Автор Тема: Крайградска къща или апартамент в центъра  (Прочетена 63130 пъти)

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #150 -: 21 Август, 2010, 21:01:50 »
0
Ако прочетеш внимателно темата ,особено в началото, допреди да налази спамът, ще видиш доста добри доводи, които да разколебаят и най-запалените привърженици на живота в къща в покрайнините. Защото...такава  е действителността в момента. И аз съм склонен да приема една част от тези доводи като основателни. И от тази гледна точка има апартаменти в центъра на града, които струвеат 200к евро, но си заслужава да бъдат предпочетени пред крайградска къща за същите пари.
Когато зърнах навремето сериала 'Отчаяни съпруги', двете неща, с които той силно ме впечатли, бяха:
1. колко се е състарила Тери Хачър
2. кварталчето, къщичките и дворчетата, където се развива действието - е за такъв имот съм готов да продам някой друг орган от тялото си, но уви, дори и цялото си тяло да продам на части, в България такова нещо не може да се купи просто. Не и на този етап на развитие (или по-скоро е деградация) на нашето общество :)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #151 -: 21 Август, 2010, 21:09:47 »
0
ами то Муза спомена поддръжка а не груб строеж. Някои ентусиасти или откровени мошеници твърдят че са готови да налеят 400 бона за къща в провинцията която после не би се продала и за 40 ама нейсе. :D

Помниш като флашка. А и не бързам вече оценката е на 350. Ти продаваш ли?
.............

Да ти кажа апартамента бих продал магазините и офиса също. Къщата никога не бих продал. Нито тази в София, нито тези в Радомир. Даже ако се пенсионирам живот и здраве бих се преместил да живея в Радомир, защото тогаз бих се превърнал в оператор на биологични единици, а къщата в София не ми е подходяща за тази цел. А ти на какви 350 си стигнал? Нима ще кажеш че си готов да ги вложиш за CASA в  дълбоката провиция??? *drink5*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #152 -: 21 Август, 2010, 21:34:22 »
0
Да ти кажа апартамента бих продал магазините и офиса също. Къщата никога не бих продал. Нито тази в София, нито тези в Радомир. Даже ако се пенсионирам живот и здраве бих се преместил да живея в Радомир, защото тогаз бих се превърнал в оператор на биологични единици, а къщата в София не ми е подходяща за тази цел. А ти на какви 350 си стигнал? Нима ще кажеш че си готов да ги вложиш за CASA в  дълбоката провиция??? *drink5*

Че точно тази в Радомир рекламираше за продажба? Бързо си сменяш мнението - похвално. От провинцията по-добро няма - вервай ми. Като гледам с каква скорост падат цените може и да се откажа да строя , а да си купя обзаведено на морето.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #153 -: 21 Август, 2010, 21:49:33 »
0
Да ти кажа апартамента бих продал магазините и офиса също. Къщата никога не бих продал. Нито тази в София, нито тези в Радомир. Даже ако се пенсионирам живот и здраве бих се преместил да живея в Радомир, защото тогаз бих се превърнал в оператор на биологични единици, а къщата в София не ми е подходяща за тази цел. А ти на какви 350 си стигнал? Нима ще кажеш че си готов да ги вложиш за CASA в  дълбоката провиция??? *drink5*

Че точно тази в Радомир рекламираше за продажба? Бързо си сменяш мнението - похвално. От провинцията по-добро няма - вервай ми. Като гледам с каква скорост падат цените може и да се откажа да строя , а да си купя обзаведено на морето.
.
...................



Тази в Радомир я рекламирах силно казано. Всичко се продава на определена цена. Аз я бях обявил за замяна за мезонет в  кв."Иван Вазов" в София. Но откакто взривиха бар "Неро" нещо и "Иван Вазов" не ми се чини "топ локатион" По-добре да си я държа. Плюс това имам и вила на 15км. от Радомир.
Да поговорим за свободата да правиш някои неща в крайградската къща. Макар че термина крайградска не е много точен. Може да си е крайградска в чисто село като Чепинци и да се води в очертанията на града преди околовръстното. Може и като моята в Радомир да е на топ ъф дъ топ центъра, но въпреки това да позволява тези забавления. Имам предвид свещенодействия като гледане на кокошки, зайци, варене на ракия и вино и като допълнение гаража да го направиш на магазин.  Искам да си садя и аспержи и алое вера.  Също малка оранжерия за ранни зеленчуци.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #154 -: 21 Август, 2010, 21:55:17 »
0

Имам предвид свещенодействия като гледане на кокошки, зайци, варене на ракия и вино и като допълнение гаража да го направиш на магазин.  Искам да си садя и аспержи и алое вера.  Също малка оранжерия за ранни зеленчуци.

Пропусни животновъдството - другото е ок.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #155 -: 21 Август, 2010, 22:21:20 »
0
Ти да не си вегетарианец? Питам защото съм решил да откажа червеното месо за около 10 години. Най-добре се чувствам на алкохол, ядки, риба, плодове и зеленчуци ;) *drink6*

....... Някои предимства на хапартамента- ако си престъпник или разузнавач, анонимността е гарантирана. Лесна поддръжка, Ако е топлофицирано, не мислиш за отопление-само плащаш или просто не плащаш като някои съседи. Не те бригат сезоните. Трябват ти само добър климатик, препарати срещу комари и хлебарки, молци и си ОК.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #156 -: 21 Август, 2010, 22:38:43 »
0
Ти май най-добре се чувстваш само на алкохол, вечер след 23:00 особено :) Понеже и аз съм на морето и изпих N на брой бири и малко ми се клати света - много поздрави  :D *drink5* *drink5* *drink5* *drink5* *drink5* *drink5* *drink5* *drink5* *drink5* *drink5* *drink5* *drink5* *drink5* *drink5* *drink5*

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #157 -: 21 Август, 2010, 22:40:14 »
0
Ако прочетеш внимателно темата ,особено в началото, допреди да налази спамът, ще видиш доста добри доводи, които да разколебаят и най-запалените привърженици на живота в къща в покрайнините. Защото...такава  е действителността в момента. И аз съм склонен да приема една част от тези доводи като основателни. И от тази гледна точка има апартаменти в центъра на града, които струвеат 200к евро, но си заслужава да бъдат предпочетени пред крайградска къща за същите пари.
Когато зърнах навремето сериала 'Отчаяни съпруги', двете неща, с които той силно ме впечатли, бяха:
1. колко се е състарила Тери Хачър
2. кварталчето, къщичките и дворчетата, където се развива действието - е за такъв имот съм готов да продам някой друг орган от тялото си, но уви, дори и цялото си тяло да продам на части, в България такова нещо не може да се купи просто. Не и на този етап на развитие (или по-скоро е деградация) на нашето общество :)

Следил съм цялата тема въпреки, че не съм се намесвал. Няма нито един, който да живее в момента в къща и да каже нещо негативно. Всичко друго са предположения - глупости (само за да поддържат собсвеното си его).

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #158 -: 21 Август, 2010, 22:51:19 »
0
Ти май най-добре се чувстваш само на алкохол, вечер след 23:00 особено :) Понеже и аз съм на морето и изпих N на брой бири и малко ми се клати света - много поздрави  :D *drink5* *drink5* *drink5* *drink5* *drink5* *drink5* *drink5* *drink5* *drink5* *drink5* *drink5* *drink5* *drink5* *drink5* *drink5*
...............
Много спамиш, ще ти дръпна шалтера! :D Има една представителка която ни бие и двамата заедно по "н" брой чашки. Тя се развихря не след 23.00ч. като мен, а в малките часове докато не рухне физически и психически. Страх ме е да не  се нарани.
 *drink5* *drink5* *drink5* Поздрави на морето  и чехкините.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #159 -: 21 Август, 2010, 23:02:46 »
-1
И от тази гледна точка има апартаменти в центъра на града, които струвеат 200к евро, но си заслужава да бъдат предпочетени пред крайградска къща за същите пари.

Следил съм цялата тема въпреки, че не съм се намесвал. Няма нито един, който да живее в момента в къща и да каже нещо негативно. Всичко друго са предположения - глупости (само за да поддържат собсвеното си его).

Хъх,

200к евро хапартаменти ... може и да има, ама колко ли ще се купят при настоящите условия. Демек, значи не струват 200к ;)

За къщите е видно, че малцина са живуркали там. Едно от доскорошните им добри предимства бяха електромерите, понеже са вътре и се манипулират без проблем. Това предполагам отговаря на питанката на бебе Вальо защо хъхряците живеят все в къщи. Затова не ги бърка да живеят и в неизмазани къщи, щото на кого му пука за топлоизолация. Отделно мангалите са капсулирана общност и трудно ще ги сложиш да живеят с българи.

При свястно проектиране и изпълнение на къщата, предимствата са много и ще бият дори и хапартамента по поддръжка. Но то там е и чалъма как да я проектираш, че да е с евтина поддръжка къщата, а за целта трябва да си сменил няколко - опит му викат ;)

Чиърс на бебетата!  *drink9* *drink9* *drink9* *drink9* *drink9* *drink9*

« Последна редакция: 21 Август, 2010, 23:05:37 от marandi »

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #160 -: 21 Август, 2010, 23:13:27 »
0
Маранди, ако имаш предвид енергоспестяваща къща има завидни примери. Една къща направена с минерална вата от 10см. дебелина външна изолация и термопомпа за отопление най-общо решава основния проблем- отоплението. Отделно има покривни системи с 10 години гаранция, но практически вечни. При новите възможности на материалите ме учудва претенцията на някой, че апартамента е за предпочитане. Много ме изкефи един англичанин който си е направил къщата вградена в земята на хълмче, така че да има и гледка,освен това никакви разходи за отопление. Никакви екзогенни природни сили не я рушат, понеже е в земята и е като консервирана. Кръстил я е "Мол Менър"/Имението на къртицата/.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #161 -: 21 Август, 2010, 23:19:13 »
+1
Хъх,

200к евро хапартаменти ... може и да има, ама колко ли ще се купят при настоящите условия. Демек, значи не струват 200к ;)

За къщите е видно, че малцина са живуркали там. Едно от доскорошните им добри предимства бяха електромерите, понеже са вътре и се манипулират без проблем. Това предполагам отговаря на питанката на бебе Вальо защо хъхряците живеят все в къщи. Затова не ги бърка да живеят и в неизмазани къщи, щото на кого му пука за топлоизолация. Отделно мангалите са капсулирана общност и трудно ще ги сложиш да живеят с българи.

При свястно проектиране и изпълнение на къщата, предимствата са много и ще бият дори и хапартамента по поддръжка. Но то там е и чалъма как да я проектираш, че да е с евтина поддръжка къщата, а за целта трябва да си сменил няколко - опит му викат ;)

Чиърс на бебетата!  *drink9* *drink9* *drink9* *drink9* *drink9* *drink9*

За манипулиране на електромери събратята толкова пипе нямат. А сега са изнесени отвън и въпреки това си живеят. Най- изненадващото е , че си и плащат (разбира се има изключения за да се хранят медиите). Човек трябва да се запита в обществата където не са преживяли социализма къде живеят хора различни от негри и миачи на чинии? Сигурно това ще сложи точка на спора дали жълтите павета са топ локация, локация, гето.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #162 -: 22 Август, 2010, 00:00:08 »
0

Здравей Вальо, :)

Собственик в общи линии ти е описал разликата между апартамент и къща. Първо ще започна с покрива. При къщата си е изцяло твой. Дворът - ако имаш трева, иска косене, поливане. Ако си направиш система за поливане, есента трябва да се зазимява. Ограда, плочи, цветя храсти, дръвчета, ... Минала зимата. Виждаш, че част от мазилката се налюпила - трябва да се оправи. Ограда и тя нещо... Поддържането на фасадата, (зависи и каква ти е) също.  Всичко, за което се сетиш иска (примемаме, че вече е направено) поддръжка и е свързано с пари.
Тези разходи са си само твои, не ги делиш с никого. Това имах предвид.
Хубаво си е къща с дворче. Работата по него доставя удоволствие. Човек се радва, когато нещо прави и вижда резултата. Когато стане като задължение, това удоволствие се превръща в бреме. Свършил е работният ден и вместо релакс, отново работа.
Преди малко говорих с приятелка, която е в Англия. Тя точно това ми разправя - къщите не ги правят кой знае какви. Много пари, обаче хвърляли точно в дворовете.
 *drink11*

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #163 -: 22 Август, 2010, 00:14:21 »
0
След мнението на Муза, мисля, че е време да обобщим: Безспорните факти са че къщата иска по-сериозна поддръжка изразяваща се в пари и труд. Въпроса е въпреки тези по-голями разходи кое е за предпочитане? Ако не ви се занимава с разни дейности които са свързани с физическо натоварване на моменти, къщата не е за вас. Ако съдя по себе си аз съм най-потърпевш- имам и къща и апартамент на разстояние от около 1км. Постоянно хвърлям усилия и  за двете. Това са много пари и много труд. Много неща съм се научил да ги правя сам, въпреки сериозните усилия. Винаги си казвам "-Занимавам се с управление на недвижимости", въпреки че съм се заринал до два метра под земята за да сменям част от канализацията примерно. Изисква се воля. Затова днес един брокер като ми се обади от агенция "Лион естейт" и ми каза че се занимават с управление на имоти и че наема от старата къща щял да бъде овреме изплатен ми се стори доста смешно. Този смешко има ли представа какво включва управлението на имоти? Дали само гарантираното навременно плащане на наема? Иначе всеки ден си контактувам с такива. Днес освен от тази агенция, ме потърсиха и от "Крос пойнт". Направих си експеримент, като пратих дъщеря ми да вдигне и понеже е още малка без да иска затвори телефона. Тези се обадиха повторно да питат разни неща- явно доста са огладнели.
« Последна редакция: 22 Август, 2010, 00:17:26 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #164 -: 22 Август, 2010, 00:35:32 »
-1
А, бре нищо им няма на къщите, но когато са извън града са слабо ликвидни, т'ва им е кахъра. Демек да не се налага бърза продажба, че лошо. Почти винаги ще е под себестойност, освен ако не се е случила някоя бъдеща топ-локация кат' по морето да кажем преди няколко години.

Иначе си имат собствени ресурси, солар на покрива за ток и собствен водоизточник да кажем. После данъците в подобни места са смешни на фона на хапартамент в центърО.

Ако се направи свястно къщата, няма какво да й стане.

Минуси може да бъдат калпав ток, който да прецаква уредите. Зазимяване се прави точно за 20 мин., да спреш 2-3 крана, да източиш бойлери, изгребеш водата от сифоните на кенефа и мивките и да им люснеш по половин кило сол. Егаси събитието? Ама, т'ва е за къщи в балкана, в Софето чак съм изненадан, че се зазимяват, там не е ли едва 400 м надморско?

Плюсове са, че си чорбаджия, че може сам да вземаш решения по екстериора на всичко - от двор, гаражи, ограда до фасада, а не то да се руши и щот' сте 100 глупака, все някой да няма пари точно сега. Затова се чака някой някого да наводни или запали, че тогава от зор да се бръкнат тия в хапартаментите. За общите части и междублоковите пространства при хапартаментите па не ми се говори. Там е пълна помия ...

В къщата може да си тропаш и надуваш музиката, когато си сакаш. Кофти е, че няма вече свестни парцели в градските части по центровете и площ от 1 дка е цяло чудо да се види наедно. На мен двор от 300 кв. м. ми звучи кат' виц  :D

При крайградските къщи тоже зимата е терсене, щото кат' люсне сняг 1 метър и висиш и чакаш някой да се сети да дойде да те отрине, тоже ако се скъса жица, пак енергото идат след 5 дена и т.н.

Ама, па може да си спестиш доста разходи по зеленчук, плодове, собствен фитнес, работилница, басейн и т.н. пак. Все екстри за наслада ;)

Зависи колко са големи децата, щото па на село им режеш социалния живот, а не че ако някой е продал кимито си за 200к евро в центъра за къща го бъркат 2 трошки за 10к лева.

Да си поговорим за пиене думам аз, че там съм "по-силен" - хихи

 *drink11* *drink11* *drink11*



« Последна редакция: 22 Август, 2010, 00:47:09 от marandi »