Автор Тема: Голямата измама - Паркомясто.  (Прочетена 42859 пъти)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Голямата измама - Паркомясто.
« Отговор #60 -: 13 Юни, 2010, 02:34:10 »
0
Поли, май е в бюлетина на Нотариалната камара, затова не можеш да го намериш.
Додо, не знам за клетките. За София виж в Наредбите на Ст. общ. съвет.
Приятен уикенд на всички.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Голямата измама - Паркомясто.
« Отговор #61 -: 14 Юни, 2010, 23:34:09 »
0
За сведение-по образование съм юрист.

Scyther

  • Гост
Re: Голямата измама - Паркомясто.
« Отговор #62 -: 21 Юни, 2010, 14:26:49 »
0
 :D Направо ги размаза

Пускам едно балонено поздравче към теб в поздравителната тема.  *drink9*

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Голямата измама - Паркомясто.
« Отговор #63 -: 21 Юни, 2010, 14:47:26 »
0
Поли, имаш  *drink11* от мене.

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Голямата измама - Паркомясто.
« Отговор #64 -: 21 Юни, 2010, 16:49:56 »
0
Аз, ако позволите, да попитам пак дали подземните паркоместа имат различен статут от 'наземните' :)

Пламен Ник.

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 26
  • Карма: +4/-6
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Голямата измама - Паркомясто.
« Отговор #65 -: 21 Юни, 2010, 17:15:53 »
0
Куртоазията задължава да благодаря  :), но... извинете - не се чувствам, ама никак, доволна, защото имам някаква бегла представа за размерите на пострадалите от тези правни гимнастики.

За купувачи сега ще последват безкрайни дълги безсънни нощи, съдебни разправии ( с участието на недолюбвани адвокати :D, че казусът е непосилен за човек без нужното образование), време ( не по-малко от 2г.), нерви... нерви. И пари- отново.

Аз пак като един заблуден купувач да си попитам какво следва? Имам си (или си нямам според някои) паркомясто със скоба и катинар. Платил съм го като попче ;). Ти си ми комшия - какво ще направиш? Ще ми срежеш катинара и ще ми разбиеш скобата ли? И ще се паркираш на моето място с какво основание? Можеш да ме пратиш към този форум да чета, ама нали се сещаш аз къде ще те пратя >:(.
И допълнителен въпрос - като такова нещо като паркомясто не съществува, как му е изкарана данъчна оценка? И за сведение - данъчната оценка на 15м2 паркомясто е по-висока от данъчната оценка на къща на село с 90м2 площ и двор 600м2  :o

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Голямата измама - Паркомясто.
« Отговор #66 -: 21 Юни, 2010, 18:38:47 »
+1
Я, и данъчните ще трябва да връщат парЕ.

Пламене, радвай се на статуквото. Добре, че съсед не ти е някоя мутра/ненормален/ненормална мутра, която да реши, че на твоето паркомясто ще паркира, че нямаш и правно основание да го спреш.

Иначе, ако се разберете със съседите как да ползвате местата за паркиране (което може да се окаже невъзможна задача), може да изпраскате по един иск за неоснователно обогатяване. Такива като тия, дето са ти продали паркомястото, мнооого обичат да връщат пари. :)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Голямата измама - Паркомясто.
« Отговор #67 -: 21 Юни, 2010, 19:04:37 »
-2
Както вече писах-по образование съм юрист. Това за информация.
Та за какво е тази повсеместна радост, все едно, че чета в "другия" форум. То голям кеф, че някой се прецакал, а още по-голям кеф, че някой щи връща пари. И един малък кеф, че ще има работа за адвокатите.
Първо, както колегата Николов сто пъти ви каза, тоя, дето се е "прецакал", си паркира и ще си паркира. Платил е там някакви неголеми пари и колата му е на сигурно място. Иди го изгони.
Второ, строителя-инвеститор да ти върне парите? Може, пука му на черупката. Обаче трябва да го осъдиш и като ти ги върне, пак ще паркираш на улицата. Мога да се хвана на бас, че колата ти няма да изкара много.
Трето-третото от уважение към колегите адвокати ще си го спестя.

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Голямата измама - Паркомясто.
« Отговор #68 -: 21 Юни, 2010, 19:36:51 »
0
Имотко, не виждам някой да се е радвал над каквото й да е било?
Нито тук, нито в другият форум.
Ако опитите да се дискутират наболели теми го тълкуваш като злобеене - твое си право.
За мен е леко смущаващо, когато някой приема изреждането на факти като злобеене от нечия страна.
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Голямата измама - Паркомясто.
« Отговор #69 -: 21 Юни, 2010, 19:39:09 »
0
Както вече писах-по образование съм юрист. Това за информация.
Та за какво е тази повсеместна радост, все едно, че чета в "другия" форум. То голям кеф, че някой се прецакал, а още по-голям кеф, че някой щи връща пари. И един малък кеф, че ще има работа за адвокатите.
Не се забелязва дребнав "кеф" от нечие прецакване.
По-скоро в твоето изказване се оповестява фактът за някакво прецакване.
Същността е съвсем друга.  Добронамерено и колегиално да се предпазваме един друг от лоши практики.
Ти, като юрист, е по-подходящо да си изкажеш юридическите аргументи.
Не бих видял никакъв проблем в това, тези аргументи да са в точно обратната посока.
Те би трябвало да са толкова убедителни, че да се отстрани хипотезата от нечие "прецакване" въобще.

Цитат
Първо, както колегата Николов сто пъти ви каза, тоя, дето се е "прецакал", си паркира и ще си паркира. Платил е там някакви неголеми пари и колата му е на сигурно място. Иди го изгони.
Второ, строителя-инвеститор да ти върне парите? Може, пука му на черупката. Обаче трябва да го осъдиш и като ти ги върне, пак ще паркираш на улицата. Мога да се хвана на бас, че колата ти няма да изкара много.
Трето-третото от уважение към колегите адвокати ще си го спестя.
За какво пледираш ти бе, човеко !?
Да се плаща криво! Единственото ти основание е: че парите били неголеми !
Прости ме !
Не разбирам !

Кому е необходимо мълчане по важен въпрос, неограничено възпроизвеждане във времето на дефектни практики за  нечие неоснователно обогатяване, съпроводени с  грубо нарушаване на права?

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Голямата измама - Паркомясто.
« Отговор #70 -: 21 Юни, 2010, 20:02:27 »
0
Поли: "За купувачи сега ще последват безкрайни дълги безсънни нощи, съдебни разправии ( с участието на недолюбвани адвокати , че казусът е непосилен за човек без нужното образование), време ( не по-малко от 2г.), нерви... нерви. И пари- отново."

Мразя да се плаши непрофесионалната публика. Чак пък безкрайни дълги безсънни нощи........ Айде стига.

За Начев: Ти да не си някаква баба, та да повтаряш като папагал "Небето пада, небето пада".
Или "излъгаха ни, излъгаха ни". Тебе нали никой не те е излъгал, щото си много хитър и много четеш, преди да купуваш.

Отговорът на вашите страхове е много прост: Който си е купил надземно паркомясто, си е дал парите напразно. Но може да си паркира, защото има нотариален акт, макар и нищожен, и защото в 99,99999% от случаите никой не го съди. Понеже парите за надземно паркомясто по правило не са големи /то си е картинка, не е имот/, може и с едно паркиране от 10-ина години да се изплати. Толкова по този въпрос.

За паркоместата в подземен паркинг: Като си си купил паркомясто №10 от подземен паркинг с 10 паркоместа, все едно си си купил 1/10 идеална част от подземния паркинг. Все десет коли могат да паркират и все десет човека сте собственици на тоя паркинг. В крайна сметка съдът това ще реши.

В заключение: Подземните паркоместа не бива да се продават поотделно, надземните не бива да се продават въобще. 

 

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Голямата измама - Паркомясто.
« Отговор #71 -: 21 Юни, 2010, 20:41:37 »
0
Много хххуйбаво решение.Но не е лошо наистина да се чете частния случай и да не се търси приложимост винаги и навсякъде.Да сте виждали паркоместа  в парцел, но покрити с лека конструкция от да речем метален профил с прозрачна козирка.Конструктивно узаконени като допълващо застрояване.С граници по проекта.
Пак ли ще е съотносимо решението.
Иначе поздрави за хъса да се търси проблем.
Но проблемите са за това, да се решават.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Голямата измама - Паркомясто.
« Отговор #72 -: 21 Юни, 2010, 21:27:21 »
0

Какво излезе:

-сделката нищожна, продавачът трябва да връща пари???
-има данъчна оценка, платени данъци. Трябва да се възстановят???
-има ипотека. И тя нищожна. Тук???

След като има хора, попаднали в такава ситуация и следва да се обърнат към адвокат, то има ли той изобщо полезен ход (адвокатът) ?
Има ли изход за Пламен и за такива като него? И какъв е той? Като се каза А, да се каже и Б , ако е възможно и ако има такова.

Мисля, че подавайки инфо, за да се предпазят хора, би трябвало, ако може да има и инфо за хора, попаднали вече в такава ситуация.

Оунър вече e повдигнал завесата...  *drink11*




imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Голямата измама - Паркомясто.
« Отговор #73 -: 21 Юни, 2010, 23:35:21 »
0
Поли, постовете ти са много полезни и освен мен още никой не те е критикувал. Не ми се сърди, не е по същество.
Само това за "безсънните нощи" не бива.

И, Муза, Пламен да е казал, че има проблем.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Голямата измама - Паркомясто.
« Отговор #74 -: 21 Юни, 2010, 23:59:23 »
0
Имотко,

А, ти гарантираш ли, че ако сега няма, изобщо и никога няма да има?

Щото ако не гарантираш, добре е да знае какво би могъл да направи. Нали?
« Последна редакция: 22 Юни, 2010, 00:01:28 от Muza »