко струва шибания остров.

П.П. Предвид, че в цял свят 95% от 'орицата си вземат решенията за покупка на емоционална основа, не е учудващо, че и тая тема отиде в сферата на емоциите.

Чиърс на бебетата  *drink9* *drink9* *drink9* *drink9* *drink9*
« Последна редакция: 21 Август, 2010, 00:19:17 от marandi »

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #126 -: 21 Август, 2010, 00:47:14 »
0
Лелеее " Усещането е че притежаваш съкровището на граф Монте Кристо.".......тц...тц...тц.....

Как да разбере горката душа колко е зле, като не види по-делече от края на каскетя си ;-)
[/quote.....
.................





Не знам кой е зле моето гумено патенце. Дали този който се кръжщава, чете или се въплъщава във  Винету- вожда на апачите- книга която съм чел когато бях в трети клас или този който чете Сьорен Киркегор и Жан Пол Сартр или футуролога  Алвин Тофлър.  Кой е каскета в такъв случай не мога да вдена, но мисля че някои хора виждат до края на мизерното си таванско стайче което ще е единственото нещо което могат да си позволят да обитават. Има скосения нали това е заради покрива. За толко пара толко екстри. :D
 Да не забравя да спомена, че усещането да си селтик глазгоу е единствено и неповторимо и дава сума привилегии. Един кравар винаги може да се подиграе на по напредничав индивид от него. Щото кравара ако нещо не му уйдисва винаги се връща при екокравите и не чува обратно мнение. Гали ги и се успокоява. ;)
« Последна редакция: 21 Август, 2010, 00:53:07 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #127 -: 21 Август, 2010, 00:57:33 »
-1
Собственик,

добра нощ, бря!

Нали съм с балканджийско възпитание, няма как да не поздравя ;)

 *drink11* *drink11* *drink11*

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #128 -: 21 Август, 2010, 01:01:28 »
-1
 *drink5*НОВО ТЪРСЕНЕ | КОРЕКЦИЯ НА ТЪРСЕНЕТО   
   Корекция на Моите Обяви    Моят Бележник
1 - 40 от общо 156 обяви - Продава
Резултат от Вашето търсене на:
Вид имот: КЪЩА,
Местоположение: град София
Под райони: ЦЕНТЪР,
Средна цена на имотите в извадката: 982210 euro
Средна цена на кв.м: 2088 euro.

Страница на резултата от търсене:    

Виж имотите от резултата от търсене
с точно местоположение на картата
............................................................

1 - 32 от общо 32 обяви - Продава
Резултат от Вашето търсене на:
Вид имот: КЪЩА,
Местоположение: област Велико Търново
Под райони: С.АРБАНАСИ,
Средна цена на имотите в извадката: 258795 euro
Средна цена на кв.м: 799 euro.

Страница на резултата от търсене:    

Виж имотите от резултата от търсене
с точно местоположение на картата

Страница 1 от 1   Назад
.......
 Поздрав и за теб Маранди, аз също те поздравявам, макар и за първи път да се обръщам към теб по име. Имаш ли успехи със старите моми? Извинявай за нездравия интерес. Просто една от тях ми е много любима актриса. Обожавам я. *drink7*
« Последна редакция: 21 Август, 2010, 01:09:38 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #129 -: 21 Август, 2010, 01:12:09 »
-1
Бях мярнал в един твой пост, че си ходил на Арбанаси и доста го хвалеше.

Ся, по обясними причини си минАл в опозиция ;)

По принцип темата е хапартамент в центъра или крайградска къща.

Арбанаси не се намира в центъра, а локация извън 2 града. Ся си направи пак сърч-а и от тия обяви, които са дадени махни първите 10, щото са със стари къщи за събаряне или такива без акт 16.

Дори и с тях да се гледа офертните цени са:

Резултат от Вашето търсене на:
Вид имот: КЪЩА,
Местоположение: област Велико Търново
Под райони: С.АРБАНАСИ,

Средна цена на имотите в извадката: 258795 euro
Средна цена на кв.м: 799 euro.

Това е с 1/3 булшийта от качените обяви.

http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi

Та, има и такива крайградски къщи, затова казвам, че основното е зависи какви са доходите: пасивни или линейни.

П.П. Ся очаквам да почнеш да ми обясняваш как е по Арбанаси, щото аз хал-хабер си нямам за там ;)

Между другото доста от обявите в скъпия сегмент са свалени, поне още толкова, понеже имаше и къщички до 1.5-2 милки, ама ся ги няма - т'ва само за протокола, понеже си следя района от 2-3 години.
« Последна редакция: 21 Август, 2010, 01:18:52 от marandi »

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #130 -: 21 Август, 2010, 01:24:26 »
-2
Виж ся наистина си прав че мога много да ти обяснявам за Арбанаси и то не защото си бил там, а защото има някои специфики на възрожденската архитектура които ако не си учил за тази материя няма как да ги знаеш от зяпане и снимане.
Аз като специалист по културен туризъм, ще ти кажа че ансамбъла от къщи заедно със уличните настилки- кълдъръми и канализацията говорят много за една забравен възрожденска архитектура, която ако се презентира добре може да напълни  селото със западни туристи с многогодишен интерес. Арбанаси не е някаква лека жена за да може да я охарактеризираме с няколко изречения или  да я оценяваме със средни цени.  Щом наистина харесваш това място трябва да правиш нещо за него. Във всичко изградено материално най-напред има дух който да подчини волята на материята. Арбанаси е един такъв сломен дух! Нищо не се постига лесно. Дори и добрия тон в диалога между нас.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #131 -: 21 Август, 2010, 01:28:10 »
-1

 Поздрав и за теб Маранди, аз също те поздравявам, макар и за първи път да се обръщам към теб по име. Имаш ли успехи със старите моми? Извинявай за нездравия интерес. Просто една от тях ми е много любима актриса. Обожавам я. *drink7*

Ся на 5.09. пак съм канен на сватба на Арбанаси ( в бившата резиденция на бай Тошо ), после я купи Илия Павлов и бебе Елиса щеше да ми влезе по мярка, ама с тия чалги дет' ги пуска в другата тема направо се изринах.

Не понасям чалгата ..... :(

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #132 -: 21 Август, 2010, 01:34:41 »
-1
Виж ся наистина си прав че мога много да ти обяснявам за Арбанаси и то не защото си бил там, а защото има някои специфики на възрожденската архитектура които ако не си учил за тази материя няма как да ги знаеш от зяпане и снимане.
Аз като специалист по културен туризъм, ще ти кажа че ансамбъла от къщи заедно със уличните настилки- кълдъръми и канализацията говорят много за една забравен възрожденска архитектура, която ако се презентира добре може да напълни  селото със западни туристи с многогодишен интерес. Арбанаси не е някаква лека жена за да може да я охарактеризираме с няколко изречения или  да я оценяваме със средни цени.  Щом наистина харесваш това място трябва да правиш нещо за него. Във всичко изградено материално най-напред има дух който да подчини волята на материята. Арбанаси е един такъв сломен дух! Нищо не се постига лесно. Дори и добрия тон в диалога между нас.

Тук не си ли противоречиш малко??

Т.е. за книжните плъхове и практиците? Щото аз от 6 годишен се помня по Арбанаси, а от 12 годишен вече си пиех кафето там, ама т'ва беше доста отдавна ;)

От 10 години го осраха и него, предполагам нямаш идея как изглеждаше преди 20 години? Беше цялото зелено. Имам и приятели, които се набълбукаха с парцели там ( точно до женския манастир ), вкараха го в регулация - 5 дка.

2007-8 год. дойдоха шопи и му предлагаха 900к евро за парцела и той не го продаде. Ся фалирва безславно от тъпата си лакомия, щото построи 3-4 сгради в Търново и от печалбата им всичко блъскаше в парцели, освен Арбанаси, по Търново, околностите и даже на Зл. Пясъци беше купил един.

Приятели сме и аз му казах тогава, че ще се удави, ама той не ме послуша ....
« Последна редакция: 21 Август, 2010, 01:37:29 от marandi »

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #133 -: 21 Август, 2010, 01:39:45 »
0
Пожелавам ти приятно изкарване на сватбата в Арбанаси!!!  *drink1 М* Що се отнася до чалгата аз също не я понасям. Поздравявах с чалга единствено да се подиграя на чалга душите каквито са според мен ........................... Ще запазя добрия тон. Музиката е нещо много специално за мен и затова ще те поздравя с нещо на Алан Парсън:

----------------------.-.--.-..-..-..-..-..-..-..-.

Eye In The Sky ~ Alan Parsons Project[/url

П.П. Не си противореча защото дори и от една годишен да си там има неща които се изучават на университетско ниво, като типа къща разположение на стаите и защо е така, навици обреди и обичаи на възрожденските българи които вече са забравени. Пътни настилки между къщни пространства и други пространства на българите които ако те занимая ще те отегча въпреки че приемам да си кореняк Арбанасчанин
:)..............
Лека нощ, че ще продължавам ремонта на панелната си халтурка и трябва и утре да работя.
« Последна редакция: 21 Август, 2010, 01:51:24 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #134 -: 21 Август, 2010, 01:49:40 »
-1
Хъх ...

изненада ме ( приятно ). На мен тази ми е любимата от тази банда ;)

The Alan Parsons Project- Ammonia Avenue


 *drink11* *drink11* *drink11*