Автор Тема: Аргументи за покачване на цените?  (Прочетена 47567 пъти)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #120 -: 28 Август, 2010, 16:21:39 »
-5
Не съм казал, че цените са нагоре несъмнено, а че в 14 от 33 общини вече са нагоре,а в три от тях вече са нагоре втори месец. Който не му харесва, да не чете и гледа статистики или да не ги чете кога как му отърва, ами да гледа на боб и карти таро демографската прогноза :)Демографските тенденции в света постоянно се менят мойо гумено пате и нищо не е закотвено на едно положение. Всеки един народ като омалее започва да се възпроизвежда бясно, като зайците. Така че катастрофическите ви тези си ги заврете в "отечеството" на глистите. *beer* :D
28 Август, 2010, 16:21:39 - Скрито мнение поради висок отрицателен вот. Покажи мнението.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

drakkar

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #121 -: 28 Август, 2010, 18:55:16 »
0
Барба, може ли да поместиш графиката за БГ, но с различни цветове да са отбелязани етническите общности - българи, турци, роми. Мисля, че там е "заровено кучето"  :)

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #122 -: 28 Август, 2010, 19:20:03 »
0
... Всеки един народ като омалее започва да се възпроизвежда бясно, като зайците...
Дано стане така, много ми се иска, но засега фактите сочат друго, и то е много притеснително. И това е основната причина да съм "сривльо". А пък ако графиката на българите стане като афганистанската - супер, ако ще и цените на имотите да станат десеторни.

Дракар, не знам дали има графики по етноси. Ако има, то очаквам циганите да са като афганистанската графика, турците - по скоро правоъгълна/трапецовидна (равномерно разпределение по възрастовите групи с леко увеличение на младите хора), а българската - като циганската, но обърната  ::)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #123 -: 28 Август, 2010, 21:22:47 »
-2
Начи аз като казвам нещо не го казвам случайно. Имаше един доцент Весо Бояджиев, чийто лекции бяха твърде увлекателни точно по този въпрос. Раждаемостта при малцинствата е много голяма, като защитна реакция срещу мнозинството. За пример ни даваше българското малцинство в Албания и Кюрдското в Турция. Те създават по около 15 деца, докато албанците - около 7-8, а турците около 3-5. Аз разбирам, че не всички сте учили Демография на университетско ниво, но това не значи, че трябва да ви приемам безрезервно глупостите. Отделно няма статистика и за смъртността при ромите, но от една статистика която наблюдавам ежедневно в службата е видно, че при тях смъртността е двойно по-вискока. Мога да ви питам едно нещо: Колко побеляли и прегърбени цигани с очила сте виждали по улиците?
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

seaconger

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 7
  • Карма: +1/-1
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #124 -: 29 Август, 2010, 00:27:12 »
0
 СОБСТВЕНИК, нещо да коментираш за Косово ??? За колко години албанците станаха 90 % от населението ?
Пишеш глупости. А циганите не обичат да купуват имоти, те просто влизат и живеят като набарат празен. Та не знам накъде ще са цените...

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #125 -: 29 Август, 2010, 00:34:17 »
0
високата раждаемост често е функция и на ниско ниво на жизнения стандарт. Като хората живеят добре, те не искат много деца, искат обаче висок стандарт и се стремят да осигурят и на децата си. Българинът специално се стреми да изучи децата разбирай висше образование) и да им осигури дом.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #126 -: 29 Август, 2010, 00:37:00 »
-2
Мисля, че ти пишеш много по-големи глупости. Косово според теб държава ли е или област? То по тая логика ако се отделят западните Родопи, може и мнозинство да са мюсюлманите. Това значи ли че не са българи? Или избирателно ако отделяме една област с преобладаващо малцинство, трябва  Европа да се състои от 100 ноционални държави. Ти още ли не знаеш, че в политиката няма принципи? Особено във външната.
............
П.П. Моля някой да ми обясни феномена, когато споря на сериозни теми и аргументите са ми железни, как се намират участници във форума, които никога не съм виждал и започват да спорят с мен като се редуват? Това са участници които не съм прочел грам по никакъв повод, регистрирани са, никога не вземат отношение по никакъв въпрос, но появя ли се аз и те се появяват. Същото е и в другия форум. Имам чувството, четова са едни латентни клакьори на които им плащат за да се включват в определен момент. :o
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Winnetou

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 27
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +4
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #127 -: 29 Август, 2010, 00:48:21 »
0
Косово Е 195-тата независима държава. Самопровъзгласила се и непризната от Сърбия, но призната от УСА, Великобритания, Австрия, Германия и България. Потвърдено и от международния съд в Хага.

Kosovo is independent, supervised by the international community following the conclusion of the political process to determine Kosovo’s final status envisaged in UN Security Council Resolution 1244.

http://www.fco.gov.uk/en/travel-and-living-abroad/travel-advice-by-country/country-profile/europe/kosovo

Това за протокола, понеже пак почна да става манипулативен (освен, че е досаден).

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #128 -: 29 Август, 2010, 00:55:56 »
-3
Косово Е 195-тата независима държава. Самопровъзгласила се и непризната от Сърбия, но призната от УСА, Великобритания, Австрия, Германия и България. Потвърдено и от международния съд в Хага.

Kosovo is independent, supervised by the international community following the conclusion of the political process to determine Kosovo’s final status envisaged in UN Security Council Resolution 1244.

http://www.fco.gov.uk/en/travel-and-living-abroad/travel-advice-by-country/country-profile/europe/kosovo

Това за протокола, понеже пак почна да става манипулативен (освен, че е досаден).
................
На твоето първосигнално мнение няма да отговарям нищо. Ще оставя всеки българин на собствената си съвест да отговори дали да приеме твоето мнение като императив или да помисли върху проблемите на външната политика. За да коментираш подобни неща, трябва да си доста подготвен по История, Политология, Демография, География и още един куп науки. Нашето момче което е чело единствено Карл Май и това му личи едва ли е с нужното равнище да маркира дори такава тема.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #129 -: 29 Август, 2010, 01:14:07 »
0
Е, аз не съм от този "феномен". И никога не казвам, че моите аргументи са железни и другите пишат глупости - това да го преценят тези, които четат. В момента в държавата Косово сърбите са малцинство. Е, какво ще стане, ще почнат да се плодят като циганите или постепенно ще изчезнат. Мисля, че второто, въпреки че сърбите ми са симпатични, за разлика от албанците. А с "българското малцинство" в Албания - те знаят ли че са българи, знаят ли български и по колко деца имат? Ами българските малцинства в Гърция и Турция дали се увеличават или вече са изчезнали. Ами унгарското малцинство във Сърбия и Румъния да няма по 10 деца? А в държави като Индия и всички мюсюлмански страни мнозинството дали намалява. Та не е въпроса само в малцинство/мнозинство. И всякакви "специалисти" като световно известния доцент Весо Бояджиев, който подозирам че има едно дете, няма да променят тенденцията у нас, за съжаление. 

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #130 -: 29 Август, 2010, 01:26:48 »
0
Не графика, а пирамида ще е най-добре, но я оставям за Dodo2.
В горепоказания филм ги има статистическите данни за ромите - дядото ром има 100 внуци :o

Скоро ще има пак Голямо Преброяване :) Може някой да публикува данните за циганите спрямо останалите. Но пък самата пирамида наистина лесно може всяка социологическа агенция да сътвори - отива в първия цигански квартал и само пита "на колко години си".

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #131 -: 29 Август, 2010, 01:29:25 »
0
Абе той не знам дали има и едно, но за унгарското малцинство в Сърбия, определено не си прав. Цяла Воеводина си е чисто унгарска. За Индия не може изобщо да се говори за мнозинство. Там има 300 индоарийски етнически групи говорещи 15 езика. За етническото малцинство в Косово има спор дали да не се отдели териториално направо от останалата част на тази област. Ти колко деца лично имаш, за да даваш оценки?
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #132 -: 29 Август, 2010, 02:08:18 »
0
В горепоказания филм ги има статистическите данни за ромите - дядото ром има 100 внуци :o
Един път се замислих - познавам ли някоя баба или дядо (българи), които имат 4 внучета? След известно време се сетих за един, но две от внучетата му живеят отвъд океана (едното даже е родено там) и не знаят български.

Не разбрах за кое не съм прав. Има ли унгарско малцинство - има. Имат ли по10 деца - нямат. А пък ако те са мнозинство във Войводина, то малцинството сърби имат ли по много деца - нямат, както и в Косово. А мюсюлманските държави са като афганистанската графика. Т.е. не всеки етнос в малцинство се размножава като мароканските скакалци, а в мнозинство намаля. Затова мисля, че когато българите станат малцинство, няма да има съществена промяна в демографската картина. И за мен най-големите патриоти са българите с повече от две деца, а не В.Сидеров, които няма да остави нищо след себе си. Лидерите на тройната коалиция също нямат "произведен" нито един българин - Симеон има испанци, Доган, турци, а Сергей... Аз имам само две деца, за съжаление. За какви оценки говориш, казвам си мнението за демографката криза/катастрофа. Да не съм обидил доцента ти? Може би пък той ще публикува статия в отговор на статията на професора от дир.бг и ти ще ни запознаеш с нея?

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #133 -: 29 Август, 2010, 07:20:43 »
0
Въобще не ме брига за доцента ми, защото той едва ли те чете. Когато българите са били под робство, средно са имали по 5-6 деца. Аз ти говорех за национални държави и малцинства в рамките на националните държави, които са подтиснати и живея при нечовешки условия. Вярно последното не съм го уточнил. Тогава инстинкта им за размножаване е голям. Така е с българското малцинство в Албания, които живеят в едни землянки по чукарти, така е и с кюрдското малцинство в Турция, което живее при сходни условия. Относно бъдещето не оплаквай нероден Петко. Циганите като всяка паразитна маса, търсят богати общества и местенца където да се прикачат като паразити. Затова Муза е права, че като ние намалеем, неминуемо ще си изковем доста строги закони срещу престъпността, онези мургавелите ще се преместят някъде другаде. И те го правят. Също не вземаш предвид смъртността сред ромското население, която е много по-голяма и ранна от тази на бледоликите. Както и да е щом си решил да се оплакваш, аз не мога да ти променя мнението. *drink6*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #134 -: 29 Август, 2010, 10:23:15 »
0
До 50 000 лева стигна цената за ромска булка (а имотите накъде????) :D :D :D
http://dnevnik.bg/bulgaria/2010/08/28/952692_do_50_000_leva_stigna_cenata_za_romska_bulka/