Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1210344 пъти)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Барби,

знаеш ли колко се забавлявам в момента в опитите ти за манипулация?!

По принцип съм перфектно обучен от немско-австрийската школа и не само в школа по т.нар. приложна психология и затова се шегувах със бебе Скити кат' ми заговори за неща, които грам не разбира като ЕГО, ама ги ползва да сочи с пръст някого, когото не познава ( даже има неща, които са неприложими за България примерно и сме си дърпали плитките със западните лектори и прочие ), щот' им казвам директно, че еди кое си по тия ширини няма как да стане, щот' т'ва не е Германия или Австрия.

Та, мога да ти кажа и научния похват дет' се мъчиш да се измъкнеш в момента, ама понеже съм прост пак питам?

Копирай линк-а с думите, които ми приписа. След като "откри" академичния интернет, сега направи ново откритие, че си "убил майка ми"?!?

Знаеш ли, че подобни глупости влизаш в Съда и ще те съдя само за 1-но левче, но ще те разхождам от Париж и дотук кат' линейка поне 3 години, щот' нашата системка е малко "тромава"  *girl*

П.П. Регата се извини ( не виждам за какво, че бликнала с малко емоция, нали затова са жени да са емоционални ) - това е мъжка постъпка. Ти в момента правиш женски постъпки, но лично аз не се учудвам, щот' твоя типаж съм го гледал много пъти през скромния ми опит. Демек се оказва, че българската жена държи по-достойно от "френския" мъж към днешна дата.



« Последна редакция: 05 Юли, 2012, 00:40:19 от marandi »

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил


Хаха, Барба просто в десятката! Наистина ли го е казал Айнщайн? Щото все пак и неговото его си е било сериозно, ама има защо де. :)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg

Хаха, Барба просто в десятката! Наистина ли го е казал Айнщайн? Щото все пак и неговото его си е било сериозно, ама има защо де. :)

Хаха-ха,

след поредното тролене от поредния измислен трол се сетих за една случка с една килия в Лайпциг.

Когато се създават градовете е трябвало да има градски Пазар. И в Лайпциг пазят една килия, в която са затваряли всеки, търговец, който си е позволил да мами в кантара гражданите. Докато си е висял там измамникът цялото население е имало право с дни да ходи да го плюе, замярва и т.н. докато се спре да лъже.

Та, толкоз за Барби-то и тролчетата, дет' са му почитатели! Демек ти го питаш простичко: "Защо лъжеш, братле?" - то почва да бяга по тъча с още измислици за ЕГО и не знам си к'во. Гледам, че една мацка по-горе ме обвини и в алкохолизъм. Няма лошо. Действайте, щом ви "олеква".

П.П. В момента разработвам светкавични мерки за БГ-то, но определено тоя "преход" в БГ-то, за да приключи някой ден, в който се надявам да съм жив и БГ-то да влезе в топ10 на Света, каквато цел съм си поставил, тоя манталитет да се аплодира измамника и лъжеца, а да се правят опити да се принизява и унижава този, който не е анонимен, а реален, ще трябва да се пресекат.

Ще го мисля как да стане и начините за въздействие.

П.П.П. Естествено, че съм по-велик от Айнщайн и доста по-умен, само дет' още не си го разбрал и няма да го разбереш, щот' съм българин, а не "чужденец". Има и една поговорка: "Чуждата кокошка - била патка." - за тия, които се прехласват на поразия да гледат все в чуждите паници  *girl*



« Последна редакция: 05 Юли, 2012, 01:55:12 от marandi »

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Уф, тя работата била дебела, пък аз с вятърни мелници съм тръгнал да се боря. Маранди, сори браточка, цар си! Даже Бог! Аз бях чувал само, че Бог бил българин, ама не знаех, че се е регнал тука. Смирено ти се покланям и най-покорно ти се извинявам за всичко написано по твой адрес. Алелуя!


нещо не гу фдявам напоследъка - гръцка тема пълна с его обяснения/обвинения, осмивания/присмивания, саркаситчни подмятания даже и намеци за психодиспансер. 

не ми е ясно, що ви дразни толкова маранди (един мъдрец беше казал - никой не обича тези които са като него). Но мойте уважения към него - човека поне не е АНОНИМЕН и си стои с името зад думите.

Ако го считате за въздух под налягане - ИГНОРИРАЙТЕ ГО, бе!  *scare*
Не го четете или пък косача с косата да го банне като модератор, както едно време в другиа форум един триеше секи "божи" ден непрекъсното, секо нещо дет не му харесваше.  8)





Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
П.П.П. Естествено, че съм по-велик от Айнщайн и доста по-умен, само дет' още не си го разбрал и няма да го разбереш, щот' съм българин, а не "чужденец".

Сега остава да кажеш, че и пишката ти става и, че е най-голяма... Вероятно си и непробиваем за куршуми...

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Действай !

Действам, действам ( даже не съм се спирал, ама по 2 часа сън на ден кой ти ги дава )  *girl*

Последните месеци се бях концентрирал да не стане беля и наш'те да не направят простотията да се влизаме в Еврозоната и да плащаме сиртакиту и узо-то на Жорката и другите по "веригата". Понеже за сефте покриваме всички критерии за ЕРМ2 от влизането ни в ЕС 2007 г. и действах малко авансово да го прочетат тия, които трябва по навреме.

Вчера Фин.Мин-а ни излезе и официално обяви, че се отлага, понеже още от 2009 г. им беше приоритет да влизат там.и все им висеше заложено в конслидираната програма всяка година.

Та, малко се успокоих, сега вече работя по разстежа на икономиката в следващите 2-5 години.

П.П. Та, каквото трябва го правя, а анализите какъв бил Русото ги оставям на вас, дет' и аз не знам какъв съм, ама затова са форумите - да ме "светват". Благодаря, за което!  *drink9* *drink9* *drink9*
« Последна редакция: 05 Юли, 2012, 13:05:31 от marandi »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Действай !

Действам, действам ( даже не съм се спирал, ама по 2 часа сън на ден кой ти ги дава )  *girl*

Последните месеци се бях концентрирал да не стане беля и наш'те да не направят простотията да се влизаме в Еврозоната и да плащаме сиртакиту и узо-то на Жорката и другите по "веригата". Понеже за сефте покриваме всички критерии за ЕРМ2 от влизането ни в ЕС 2007 г. и действах малко авансово да го прочетат тия, които трябва по навреме.

Вчера Фин.Мин-а ни излезе и официално обяви, че се отлага, понеже още от 2009 г. им беше приоритет да влизат там.и все им висеше заложено в конслидираната програма всяка година.

Та, малко се успокоих, сега вече работя по разстежа на икономиката в следващите 2-5 години.

П.П. Та, каквото трябва го правя, а анализите какъв бил Русото ги оставям на вас, дет' и аз не знам какъв съм, ама затова са форумите - да ме "светват". Благодаря, за което!  *drink9* *drink9* *drink9*

Хихи, marandi, такова - в контекста на това, което написах за приятелите, та надявам се да не ми се разсърдиш пак, но алалогично на горното, какво правя пък аз: всеки ден отделям по един час да въртя една манивела тука, защото по този начин се върти Земята! Ако спра - и тя ще спре и ще загинем. Пазех го в тайна, но сега като сме тръгнали да си казваме всичко, ето и аз споделих.

Надявам се да си разбрал шегичката и да не ме намразиш съвсем.

 *drink6*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Плевналиев се срещна с Папуляс и обеща, че:
Цитат
България ще подкрепи Гърция в хода на европейското и развитие, както винаги е правила досега.

H Bουλγαρία θα στηρίξει την Eλλάδα στην πορεία της ευρωπαϊκής της ανάπτυξης, όπως πάντα κάναμε μέχρι τώρα
http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_columns_2_05/07/2012_487932

За "Препоръки към Гърция в няколко части" все още не съм чул, но никога не е късно  ;)



Не мога да се сетя кой точно разказваше тази история, нито дали съм я разказвал тук.
Но, не пречи да си припомним какво точно е
Гюро Михайловщина... по немски
Било първата половина на ХХ век в Германия. Немски и български студенти излязли да протестират за нещо. Полицията разгонила протеста и подгонила студентите през някакъв парк. Успяла да залови дузини. Все немци...  нито един българин.
Немските студенти, младежи дисциплинирани, бягали само по алеите - в зелените площи имало боднати табелки "Не гази тревата!"
Наследниците на конекрадците от под Дунава, не чели табелките. Цепили направо. И не хванали нито един.



*
...
Малко си падам германски възпитаник. Казвал съм ти,  че те знаят да стискат зъби. Познават добре успешната формула и форма на социално поведение.  Гледат да не се стига до конфликт...
Ако поради някаква причина не се стигне до резултат,  би могло дори да се стигне до написване на едно привидно любезно писмо от някой адвокат. Неизправната страна много бързо вдява, че няма шанс ако се тръгне в тази посока и нещата се изглаждат.
...
У нас (а предполагам и в Гърция) врим от емоция и страдание, ама резултатът никакъв го няма.

Потвърждавам, това за адвоката!
Случи ми се два пъти. И двата пъти, проблемите не само бяха разрешени в моя полза, но без съд платиха и адвокатските ми разноски!
Само не бих го тълкувал по твоя начин.
Отсрещната страна и в двата случая, отлично знаеше, че имам пълно право, но вероятно взе моята любезност за слабост, непознаване на закона, въобразиха си, че няма да отида до Германия или не взеха на сериозно джапанките ми като се срещнахме...
Не искам да описвам конкретно случаите, Начев, но ти гарантирам, че подобно нещо не може или поне не ми се е случвало - нито в бг., нито в гр. Такъв гьон-суратлък тук няма.



*
Цитат
Като изкоментирам подробно "Твърдя, че Германия е проблем на Европа! Най-големия!" ще разбереш, че е по скоро забавление, още по скоро провокация, но базирана на едни, съвсем не безпочвени, разсъждения. Според мен.

Хайде, хайде! Не си провокатор ти! Така си го мислиш, но не хубаво да се отива чак дотам

Разбира се, че си го мисля. И то не заради приказката за рибата, главата и и вмирисването.
Немското "председателство" на Европа е толкова опасно, колкото кипърското смешно!
Твърде голяма държава, която ако поеме през ряката  може да направи много поразии.
И то точно заради прословутата им дисциплина!

Кругман в онзи-деншния си блог обяснява някои аспекти по-добре от мен.
Цитат
Голамата илюзия на Европа
http://www.nytimes.com/2012/07/02/opinion/krugman-europes-great-illusion.html?_r=2

Part of the problem is the fact that German politicians have spent the past two years telling voters something that isn’t true — namely, that the crisis is all the fault of irresponsible governments in Southern Europe. Here in Spain — which is now the epicenter of the crisis — the government actually had low debt and budget surpluses on the eve of crisis; if the country is now in crisis, that’s the result of a vast housing bubble that banks all across Europe, very much including the Germans, helped to inflate. But now the false narrative stands in the way of any workable solution.

Yet misinformed voters aren’t the only problem; even elite European opinion has yet to face up to reality. To read the latest reports from European-based “expert” institutions, like the one released last week by the Bank for International Settlements, is to feel that you’ve entered an alternative universe, one in which neither the lessons of history nor the laws of arithmetic apply — a universe in which austerity would still work if only everyone had faith, and in which everyone can cut spending at the same time without producing a depression.

So will Europe save itself? The stakes are very high, and Europe’s leaders are, by and large, neither evil nor stupid. But the same could be said, believe it or not, about Europe’s leaders in 1914. We can only hope that this time is different.

Ясно ми е, че недолюбваш Кругман.
Но ако той не е прав - дали е права кака: гърците са мързеливи и затова са на тоя хал.
При условие, че и вярват 85% от немците, трябва ли да се удивлявам, че един немски възпитаник е на същото мнение?

*
п.п.
Преди 3-4 години между немци и гърци нямаше никакви проблеми, да не употребявам "първи приятели".
Днес картината е друга. Благодарение на кака, пиколото и като цяло посредствеността на днешния европейски елит.
Докога?
"трудолюбивия" немец ще е съгласен да дели един дом с мързеливия грък
и горделивия грък - с арогантната, немска дебелащина?

*
п.п.
Да са ви честити новите лихви на Марко от Драгичево... 0,75%  :)
Развода може да е мъчителен, но пък ще е продължителен!  ;)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Освен намаление на основния лихвен процент, ЕЦБ намали и лихвите по депозитите до 0%. Датската централна банка -0,2% (минус)

http://forum.investor.bg/evropa/334/a/namesata-na-centralnite-banki-ne-uspia-da-uspokoi-investitorite-v-evropa,137023/

Къде ще отидат сега тези пари на склад или ще продължат да си стоят там, като  за това удволствието се плаща?

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg

Хихи, marandi, такова - в контекста на това, което написах за приятелите, та надявам се да не ми се разсърдиш пак, но алалогично на горното, какво правя пък аз: всеки ден отделям по един час да въртя една манивела тука, защото по този начин се върти Земята! Ако спра - и тя ще спре и ще загинем. Пазех го в тайна, но сега като сме тръгнали да си казваме всичко, ето и аз споделих.

Надявам се да си разбрал шегичката и да не ме намразиш съвсем.

 *drink6*

Хихи

да ти се "разсърдя", че и "пак". Ти май почна кат' Барби-ту. И за какво и на кого да се разсърдя, щот' нямам представа, ама предполагам ще ме "светнете". Даже няколко пъти съм споменавал, че много си ви харесвам всички, включая и Жорката и т.н.

Иначе закачката ти е кат' кратките ни диалози по СЕО оптимизиции. Аз ти казвам, че Гугъл плащат на външни лица да им тестват СЕО-то. Имат ранк-инг и който направи грешка му се дава опция да се защити и да докаже, че техното СЕО е некоректно. До момента нямам загубен диспут с тях, но не се и занимавам, защото плащат малко.

Ако не можеш да докажеш защо Гугъл търсачката дадена оптимизация не е коректна ти пада веднага ранк-ига и ти пращат едно любезно писмо, че много съжаляват, ама те за допуснати грешки не плащат и учтиво ти отказват повече да се пънеш.

П.П. Та, горния ти пример ( че ти звучал безмислено ) е същия кат' индексирането дет' си говорехме, не си изкарал 5$ от индексиране на гугъл, ама осмиваш тоя, който ти казва, че ще попаднеш в графата на учтиво писмо както тогава дава примери със ябълкокрушодюлояд и това за теб било индексация. Та, ще се разделите още след първата грешка.

Затова предпочитам да приключваме темите както с Жорката по история, с Барби-ту за и-нет и т.н. Просто няма смисъл и само си губим времето. По-добре някой да напише нещо ново и все за някого информацията ще се окаже полезна, каквато предполагам е основната цел на този форум. Поне така си мисля, но аз нищо не разбирам и от форуми.

Иначе си много свеж - не мога да го отрека и затова влизам тук да се поразсмивам, докато ви чета. Пишете много качествени хора и има какво да се научи винаги.

 *drink9* *drink9* *drink9*

« Последна редакция: 06 Юли, 2012, 00:19:18 от marandi »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Файъруола на айпито минава през защитната стена корен квадратен и там се блокира от много опити и връща пинг на рутера на трета степен. Понг!

Помня онази дискусия. Та и сега е нещо такова :)

*drink6*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Кака, към бомбата на икономическата криза:
"Въоръжени сме до зъби срещу всяка нова заплаха!" *rofl*


marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Файъруола на айпито минава през защитната стена корен квадратен и там се блокира от много опити и връща пинг на рутера на трета степен. Понг!

Помня онази дискусия. Та и сега е нещо такова :)

*drink6*

А за топка в аут метната в трибуните + събличане на фанелката и демонстративно метната в тоя дет' си мисли, че командва да има пинг-понг - някога сещал ли си се?

Щот' ме върна в детството, когато това се случи като ми натрапиха един селянин за треньор. После 3 години идваше керван от предни треньори да молят мен, нашите и т.н. да се опитват да ме връщат.

По принцип бях "междинка" между Стоичков и Балъков, но малко по-добър  *girl*

П.П. Само, че Русото, където плюе веднъж нейде, после оттам вода не пие.

Разбирай го както искаш, опитах се да ти помогна на проектче-то. Сигурен съм, че цял свят се "избива" да ти помага, а част от модераторите са ти най-толкова кадърни, че ще изгонят де що живо читаво има ( пример Асенката1975 ).

Бъди здрав!  *drink9* *drink9* *drink9*

Сайта ти не е обхождан от бот на гугъл над 90 дни ( т'ва за протокола ), но ти си в час и ще ме метнеш с поредния си "понг"  *girl*
« Последна редакция: 06 Юли, 2012, 20:29:19 от marandi »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Ето видя ли, че стигнахме до фръцкането  *rofl*

И пак показваш пълно неразбиране (като добавим, че това тук не е мое проектче и честно да ти кажа, ми е все тази, къде е индексирано - важно е да има място да се бъбри с нормални хора, ако някой иска).


Сега е 21:25, а последно преди две минути:

66.249.66.134 crawl-66-249-66-134.googlebot.com - [06/Jul/2012:21:23:47 +0300] "GET /index.php?topic=392.165 HTTP/1.1" 200 23497 "-" "Mozilla/5.0 (compatible; Googlebot/2.1; +http://www.google.com/bot.html)" "/index.php"

Много ги разбираш работите ;)

 *drinks*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Ето видя ли, че стигнахме до фръцкането  *rofl*

И пак показваш пълно неразбиране (като добавим, че това тук не е мое проектче и честно да ти кажа, ми е все тази, къде е индексирано - важно е да има място да се бъбри с нормални хора, ако някой иска).


Сега е 21:25, а последно преди две минути:

66.249.66.134 crawl-66-249-66-134.googlebot.com - [06/Jul/2012:21:23:47 +0300] "GET /index.php?topic=392.165 HTTP/1.1" 200 23497 "-" "Mozilla/5.0 (compatible; Googlebot/2.1; +http://www.google.com/bot.html)" "/index.php"

Много ги разбираш работите ;)

 *drinks*


Предлагам ти, понеже не правиш разлика между обхождане бот, индексация и тайминг, да си провериш крушоябълкодинояда след няколко месеца дали ще го има, дет' все го даваш за пример. И, ако случайно все още го има, но завършва на хтмл накрая, ще те питам пак за додо2 и маранди дали откриваш разлика щот' "убеди" всички, че "нямало"?

Нищо лично!   *drinks*

П.П. Той и Жорката "нищо" не вдява от имотки в Гърция ( щот' направи грубата грешка да каже, че НИ ), все едни "двИздИ" сте се събрали и няма проблем  *girl*

Логиката е кат' на Барби-ту - демек през 19-- и голямата зима "академичния" и-нет щом е бил такъв, значи към днешна дата е същият. Кат' го слушам съм сигурен, че ползва "академична" жена, "академичен" автомобил и яде "академична" храна, щот' дефекацията му била "академична". Правило на Барби  *rashko* *rashko*

Демек, някой ден ще откриете, че инженерите винаги унифицират и стандартизират с цел оптимизация. Ъъъ ... ( забравих, че нямам дипломи кат' Барби-ту ), дет' да се фръцкам с тях и да си пиша СВ-та.

« Последна редакция: 06 Юли, 2012, 22:21:50 от marandi »