Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1210886 пъти)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
...
Тук не става дума за борба за справедливост. Тук става дума за интерес.
Това е като борбата за равенство!
...


Точно за справедливост, интерес и равенство става въпрос.
Ето един разговор, цитиран от Янко Барутлията (нямам време да превеждам статията)

1993 - присъстват:
Francois Mitterrand,  Jacques Delors, Stuart Holland
Jacques Delors обяснява, че общата валута изисква и други инструменти, еврооблигации  и пр... Иначе ще доведе до колосални дисбаланси.
Francois Mitterrand:
"Jacques, имаш пълно право. Обаче няма възможност да предвижа предложението ти. Helmut и аз просто нямаме необходимата политическа подкрепа за да го прокараме. Засега просто ще вържем икономиките си с една обща валута - да го направим. Когато обаче след 15 години ще дойде голямата криза, наследниците ни ще се изправят пред една голяма дилема: Или ще направят, каквото ти предлагаш, или ще оставят общата валута да се разпадне."

Такива ми ти работи, Начев.
Да оставим "гордите" народи,
по думите на една наша именита съфорумничка,
да живеят в бедност и мизерия с утешението, че гърците са мързеливи и нагли...  ;)

п.п.
Гугъла е безпомощен в тези преводи, Начев.
Статистиката и фактите - също.
Нали кака каза, че гърците са мързеливи.
А ние от край време знаем, че са и лукави!  ;)

Справедливостта и интересът и равенството  основополагат, че Гърция трябва да плати.
Гърция трябва да плати и ще плати, всичко останало излиза далеч от периметъра и на най-фриволните и разюздени мечтания.
Мисля, че все пак имаха шанс и условията, които изкопчиха, не са хич лоши. Тези отписвания  доведоха нещата дотам, че ако в рамките на  още десетина години успеят да погасят още едни 100 млрд., проблемът ще отпадне.  Което пък би значело по едни 10 000 Е на глава от населението. Което би значело по 1000 Евро годишно за целите на обслужване на дълга. Нека да са по 2000 Е на работещ.
Не бих казал, че е толкова страшно. Е, да, глезотиите трябва да се ограничат, но ккаво значи това на фона на реалистичната опасност да стане някоя голяма беля.

В допълнение нека не забравяме, че и без това има заделени пари, които са сигурно повече от дълга, но естествено там диспропорциите са огромни. Е, то винаги е било така. Гадно е, но винаги обикновеният и слабият плащат. Пазараът е насилие и егоизъм, и индивидуализъм,  и самота, но някъде съм си забравил записките за по-добър вариант и нещо не мога да си спомня. *scare*

Каква е алтернативата. Драхмата? Ама, моля ти се !  Само помисли сериозно, какви са перспективите за девалвиране в началния период поне. Дали няма да е по-добре да се отреже всичко, без което може да се съществува и да почне да се плаща при настоящите условия.
Дълг в драхми няма, дългът е в евро.
 
Веднага добавям, че тук въобще не слагам в сметката приходи от възможна приватизация и продажба на други активи.  Там нещата опират до цена. Не е необходимо да се правят на толкова велики и по-скоро да помислят какво и при какви условия биха могли да продадат или предоставят за ползване, или друго.
Неприемливо би било разни човечета (като нашите уж демократи) да дадат водата за без пари на някакви международни тарикати, чието единствено качество е, че са намерили верния път за дискретно пълнене на политически и лични каси.
Какво толкова, въпреки огромните кражби в Гърция все нещо е построено и създадено с тези пари, взети назаем. Няма нищо страшно сега да вземат да го разменят срещу отписване на дълг. Съвсем нормални неща.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
А, нещо се отплеснах пак за Гърция, която ти е толкова присърце, а аз мисля, че там нещата са пределно прости и ясни. Трябва да се платят едни пари. По-просто от това - здраве му кажи.

Виж - другото, това е трудно.
Сега, след като колата отиде в канавката, всички лесно виждаме и разпознаваме дефектите на конструираната от бащите на еврото система.
Наистина умът ми не го побира: да сложиш в една лодка  германци и холандци, от една страна, а от друга  гърци, португалци, ирландци, от друга и познавайки характеристиките на тези нации и другите важни фактори да си мислиш, че това ще функционира. Само като си представим как добавят стойност едните и с какво излизат на пазара, веднага става ясно, че това не може да работи .....

Тук иде изненадата ми по повод ан постнатото по-горе. Ж. Делор е знаел много добре (и това никого не трябва да изненадва) и го е казал очевидно в прав текст на Митеран и Кол. Видимо и те са разбрали и повярвали на това.
Какви са били действителните им мотиви да изтеглят ракетата на тази обрита, обаче?
Има ли някъде в политическото им наследство едно категорично  настояване, искане или поне споделяне, че веднага след конструиране на системата, тя е трябвало да започне да се променя значително.
За да има трайно бъдеще.

Ами сега какво да се прави !?
Така, че да е мотивиращо и приемливо, включително и политически.
Какво е вярното поведение на страните вътре в еврозоната и на тези, които по силата на договора за присъединяване към ЕС  са длъжни един ден да приемат и еврото.
Е, те тук си .............
« Последна редакция: 25 Май, 2012, 13:31:23 от nachev »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Справедливостта и интересът и равенството  основополагат, че Гърция трябва да плати.
Гърция трябва да плати и ще плати, всичко останало излиза далеч от периметъра и на най-фриволните и разюздени мечтания.
Бре, Начев,
Не очаквах, да ме смаеш!
Имам чувството, че познаваш точно структурата на гръцкия дълг и даже с колко узо и сиртаки са го натрупали ощетявайки справедливостта;)
Ха, на бас, че няма да го плати при досегашните условия! Дори в размера след подстригването!
Ха на бас, че с тези фриволни и и разюздени мечтания, като цяло на бизнеса и политическата върхушка на бг, последната още дълги години ще гони стандарта на гр!
Ха на бас, че ако гр излезе от еврозоната, еврозоната си е заминала. Всъщност, с тези политики вероятността да си замине преди гр да е излязла е реална.

п.п.
По-добре, поразмишлявай с дарко, как и защо са им "дали" или написали на сметката толкова пари и, защо след въвеждането на еврото стандарта на гърка като цяло се задържа или пада. Току виж, сте открили Америка!



Пазараът е насилие и егоизъм, и индивидуализъм,  и самота, но някъде съм си забравил записките за по-добър вариант и нещо не мога да си спомня. *scare*
Айде де!
Пък аз си мислех, че
пазар има само там където има равенство!
Където няма равенство - няма пазар!!!

Има диктат на по-силния! (По твоята логика и дългове няма - има наложени плащания, регулации, робство и пр... Ма който има топки, търпи до едно време... Та какво трябва да плащат гърците по тази логика справедливо???)

п.п.
Можеш, да питаш приятеля си историк, ако не ми вярваш.
Търговия и равенство, пазар и свобода вървят ръка за ръка!
Липсва ли едно от тях - липсват всичките!
То вярно, че твоите немски приятели се опитват да ни върнат във феодализма, ма на...
Не става!
Мръсни гърци!
Изработиха ги и сега не щат да платят!
 :D

п.п.
Определено си губя времето тук.
Та... До някой по хубав или наситен със събития ден!

koganev

  • Гост
А, нещо се отплеснах пак за Гърция, която ти е толкова присърце, а аз мисля, че там нещата са пределно прости и ясни. Трябва да се платят едни пари. По-просто от това - здраве му кажи.

===
Наистина умът ми не го побира: да сложиш в една лодка  германци и холандци, от една страна, а от друга  гърци, португалци, ирландци, от друга и познавайки характеристиките на тези нации и другите важни фактори да си мислиш, че това ще функционира.
 ===

За някои то функционира много добре и води до реален растеж, за други е извор на изобилие и кух растеж. Познай Гърция от кои е...

Като дойде време да се говори за плащане, Горо става отегчително предвидим в изказванията си. И, което е жалкото, започва да използва недоизказани мисли, които уж са силни аргументи, както и язвителни нападки - признаци на безпомощност. СИРИЗА била алтернатива... Колко патетично! Все едно да кажа, че Атака е била алтернатива... Програмата не била икономическа!!! Как ли да го коментирам това, при положение че две трети от текста засяга икономическите взаимоотношения? Абе мани, няма смисъл. Очаквах новини от Гърция, линкове към интересни статии и коментари (гугъл изобщо не е лош преводач на ГРАМАТИЧЕСКИ правилни текстове, а не на неграмотни опити да се състави смислено изречение), различни гледни точки, а виждам губене на часове пред компютъра в писане на ... други неща. И вмъкването на "нямам време" - за авторитет.

Горо, опитите да се политизират икономическите взаимоотношения (в ретроспекция) не са нищо друго, "освен интелектуална лумпенизация, наричана още диалектически материализъм, дарвинизъм, див капитализъм и пр." Предполагам, че това си искал за кажеш. Пак е претрупано и донакъде невярно, но поне така има някакъв смисъл... Иначе, както си го казал, няма никакъв смисъл и показва единствено дразнеща безпросветност. Дано да си го копи-пейстнал в бързината отнякъде... Ако възникването на глупашки формации е единственото, което може да предложи гръцкото общество, то не виждам големи ползи от "липсата" на комплекси. А и тази липса е силно преувеличена - видими са много признаци, които я изключват напълно. На първо място е онова за варварите... И избощо, прекалено много самохвалство и самодоволство има у гърците, а това си е комплексарщина в изобилие. Може пък нистина да е време СИРИЗА (или някоя друга глупашка формация, с която се гордееш ... защо ли) да спечели изборите, благодарение на безумните илюзии на оглупелите гърци, и да вкара малко реалност в гръцката държава. Чел ли си любимата на Асенката книжка "Черният лебед" на Талеб? Ако СИРИЗА или други идиоти се докопат до властта, това ще е "хиляда и първият"* ден за гърците.
.........

*Талеб дава пример с една пуйка, която хиляда дни получава храна, вода и подслон от стопаните си. Животът си върви прекрасно, няма никакви изгледи това да се промени ... до хиляда и първия ден, в който пуйката бива заклана и сготвена.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил

Бре, Начев,
Не очаквах, да ме смаеш!
Имам чувството, че познаваш точно структурата на гръцкия дълг и даже с колко узо и сиртаки са го натрупали ощетявайки справедливостта;)

Не те разбирам. От моя гледна точка няма нищо смайващо във виждането ми.
И дори не е важно дали съм познавал добре или въобще не структурата на гръцкия дълг.
Поставям акцента на друго място и питам: Има ли сделка??, която включва ангажимент за плащане и условия и съответно насрещна подстрижка, или няма сделка?
Ако има, старите книжа (на основание на които се е вадила структура, матуритет и други по дълга) престават да са валидни, на тяхно място идат нови и по тях се дължи без въпроси от рода - кога и на какво основание са натрупани онези стари дългове, срещу които риташ.

Цитат
Ха, на бас, че няма да го плати при досегашните условия! Дори в размера след подстригването!
Това няма да е никакъв проблем, но само ако се договори допълнително.

Цитат
Ха на бас, че с тези фриволни и и разюздени мечтания, като цяло на бизнеса и политическата върхушка на бг, последната още дълги години ще гони стандарта на гр!
А пък моето е по-голямо от твоето !
Не е нужно да се хващаме на бас! Печелиш без да споря!
Не възразявам, всеки да си намери полагащото му се място, при спазване на приетите правила.
И този път без субсидии за реставрация на камъка, върху който е размишлявал Аристотел.

Цитат
Ха на бас, че ако гр излезе от еврозоната, еврозоната си е заминала. Всъщност, с тези политики вероятността да си замине преди гр да е излязла е реална.
Да, възможно е! И след това дори е безалтернативно ясно, какво ще става. Писал съм ти няколко пъти. Въвежда драхмата, разпечатва петролните кладенци, дребните работилници почват да правят рез. части за мерцедеси, по-големите произвеждат ново поколение изтребители с вертикално излитане. И т.н.
И стандартът на гърка като цяло расте или се задържа  *rofl*




Пазараът е насилие и егоизъм, и индивидуализъм,  и самота, но някъде съм си забравил записките за по-добър вариант и нещо не мога да си спомня. *scare*


Цитат
Айде де!
Пък аз си мислех, че
пазар има само там където има равенство!
Където няма равенство - няма пазар!!!

Има диктат на по-силния! (По твоята логика и дългове няма - има наложени плащания, регулации, робство и пр... Ма който има топки, търпи до едно време... Та какво трябва да плащат гърците по тази логика справедливо???)

п.п.
Можеш, да питаш приятеля си историк, ако не ми вярваш.
Търговия и равенство, пазар и свобода вървят ръка за ръка!
Липсва ли едно от тях - липсват всичките!

Може да си прав. Ама това не значи, че и аз не съм прав. Звучи противоречиво, но да знаеш, че от това, което аз съм дефинирал, задължително се тръгва, а до това, което ти си дефинирал, почти сигурно не се стига.
Поне хванахме посоката   ;)



Цитат
п.п.
Определено си губя времето тук.
Та... До някой по хубав или наситен със събития ден!
Айде сега !
Няма да ритаме канчето за глупости.
Почини си през уйкенда и в понеделник те искам пак на ринга  :)



goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Горо, опитите да се политизират икономическите взаимоотношения (в ретроспекция) не са нищо друго, "освен интелектуална лумпенизация, наричана още диалектически материализъм, дарвинизъм, див капитализъм и пр." Предполагам, че това си искал за кажеш. Пак е претрупано и донакъде невярно, но поне така има някакъв смисъл... Иначе, както си го казал, няма никакъв смисъл и показва единствено дразнеща безпросветност.
...
гугъл изобщо не е лош преводач на ГРАМАТИЧЕСКИ правилни текстове
...
Прав си за  дразнещата безпросветност, Коганев!
Особено, когато е надута и нарцистична.

Няколко прочетени икономисти, ако ще сред тях да е и Дракър, наистина не са достатъчни!
Нито ГРАМАТИЧЕСКИте способности на гугъла...
Но за последното може и да греша.
То у нас изучиха гърка по сиртакито, а историята по Гайдов.
Няма начин да не сме толкова проникновени, та да не можем да изучим нещо с един превод от гугъла, та дори да оценим и "граматичността" му.  ;)


п.п.
Да повторя пак - което съм казал - няма нищо общо с което си разбрал или предполагаш, че си разбрал;)

Свеждането на политиката до икономиката и опита, света да бъде обясняван с икономически теории не е нищо друго освен интелектуална лумпенизация, наричана още диалектически материализъм, дарвинизъм, див капитализъм и пр...

(Твоята интерпретация е като додовата теория за "чичко паричко", която показва единствено непознаване на теориите за властта.)

Не е копи пейст - нямам навика да плагиатствам, още по-малко да се правя на интересен или пък оригинален. Вероятно мнозина са стигнали до подобни мисли много преди мен.
Ако се замисля, може да се направи паралел с ироничното "хомо-икономикус" на Тойнби (че ми е пресен).
И...
Вземи препрочети Кейнс. Обяснява добре, защо икономиката на държава не се управлява като икономиката на фирма или ученически стол.




--------
...
Поставям акцента на друго място и питам: Има ли сделка??, която включва ангажимент за плащане и условия и съответно насрещна подстрижка, или няма сделка?
...
Точно тук пък си е чиста далавера между два клиентелистки политически елита с безцеремонно, незаконно и "доброволно" извиване на ръцете на пазарните играчи!
За какъв пазар (сделка) говориш?
Само, че не питаха единия от суверените за условията по "сделката", въпреки че последният ясно беше показал намеренията си. (А може би ти смяташ, че суверена не беше го показал?)
И сега се потят!



Пазараът е насилие и егоизъм, и индивидуализъм,  и самота, но някъде съм си забравил записките за по-добър вариант и нещо не мога да си спомня. *scare*

Цитат
пазар има само там където има равенство!
Където няма равенство - няма пазар!!!

Може да си прав. Ама това не значи, че и аз не съм прав.
Сериозно? А аз си помислих, че битието определя съзнанието. Нали бг е призната пазарна икономика!  ;)


Айде сега !
Няма да ритаме канчето за глупости.
Почини си през уйкенда и в понеделник те искам пак на ринга  :)
Какъв ринг. Губи време си е!
Въобще - по добре да оставим теориите (много различна ни е камбанарията за да стигнем до някакъв компромис) и да се опитаме да видим фактите.
Ако с нещо можем да си бъдем полезни - ок!

Това което виждам аз засега е, че СИРИЗА ще спечелят изборите.
Слушайки отделните нейни представители, (много по високо интелектуално ниво от празнодрънкащите им противници, повтарящи като в транс единствено думите на вождовете си), никак не го намирам за трагично. Разноречието им ме обнадеждава.

Какво ще прави Германия?
Сън Дзу обяснява, защо на противника трябва да бъде оставян изход. Кака със сигурност не го е чела, съмнявам се да е разлиствала Клаузевиц, Коганев - вероятно също.  ;)
Като добавим и факта, че професионалните преводачи, често не могат да се разберат за превода, засега ни остава единствено да се надяваме на добрата случайност, както на добрите тук-там попадения на гугъла.

Нафорумих се поне за седмица напред, ако не и за повече.  ;)
Живи и здрави!
 :D

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Исках да съм негър
в щата Алабама.
Туй сега е  ала-бала.
Вече искам  с портофейл,
да съм новогрък дебел,
да спечелим със  Сириза
от финансовата криза!
 *drinks*

iaross

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +7/-16
  • Респект: -5
    • Профил
"Расовият предразсъдък е нещо ужасно, Йосарян. Наистина е нещо ужасно. Ужасно нещо е да се отнасяш към един приличен, уважаващ законите индианец като към черен, към чифут, жабар или шпаньолец."

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Изтрещяването очевидно е окончателно. Новогърците се вземат за древни спартанци водени от цар Алексис Ципрас, преродения Леонид. Той ще поведе тази малка "нация" срещу завоевателите - кака, батко, пиколо, кавалере, мурджо, гурджо и ще покаже на света чутовния си подвиг да се опълчи сам срещу всички и остане с подвига си в историята.... и....

Баси фарса  *scare*

Само че, проблемът на Гуро и всички други фенове-войни на кандидат героя Алексис Ципрас е, че на никой не му пука вече за Гърция - тя е отписана. *music*

Проблема за Европата са Испания и Италия, защото и ако те кажат няма да си плащаме дълговете какво става, а? Гърция има 300 милиярда, а само Италия и Испания над 2 трилиона. И всички знаят, че ако се направи прецедент и се позволи Гърция да не си плати - следващите които ще кажат няма да плащаме са доста.

Ето защо Гърция ще стане за назидание на другите длъжници от PIIGS-а. 8)

А в Гърция бъдещето е ясно - ще изберат популиста Ципрас, пред който наш бат Бойко бледнее, после ще фалират, ще излезат от Еврозоната, ще си обезценят валутата с 60 - 70 %, ще стане хаос, туризма ще се срине (за радост на др.Иванов от другия форум), капиталите ще напуснат Гърция, безработица, фалити на малки и средни фирми, може и до купони за храна да се стигне.  После ще дойде изтрезняването.



Проблемът на Гурджо дет пали и подържа тая тема е че ще получава пенсията си не в евро, а в драхми, с много по малка покупателна сила. Та Гурджо, не се басирай за бъдещите доходи на обикновения работещ/пенсиониран грък.

Време е за нова тема - Какво става в Испания, Италия, Португалия или за политиката и икономиката на Европа

« Последна редакция: 26 Май, 2012, 10:44:57 от servel »

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Горо, благодара ти, че оценяваш литературните ми напъни! Немаш си на идеа с къв труд сглабям пет шес изречения, брато! Нема как да видиш потта по челото ми слествие на мисловния процес, когат та чета и са опитвам да разбера прочетеното!
Немам лоши намерения. Досега не съм навредил на никой......освен на българскиа език (правопис), ма тва е за "опростяване" на комуникирането....нещо като 3D   информация за пишещия, баси!
А Гърция ша продължи да съществува. Е, известно време ще "съществува" само, ма и тва ше мине. Секо чудо за три дни (години)!
Па и кво и е на драхмата?  Ми и тя мое да бъде пара, нал тъй?
 В момента наследниците на Одисей сигурно готват не Троянски кон, ми цела троянска коница, баси! Само един проблем мое да имат: тва с троянския кон вече е позната тактика и мое да не мине.....а тезата  "цела Европа ни е виновна" нема да свърши работа.
Очаквам големи изненади до края на годината от "твойте" хора! Публиката мноу харесва последната гръцка трагедия  и кат гледам как  ръкопляскат, сигурно ша повторат финалната сцена неколко пъти.......или ша я отложат неколко пъти......*scare*

Ас съм българче.......

koganev

  • Гост
Ех, Горо, Горо (зелена). Айде пака се върнахме на кой какво е чел.  :D Като казах, че си предвидим, не очаквах толкова светкавични доказателства.

Аз Кейнс съм го преподавал. И не само него... Но все пак благодаря за съвета. Сто на сто, ако подхвана темата, ще се окаже, че ти не си го чел, а само си го чувал и си чел нещо за него. Както стана с Дракър. Пък и с другите, които препоръчваш, май е така, щото всичките ти "мисли" се намират много лесно в нета. Единствената, която не намерих, беше написана на абсолютно неграмотен гръцки - и аз познавам едни-друго от гърция, та питам...

Почивай си, че те чакат големи предизвикателства. Кой луд, кой прост в този форум - това няма да ти помогне много. Не си губи времето да убеждаваш нас, а всъщност себе си, че гърците са на прав път. Готви се за черния лебед.
И започни да ядеш по-малко, да свикваш.
« Последна редакция: 26 Май, 2012, 12:29:05 от koganev »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Пускам ви последната си статия, понеже пишете много качествени хора и да имате 1 нишан от Русото какво се задава.

http://marandi.blog.bg/biznes/2012/05/26/.959300

Бъдете здрави!  *drink9* *drink10* *drink11* *drink10* *drink9*

П.П. Аз ви чета и винаги съм с вас ( ъъ .... смигам ).
« Последна редакция: 26 Май, 2012, 13:42:21 от marandi »

koganev

  • Гост

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Начев,
Две твои изречения от няколко дни ми чоплят съзнанието :)
Става въпрос за ето това:
Е, то винаги е било така. Гадно е, но винаги обикновеният и слабият плащат.
Дали е така?
Отбелязвам ги, за да не ги забравя и след като поразмишлявам  ;)
ще коментирам когато съм готов.

Между другото...
Двете Германии.


Europas Schande
Ein Gedicht von Günter Grass

Europas Schande
Europas Schande

 Dem Chaos nah, weil dem Markt nicht gerecht,
 bist fern Du dem Land, das die Wiege Dir lieh.

 Was mit der Seele gesucht, gefunden Dir galt,
 wird abgetan nun, unter Schrottwert taxiert.

 Als Schuldner nackt an den Pranger gestellt, leidet ein Land,
 dem Dank zu schulden Dir Redensart war.

 Zur Armut verurteiltes Land, dessen Reichtum
 gepflegt Museen schmückt: von Dir gehütete Beute.

 Die mit der Waffen Gewalt das inselgesegnete Land
 heimgesucht, trugen zur Uniform Hölderlin im Tornister.

 Kaum noch geduldetes Land, dessen Obristen von Dir
 einst als Bündnispartner geduldet wurden.

 Rechtloses Land, dem der Rechthaber Macht
 den Gürtel enger und enger schnallt.

 Dir trotzend trägt Antigone Schwarz und landesweit
 kleidet Trauer das Volk, dessen Gast Du gewesen.

 Außer Landes jedoch hat dem Krösus verwandtes Gefolge
 alles, was gülden glänzt gehortet in Deinen Tresoren.

 Sauf endlich, sauf! schreien der Kommissare Claqueure,
 doch zornig gibt Sokrates Dir den Becher randvoll zurück.

 Verfluchen im Chor, was eigen Dir ist, werden die Götter,
 deren Olymp zu enteignen Dein Wille verlangt.

 Geistlos verkümmern wirst Du ohne das Land,
 dessen Geist Dich, Europa, erdachte.




И... (втората половина на видеото):

ΝewsIt.gr: Μέρκελ η αγεωγράφητη




--------------------------------
Пак между другото, вероятно у нас и не само, медиите ще продължат да дават повече трибуна на плутокрацията, маскирана в оупенски политически костюм, отколкото да речем на писмото подписано от господата по долу до евро-институциите и озаглавено "Support for Greece"
Peter C. Agre, Нобел Химия 2003
Elizabeth H. Blackburn, Нобел медицина 2009
Günter Blobel, Нобел медицина 1999
Edmond H. Fischer, Нобел медицина 1992
Carol W. Greider, Нобел медицина 2009
Jules A. Hoffmann, Нобел медицина 2011
H. Robert Horvitz, Нобел медицина 2002
Sir Richard Timothy (Tim) Hunt, Нобел медицина 2001
Eric R. Kandel, Нобел медицина 2000
Wolfgang Ketterle, Нобел физика 2001
Roger D. Kornberg, Нобел Химия 2006
Yuan T. Lee, Нобел Химия 1986
Robert, Lord May of Oxford, Royal Swedish Academy's Crafoord Prize 1996
John C. Mather, Nobel Prize in Physics 2006
Prof. Iain Mattaj, Director General, EMBL
Sir Paul M. Nurse, Нобел медицина 2001
Sir Venkatraman Ramakrishnan, Нобел Химия 2009
Sir Richard J. Roberts, Нобел медицина 1993
Hamilton O. Smith, Нобел медицина 1978
Thomas A. Steitz, Нобел Химия 2009
Kurt Wüthrich, Нобел Химия 2002
Harald zur Hausen, Нобел медицина 2008



------------------------------------------------------------------
Ех, Горо, Горо (зелена). Айде пака се върнахме на кой какво е чел.  :D Като казах, че си предвидим, не очаквах толкова светкавични доказателства.

Аз Кейнс съм го преподавал. И не само него... Но все пак благодаря за съвета.
...

 :D :D :D
А...  ???
Сега остава да почнем да се хвалим и къде сме преподавали!  ;)

Не ми благодари за съвета! Объркал съм се!
Раничко ти е още за Кейнс. Започни с нещо по обикновено!
Та...
Изпусни въздуха и, предвидимо или не, сложи ме на игнор! ;)

п.п.
Господ да пази студентите от преподаватели дето учат уроците си по преводи с гугъла
или пък от
"Свеждането на политиката до икономиката и опита, света да бъде обясняван с икономически теории не е нищо друго освен интелектуална лумпенизация"
извеждат бисери като:
"опитите да се политизират икономическите взаимоотношения (в ретроспекция) не са нищо друго, "освен интелектуална лумпенизация" (Препълнилият чашата пример на дразнеща безпросветност!)

koganev

  • Гост
В едно африканско племе имало бял свещеник. И, не щеш ли, се родило бяло дете... Баш на вожда!
Оня побеснял и директно тръгнал да коли свещеника. Обаче светият човечец вика "Това е Божа работа, не е моя. Виж в твоето стадо има черни овце, а няма черен овен. "
Вождът се замислил, помълчал ... и казал на свещеника "Добре, аз ще си трая за детето, но и ти ще си траеш за овцете".

Не се заяждай по толкова дребнав начин.


Стига. Много добре знаеш (ако си чел изобщо моите постове, което не е задължително, но ти май каза, че ги четеш), че Кейнс съм го чел от-до. И че не съм съгласен с почти нито една негова теза, също знаеш. То историята доказа несъстоятелността му... Знаеш, че съм изчел всичко теоретично, което е издадено на български, независимо кой е авторът и каква е позицията. Изключвам онези книжлета от сорта на "Как да направим еди какво си за 7 дни" и прочие... И практиците, които са си направили труда да напишат нещо, също съм ги чел. Не върви баш мен да ме човъркаш по този начин. Та аз вече дори не знам кое е леко и кое е тежко!
Но си прав, че с многото четене идва осъзнаването за все по-голямото невежество. Да си бях останал само с две-три книжки, сега щях да пиша обръщения към народа и да знам точно как да се оправим, че и гърците как да се оправят... Ееех. Но не знам. Търпя критика. Но не с лошо - аз все пак съм на твоя страна...

пп
"Свеждането на политиката до икономиката и опитът, светът да бъде обясняван с икономически теории, не е нищо друго, освен интелектуална лумпенизация" - това просто не е вярно. Светът наистина може да бъде обяснен с икономически теории. Дори Е обяснен. Иономиката е социална наука все пак.  Препоръчай ни нещо от 19-ти век :) Но по-леко, че там са едни титани на мисълта...

Все пак проблемите в Гърция бяха си остават икономически. Не казвам нищо за вина и причини, не това е важното в момента. Допреди две години и нещо нямаше никакви (все някакви е имало, но не като сегашните) оплаквания от политиката на гърцките правителства и чак когато стана въпрос за пари, нещата се закучиха.  Защо не си съгласен, че политизирането на икономически взаимоотношения ( със задна дата!!! ) е неприемливо?
Същото се отнася и за настоящето, и за бъдещето. Според теб как се нарича политика, която не може да бъде икономически обснована и финансово обезпечена? Аз се сещам за демагогия, но все пак кажи и ти. Да го изясним този въпрос, че нещо не съм наясно къде бъркам.
« Последна редакция: 27 Май, 2012, 13:15:18 от koganev »