Автор Тема: Крайградска къща или апартамент в центъра  (Прочетена 63121 пъти)

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #45 -: 03 Юни, 2010, 22:28:10 »
0
Ти ходил ли си в Долни или Горни Лозен,
Апокалиптичната мизерия, която си описъл е валидна за някои колиби в Родопите, но те уверявам че ако си купиш къща в Лозен, пътя ти до работа може да е мнооого по-кратък от случая в който живееш в апартамент на другия край на София.
Децата от детска градина или начално училище пак ще ги прибираш с кола, независимо къде живееш, а гимназистите може да се оправят с по-малко автобуси
Айде изтъкни ми предимства на апартамент в Обеля пред къща в Лозен, при положение че работиш в Бизнес Парка?
Това което се печели обаче е несравнимо - тишина, зеленина, спокойствие.
А най-много печелят същите тия деца - двор за игри, чист въздух и нормална среда за живот. :)

Ако работиш в Бизнес парка, по-добре в Бункера или Герман да си, там НИКМИ построиха симпатичен затворен компекс с еднофамилни къщи. На Лозен единствения плюс е, че планината е по-ниска и не стои толкова захлюпен, но с автобуса на децата добави още поне 20 мин+чакането на не чак толкова редовната петица. По-добре в Горна Баня да си, там планината също е по-ниска и зимата има слънце, ама не си на 20 км от цивилизацията, като в Лозен, а въздухът е по-чист, защото идва от течението на Банкя.
Ама жена ти ако работи около мол София, дали няма да стига по-бързо от Обеля с метрото... някъде около 15 мин ще и е пътя, а от с. Лозен час и 15 ...
Хайде стига от частното към общото.

А да не забравяме, че като сравняваш къща в Лозен с апартамент в Обеля си съвсем зле с цените :) :) :) Както ти казаха колегите, ако си с неограничен бюджет и на всяка цена искаш да си в София, то си вземи къща в центъра.

Като цяло вземи и прочети първият ми пост, там се постарах да опиша плюсовете и минусите. А не ми разказвай мечтите си за палат в с.Лозен и как в европаТа така живеели, щото били по-умни :) Като продадеш апартамента в Обеля и си купиш еднофамилна къща в с.Лозен с декар двор ми се обади да те черпя бира :)

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #46 -: 10 Юни, 2010, 18:43:17 »
0
Аз останах с впечатлението, че jores се отказва от сделката, въпросната къща е купена от друг човек.

jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #47 -: 10 Юни, 2010, 20:03:10 »
+1
Видях, че сте копнали предварителния договор  :), един другар ме обвини в лъжа във форума на имоти.нет, и се принудих да доказвам, че не съм лъжец за това го качих  ;).

Реално прецених, че към момента ще ми коства много усилия да се справя и с ап. и с къща, цената на парите ми е висока. Къщата те първа ще се продава, мога да пусна инфо ама вече незнам кое е редно и кое не, офертата е яка и заслужава внимание, но аз имам финасов интерес от продажбата и така.

nearvana

  • Гост
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #48 -: 10 Юни, 2010, 22:12:42 »
0
Видях, че сте копнали предварителния договор  :), един другар ме обвини в лъжа във форума на имоти.нет, и се принудих да доказвам, че не съм лъжец за това го качих  ;).

Реално прецених, че към момента ще ми коства много усилия да се справя и с ап. и с къща, цената на парите ми е висока. Къщата те първа ще се продава, мога да пусна инфо ама вече незнам кое е редно и кое не, офертата е яка и заслужава внимание, но аз имам финасов интерес от продажбата и така.

Според мен не би било лошо да има раздел в който форумци да могат да предлагат имоти за продажба. За да не се ползва това място от брокери за реклама да е с условието, че се предлагат само имоти без посредници!  Едва ли интереса от прадавачите ще е особено голям, като се има предвид, че според анкетата болшинството форумци сме "сривльовци"  :D

ilianm

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 8
  • Карма: +3/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #49 -: 10 Юни, 2010, 22:21:05 »
0
[А не ми разказвай мечтите си за палат в с.Лозен и как в европаТа така живеели, щото били по-умни :) Като продадеш апартамента в Обеля и си купиш еднофамилна къща в с.Лозен с декар двор ми се обади да те черпя бира :)

Приятелю, темата е кое е по-хубаво,  а не за какво мечтаеш или за кое даже не можеш да си позволиш да мечтаеш
Не само в Европа, и в Африка и в Азия и в Америките се смята че в къща е по-хубаво.
Ти си избрал апартамент, но това не означава че трябва да убеждаваш мен че това е хубаво.
Нали?

Хората са различни и местата, в които живеят са различни.
Апартамент или къща, за мен избора е ясен, колкото и близо да е супермаркета до панелката, тишината заменила воя на автомобилни аларми и пияни тийнеджъри струва повече *drink1*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #50 -: 10 Юни, 2010, 22:31:56 »
0
[А не ми разказвай мечтите си за палат в с.Лозен и как в европаТа така живеели, щото били по-умни :) Като продадеш апартамента в Обеля и си купиш еднофамилна къща в с.Лозен с декар двор ми се обади да те черпя бира :)

Приятелю, темата е кое е по-хубаво,  а не за какво мечтаеш или за кое даже не можеш да си позволиш да мечтаеш
Не само в Европа, и в Африка и в Азия и в Америките се смята че в къща е по-хубаво.
Ти си избрал апартамент, но това не означава че трябва да убеждаваш мен че това е хубаво.
Нали?

Хората са различни и местата, в които живеят са различни.
Апартамент или къща, за мен избора е ясен, колкото и близо да е супермаркета до панелката, тишината заменила воя на автомобилни аларми и пияни тийнеджъри струва повече *drink1*

Има една подробност, че в къща у нас трябва да спиш с пистолет под възглавницата :)

Аз там където гледам за парцел, тази коледа бяха обрали 5-6 къщи, този който ми го разказа даже са спали на горния етаж. От къщата на един депутат изнесли мебелите и радиаторите даже.

Такова нещо в апартамент (освен ако не е в някой от гангстерските квартали) трудно ще се случи. :)

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #51 -: 10 Юни, 2010, 22:37:45 »
0
„Такова нещо в апартамент (освен ако не е в някой от гангстерските квартали) трудно ще се случи. “

Ще ми се да си прав Додо,но ми се струва ,че не си. :( *beer*

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #52 -: 10 Юни, 2010, 22:42:49 »
0
Такова нещо в апартамент (освен ако не е в някой от гангстерските квартали) трудно ще се случи. :)

В доста прилична локация във Варна наскоро обраха мой роднина, докато спят с приятелката му. На 1-ви жилищен етаж са, панелка, но мястото е доста добро като за панелна Варна. Влязли през вертикално открехнат прозорец на балкона.
Първи етаж на къща, която е на метри от най-оживените главните пешеходни улици, а мястото е осветено все едно слънце грее, беше отарашен тая седмица. Нищо не са взели, защото там не се живее от години и има само стари парцали, мебели и малко посуда, но  е показателно колко са отчаяни и нагли крадците. До дни ще се слага алармена система, няма как. Преди няколко дена пък преслушали партера на съседната сграда, пак на същото място...
Не знам кое се води гангстерски квартал при вас, но тука ти говоря за идеалния център и малко встрани от него. Не е квартал дори.

jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #53 -: 10 Юни, 2010, 22:48:14 »
0
Додо живял съм и в гангстерски и в негагстерски квартали, набележат ли те няма спасение.
Случка от преди месец, съсед барикадирал апартамента с всчики възможни и най - модерни защитни средства бе обран. СОТ, блиндирана врата с чип, в квартал заселен със значителна част застаряващо население по правило дебнещо за нередности посред бял ден. Всъщност, колкото по - добра защита се използва, толкова по - вероятно е да те набележат, и е логично да ги човърка да разберат какво ли има зад врата и ключалка от 5 000лв.

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #54 -: 10 Юни, 2010, 22:54:07 »
0
Всъщност, колкото по - добра защита се използва, толкова по - вероятно е да те набележат, и е логично да ги човърка да разберат какво ли има зад врата и ключалка от 5 000лв.

Така си е, но е по-притеснително това, че разбиват жилища, в които видимо няма признаци да намерят каквото и да е и въпреки това влизат...

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #55 -: 10 Юни, 2010, 23:03:25 »
0
Приятелю, темата е кое е по-хубаво,  а не за какво мечтаеш или за кое даже не можеш да си позволиш да мечтаеш
Не само в Европа, и в Африка и в Азия и в Америките се смята че в къща е по-хубаво.
Ти си избрал апартамент, но това не означава че трябва да убеждаваш мен че това е хубаво.
Нали?

Хората са различни и местата, в които живеят са различни.
Апартамент или къща, за мен избора е ясен, колкото и близо да е супермаркета до панелката, тишината заменила воя на автомобилни аларми и пияни тийнеджъри струва повече *drink1*
Ти си много упорит, темата е, дали човека да си продаде апартамента във Варна и да отиде в някое село. Вземи да я прочетеш, 4 страници е...

Няма две мнения, че е по-добре да живееш в къща, но в бяла държава, у нас не е много лек избора, защото къщите се намират в нашите си села и си имат и много минуси, които можеш да обобщиш в липса на инфраструктура. Не те знам защо реши, че съм защитник на апартаментите. Лично аз щях да строя къща преди 4 години в Горна баня, но по стечение на обстоятелствата не се получи. Парцела си има ток, вода, канал и газ и е на асфалтова улица. Ако ти е мерак да ти го продам, 160 000 евро му търся.

Пак ти казвам, ти сравняваш несравними неща. Като сравняваш апартамент в Обеля, то виж колко струва апартамента там, и че с тези пари можеш да си купиш къща, ама в Ихтиман и тогава да те питам дали е по-хубаво в къща или в апартамент до метрото.

Ако искаш да сравниш парцел с голяма къща в с.Лозен то го сравни с хубав голям апартамент в центъра. Тогава ще видиш, че едно вечерно излизане, ще ти излезе златно, защото бакшишите не се навиват да ходят по селата, а ако се навият цената е доста по-различна (след горублянско ханче ще ти искат поне двойно). Ама пък и къщата си има много плюсове.

Вземи прочети темата, че усещам как се повтарям, като всичко което мисля по темата вече съм го написал сравнително подредено. Много ме е яд на такива упорити мързеливци като теб, които плямпат като латерни и ме провокират да си губя времето с тях. Останалите правилно те подиграха с къщата в южния парк, ама пусто лесно се паля. Имаше една добра приказка: "Когато спориш с идиот, то вероятно същото прави и той!", та май е време да те игнорирам. Остани си със здраве.

ilianm

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 8
  • Карма: +3/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #56 -: 10 Юни, 2010, 23:26:25 »
0
Ами ето я темата
1. В дългосрочна перспектива коя инвестиция е по-изгодна - къщата или апартамента, без значение дали цените ще падат, вдигат или ще стоят същите? Апартаментчето е нелошо, стара тухла, а евентуалната къщата трябва да е с целогодишен достъп (доколкото това е възможно във форсмажорни обстоятелства, каквито имахме тази зима, например)
2. Дали е възможно с/у парите, които могат да се вземат от апартамент в центъра, да се купи сносна крайградска къща на сносно местенце?
За второто мисля да се допитам също и до един мой познат брокер, но все пак да поставя въпроса и тук.
Благодаря предварително за отговорите.


Колкото и да си се повтарял, не си споделил мнение  нито по първия нито по втория въпрос.
Все си мисля че на цената на апартамент в центъра на Варна ще се намери къща на прилично място.
И ако на човек му се живее в къща, това не е никак лош вариант.
Явно не само аз съм направил тая операция, а като гледам и съседите си, никой не съжалява и никой не  е дал 160 00 евро за декар полянка.
Вечерното излизане ми е последния проблем, дали ще дам 10 лв повече за такси веднъж седмично....  не е катастрофа
Нали ми позволяваш да си имам мнение по тая тема?



« Последна редакция: 10 Юни, 2010, 23:31:27 от ilianm »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #57 -: 10 Юни, 2010, 23:37:11 »
0
В стария форум имаше един човек, който се похвали че е продал панелка в пика и е построил 2 или 3 пъти по-голяма къща :) Предполагам че не е излъгал.

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #58 -: 10 Юни, 2010, 23:39:27 »
0
И за това ти сравняваш Лозен с Обеля. То и в заглавието на темата си е написано център.

Ама какво да ти кажа, прав си. Жалкото е, че ти вместо да дадеш някаква обективна оценка, скачаш все едно някой ти обижда решението.
То е ясно, че твоето е най-хубаво и няма никакви недостатъци, нали си е твое :)
Хайде дочети 4-те страници и дано после напишеш нещо по-смислено и полезно за хората чудещи се дали да ти станат съседи.

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #59 -: 10 Юни, 2010, 23:42:08 »
0
В стария форум имаше един човек, който се похвали че е продал панелка в пика и е построил 2 или 3 пъти по-голяма къща :) Предполагам че не е излъгал.
Ми цените на строителството се сринаха. Желязото от 2-3 лв беше по 60 ст. бетона от 200 на 90, така че добър момент е уцелил, но зависи на каква цена е взел парцела (ако не го е имал преди това).