Автор Тема: Хоби  (Прочетена 110466 пъти)

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Хоби
« Отговор #90 -: 10 Юни, 2010, 22:34:10 »
0

хехехе  :D :D :D :D :'(

Булкан,
Куфарчето е от най-малките и го слагам така, че влиза малко под моята седалка, малко и под предната, така че да не пречи на комшията по седалка. Краката на куфарчето, а "настрани" - на самата седалка, малко на кълбо.  Най-удобно ми е, да е до прозореца. Получава се почти като легло...

Jim,

С какво летиш? Записвам се в списъка за возенето... :)

Музка, за теб става, ама мен виждаш ли ме до прозореца с повдигнати коленца.
Пълна дискриминация по апетитен принцип. :-[
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #91 -: 11 Юни, 2010, 10:52:27 »
0
Муза, кажи в кои части на Б-я ще ходиш тази година за да видя ще имаш ли път около моето летище.
Двуместен УЛА (ултралек летателен апарат), да не изпадам в подробности, защото не са чак толкова много у нас, а и от законова гледна точка не всичко е перфектно....

Скорпи999

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 141
  • Карма: +40/-8
  • Респект: +71
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #92 -: 11 Юни, 2010, 14:03:55 »
0

http://www.cars.bg/autonews/curious/381

Хоби и чудо!!! ??? ??? ??? :o :o :o

Направена с кутийките, които не са могли да натоварят за България  :D :D :D

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #93 -: 11 Юни, 2010, 14:27:54 »
0
Абе какво стана с Додо, още ли "събира" менюта или се ориентира към сервитьорките?

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #94 -: 11 Юни, 2010, 14:38:34 »
0

Додо ходел всеки ден в едно кафене в един от моловете. Та... не знам.

Jim,
Да не се окажем, че сме комшии. На форумната среща в имоти, стана ясно, че с една от дамите, наистина сме комшийки. :)

Оунърче,
Tова предписание не е за таб, а за Оунърка. :) *flower2* *drink11*  *beer*

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Хоби
« Отговор #95 -: 11 Юни, 2010, 15:18:49 »
0

Додо ходел всеки ден в едно кафене в един от моловете. Та... не знам.

Jim,
Да не се окажем, че сме комшии. На форумната среща в имоти, стана ясно, че с една от дамите, наистина сме комшийки. :)

Оунърче,
Tова предписание не е за таб, а за Оунърка. :) *flower2* *drink11*  *beer*
:-[ :-[ *drink5*

Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #96 -: 11 Юни, 2010, 16:24:01 »
0
Муза, кажи в кои части на Б-я ще ходиш тази година за да видя ще имаш ли път около моето летище.
Двуместен УЛА (ултралек летателен апарат), да не изпадам в подробности, защото не са чак толкова много у нас, а и от законова гледна точка не всичко е перфектно....

Jim, моторен делтапланер ли е това? Ако е във Варна, качваш ли пътници с-у заплащане? :D
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #97 -: 11 Юни, 2010, 19:02:11 »
0
 :D  Там където ходя често, още не съм си "взел" меню, че все няма в какво да го завра, а е доста големичко.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #98 -: 11 Юни, 2010, 19:34:24 »
0
BulCan: The HF S11 records at 1080/60i. The 24p and 30p frame rates are also recorded at 1080/60i, but they use a pulldown system to create the look of 24 and 30 frames per second video.

Това ми попадна случайно.

Преди забравих да спомена най-важното при оценка на камерите - те може да се водят 1080p (1920x1080) обаче реално точките в квадратите (frames) са мнооооого далеч от този брой (4-10 пъти по-малко).

Така например в camcorderinfo са премерили за Panasonic HDC-TM300 = 750x650 точки = 487500, а за Canon Vixia HF S10 = 800x650 = 520000 (малко повече) т.е. в това отношение Canon  е по-добре.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #99 -: 11 Юни, 2010, 22:27:36 »
0
BulCan: The HF S11 records at 1080/60i. The 24p and 30p frame rates are also recorded at 1080/60i, but they use a pulldown system to create the look of 24 and 30 frames per second video.

Това ми попадна случайно.

Преди забравих да спомена най-важното при оценка на камерите - те може да се водят 1080p (1920x1080) обаче реално точките в квадратите (frames) са мнооооого далеч от този брой (4-10 пъти по-малко).

Така например в camcorderinfo са премерили за Panasonic HDC-TM300 = 750x650 точки = 487500, а за Canon Vixia HF S10 = 800x650 = 520000 (малко повече) т.е. в това отношение Canon  е по-добре.

Мерси Додо,

Те са си 1080i и двете камери, 1080р май в този клас (prosumer) няма. Скоро отивам до Канада, ако на жена ми и издадат бързо нова кандаска виза (до 4-5 дни) ще я взема с мен и ще мръднем сигурно до Ню Йорк (и до някои други места при наличие на време). В Ню Йорк се намират доста конкурентни цени на камери и фотоапарати, ще ги проверя и там по колко са. Ако се купи от там, ще бъде на NTSC, ама то и ТВ и другите ми видео-техники имат и двата стандарта, въпреки, че като цяло мисля, че PAL е по-добра ТВ система. Може да карам известно време още и със старата техника - Sony DCR-IP1E - много, много далеч по показатели и качество на картина (през 1995 г. беше топ - продаваха я в електрон.бг за 3600 лв.) Аз я спечелих на един Ebay търг на голяма далавера - 550 долара втора ръка заедно с доставката от Сидни, Австралия (не знам как е минала митница, но направо ми я донесоха в къщи, без мито и ДДС). Много е удобна, особено човек ако носи и голям огледално рефлексен апарат с 2-3 обектива - почти влиза в шепата ти и тялото е от титан. Системата нещо не можа да се наложи - Micro MV (почти1/3 от размера на Mini DV касети, по 60 мин. всяка), но аз имам 20 от тях и като се прехвърлят записите, се позлват многократно. При 1 Mpix на снимка и предплагам не повече от 0.7 на видео, трудно може да се говори за добро качество, но е изключително удобна за пътуване и поради размера, може да се снима на непозволени места.
I say what I do and do what I say.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #100 -: 12 Юни, 2010, 14:23:08 »
0
Муза, кажи в кои части на Б-я ще ходиш тази година за да видя ще имаш ли път около моето летище.
Двуместен УЛА (ултралек летателен апарат), да не изпадам в подробности, защото не са чак толкова много у нас, а и от законова гледна точка не всичко е перфектно....

Jim, моторен делтапланер ли е това? Ако е във Варна, качваш ли пътници с-у заплащане? :D
Всеки може да се вози срещу заплащане, а за теб, както написах в предишен пост ще е безплатно. Но не е във Варна. Преди 3 седмици се запознах с един варненец - той лети от малък. Повози се и след това направи един полет сам. Той има машина във Варна и е возил желаещи, ама от миналата година има здравословни проблеми и не знам дали още вози и дали лети изобщо (тук беше без жена си и си позволи). Ако искаш, ще го питам и ще те свържа. Но пък ако освен Канада и САЩ обикаляш и България - виж какво съм питал Муза.
Муза, да сме съседи??? Не, не сме. Като това се отнася и за другите от форума. Аз живея далеч (от ваша гледна точка бих казал "на майната си"). Но пък природата около мен не отстъпва по красота на снимките на Булкан.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #101 -: 12 Юни, 2010, 15:09:08 »
0
Муза, кажи в кои части на Б-я ще ходиш тази година за да видя ще имаш ли път около моето летище.
Двуместен УЛА (ултралек летателен апарат), да не изпадам в подробности, защото не са чак толкова много у нас, а и от законова гледна точка не всичко е перфектно....

Jim, моторен делтапланер ли е това? Ако е във Варна, качваш ли пътници с-у заплащане? :D
Всеки може да се вози срещу заплащане, а за теб, както написах в предишен пост ще е безплатно. Но не е във Варна. Преди 3 седмици се запознах с един варненец - той лети от малък. Повози се и след това направи един полет сам. Той има машина във Варна и е возил желаещи, ама от миналата година има здравословни проблеми и не знам дали още вози и дали лети изобщо (тук беше без жена си и си позволи). Ако искаш, ще го питам и ще те свържа. Но пък ако освен Канада и САЩ обикаляш и България - виж какво съм питал Муза.
Муза, да сме съседи??? Не, не сме. Като това се отнася и за другите от форума. Аз живея далеч (от ваша гледна точка бих казал "на майната си"). Но пък природата около мен не отстъпва по красота на снимките на Булкан.

Jim, блазе ти!  :D Предполагам, че е огромно удоволствие да притежаваш УЛА и да умееш да го управляваш. Изобщо не си знам плановете за близките месеци (зависят от доста неща), но ако имам път към твоето летище, просто няма начин да не ти се обадя.  :D Луд съм по самолети, само дето не съм пилотирал (да си призная, че ме е страх, мечтая някой ден да превъзмогна страха си и да взема частен лиценз за едномоторен, не е чак толкова скъпо).
I say what I do and do what I say.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #102 -: 14 Юни, 2010, 03:10:40 »
0
BulCan:  :D Луд съм по самолети, само дето не съм пилотирал (да си призная, че ме е страх, мечтая някой ден да превъзмогна страха си и да взема частен лиценз за едномоторен, не е чак толкова скъпо).


Ууууупссссс!!!!
 
:D :D :D "Посмалете малко от рибата, че този ще изтрепе детската градина!" (стар виц  ;))

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #103 -: 14 Юни, 2010, 13:23:40 »
0
BulCan:  :D Луд съм по самолети, само дето не съм пилотирал (да си призная, че ме е страх, мечтая някой ден да превъзмогна страха си и да взема частен лиценз за едномоторен, не е чак толкова скъпо).


Ууууупссссс!!!!
 
:D :D :D "Посмалете малко от рибата, че този ще изтрепе детската градина!" (стар виц  ;))

Защо бе? Най-елементарния частен лиценз за едномоторен струва около 15-18 К долара (доста 'орица в БГ притежават атвомобили над тази сума, нищо, че ги трошат по дупките). Това включва всичко - инструктор, гориво, практика, теория, изпити. После може да се наема самолет в комбина с приятели от време на време. Това, че летенето е само за баровци е някаква заблуда. Имам доста приятели с такива лицензи. Вече наистина е скъпо да се притежава самолет (цена, поддръжка, наем за хангар, летищни такси и пр.)
« Последна редакция: 14 Юни, 2010, 13:34:10 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #104 -: 14 Юни, 2010, 20:10:09 »
0
От преди 3 години като си избирах "самолет" ми е останала в главата сумата от около 7000 лв за теория, практика и изпит - за около 25 - 30 дена взимаш разрешително. А пък и самите УЛА не са кой знае колко скъпи - първо щях да си поръчвам от тук:  http://www.quicksilveraircraft.com/aircraft.htm ,модел Спорт или Спринт - чисто нов с двигател Ротакс излизаше около 16-17х.$. Да не говорим за втора употреба.
А пък ако искаш да летиш без никакви документи (това си има и доста предимства) , можеш да се побереш в 12-13 (до 15)  хил. ЛЕВА заедно с обучението. Не са много пари за удоволствието докоснеш облаците с ръка.